Radio Białystok | Gość | Dorota Wyszkowska - zastępca dyrektora Urzędu Statystycznego w Białymstoku

Dorota Wyszkowska

zastępca dyrektora Urzędu Statystycznego w Białymstoku

30.09.2021, 08:25, akt. 09:11

"Widzimy w ostatnich dniach bardzo duże zainteresowanie spisem, w sobotę, czyli noc spisową, którą mieliśmy ostatnio - było ogromne zainteresowanie mieszkańców, również na infolinii, w urzędzie i w punktach spisowych" - mówi Dorota Wyszkowska.

Dorota Wyszkowska, fot. Monika Kalicka
Dorota Wyszkowska, fot. Monika Kalicka

Z Dorotą Wyszkowską rozmawia Dorota Niebrzydowska

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Dziś ostatni dzień Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021. Za odmowę udziału w spisie grozi nawet 5 tysięcy złotych kary. Większość z nas już się z tego obowiązku wywiązała, niektórzy zostawili to na ostatnią chwilę. O tym dlaczego warto się spisać z Dorotą Wyszkowską - zastępcą dyrektora urzędu Statystycznego w Białymstoku rozmawia Dorota Niebrzydowska.


Dorota Niebrzydowska: Wyobrażam sobie taki scenariusz - przeciążona infolinia, przeciążone serwery, rachmistrz nie dzwoni, panika, ręce się trzęsą, co robić?


Dorota Wyszkowska: Najlepiej się spisać.


Północ się zbliża...


Najlepiej się spisać i to zapraszam na samospisu internetowego, czyli wchodzimy na stronę spis.gov.pl, tam poprzez swój numer PESEL, nazwisko panieńskie matki logujemy się i wypełniamy formularz spisowy. Jeżeli mamy problem z tym formularzem, wówczas pozostaje nam przyjście do Urzędu Statystycznego w Białymstoku lub do blisko 80 punktów spisowych.


Ale północ się zbliża pani dyrektor.


Trzeba przyjść mimo wszystko. Do północy dzisiaj jesteśmy otwarci, my, czyli Urząd Statystyczny w Białymstoku, jak również 72 punkty spisowe na terenie gmin województwa podlaskiego. Są to głównie gminne biura spisowe, czyli punkty w urzędach miast, gmin, dostępność tych punktów jest na stronach internetowych, nikogo nie odprawimy z kwitkiem. Jeżeli ktoś przyjdzie do nas 3 minuty przed północą - zostanie spisany.

Możemy również próbować dzwonić na infolinię, ale szczerze mówiąc, trochę zniechęcam, bo czas oczekiwania może być istotnie wydłużony. Zachęcam po pierwsze to samospisu internetowego, jeżeli nam się to nie uda, albo nie umiemy tego zrobić, to nie czekamy może do północy, przyjdźmy po prostu w ciągu dnia do urzędu. Zapraszam dzisiaj również mieszkańców Białegostoku do galerii Białej, tam jesteśmy już od wielu dni, spisujemy tam naszych mieszkańców.


Straszyć już nie będziemy, bo o karach mówiliśmy. Pojawiają się też takie pytania, że możemy być ukarani za to, że spisaliśmy się błędnie lub źle. No to lepiej się spisać błędnie czy wcale?


Spisać się jak najbardziej. Zachęcam do spisania się, nie wiem, co to znaczy błędnie lub źle - być może ktoś popełni jakiś błąd. 


Można źle zrozumieć pytanie.


Chciałabym zwrócić uwagę na to, że spis jest realizowany metodą mieszaną, czyli część danych statystyka publiczna posiada, czyli posiadamy dane dotyczące na przykład zatrudnienia, zbieramy również dane ze źródeł administracyjnych, czyli ZUS przekazuje nam pewne informacje, więc jeżeli ktoś rzeczywiście omyłkowo, traktuję to jako omyłkę, zaznaczył jakąś złą odpowiedź w pytaniu - te dane, które zbieramy od ludności plus te dane, które posiadamy ze źródeł administracyjnych, zostaną w pewnym momencie skonfrontowane i one posłużą nam do opracowania ostatecznych zbiorów informacji o naszym społeczeństwie.


Jak nam poszedł ten spis narodowy w tym roku, mieliśmy na to pół roku, niektórzy zostawili na ostatnią chwilę, niektórym się pewnie nie uda tego zrobić, ale czy 10 lat temu było lepiej, czy gorzej?


Spis był inny, przede wszystkim nie był obowiązkowy z samospis internetowy, poza tym nie działaliśmy jednak w warunkach pandemii, więc tak naprawdę trudno jest porównać te oba spisy. 

Widzimy w ostatnich dniach bardzo duże zainteresowanie spisem, sobota, czyli noc spisowa, którą mieliśmy ostatnio - ogromne zainteresowanie mieszkańców i na infolinii, i w urzędzie, i w punktach spisowych, wczoraj szaleństwo w urzędzie. Mam nadzieję, że dzisiaj też szaleństwo w urzędzie, co prawda to jest bardzo trudna praca w takich warunkach, ale mam nadzieję, że wszyscy mieszkańcy, którzy mogą dokonać samospisu - dokonają tego samospisu. 

Jeszcze dzisiaj zachęcam do tego państwa, być może w tym momencie. Natomiast jeżeli naprawdę ktoś sobie nie jest w stanie poradzić, to wtedy zostaje nam przyjście do urzędu, do tych punktów spisowych, o których już wspominałam i infolinia. Tylko cierpliwości na infolinii.


Statystycznie ile nam brakuje - 20% do setki?


Nie, zdecydowanie mniej. Uważam, że my poprzez spis chcemy też ustalić liczbę mieszkańców, więc to podawanie na początku procent spisanych mieszkańców, to tak naprawdę procent spisanych mieszkańców, którzy powinni być. Wiemy, że ludzie są mobilni, przenoszą się, więc tak naprawdę spis też ma nam dać odpowiedź, ilu nas rzeczywiście jest. Dane, które zbierzemy w spisie bezpośrednio plus te dane, które mamy ze źródeł administracyjnych - one pozwolą nam na ustalenie liczby mieszkańców i oczywiście różnych cech, które tych mieszkańców charakteryzują.


To pomijając kary - dlaczego warto się spisać?


Warto się spisać dlatego, że jak podejmuje się jakiekolwiek decyzje, zwłaszcza jeżeli podejmuje je władza od tej lokalnej po krajową, to musi dysponować twardymi danymi. A żeby dysponować twardymi danymi, musimy je skądś pozyskać. I o ile część tych danych jesteśmy w stanie pozyskać ze źródeł administracyjnych, to części danych pozyskać nie możemy - poziom wykształcenia, odczucie niepełnosprawności, narodowość, język. 

Te dane, które zbierzemy w spisie przez kolejnych 10 lat, będą nam służyły do kształtowania różnego rodzaju polityk, nam - władzy, natomiast nam będą również służyły do różnego rodzaju analiz. Naukowcy potrzebują danych, dziennikarze potrzebują danych, my często potrzebujemy danych, często nie zastanawiamy się, skąd te dane pochodzą, ale one w dużej mierze pochodzą on nas samych, bo bierzemy udział w różnych badaniach, przecież mieszkańcy uczestniczą w badaniu aktywności ekonomicznej, budżetów domowych i wielu, wielu innych badaniach, które realizujemy.


Pani dyrektor jeszcze jedno zdanie o bezpieczeństwie. Dużo mówimy o bezpieczeństwie w sieci i niebezpieczeństwie tego, co w sieci zostawiamy. Tu dużo danych o sobie podajemy w spisie powszechnym, a samospis jest formą obowiązkową.


Tak tyle tylko, że statystyka publiczna od zawsze dba o bezpieczeństwo swoich danych. Po pierwsze te dane, które trafiają do nas i to nawet niektórzy respondenci nam zarzucają, bo wypełnili ankiety i nie mogą do niej z powrotem zajrzeć - nie mogą - w momencie kiedy kliknęli "zakończ samospis" te dane stały się danymi statystycznymi, które podlegają specjalnej ochronie. 

Zawsze przykładaliśmy uwagę to do bezpieczeństwa i ochrony danych, te dane nigdy nie zostaną udostępnione, jako dane indywidualne. One są odpersonalizowane, czyli w momencie, kiedy zostaną opracowane, nie będziemy w stanie zbioru danych, które przekazaliśmy, porównać z osobą. Nam dzisiaj PESEL przy spisie jest potrzebny tylko po to, żeby mieć pewność, że nie mamy kilka razy spisanej tej samej osoby, później ten PESEL zostanie jakby odcięty od tych danych i dane będą już agregowane i przetwarzane dla potrzeb tylko i wyłącznie statystycznych i udostępnione jako agregat.


To zostało mi tylko zaapelować do wszystkich, myślę, że pani się przyłączy - "Policzmy się dla Polski".


Tak, oczywiście hasło tegorocznego spisu, jak najbardziej zachęcam jeszcze wszystkich tych, którzy nie dopełnili tego obowiązku. Proszę państwa to nie tylko obowiązek, ale również nasze prawo do tego, żeby w pewien sposób uzupełnić informacje i żeby w przyszłości można było w dobry sposób kreować politykę zdrowotną, mieszkaniową i wiele, wiele innych.


Dziękuję bardzo.

| red: mak


Przeczytaj, zanim skomentujesz


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS
Arkadiusz Niedźwiecki, fot. Marcin Gliński

dr Arkadiusz Niedźwiecki

ekonomista z UwB
1.12.2021

Rząd przygotował tarczę antyinflacyjną. Czy skutecznie ochroni ona rodziny i przedsiębiorców przed skutkami rosnącej inflacji?

prof. Andrzej Górniak, fot. Joanna Szubzda

prof. Andrzej Górniak

hydrobiolog z Wydziału Biologii Uniwersytetu w Białymstoku
30.11.2021

Zmiana klimatu. - Jeśli chodzi o temperaturę, to należy się spodziewać, że taka typowa północno-wschodnia zima będzie stosunkowo rzadka. To nie znaczy, że jej nie będzie w ogóle, ale będzie ona dosyć krótkotrwała.

Edyta Dąbrowska, fot. Sylwia Krassowska

Edyta Dąbrowska

kierownik Regionalnego Obserwatorium Terytorialnego
29.11.2021

- Rynek pracy potrzebuje specjalistów nie z wykształceniem wyższym, ale po prostu wykwalifikowanych robotników po szkołach branżowych, niekoniecznie po studiach - murarzy, tynkarzy, magazynierów, kierowców samochodów ciężarowych, sprzedawców...


Artur Sulik, fot. Monika Kalicka

Artur Sulik

szef kliniki chorób zakaźnych w UDSK w Białymstoku
28.11.2021

"Chciałbym namówić do myślenia o szczepieniu na COVID-19, jak o każdym innym szczepieniu. My mamy na rynku wiele szczepionek i one wszystkie są badane w ten sam sposób, przez tę samą europejską agencję" - mówi Artur Sulik.

Wojciech Koronkiewicz, fot, Joanna Szubzda

Wojciech Koronkiewicz

autor książki "Podlasie zdrowo zakręcone"
28.11.2021

Mówi o sobie, że jest kolekcjonerem spotkań, interesują go wszyscy, którzy coś robią - bez względu na skalę czy wagę działania. Wojciech Koronkiewicz jest pozytywnym człowiekiem, który apeluje o uśmiech. Jeździ po regionie i zbiera opowieści - tym razem korzystał z pokaźnego kalendarza z adresami.

Robert Ciborowski, fot. Sylwia Krassowska

prof. Robert Ciborowski

ekonomista, rektor UwB
26.11.2021

"Każdy lepiej się czuje, jak coś kupuje, ale mimo wszystko przewartościowałbym pewne wydatki i może ten Black Friday potraktował przede wszystkim jako właśnie selekcję tego, co nam jest potrzebne, a nie to, że trzeba za wszelką cenę kupować" - mówi prof. Robert Ciborowski.


Doktor Arsalan Azzaddin, fot. Aleksandra Sadokierska

Arsalan Azzaddin

lekarz ze szpitala w Bielsku Podlaskim
25.11.2021

- Większość kurdyjskich migrantów nie ucieka przed wojną, a przyjeżdża do Europy w poszukiwaniu lepszego życia - tak mówi zastępca dyrektora ds. lecznictwa w szpitalu w Bielsku Podlaskim doktor Arsalan Azzaddin, który z pochodzenia jest Kurdem. Do jego placówki trafiają cudzoziemcy, którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Białorusią.

Marzena Wilczko, fot. Monika Kalicka

Marzena Wilczko

z Muzeum Wojska w Białymstoku
25.11.2021

"Naszym założeniem było dotarcie z tematyką historyczną i wojskową do dzieciaków ze szczególnymi potrzebami - z dysfunkcjami wzroku, słuchu i intelektualnymi" - mówi Marzena Wilczko.

Artur Kosicki, fot. Sylwia Krassowska

Artur Kosicki

marszałek województwa podlaskiego
24.11.2021

"W tym roku deficyt będzie mniejszy, dzięki temu zadłużenie województwa się nie zwiększy. Widać, że sytuacja finansowa województwa podlaskiego wygląda bardzo dobrze" - mówi Artur Kosicki.


prof. Krzysztof Pyrć, źródło: archiwum prywatne

prof. Krzysztof Pyrć

wirusolog, członek Rady Medycznej przy premierze
23.11.2021

- Zarówno z punktu widzenia obłożenia służby zdrowia, jak i samej pandemii osoby niezaszczepione stanowią większe ryzyko, dlatego cały cywilizowany świat wprowadza takie zasady, że w tych miejscach, które są uznawane za miejsca wysokiego ryzyka, te osoby nie mogą tak po prostu przebywać albo przebywają, ale z pewnymi ograniczeniami.

mjr Marek Nabzdyjak, fot. Monika Kalicka

mjr Marek Nabzdyjak [wideo]

rzecznik 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej
22.11.2021

"Jesteśmy przygotowani do realizacji zadań tak długo, jak będzie potrzeba. To jest podstawowy obowiązek żołnierza - bronić granic naszego kraju" - mówi rzecznik 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej mjr Marek Nabzdyjak.

Robert Flisiak, fot. Monika Kalicka, archiwum

prof. Robert Flisiak

prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych
19.11.2021

- Zaszczepieni mogą zakażać, ale nie w takim samym stopniu. Pomimo że jestem zaszczepiony już trzema dawkami, to zakładam maseczkę, gdy gdzieś wchodzę nie po to, żeby ochronić siebie. Chodzi o to, żebym ja nie przeniósł zakażenia na inne osoby, które są wrażliwe.


Kamil Kłysiński, mat. prywatne

Kamil Kłysiński

ekspert Ośrodka Studiów Wschodnich
18.11.2021

"To jest konkretna narracja władz białoruskich zrealizowana według starej, sowieckiej zasady, że własne winy trzeba wmówić czy też przerzucić na adwersarza, na drugą stronę. Strona białoruska swój cynizm, swoje bestialstwo wobec emigrantów, manipulowanie nimi, stosowanie przemocy, przerzuca na stronę polską. To jest działanie czysto propagandowe w nadziei, że może ktoś to kupi".

Marcin Urbański, źr. arch. pryw.

Marcin Urbański

wójt gminy Mielnik
17.11.2021

"Nie ma żadnej paniki, ludzie już się przyzwyczaili do tej sytuacji. Dochodzi do incydentów, przekroczeń granicy przez grupy kilkunastoosobowe, ale absolutnie to nie jest tak, jak ma to miejsce w Kuźnicy" - mówi Marcin Urbański.

Szymon Bielonko, fot. Joanna Szubzda

Szymon Bielonko

lekarz rodzinny
17.11.2021

"Widzimy, że ta fala mocniej nas dotyka, z większą częstością. Na szczęście większość pacjentów przechodzi zakażenie koronawirusem w miarę łagodnie" - mówi Szymon Bielonko.


Paval Latuszka, fot. Jarosław Iwaniuk

Paweł Łatuszka

były ambasador Białorusi, obecnie opozycjonista, kierownik białoruskiego Narodowego Zarządu Antykryzysowego
16.11.2021

- Trzeba zrozumieć, że Łukaszenka nigdy nie zaprzestanie. Dzisiaj kryzys migracyjny, wczoraj porwanie samolotu, jutro wymyśli coś innego. Ten człowiek jest i zawsze będzie zagrożeniem dla stabilności w centralnej i wschodniej Europie, a tak naprawdę dla całej Europy.

Stanisław Żaryn, arch. pryw.

Stanisław Żaryn

rzecznik Ministra-Koordynatora Służb Specjalnych
15.11.2021

"Czekamy na pierwsze informacje szczegółowe o harmonogramie budowy zapory. Są zapowiedzi, że w tym roku będą już pierwsze części jej montowane" - mówi Stanisław Żaryn.

Sebastian Sadowski Romanov, źródło: Łukasz Roszkowski

Sebastian Sadowski-Romanov

ekspert od handlu ze Wschodem
12.11.2021

"Wydaje mi się, że niestety, ale walka ekonomiczna z Białorusią będzie powodować nawet eskalację działań białoruskich na granicy. Jest to próba wywarcia wpływu na Unię Europejską, coś, co obserwowaliśmy kilka lat temu, co zrobiła Turcja. Czyli uszczelnimy swoje granice, będziemy robić obozy dla uchodźców, ale pod warunkiem, że UE zapłaci nam za to pieniądze. Myślę, że to jest taki nowy pomysł białoruskich władz na to, w jaki sposób można podreperować swój budżet".


Kapitan Szymon Szczepański z Dowództwa Garnizonu Warszawa, fot. archiwum prywatne

kpt. Szymon Szczepański

z Dowództwa Garnizonu Warszawa
11.11.2021

"Mundur jest przede wszystkim honorem, godnością. To jest wielkie wyróżnienie" - mówi kapitan Szymon Szczepański.

gen. Romana Polko, źródło: archiwum prywatne

gen. Roman Polko

były dowódca jednostki wojskowej GROM
10.11.2021

- Migranci wykazują niebywałą agresję i podatność na instrukcje, które otrzymują od białoruskich służb specjalnych. Nie prosi się o azyl w ten sposób, że wyłamuje się płot, ktoś się przedziera siłą, atakuje służby mundurowe.

Dorota Wyszkowska, fot. Monika Kalicka

Dorota Wyszkowska

zastępca dyrektora Urzędu Statystycznego w Białymstoku
10.11.2021

"Między 12 a 24 listopada będziemy realizowali badania kontrolne w ramach prac spisowych. Badanie będzie krótkie, zaledwie kilka pytań m.in. o mniejszość narodową, o liczbę osób w mieszkaniu" - mówi Dorota Wyszkowska.


mjr Katarzyna Zdanowicz, fot. Sylwia Krassowska

mjr Katarzyna Zdanowicz [wideo]

rzeczniczka Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
9.11.2021

"Wypychanie naprzód kobiet i dzieci to próba zagrania na emocjach. Wiadomo, że płacz dzieci czy krzyk kobiet robi na wszystkich wrażenie. Jest to celowe działanie po to, by osłabić ochronę naszych granic, by reszta osób, która stoi z tyłu, mogła przedrzeć się do Polski".

płk Marek Pietrzak, fot. Joanna Szubzda

płk Marek Pietrzak [wideo]

rzecznik Wojsk Obrony Terytorialnej
9.11.2021

"Mamy zadanie ochrony granicy. Jej nielegalne przekroczenie jest łamaniem prawa, nie możemy do tego dopuścić (...) Na granicy jest ok. 800 żołnierzy WOT. Ich zaangażowanie będzie następstwem decyzji podejmowanych przez Straż Graniczną".

Paweł Mikłasz, fot. Joanna Szubzda

Paweł Mikłasz [wideo]

wójt Kuźnicy
9.11.2021

"To trudna, kłopotliwa dla nas sytuacja, niespotykana od okresu wojny, ale czujemy się bezpiecznie, bo polegamy na służbach, które nas chronią" - mówi Paweł Mikłasz.


Piotr Rećko, źródło: facebook.com/powiatsokolski.starostwopowiatowe

Piotr Rećko [wideo]

starosta sokólski
9.11.2021

"To, co się w tej chwili dzieje na granicy, to jest bezpośredni atak za pośrednictwem ludzi na terytorium Unii Europejskiej, na terytorium Polski. Ludzie niestety się boją. Ludzie też wiedzą, że możemy liczyć na naszych żołnierzy, na nasz rząd" - mówił w Polskim Radiu Białystok starosta sokólski Piotr Rećko.

prof. Daniel Boćkowski, fot. Sylwia Krassowska

prof. Daniel Boćkowski

z Uniwersytetu w Białymstoku
8.11.2021

"Takiego przesilenia jeszcze nie było. Widać, że władze białoruskie przygotowały się do tego bardzo solidnie. Trudno powiedzieć, co było zaplanowane. Na pewno przygotowywano coś bardzo medialnego" - mówił w Polskim Radiu Białystok profesor Daniel Boćkowski, ekspert ds. bezpieczeństwa.

gen. dyw. w st. spocz. Leon Komornicki, fot. z archiwum prywatnego

gen. dyw. w st. spocz. Leon Komornicki

8.11.2021

- Ze strony państw Unii Europejskiej i NATO działanie w przestrzeni politycznej powinno być bardziej zdynamizowane, a także nakładane skuteczne sankcje na reżim Łukaszenki. A te możliwości są jeszcze duże.


Mariusz Chrzanowski, fot. Adam Dąbrowski

Mariusz Chrzanowski

prezydent Łomży
5.11.2021

Kilka dni temu trzydziestu włodarzy miast-powiatów utworzyło Stowarzyszenie Prezydentów Miast Polskich. Jak zadeklarowali: chcą wspólnie, ponad podziałami politycznymi, przyjąć plan działania na rzecz usprawnienia pracy swoich samorządów.

dr Karol Nawrocki, fot. Joanna Szubzda

dr Karol Nawrocki [wideo]

prezes IPN
5.11.2021

"Wiedza o historii najnowszej i w ogóle sama historia jest jednym z elementów, który buduje niepodległą, wolną Polskę. Sprawia, że jesteśmy częścią jednego narodu" - mówi dr Karol Nawrocki.

Marcin Doliasz, fot. Sylwia Krassowska

Marcin Doliasz

prezes spółki PKS Nova
4.11.2021

"Nie stać nas na utrzymanie takiej szerokiej infrastruktury. Likwidujemy te oddziały, które są deficytowe, gdzie nie widzimy możliwości reaktywowania tej działalności" - mówi Marcin Doliasz.


Grzegorz Kuczyński, fot. Joanna Szubzda

Grzegorz Kuczyński

prezes Fundacji Białystok Biega
4.11.2021

- Wierzę, że tak jak zawsze będzie biało-czerwono, że setki biegaczy, które stawią się na starcie, pokażą, jak też możemy świętować wolność.

dr Karol Łapiński, fot. Joanna Szubzda

dr Karol Łapiński

z Państwowej Inspekcji Pracy w Białymstoku
4.11.2021

- W obecnym układzie prawnym pracodawca nie może nawet pytać pracownika, czy jest zaszczepiony, ponieważ to dane szczególnie wrażliwe. Pracodawcy nie mogą też premiować tych, którzy są zaszczepieni.

Mariusz Gromko, fot. Joanna Szubzda

Mariusz Gromko

senator PiS
3.11.2021

"Każdy, na którego terenie będzie posadowiona ta zapora, będzie mógł liczyć na stosowne odszkodowanie, bądź też na propozycję zamiany gruntu" - mówi senator PiS.


prof. Joanna Zajkowska, fot. Sylwia Krassowska

prof. Joanna Zajkowska

podlaska konsultant ds. epidemiologii
2.11.2021

"Tak działa nasza fizjologia, że jeżeli nie przypominamy naszemu organizmowi, jak wygląda ten wróg-patogen, to te przeciwciała produkują się w coraz mniejszej ilości i w którymś momencie one już przestają chronić. Także na pewno warto doszczepić się trzecią dawką".

Dariusz Zakrzewski, Piotr Bagiński i Bogdan Bakunowicz, fot. Sylwia Krassowska

Dariusz Zakrzewski, Piotr Bagiński i Bogdan Bakunowicz

kolarze z grupy Mistral Grodno SA Radio Białystok
2.11.2021

"Cieszymy się, że jako grupa Mistral Grodno SA Radio Białystok startujemy już czwarty sezon. Mam nadzieję, że będziemy kontynuowali tę współpracę" - mówi kapitan drużyny Dariusz Zakrzewski.

podinsp. Tomasz Krupa, fot. Sylwia Krassowska

podinsp. Tomasz Krupa

rzecznik podlaskiej policji
29.10.2021

"W ostatnich tygodniach chyba nie ma takiego dnia, żebyśmy nie zatrzymywali osób, które zarówno nielegalnie przedostały się na terytorium naszego kraju, ale również tych osób, które popełniają przestępstwa"- mówi podinsp. Tomasz Krupa.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok