Radio Białystok | Gość | prof. Marta Kosior-Kazberuk - rektor Politechniki Białostockiej

prof. Marta Kosior-Kazberuk

rektor Politechniki Białostockiej

7.10.2021, 08:25, akt. 08:43

"Generalnie nie narzekamy, bo przyjęliśmy łącznie ponad 2300 nowych studentów, niemniej jednak rzeczywiście daje się zauważyć taki trend, że kształcenie w uczelniach wyższych nieco traci popularność" - mówi rektor PB.

Marta Kosior-Kazberuk, fot. Sylwia Krassowska
Marta Kosior-Kazberuk, fot. Sylwia Krassowska


0:00
0:00
Z prof. Martą Kosior-Kazberuk rozmawia Adam Janczewski | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Największa uczelnia techniczna w północno-wschodniej Polsce oficjalnie zainauguruje dziś nowy rok akademicki. Jak będzie wyglądać kształcenie na Politechnice Białostockiej we wciąż pandemicznych czasach i w jakim kierunku chce rozwijać się uczelnia? - między innymi o tym z rektor Politechniki Białostockiej prof. Martą Kosior-Kazberuk rozmawia Adam Janczewski.


Adam Janczewski: Jak będzie wyglądać nowy rok akademicki w tej jeszcze pandemiczne rzeczywistości?


prof. Marta Kosior-Kazberuk: Rzeczywiście jeszcze w pandemicznej rzeczywistości, ale uważamy, że doświadczenia ubiegłego roku pozwalają nam bezpiecznie zorganizować zajęcia w trybie stacjonarnym. Jako uczelnia techniczna, gdzie zajęcia praktyczne mają ogromne znaczenie, stawiamy na większość zajęć właśnie w trybie stacjonarnym. Nie wykluczamy wykładów w bardzo dużych grupach, na przykład z przedmiotów humanistycznych, w trybie online.


Ministerstwo Edukacji i Nauki zapowiedziało właśnie, że studenci pierwszego roku będą mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach wyrównawczych po pandemii. Czy wiadomo, jak to będzie zorganizowane na Politechnice?


Tak, oczywiście. Otrzymaliśmy dofinansowanie z ministerstwa na ten cel, będą to dodatkowe zajęcia przede wszystkim z przedmiotów podstawowych, takich jak matematyka i fizyka. Kandydaci na Politechnikę to absolwenci zarówno liceów, jak i techników, więc siłą rzeczy są różnie przygotowani z tych przedmiotów podstawowych. Nasza kadra zawsze zdawała sobie sprawę, że kandydaci mogą być różnie przygotowani i też już wcześniej, nawet bez specjalnych akcji, organizowane były różnego rodzaju zajęcia wyrównawcze.


A jak wyglądała tegoroczna rekrutacja, bo podobno zainteresowanie studiami ogólnie, ale też na Politechnice Białostockiej, było w tym roku mniejsze niż w latach poprzednich.


Generalnie nie narzekamy, bo przyjęliśmy łącznie ponad 2 300 nowych studentów. Niemniej jednak rzeczywiście daje się zauważyć taki trend, że kształcenie w uczelniach wyższych nieco traci popularność. Wiąże się to z pewnością z kwestiami demograficznym i ogólnie kandydatów jest mniej, a też i kształcenie zdalne nie jest tak atrakcyjne, jak to kształcenie w trybie stacjonarnym.


Życie studenckie na pewno działa na wyobraźnię. Te 2 300 osób jak się ma do lat  poprzednich?


Trudno porównywać z latami poprzednimi, ponieważ nasza oferta kształcenia, oferta kierunków nieco  się zmienia. Jest to nieco mniej kandydatów, niż oczekiwaliśmy, ponieważ nasze możliwości są znacznie większe, ale jest to liczba, która w tej chwili jest zadowalająca.



Jakie kierunki cieszyły się największym zainteresowaniem?


Porównując liczbę kandydatów do liczby miejsc, to warto wymienić takie kierunku jak grafika, zarządzanie, informatyka i ekonometria, architektura krajobrazu, architektura wnętrz, automatyka i robotyka oraz oczywiście te gdzie oferowaliśmy najwięcej miejsc, to znaczy informatyka i budownictwo.


Czy to oznacza, że to jest przyszłość Politechniki Białostockiej? Czy to są te kierunki, w które chcecie inwestować i w które chcecie podążać? Jaka jest przyszłość Politechniki Białostockiej, bo wszystkie wydziały zdaje się, mają mniej więcej podobną renomę, czy uczelnia chciałaby się w jakiś sposób sprofilować?


Pozostajemy przy takim naszym profilu technicznym, profilu inżynierskim. Kierunki, które oferujemy na wydziałach, takich jak wydział architektury, czy wydział inżynierii zarządzania, mam tu na myśli grafikę, architekturę wnętrz, czy logistykę - to są kierunki inżynierskie. Także stawiamy przede wszystkim na kształcenie inżynierów.


Mówi się o tym, że Politechnika Białostocka też wsłuchuje się coraz bardziej w głos podlaskiego biznesu.


Owszem i tutaj mamy już dobre doświadczenia, jeśli chodzi o studia dualne i specjalności dualne. To jest taki sposób studiowania, w ramach którego student część zajęć odbywa w zakładzie przemysłowym, ma tam tutorów, ma tam nauczycieli spośród kadry w tym zakładzie przemysłowym. To jest typowe kształcenie pod kątem regionalnych przedsiębiorstw. 

Już mam deklarację również z większej liczby przedsiębiorstw, o zainteresowaniu właśnie takimi studiami. Z tym że zaznaczam, że studia dualne odbyte w podlaskich przedsiębiorstwach nie zamykają kariery zawodowej inżyniera na arenie krajowej czy też międzynarodowej.


Choć dobrze, żeby zostali u nas.


Zdecydowanie tak. Generalnie staramy się kształcić na potrzeby regionu.


A czy te kierunki właśnie są konsultowane w jakiś sposób z przedsiębiorcami, czy rozmawiacie jakich specjalistów oni potrzebują, w jakim kierunku należałoby kształcić tak, by zapełnić wakaty w województwie podlaskim?


Zdecydowanie tak. Na każdym wydziale mamy radę programową, albo radę rozwoju, która składa się głównie z przedstawicieli otoczenia społeczno-gospodarczego. To są zwykle bardzo aktywne rady, można powiedzieć coraz bardziej aktywne, chcą świadomie kształtować proces kształcenia, pomagać też w tym procesie kształcenia. Przedsiębiorcy  są też coraz bardziej świadomi tego, że należy współpracować z uczelnią już na etapie kształcenia studentów. 

Bardzo ciekawą inicjatywą, która pojawiła się na wydziale mechanicznym, jest specjalne, zupełnie unikalne w skali kraju laboratorium Smart Education 4.0. Zapraszam do odwiedzenia tego niesamowitego miejsca, które powstało przy znaczącej współpracy przedsiębiorców podlaskich, a które pokazuje studentom najnowsze technologie w zakresie obrabiarek, frezarek, nowoczesnego spawania z wykorzystaniem choćby Virtual Reality. To jest laboratorium, w którym specjalizować się mogą studenci, ale też i kadra - zarówno kadra uczelniana, ale również kadra przedsiębiorców.


Co do kadry - jak wygląda tutaj sytuacja, czy Politechnika jest wciąż atrakcyjnym, konkurencyjnym pracodawcą? Bo biznes, który potrzebuje w regionie wykształconych inżynierów, działa coraz prężniej i chyba oferuje coraz lepsze warunki?


Zawód inżyniera cieszy się ogromnym powodzeniem na rynku pracy i lokalnym, i szerszym. Uczelnia tu musi silnie konkurować z biznesem, bo zwykle nasi absolwenci znajdują zatrudnienie już w czasie studiów. Niemniej jednak zawsze znajdzie się grupa pasjonatów, którzy zechcą zostać na uczelni i tutaj się rozwijać. 

Uczelnia w tym zakresie też daje bardzo duże możliwości. Nasz potencjał badawczo-naukowy jest ogromny, trzeba z niego korzystać. Można realizować badania z zakresu zainteresowań badacza, ale też i badania aplikacyjne, czyli odpowiadające potrzebom otoczenia społeczno-gospodarczego. Dowodem na to są też liczne projekty B plus R (działalność badawczo-rozwojowa - przyp. red.), które realizujemy z przedsiębiorcami lokalnymi, z instytucjami. 


Po tym pandemicznym roku nauki, czy uczelnia ma jakieś pomysły na integrację studentów?


Nie chcę zapeszyć, ale zamierzamy uruchomić i to tak prawie całodobowo Klub Gwint, który będzie działał zarówno w dzień, jak i wieczorami. Też samorząd studencki, przy dużym wsparciu władz uczelni, przygotowuje szereg imprez integracyjnych, szereg działań integracyjnych dla studentów. Oby pandemia i obostrzenia nie przeszkodziły nam w tym. 


To była bardzo dobra wiadomość. Miejmy nadzieję, że faktycznie pandemia nie pokrzyżuje planów, bo życie studenckie to bardzo ważny element studiowania również. Dziękuję bardzo za rozmowę.

| red: mak


Przeczytaj, zanim skomentujesz



ZNAJDŹ NAS





REKLAMA
OiFP KONCERT DYPLOMANTÓW UMFC FILII W BIAŁYMSTOKU

REKLAMA
NIETEATR ŻYCIORYS - Wojciech Wysocki | monodram poetycki

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
Ks. Adam Anuszkiewicz, fot. Marcin Gliński

ks. Adam Anuszkiewicz [wideo]

wikariusz parafii pw. Ducha Świętego w Białymstoku, kapelan w zakładzie poprawczym, raper
28.03.2024

"Jezus, kiedy powoływał apostołów, powołał ich po to, aby "z nim byli i aby mógł ich posyłać". Gdy przestanę być z Bogiem, gdy przestanę adorować Najświętszy Sakrament, przestanę się modlić, swoje sprawy codzienne odnosić do wartości Ewangelii, do osoby Jezusa Chrystusa, to wtedy przegram" - mówił w Polskim Radiu Białystok ks. Adam Anuszkiewicz.

fot. Marcin Gliński

Wiesław Czołpiński [wideo]

nowy rektor Akademii Teatralnej w Warszawie
27.03.2024

"Na kandydatów nie możemy narzekać, a wręcz możemy się tym pochwalić. Ponieważ na kierunek aktorstwo w Warszawie z dwiema specjalnościami - dramatyczną i muzyczną - startuje 1200 kandydatów na 18 miejsc. A w Białymstoku też zbieramy przez ostatnie lata co najmniej 200 kandydatów na 15 miejsc" - mówił w Polskim Radiu Białystok nowy rektor Akademii Teatralnej w Warszawie prof. Wiesław Czołpiński.

Agnieszka Czyżewska-Jacquemet, fot. Polskie Radio Lublin

Agnieszka Czyżewska-Jacquemet [wideo]

prezeska Stowarzyszenia Grupa 17 z Polskiego Radia Lublin
26.03.2024

- Jesteśmy zobligowani wypełniać tę misję i to robimy najlepiej jak umiemy. My mamy to poczucie misji chyba wbudowane w geny dziennikarzy mediów publicznych i ciągle to realizujemy w nadziei, że te pieniądze spłyną - mówi o sytuacji w rozgłośniach regionalnych Polskiego Radia Agnieszka Czyżewska-Jacquemet.


Natalia Ściepancowa, fot. Marcin Gliński

Natalia Ściepancowa [wideo]

jedna z aktywistek białoruskiej diaspory w Białymstoku
25.03.2024

"Musimy dbać o nasz język i naszą białoruską kulturę. To jest ważne, żeby przetrzymać ten ciężki czas na wygnaniu" - mówiła w Polskim Radiu Białystok jedna z aktywistek białoruskiej diaspory w Białymstoku Natalia Ściepancowa.

foto: Monika Kalicka

Dorota Zawadzka i Grzegorz Zawadzki

autorzy książki "Werbel, czyli zrozumieć dzięcioły"
24.03.2024

Jeśli wybierzemy się teraz do lasu, jest duża szansa, że usłyszmy bębnienie czy też werblowanie... dzięciołów. Ale po co to robią? Ile razy na sekundę uderzają dziobem w drzewo? I czy mogą od tego dostać wstrząsu mózgu? A czy potrafią śpiewać? I co skrywają ich przepastne dziuple? Przeczytamy o tym w książce Doroty Zawadzkiej i Grzegorza Zawadzkiego "Werbel, czyli zrozumieć dzięcioły".

Maciej Wróbel, fot. własne

Maciej Wróbel [wideo]

przewodniczący sejmowej podkomisji ds. mediów i polityki audiowizualnej
22.03.2024

- Chcę jak najwięcej swojej wiedzy, energii poświęcić, żeby ta ustawa miała jak najlepsze założenia. Te najlepsze założenia to niezależne i dobrze sfinansowane media publiczne - mówi Maciej Wróbel.


fot. Marcin Gliński

prof. Małgorzata Bieńkowska [wideo]

dziekan Wydziału Socjologii Uniwersytetu w Białymstoku
21.03.2024

Dziś przypada 100 dni rządu Donalda Tuska. Z ostatniego sondażu wynika, że ankietowani za sukces koalicji 15 października uważają przede wszystkim odblokowanie pieniędzy z KPO. Tak uważa ponad 61 procent badanych. Większość Polaków dobrze też ocenia prowadzenie polityki zagranicznej.

Julita Olszewska, fot. Sylwia Krassowska

Julita Olszewska [wideo]

rolniczka z Podlasia
20.03.2024

"Nie zmieniamy stanowiska, idziemy do przodu" - mówi Julita Olszewska.

Jacek Słoma, fot. Sylwia Krassowska

Jacek Słoma [wideo]

rolnik z Krynek
20.03.2024

- Takie generalizowanie, że protestujemy tutaj przeciwko obywatelom jest nie w porządku postawieniem sprawy - tym bardziej, że my protestujemy także w imieniu konsumentów, w sprawie dobrej, zdrowej żywności - mówił na antenie Polskiego Radia Białystok Jacek Słoma.


Jacek Brzozowski, fot. Joanna Szubzda

Jacek Brzozowski [wideo]

wojewoda podlaski
19.03.2024

- Suwerenność kraju, stabilność na arenie międzynarodowej nie ma barw politycznych, tu powinna być zgoda ponad podziałami. W związku z tym wierzę w to, że ustawa o obronie cywilnej zostanie w sposób przemyślany przyjęta i wprowadzona w życie - mówi wojewoda.

fot. Sylwia Krassowska

prof. Marcin Moniuszko

rektor elekt UMB
18.03.2024

"Mamy nadzieję, że fakt wysokiej jakości kształcenia, którą możemy zaprezentować, będzie magnesem, który sprawi, że ci młodzi ludzie będą do nas przychodzili na studia" - mówi prof. Marcin Moniuszko.

Przemysław Tuchliński, fot. Joanna Szubzda

Przemysław Tuchliński

zastępca prezydenta Białegostoku
15.03.2024

- Mam nadzieję, że tę inwestycję będziemy mogli oddać do użytkowania przez mieszkańców 30 czerwca 2025 roku. Myślę, że nie będzie żadnych poślizgów - tak o nowej ulicy, która ma połączyć białostockie osiedle Bagnówka z Wygodą mówi Przemysław Tuchliński.


Leszek Mironiuk, fot. Joanna Szubzda

Leszek Mironiuk [wideo]

z Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Białymstoku
15.03.2024

- Jako konsumenci jesteśmy elementem rynku i nasze działania też go kształtują, więc im więcej osób korzysta z praw konsumenckich, tym bardziej wzrasta świadomość i sprzedawcy muszą bardziej stosować się do przepisów obowiązującego prawa - mówi Leszek Mironiuk.

fot. Marcin Gliński

prof. Daniel Boćkowski [wideo]

z Wydziału Stosunków Międzynarodowych UwB
14.03.2024

- Staliśmy się zwornikiem bezpieczeństwa całego NATO, bo wszelkie działania na wschodniej flance opierają się na Polsce. Znaleźliśmy się więc w nieciekawym miejscu w ciekawym czasie i to na pewno zaważyło na tym, że znaleźliśmy się w Stanach Zjednoczonych.

fot. Marcin Gliński

Krzysztof Bosak [wideo]

wicemarszałek Sejmu
13.03.2024

"Obronność nie polega na tym, że walczy się procentami PKB. Obronność polega na tym, że walczą konkretne jednostki sił zbrojnych, które mają konkretne zdolności obronne - wyposażenie, poziom wytrenowania i dowodzenia" - mówił w Polskim Radiu Białystok wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak.


prof. Adam Bartnicki, fot. Barbara Sokolińska

prof. Adam Bartnicki [wideo]

dziekan Wydziału Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku
12.03.2024

- To gest, który ma pokazywać, że sprawy bezpieczeństwa z punktu widzenia i Warszawy, i Waszyngtonu są ponad podziałami politycznymi i mają takie zostać - mówi o wspólnej wizycie prezydenta i premiera w Białym Domu prof. Adam Bartnicki.

Marek Szubzda, fot. Sylwia Krassowska

Marek Szubzda [wideo]

ekspert rynku nieruchomości
11.03.2024

"Cały czas jesteśmy w trendzie wzrostowym, jeżeli chodzi o ceny mieszkań. Nie wiem, czy w najbliższych latach, czy miesiącach dobijemy aż do 15 tys. zł za m², ale myślę, że dążymy w tym kierunku" - mówi Marek Szubzda.

Daniel Czyżewski, źródło: energetyka24.com

Daniel Czyżewski [wideo]

ekspert portalu Energetyka24
8.03.2024

Już za trzy lata ma być nałożony podatek na piece gazowe, ich używanie będzie znacznie droższe. Komisja Europejska opublikowała właśnie najnowszą wersję polskiego Krajowego Planu na rzecz Energii i Klimatu (KPEiK) do 2030 r. Dodatkowo od lipca więcej będziemy płacić za prąd. Jakie wydatki nas czekają?


Stefan Krajewski, fot. Sylwia Krassowska

Stefan Krajewski [wideo]

wiceminister rolnictwa
7.03.2024

- To jest forma protestu, która ma zwrócić uwagę na problem. Natomiast nie możemy dopuścić do tego, że w ruch idzie kostka brukowa, idą narzędzia, które nie powinny wystąpić. Na pewno trzeba to bezwzględnie potępić. Oczywiście jest też analizowane zachowanie policjantów - mówi wiceminister.

prof. Maciej Perkowski, fot. Barbara Sokolińska

prof. Maciej Perkowski

z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
6.03.2024

W przyszłym tygodniu Komisja Europejska ma przedstawić rolnikom pakiet propozycji zmniejszający obciążenia. To reakcja na trwające od tygodni protesty.

Jacek Dobrzyński, źródło: archiwum prywatne

Jacek Dobrzyński

rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych
6.03.2024

- Likwidacja Centralnego Biura Antykorupcyjnego nie dotyczy oczywiście likwidacji walki z korupcją. Projekt zakłada, że powstanie coś na wzór Centralnego Biura Śledczego w policji, pod roboczą nazwą Centralnego Biura Zwalczania Korupcji - mówi Jacek Dobrzyński.


Katarzyna Sztop-Rutkowska, fot. Marcin Gliński

dr Katarzyna Sztop-Rutkowska [wideo]

z Wydziału Socjologii Uniwersytetu w Białymstoku
5.03.2024

"Wybory samorządowe mają swoją specyfikę. Ludzie są zazwyczaj zmęczeni tą polityką dużą, ogólnopolską, więc chcą usłyszeć, co dla poszczególnych miast czy poszczególnych gmin mają do zaproponowania kandydaci i kandydatki" - mówiła w Polskim Radiu Białystok Katarzyna Sztop-Rutkowska.

Agnieszka Krokos-Janczyło, fot. Joanna Szubzda

Agnieszka Krokos-Janczyło [wideo]

podlaska kurator oświaty
4.03.2024

- Uważam, że szkoła bez prac domowych jest przyszłością. Jako wieloletni nauczyciel obserwowałam, że praca domowa stawała się problematyczna, dlatego że dzieciaki, wracając ze szkoły często po 8 godz., musiały jeszcze siedzieć 4-5 godz. nad lekcjami - mówi kurator.

Jacek Protas, fot. Joanna Szubzda

Jacek Protas [wideo]

wiceminister funduszy i polityki regionalnej Polski
1.03.2024

- Koncentrujemy wsparcie na gminach i powiatach przygranicznych, bo to one dzisiaj tego wsparcia najbardziej potrzebują. Skupiamy się na tych przedsięwzięciach, które z programów europejskich nie mają szansy dofinansowania - mówi Jacek Protas.


Agnieszka Maliszewska, fot. Joanna Szubzda

Agnieszka Maliszewska [wideo]

dyrektor Polskiej Izby Mleka
1.03.2024

- W przypadku zamknięcia granicy branży mleczarskiej grozi utrata kolejnego rynku zbytu. Oznaczałoby to trudności finansowe dla wielu eksporterów, którzy nastawieni są na produkcję właśnie na ukraiński rynek, ale też doprowadziłoby do konieczności obniżenia cen płaconych rolnikom za mleko.

Ewa Wierzbicka-Nosal i Katarzyna Zadykowicz-Sokół, fot. Barbara Sokolińska

Ewa Wierzbicka-Nosal i Katarzyna Zadykowicz-Sokół

ze Stowarzyszenia "100-lecie Kobiet" i radczyni prawna
29.02.2024

"Chcemy promować wszystkie kobiety, które kandydują w wyborach samorządowych na terenie naszego województwa" - mówi Katarzyna Zadykowicz-Sokół.

dr Ewa Tokajuk, fot. Barbara Sokolińska

dr Ewa Tokajuk [wideo]

ekonomistka
28.02.2024

- Przede wszystkim pieniądze z KPO mają bezpośrednio trafiać na początku do samorządów. To one są pierwszymi beneficjentami, a później oczywiście będą trafiały też do innych podmiotów (...). Wszystko jest ukierunkowane na dobro obywateli - mówi dr Ewa Tokajuk.


Robert Ćwikowski, fot. Joanna Szubzda

Robert Ćwikowski

psychoterapeuta
27.02.2024

Zakaz używania telefonów w szkołach. To coraz częściej wprowadzana zmiana w światowym systemie edukacji. Na taki krok zdecydowały się już m.in. Francja, Australia i Kanada, Grecja, Portugalia czy Włochy. To próby systemowej walki z uzależnieniem wśród dzieci i młodzieży.

mjr SG Andrzej Juźwiak fot. Konrad Szwed

mjr Andrzej Juźwiak [wideo]

rzecznik prasowy Straży Granicznej
27.02.2024

"Dla Straży Granicznej najistotniejsze jest to, żeby jak najmniejszej liczbie osób udawało się przedostawać na polską stronę. Cały czas pracujemy nad tym, żeby ta granica była jak najbardziej szczelna. Stąd m.in. kolejna inicjatywa, czyli podpisane umowy na zaporę elektroniczną na rzekach Świsłocz i Istoczanka" - mówi mjr Andrzej Juźwiak.

prof. Jerzy Bieluk, fot. Joanna Szubzda

prof. Jerzy Bieluk [wideo]

prawnik z Wydziału Prawa UwB, ekspert m.in. do spraw prawa rolnego
26.02.2024

- To Polska tak naprawdę i polskie firmy przejmowały ukraińskie zboże, chciały na tym zarobić i w dużej części zniszczyły ten rynek. Trzeba wprowadzić określone ograniczenia w eksporcie zboża. Inaczej się tego nie da załatwić - mówi prof. Bieluk.


Artur Kosicki, fot. Sylwia Krassowska

Artur Kosicki [wideo]

marszałek województwa podlaskiego
23.02.2024

"Mamy bardzo wielu młodych, ambitnych, doświadczonych liderów, takich jak: Henryk Dębowski, Izabela Smaczna-Jórczykowska czy Mariusz Gromko. Któraś z tych trzech osób na pewno będzie kandydatem na prezydenta Białegostoku" - mówi Artur Kosicki.

Łukasz Żurkowski, fot. Barbara Sokolińska

Łukasz Żurkowski

lider zespołu Żurkowski, laureat Nagrody Głównej i Nagrody Specjalnej konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
22.02.2024

- Koncerty, kontakt z publicznością nas buduje, wszystkich muzyków to buduje, bo po to to robimy, żeby dzielić się z ludźmi naszymi przemyśleniami, naszymi utworami - mówi Łukasz Żurkowski.

Stefan Krajewski, fot. Sylwia Krassowska

Stefan Krajewski [wideo]

poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego - Trzeciej Drogi
22.02.2024

- Od początku mówimy, że jesteśmy po stronie rolników, tych, którzy dzisiaj protestują - mówił na antenie Polskiego Radia Białystok Stefan Krajewski.


dr Małgorzata Wenclik, fot. Gabriela Lasota

dr Małgorzata Wenclik

dr Małgorzata Wenclik ze Stowarzyszenia "100-lecie Kobiet"
21.02.2024

"Kobiet, które działają w biznesie i z sukcesem jest coraz więcej. Jest też coraz więcej kobiet, które działają w organizacjach społecznych i też odnoszą sukces. Coraz więcej kobiet jest też na kierowniczych stanowiskach w wielu instytucjach publicznych i nie tylko. Natomiast wydaje mi się, że jeszcze wciąż za mało kobiet jest w administracji publicznej, tej przedstawicielskiej" - mówi dr Małgorzata Wenclik ze Stowarzyszenia "100-lecie Kobiet".

Radzias, fot. Sylwia Krassowska

Radzias

laureat konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
21.02.2024

"Niebieski Mikrofon jest trampoliną do zyskania radiowego słuchacza. Dzięki temu, że zaprezentowałem się w radiu, mogę znaleźć nową niszę, która będzie gotowa na sprawdzenie mojej muzyki" - mówi Radzias.

Sebastian Łukaszewicz, fot. Barbara Sokolińska

Sebastian Łukaszewicz [wideo]

poseł Suwerennej Polski
21.02.2024

"Myślę, że Prawo i Sprawiedliwość znajdzie odpowiedniego kandydata, który stanie w szranki z prezydentem Tadeuszem Truskolaskim" - mówi Sebastian Łukaszewicz.




źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok