Radio Białystok | Gość | prof. Marta Kosior-Kazberuk - rektor Politechniki Białostockiej

prof. Marta Kosior-Kazberuk

rektor Politechniki Białostockiej

7.10.2021, 08:25, akt. 08:43

"Generalnie nie narzekamy, bo przyjęliśmy łącznie ponad 2300 nowych studentów, niemniej jednak rzeczywiście daje się zauważyć taki trend, że kształcenie w uczelniach wyższych nieco traci popularność" - mówi rektor PB.

Marta Kosior-Kazberuk, fot. Sylwia Krassowska
Marta Kosior-Kazberuk, fot. Sylwia Krassowska

Z prof. Martą Kosior-Kazberuk rozmawia Adam Janczewski

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Największa uczelnia techniczna w północno-wschodniej Polsce oficjalnie zainauguruje dziś nowy rok akademicki. Jak będzie wyglądać kształcenie na Politechnice Białostockiej we wciąż pandemicznych czasach i w jakim kierunku chce rozwijać się uczelnia? - między innymi o tym z rektor Politechniki Białostockiej prof. Martą Kosior-Kazberuk rozmawia Adam Janczewski.


Adam Janczewski: Jak będzie wyglądać nowy rok akademicki w tej jeszcze pandemiczne rzeczywistości?


prof. Marta Kosior-Kazberuk: Rzeczywiście jeszcze w pandemicznej rzeczywistości, ale uważamy, że doświadczenia ubiegłego roku pozwalają nam bezpiecznie zorganizować zajęcia w trybie stacjonarnym. Jako uczelnia techniczna, gdzie zajęcia praktyczne mają ogromne znaczenie, stawiamy na większość zajęć właśnie w trybie stacjonarnym. Nie wykluczamy wykładów w bardzo dużych grupach, na przykład z przedmiotów humanistycznych, w trybie online.


Ministerstwo Edukacji i Nauki zapowiedziało właśnie, że studenci pierwszego roku będą mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach wyrównawczych po pandemii. Czy wiadomo, jak to będzie zorganizowane na Politechnice?


Tak, oczywiście. Otrzymaliśmy dofinansowanie z ministerstwa na ten cel, będą to dodatkowe zajęcia przede wszystkim z przedmiotów podstawowych, takich jak matematyka i fizyka. Kandydaci na Politechnikę to absolwenci zarówno liceów, jak i techników, więc siłą rzeczy są różnie przygotowani z tych przedmiotów podstawowych. Nasza kadra zawsze zdawała sobie sprawę, że kandydaci mogą być różnie przygotowani i też już wcześniej, nawet bez specjalnych akcji, organizowane były różnego rodzaju zajęcia wyrównawcze.


A jak wyglądała tegoroczna rekrutacja, bo podobno zainteresowanie studiami ogólnie, ale też na Politechnice Białostockiej, było w tym roku mniejsze niż w latach poprzednich.


Generalnie nie narzekamy, bo przyjęliśmy łącznie ponad 2 300 nowych studentów. Niemniej jednak rzeczywiście daje się zauważyć taki trend, że kształcenie w uczelniach wyższych nieco traci popularność. Wiąże się to z pewnością z kwestiami demograficznym i ogólnie kandydatów jest mniej, a też i kształcenie zdalne nie jest tak atrakcyjne, jak to kształcenie w trybie stacjonarnym.


Życie studenckie na pewno działa na wyobraźnię. Te 2 300 osób jak się ma do lat  poprzednich?


Trudno porównywać z latami poprzednimi, ponieważ nasza oferta kształcenia, oferta kierunków nieco  się zmienia. Jest to nieco mniej kandydatów, niż oczekiwaliśmy, ponieważ nasze możliwości są znacznie większe, ale jest to liczba, która w tej chwili jest zadowalająca.Jakie kierunki cieszyły się największym zainteresowaniem?


Porównując liczbę kandydatów do liczby miejsc, to warto wymienić takie kierunku jak grafika, zarządzanie, informatyka i ekonometria, architektura krajobrazu, architektura wnętrz, automatyka i robotyka oraz oczywiście te gdzie oferowaliśmy najwięcej miejsc, to znaczy informatyka i budownictwo.


Czy to oznacza, że to jest przyszłość Politechniki Białostockiej? Czy to są te kierunki, w które chcecie inwestować i w które chcecie podążać? Jaka jest przyszłość Politechniki Białostockiej, bo wszystkie wydziały zdaje się, mają mniej więcej podobną renomę, czy uczelnia chciałaby się w jakiś sposób sprofilować?


Pozostajemy przy takim naszym profilu technicznym, profilu inżynierskim. Kierunki, które oferujemy na wydziałach, takich jak wydział architektury, czy wydział inżynierii zarządzania, mam tu na myśli grafikę, architekturę wnętrz, czy logistykę - to są kierunki inżynierskie. Także stawiamy przede wszystkim na kształcenie inżynierów.


Mówi się o tym, że Politechnika Białostocka też wsłuchuje się coraz bardziej w głos podlaskiego biznesu.


Owszem i tutaj mamy już dobre doświadczenia, jeśli chodzi o studia dualne i specjalności dualne. To jest taki sposób studiowania, w ramach którego student część zajęć odbywa w zakładzie przemysłowym, ma tam tutorów, ma tam nauczycieli spośród kadry w tym zakładzie przemysłowym. To jest typowe kształcenie pod kątem regionalnych przedsiębiorstw. 

Już mam deklarację również z większej liczby przedsiębiorstw, o zainteresowaniu właśnie takimi studiami. Z tym że zaznaczam, że studia dualne odbyte w podlaskich przedsiębiorstwach nie zamykają kariery zawodowej inżyniera na arenie krajowej czy też międzynarodowej.


Choć dobrze, żeby zostali u nas.


Zdecydowanie tak. Generalnie staramy się kształcić na potrzeby regionu.


A czy te kierunki właśnie są konsultowane w jakiś sposób z przedsiębiorcami, czy rozmawiacie jakich specjalistów oni potrzebują, w jakim kierunku należałoby kształcić tak, by zapełnić wakaty w województwie podlaskim?


Zdecydowanie tak. Na każdym wydziale mamy radę programową, albo radę rozwoju, która składa się głównie z przedstawicieli otoczenia społeczno-gospodarczego. To są zwykle bardzo aktywne rady, można powiedzieć coraz bardziej aktywne, chcą świadomie kształtować proces kształcenia, pomagać też w tym procesie kształcenia. Przedsiębiorcy  są też coraz bardziej świadomi tego, że należy współpracować z uczelnią już na etapie kształcenia studentów. 

Bardzo ciekawą inicjatywą, która pojawiła się na wydziale mechanicznym, jest specjalne, zupełnie unikalne w skali kraju laboratorium Smart Education 4.0. Zapraszam do odwiedzenia tego niesamowitego miejsca, które powstało przy znaczącej współpracy przedsiębiorców podlaskich, a które pokazuje studentom najnowsze technologie w zakresie obrabiarek, frezarek, nowoczesnego spawania z wykorzystaniem choćby Virtual Reality. To jest laboratorium, w którym specjalizować się mogą studenci, ale też i kadra - zarówno kadra uczelniana, ale również kadra przedsiębiorców.


Co do kadry - jak wygląda tutaj sytuacja, czy Politechnika jest wciąż atrakcyjnym, konkurencyjnym pracodawcą? Bo biznes, który potrzebuje w regionie wykształconych inżynierów, działa coraz prężniej i chyba oferuje coraz lepsze warunki?


Zawód inżyniera cieszy się ogromnym powodzeniem na rynku pracy i lokalnym, i szerszym. Uczelnia tu musi silnie konkurować z biznesem, bo zwykle nasi absolwenci znajdują zatrudnienie już w czasie studiów. Niemniej jednak zawsze znajdzie się grupa pasjonatów, którzy zechcą zostać na uczelni i tutaj się rozwijać. 

Uczelnia w tym zakresie też daje bardzo duże możliwości. Nasz potencjał badawczo-naukowy jest ogromny, trzeba z niego korzystać. Można realizować badania z zakresu zainteresowań badacza, ale też i badania aplikacyjne, czyli odpowiadające potrzebom otoczenia społeczno-gospodarczego. Dowodem na to są też liczne projekty B plus R (działalność badawczo-rozwojowa - przyp. red.), które realizujemy z przedsiębiorcami lokalnymi, z instytucjami. 


Po tym pandemicznym roku nauki, czy uczelnia ma jakieś pomysły na integrację studentów?


Nie chcę zapeszyć, ale zamierzamy uruchomić i to tak prawie całodobowo Klub Gwint, który będzie działał zarówno w dzień, jak i wieczorami. Też samorząd studencki, przy dużym wsparciu władz uczelni, przygotowuje szereg imprez integracyjnych, szereg działań integracyjnych dla studentów. Oby pandemia i obostrzenia nie przeszkodziły nam w tym. 


To była bardzo dobra wiadomość. Miejmy nadzieję, że faktycznie pandemia nie pokrzyżuje planów, bo życie studenckie to bardzo ważny element studiowania również. Dziękuję bardzo za rozmowę.

| red: mak


Przeczytaj, zanim skomentujesz


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS
Arkadiusz Niedźwiecki, fot. Marcin Gliński

dr Arkadiusz Niedźwiecki

ekonomista z UwB
1.12.2021

Rząd przygotował tarczę antyinflacyjną. Czy skutecznie ochroni ona rodziny i przedsiębiorców przed skutkami rosnącej inflacji?

prof. Andrzej Górniak, fot. Joanna Szubzda

prof. Andrzej Górniak

hydrobiolog z Wydziału Biologii Uniwersytetu w Białymstoku
30.11.2021

Zmiana klimatu. - Jeśli chodzi o temperaturę, to należy się spodziewać, że taka typowa północno-wschodnia zima będzie stosunkowo rzadka. To nie znaczy, że jej nie będzie w ogóle, ale będzie ona dosyć krótkotrwała.

Edyta Dąbrowska, fot. Sylwia Krassowska

Edyta Dąbrowska

kierownik Regionalnego Obserwatorium Terytorialnego
29.11.2021

- Rynek pracy potrzebuje specjalistów nie z wykształceniem wyższym, ale po prostu wykwalifikowanych robotników po szkołach branżowych, niekoniecznie po studiach - murarzy, tynkarzy, magazynierów, kierowców samochodów ciężarowych, sprzedawców...


Artur Sulik, fot. Monika Kalicka

Artur Sulik

szef kliniki chorób zakaźnych w UDSK w Białymstoku
28.11.2021

"Chciałbym namówić do myślenia o szczepieniu na COVID-19, jak o każdym innym szczepieniu. My mamy na rynku wiele szczepionek i one wszystkie są badane w ten sam sposób, przez tę samą europejską agencję" - mówi Artur Sulik.

Wojciech Koronkiewicz, fot, Joanna Szubzda

Wojciech Koronkiewicz

autor książki "Podlasie zdrowo zakręcone"
28.11.2021

Mówi o sobie, że jest kolekcjonerem spotkań, interesują go wszyscy, którzy coś robią - bez względu na skalę czy wagę działania. Wojciech Koronkiewicz jest pozytywnym człowiekiem, który apeluje o uśmiech. Jeździ po regionie i zbiera opowieści - tym razem korzystał z pokaźnego kalendarza z adresami.

Robert Ciborowski, fot. Sylwia Krassowska

prof. Robert Ciborowski

ekonomista, rektor UwB
26.11.2021

"Każdy lepiej się czuje, jak coś kupuje, ale mimo wszystko przewartościowałbym pewne wydatki i może ten Black Friday potraktował przede wszystkim jako właśnie selekcję tego, co nam jest potrzebne, a nie to, że trzeba za wszelką cenę kupować" - mówi prof. Robert Ciborowski.


Doktor Arsalan Azzaddin, fot. Aleksandra Sadokierska

Arsalan Azzaddin

lekarz ze szpitala w Bielsku Podlaskim
25.11.2021

- Większość kurdyjskich migrantów nie ucieka przed wojną, a przyjeżdża do Europy w poszukiwaniu lepszego życia - tak mówi zastępca dyrektora ds. lecznictwa w szpitalu w Bielsku Podlaskim doktor Arsalan Azzaddin, który z pochodzenia jest Kurdem. Do jego placówki trafiają cudzoziemcy, którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Białorusią.

Marzena Wilczko, fot. Monika Kalicka

Marzena Wilczko

z Muzeum Wojska w Białymstoku
25.11.2021

"Naszym założeniem było dotarcie z tematyką historyczną i wojskową do dzieciaków ze szczególnymi potrzebami - z dysfunkcjami wzroku, słuchu i intelektualnymi" - mówi Marzena Wilczko.

Artur Kosicki, fot. Sylwia Krassowska

Artur Kosicki

marszałek województwa podlaskiego
24.11.2021

"W tym roku deficyt będzie mniejszy, dzięki temu zadłużenie województwa się nie zwiększy. Widać, że sytuacja finansowa województwa podlaskiego wygląda bardzo dobrze" - mówi Artur Kosicki.


prof. Krzysztof Pyrć, źródło: archiwum prywatne

prof. Krzysztof Pyrć

wirusolog, członek Rady Medycznej przy premierze
23.11.2021

- Zarówno z punktu widzenia obłożenia służby zdrowia, jak i samej pandemii osoby niezaszczepione stanowią większe ryzyko, dlatego cały cywilizowany świat wprowadza takie zasady, że w tych miejscach, które są uznawane za miejsca wysokiego ryzyka, te osoby nie mogą tak po prostu przebywać albo przebywają, ale z pewnymi ograniczeniami.

mjr Marek Nabzdyjak, fot. Monika Kalicka

mjr Marek Nabzdyjak [wideo]

rzecznik 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej
22.11.2021

"Jesteśmy przygotowani do realizacji zadań tak długo, jak będzie potrzeba. To jest podstawowy obowiązek żołnierza - bronić granic naszego kraju" - mówi rzecznik 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej mjr Marek Nabzdyjak.

Robert Flisiak, fot. Monika Kalicka, archiwum

prof. Robert Flisiak

prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych
19.11.2021

- Zaszczepieni mogą zakażać, ale nie w takim samym stopniu. Pomimo że jestem zaszczepiony już trzema dawkami, to zakładam maseczkę, gdy gdzieś wchodzę nie po to, żeby ochronić siebie. Chodzi o to, żebym ja nie przeniósł zakażenia na inne osoby, które są wrażliwe.


Kamil Kłysiński, mat. prywatne

Kamil Kłysiński

ekspert Ośrodka Studiów Wschodnich
18.11.2021

"To jest konkretna narracja władz białoruskich zrealizowana według starej, sowieckiej zasady, że własne winy trzeba wmówić czy też przerzucić na adwersarza, na drugą stronę. Strona białoruska swój cynizm, swoje bestialstwo wobec emigrantów, manipulowanie nimi, stosowanie przemocy, przerzuca na stronę polską. To jest działanie czysto propagandowe w nadziei, że może ktoś to kupi".

Marcin Urbański, źr. arch. pryw.

Marcin Urbański

wójt gminy Mielnik
17.11.2021

"Nie ma żadnej paniki, ludzie już się przyzwyczaili do tej sytuacji. Dochodzi do incydentów, przekroczeń granicy przez grupy kilkunastoosobowe, ale absolutnie to nie jest tak, jak ma to miejsce w Kuźnicy" - mówi Marcin Urbański.

Szymon Bielonko, fot. Joanna Szubzda

Szymon Bielonko

lekarz rodzinny
17.11.2021

"Widzimy, że ta fala mocniej nas dotyka, z większą częstością. Na szczęście większość pacjentów przechodzi zakażenie koronawirusem w miarę łagodnie" - mówi Szymon Bielonko.


Paval Latuszka, fot. Jarosław Iwaniuk

Paweł Łatuszka

były ambasador Białorusi, obecnie opozycjonista, kierownik białoruskiego Narodowego Zarządu Antykryzysowego
16.11.2021

- Trzeba zrozumieć, że Łukaszenka nigdy nie zaprzestanie. Dzisiaj kryzys migracyjny, wczoraj porwanie samolotu, jutro wymyśli coś innego. Ten człowiek jest i zawsze będzie zagrożeniem dla stabilności w centralnej i wschodniej Europie, a tak naprawdę dla całej Europy.

Stanisław Żaryn, arch. pryw.

Stanisław Żaryn

rzecznik Ministra-Koordynatora Służb Specjalnych
15.11.2021

"Czekamy na pierwsze informacje szczegółowe o harmonogramie budowy zapory. Są zapowiedzi, że w tym roku będą już pierwsze części jej montowane" - mówi Stanisław Żaryn.

Sebastian Sadowski Romanov, źródło: Łukasz Roszkowski

Sebastian Sadowski-Romanov

ekspert od handlu ze Wschodem
12.11.2021

"Wydaje mi się, że niestety, ale walka ekonomiczna z Białorusią będzie powodować nawet eskalację działań białoruskich na granicy. Jest to próba wywarcia wpływu na Unię Europejską, coś, co obserwowaliśmy kilka lat temu, co zrobiła Turcja. Czyli uszczelnimy swoje granice, będziemy robić obozy dla uchodźców, ale pod warunkiem, że UE zapłaci nam za to pieniądze. Myślę, że to jest taki nowy pomysł białoruskich władz na to, w jaki sposób można podreperować swój budżet".


Kapitan Szymon Szczepański z Dowództwa Garnizonu Warszawa, fot. archiwum prywatne

kpt. Szymon Szczepański

z Dowództwa Garnizonu Warszawa
11.11.2021

"Mundur jest przede wszystkim honorem, godnością. To jest wielkie wyróżnienie" - mówi kapitan Szymon Szczepański.

gen. Romana Polko, źródło: archiwum prywatne

gen. Roman Polko

były dowódca jednostki wojskowej GROM
10.11.2021

- Migranci wykazują niebywałą agresję i podatność na instrukcje, które otrzymują od białoruskich służb specjalnych. Nie prosi się o azyl w ten sposób, że wyłamuje się płot, ktoś się przedziera siłą, atakuje służby mundurowe.

Dorota Wyszkowska, fot. Monika Kalicka

Dorota Wyszkowska

zastępca dyrektora Urzędu Statystycznego w Białymstoku
10.11.2021

"Między 12 a 24 listopada będziemy realizowali badania kontrolne w ramach prac spisowych. Badanie będzie krótkie, zaledwie kilka pytań m.in. o mniejszość narodową, o liczbę osób w mieszkaniu" - mówi Dorota Wyszkowska.


mjr Katarzyna Zdanowicz, fot. Sylwia Krassowska

mjr Katarzyna Zdanowicz [wideo]

rzeczniczka Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
9.11.2021

"Wypychanie naprzód kobiet i dzieci to próba zagrania na emocjach. Wiadomo, że płacz dzieci czy krzyk kobiet robi na wszystkich wrażenie. Jest to celowe działanie po to, by osłabić ochronę naszych granic, by reszta osób, która stoi z tyłu, mogła przedrzeć się do Polski".

płk Marek Pietrzak, fot. Joanna Szubzda

płk Marek Pietrzak [wideo]

rzecznik Wojsk Obrony Terytorialnej
9.11.2021

"Mamy zadanie ochrony granicy. Jej nielegalne przekroczenie jest łamaniem prawa, nie możemy do tego dopuścić (...) Na granicy jest ok. 800 żołnierzy WOT. Ich zaangażowanie będzie następstwem decyzji podejmowanych przez Straż Graniczną".

Paweł Mikłasz, fot. Joanna Szubzda

Paweł Mikłasz [wideo]

wójt Kuźnicy
9.11.2021

"To trudna, kłopotliwa dla nas sytuacja, niespotykana od okresu wojny, ale czujemy się bezpiecznie, bo polegamy na służbach, które nas chronią" - mówi Paweł Mikłasz.


Piotr Rećko, źródło: facebook.com/powiatsokolski.starostwopowiatowe

Piotr Rećko [wideo]

starosta sokólski
9.11.2021

"To, co się w tej chwili dzieje na granicy, to jest bezpośredni atak za pośrednictwem ludzi na terytorium Unii Europejskiej, na terytorium Polski. Ludzie niestety się boją. Ludzie też wiedzą, że możemy liczyć na naszych żołnierzy, na nasz rząd" - mówił w Polskim Radiu Białystok starosta sokólski Piotr Rećko.

prof. Daniel Boćkowski, fot. Sylwia Krassowska

prof. Daniel Boćkowski

z Uniwersytetu w Białymstoku
8.11.2021

"Takiego przesilenia jeszcze nie było. Widać, że władze białoruskie przygotowały się do tego bardzo solidnie. Trudno powiedzieć, co było zaplanowane. Na pewno przygotowywano coś bardzo medialnego" - mówił w Polskim Radiu Białystok profesor Daniel Boćkowski, ekspert ds. bezpieczeństwa.

gen. dyw. w st. spocz. Leon Komornicki, fot. z archiwum prywatnego

gen. dyw. w st. spocz. Leon Komornicki

8.11.2021

- Ze strony państw Unii Europejskiej i NATO działanie w przestrzeni politycznej powinno być bardziej zdynamizowane, a także nakładane skuteczne sankcje na reżim Łukaszenki. A te możliwości są jeszcze duże.


Mariusz Chrzanowski, fot. Adam Dąbrowski

Mariusz Chrzanowski

prezydent Łomży
5.11.2021

Kilka dni temu trzydziestu włodarzy miast-powiatów utworzyło Stowarzyszenie Prezydentów Miast Polskich. Jak zadeklarowali: chcą wspólnie, ponad podziałami politycznymi, przyjąć plan działania na rzecz usprawnienia pracy swoich samorządów.

dr Karol Nawrocki, fot. Joanna Szubzda

dr Karol Nawrocki [wideo]

prezes IPN
5.11.2021

"Wiedza o historii najnowszej i w ogóle sama historia jest jednym z elementów, który buduje niepodległą, wolną Polskę. Sprawia, że jesteśmy częścią jednego narodu" - mówi dr Karol Nawrocki.

Marcin Doliasz, fot. Sylwia Krassowska

Marcin Doliasz

prezes spółki PKS Nova
4.11.2021

"Nie stać nas na utrzymanie takiej szerokiej infrastruktury. Likwidujemy te oddziały, które są deficytowe, gdzie nie widzimy możliwości reaktywowania tej działalności" - mówi Marcin Doliasz.


Grzegorz Kuczyński, fot. Joanna Szubzda

Grzegorz Kuczyński

prezes Fundacji Białystok Biega
4.11.2021

- Wierzę, że tak jak zawsze będzie biało-czerwono, że setki biegaczy, które stawią się na starcie, pokażą, jak też możemy świętować wolność.

dr Karol Łapiński, fot. Joanna Szubzda

dr Karol Łapiński

z Państwowej Inspekcji Pracy w Białymstoku
4.11.2021

- W obecnym układzie prawnym pracodawca nie może nawet pytać pracownika, czy jest zaszczepiony, ponieważ to dane szczególnie wrażliwe. Pracodawcy nie mogą też premiować tych, którzy są zaszczepieni.

Mariusz Gromko, fot. Joanna Szubzda

Mariusz Gromko

senator PiS
3.11.2021

"Każdy, na którego terenie będzie posadowiona ta zapora, będzie mógł liczyć na stosowne odszkodowanie, bądź też na propozycję zamiany gruntu" - mówi senator PiS.


prof. Joanna Zajkowska, fot. Sylwia Krassowska

prof. Joanna Zajkowska

podlaska konsultant ds. epidemiologii
2.11.2021

"Tak działa nasza fizjologia, że jeżeli nie przypominamy naszemu organizmowi, jak wygląda ten wróg-patogen, to te przeciwciała produkują się w coraz mniejszej ilości i w którymś momencie one już przestają chronić. Także na pewno warto doszczepić się trzecią dawką".

Dariusz Zakrzewski, Piotr Bagiński i Bogdan Bakunowicz, fot. Sylwia Krassowska

Dariusz Zakrzewski, Piotr Bagiński i Bogdan Bakunowicz

kolarze z grupy Mistral Grodno SA Radio Białystok
2.11.2021

"Cieszymy się, że jako grupa Mistral Grodno SA Radio Białystok startujemy już czwarty sezon. Mam nadzieję, że będziemy kontynuowali tę współpracę" - mówi kapitan drużyny Dariusz Zakrzewski.

podinsp. Tomasz Krupa, fot. Sylwia Krassowska

podinsp. Tomasz Krupa

rzecznik podlaskiej policji
29.10.2021

"W ostatnich tygodniach chyba nie ma takiego dnia, żebyśmy nie zatrzymywali osób, które zarówno nielegalnie przedostały się na terytorium naszego kraju, ale również tych osób, które popełniają przestępstwa"- mówi podinsp. Tomasz Krupa.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok