Radio Białystok | Gość | Wojciech Kirejczyk - dyrektor Biura Programu Niepodległa

Wojciech Kirejczyk

dyrektor Biura Programu Niepodległa

2.05.2022, 07:38, akt. 12:49

"Biuro Programu Niepodległa zaprasza wszystkie Polki, Polaków i przyjaciół Polski w kraju i za granicą do tego, żeby w Dzień Flagi wywiesić biało-czerwoną flagę na balkonie, w oknie (...) i pochwalić się zdjęciem tej naszej flagi w mediach społecznościowych właśnie z hasztagiem #mojaflaga" - mówi Wojciech Kirejczyk.

fot. Monika Kalicka
fot. Monika Kalicka


0:00
0:00
Z Wojciechem Kirejczykiem rozmawia Michał Buraczewski | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Z okazji przypadającego 2 maja Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w mediach społecznościowych trwa akcja #mojaflaga. Na czym ona polega? 

Między innymi o tym z dyrektorem Biura Programu Niepodległa Wojciechem Kirejczykiem rozmawiał Michał Buraczewski. 


Michał Buraczewski: #mojaflaga - o co chodzi w tej akcji?


Wojciech Kirejczyk: To już kolejny raz, kiedy Biuro Programu Niepodległa zaprasza wszystkie Polki, Polaków i przyjaciół Polski w kraju i za granicą do tego, żeby w Dzień Flagi wywiesić biało-czerwoną flagę na balkonie, w oknie, może przypiąć kotylion do klapy marynarki i pochwalić się zdjęciem tej naszej flagi w mediach społecznościowych właśnie z hasztagiem #mojaflaga. W ten sposób każdy z nas nie tylko w sposób symboliczny pokazuje przywiązanie do wspólnoty i wartości, które symbolizuje polska flaga, ale też staje się ambasadorem tej akcji i zachęca innych do włączenia się w nią.


Dziś 18. rocznica uchwalenia Dnia Flagi. Nasze barwy narodowe widać w wielu miejscach, ale okazuje się, że nie każda flaga jest flagą państwową. Czym się wyróżnia flaga państwowa?


Flaga państwowa Rzeczpospolitej Polskiej to prostokąt materiału w proporcjach 5:8 podzielony na dwie równe części: białą u góry i czerwoną u dołu. Flaga zawieszona jest na maszcie - jeśli tego masztu nie ma, albo proporcje są inne to mówimy o barwach narodowych, które mają inny status prawny.


Czyli jak zawieszamy biało-czerwoną, wydaje nam się flagę na balkonie sznurkiem czy też przyklejamy do szyby w oknie to już nie jest prezentacja flagi państwowej, tylko barw narodowych?


To wtedy jesteśmy w takiej można powiedzieć „szarej strefie”. Ja myślę, że przywiązanie flagi sznurkiem do balkonu to jest już ryzykowne działanie, ona może się zagnieść, może się odwiązać jedna część. Ja bym osobiście tego nie zrobił. Tu powinniśmy się kierować oczywiście przepisami, ale też takim zdrowym rozsądkiem i po prostu szacunkiem dla barw narodowych.

Dlatego zachęcam, żeby jednak znaleźć w domu albo kupić drzewiec - nie wywieszajmy flagi na kiju od szczotki, bo to nie jest okazanie szacunku symbolom państwowym. Myślę, że każdego z nas stać na to, by mieć w domu ładną, czystą, uprasowaną, przygotowaną flagę na drzewcu i w sposób godny i bezpieczny tę flagę zamontować w oknie czy na balkonie.

Przez sposób godny mam też na myśli to, że nie powinna ona dotykać ziemi, być zanurzona w wodzie. Powinniśmy ją też po prostu zabezpieczyć, żeby nie upadła na ziemię. Też uczulam na to, że jeśli idąc chodnikiem zobaczymy biało-czerwoną flagę czy nawet kotylion w barwach narodowych na ziemi, to myślę, że każdy z nas okazując szacunek dla wspólnoty powinien taką flagę podnieść. I jeśli chcemy zutylizować flagę, bo często taka podniesiona z ziemi flaga jest już po prostu zniszczona, to powinniśmy rozdzielić barwę białą od czerwonej - rozcięte barwy już nie stanowią flagi i możemy te osobne fragmenty zutylizować w normalny sposób. 

Natomiast absolutnie nie pozwalajmy na to, by flagę biało-czerwoną czy symbole w barwach narodowych wyrzucać po prostu do kosza - mówię tutaj również o takich flagach papierowych, jednorazowych, które niestety często po tych świętach państwowych widzimy rozrzucone, zerwane przez wiatr, czasem dziecko upuściło. Myślę, że to jest takie okazanie szacunku tym symbolom państwowym, że jeśli taką sytuację widzimy, to nie dopuszczajmy do jej trwania.


Mówimy tutaj o takich ścisłych zasadach - flaga nie może dotykać ziemi, nie może być zawinięta dookoła drzewca. A mnie zastanawia - co, jeżeli jest brudna? Na przykład długo wisi na maszcie i jest już zanieczyszczona kurzem, który unosi się w powietrzu. Czy można wrzucić ją do pralki, wyprasować i zawiesić z powrotem na maszcie?


Wydaje mi się, że ustawa nie mówi o sposobie prania, czy należy ją prać ręcznie czy maszynowo (śmiech). Myślę, że nie będzie brakiem szacunku upranie flagi w pralce - tutaj uczulam, bo samemu mi się zdarzyło kiedyś nieopatrznie uprasować flagę, która nie była z naturalnych materiałów i przywarła mi do żelazka, także myślmy rozsądnie.

Pan mówi, że te zasady są ścisłe - owszem, są ścisłe, ale one odwołują się do naszego zdrowego rozsądku i takiego poczucia poszanowania dla tych symboli. Pytał pan także o to, jak wygląda flaga państwowa. Mamy jej różne odmiany, często widzimy flagę biało-czerwoną, która w tym polu białym ma polskie godło.


Właśnie o to chciałem pytać. Czy taką flagę można wywieszać?


To jest specjalna flaga - bandera, która jest zarezerwowana dla głowy państwa, bądź należy do reprezentacji państwa poza jego granicami, czyli np. do placówek dyplomatycznych, widzimy taką banderę na okrętach. Także my, szeregowi obywatele powinniśmy posługiwać się taką flagą biało-czerwoną bez godła, nie dodawać nic do flagi, nie pisać po fladze. Myślę, że te barwy same za siebie mówią wystarczająco dużo. Nie ulepszajmy flagi biało-czerwonej.


Czyli zwracamy się też tutaj do kibiców, którzy przychodzą na różne wydarzenia sportowe i na różnych flagach widać np. nazwę miejscowości.


Tak. Nie powinniśmy pisać ani nazwy miejscowości, ani imion czy nazwisk naszych idoli sportowych. Natomiast przy okazji stulecia odzyskania niepodległości również środowiska kibiców włączyły się w taką kampanię, która tłumaczyła, żeby po biało-czerwonej fladze nie pisać. Także myślę, że ta świadomość rośnie wśród nas.


Teraz w różnych miejscach obok flagi Polski prezentowana jest flaga ukraińska. Czasami są też flagi Unii Europejskiej czy samorządowe. Jak umieszczać flagę państwową pośród innych? Czy są jakieś zasady dotyczące ich kolejności na masztach?


Tak, jak najbardziej. Flaga biało-czerwona powinna w miejscu uprzywilejowanym, w miejscu pierwszym. Co to znaczy pierwsze miejsce, czym się ono różni? Kiedy mamy trzy flagi, to miejsce pierwsze jest na środku. Po prawej stronie heraldycznej, czyli kiedy my stoimy plecami do flagi to po naszej prawej stronie jest miejsce drugie. Natomiast jeśli flagi są dwie albo cztery i więcej, to wtedy miejsce uprzywilejowane jest właśnie pierwsze z prawej i później kolejne flagi innych państw i dopiero dalej flagi organizacji międzynarodowych, np. flaga Unii Europejskiej.


Czyli krótko mówiąc – jeśli patrzymy na cztery maszty od strony ulicy, to pierwsza z lewej musi być flaga polska i tak jak czytamy od lewej do prawej, tak też te flagi powinny być prezentowane.


Tak jest.


Zasady związane z symbolami narodowymi można odnaleźć na rządowych stronach. Taki mini-poradnik przygotowało ministerstwo spraw wewnętrznych i administracji. Ale pytanie dlaczego warto przestrzegać tych zasad?


One są opisane ustawami i myślę, że domyślnie powinniśmy przestrzegać ustaw i przepisów, które państwo polskie reguluje. Ale również ze względu na szacunek, którym obdarzamy te wartości, które symbolizuje polska flaga - choćby solidarność, która nie jest jakimś pustym hasłem, ale dzisiaj wszyscy pokazujemy naszą solidarną postawę wobec milionów Ukraińców, którzy do nas przed wojną uciekli. Te wartości są symbolizowane przez polską flagę - myślę, że wywieszając ją pokazujemy przywiązanie do nich.

Co ciekawe, 2 maja jest też Dniem Polonii i Polaków za Granicą. W tym dniu biało-czerwona jest widoczna nie tylko w kraju, ale na całym świecie i to też jest taki znak łączności i przywiązania do Polski i do polskości środowisk polonijnych.


Dbajmy o nasze symbole narodowe. Panie dyrektorze, dziękuję serdecznie za rozmowę.


Bardzo dziękuję.  

| red: bsd


Przeczytaj, zanim skomentujesz


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIE TEATR

Podlaskie ToTu! - Kierunek Augustów
źródło: Jakub Szymczuk/KPRP

Paweł Szrot

szef gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy
30.06.2022

Uznanie Rosji za największe zagrożenie Sojuszu, rozmieszczenie dodatkowych wojsk na wschodniej flance w tym w Polsce, zgoda na dołączenie Szwecji i Finlandii – to najważniejsze decyzje podjęte przez przedstawicieli państw NATO podczas szczytu w Madrycie.

fot. Renata Reda

Marzena Wojewódzka-Żelezniakowicz

podlaska konsultant w dziedzinie medycyny ratunkowej, kierownik SOR-u w USK w Białymstoku
29.06.2022

Z powodu upałów na oddział ratunkowy Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku trafiają pierwsi pacjenci. Przyjęto już czterech mężczyzn, którzy pracowali na świeżym powietrzu, w miejscach nasłonecznionych.

gen. Romana Polko, źródło: archiwum prywatne

gen. Roman Polko

były dowódca jednostki wojskowej GROM
29.06.2022

To najważniejszy od dekad szczyt NATO - tak spotkanie przedstawicieli państw członkowskich Sojuszu w Madrycie oceniają eksperci.


Krzysztof Wojczal, fot. Adam Janczewski

Krzysztof Wojczal

ekspert ds. geopolityki, bloger
28.06.2022

- Z punktu widzenia naszych interesów najlepiej by było, gdyby Rosjanie ponieśli tak druzgocącą porażkę na polu bitwy, żeby nie myśleli i nie byli w stanie ponowić czy przedłużać tej wojny przez kolejne lata - mówi Krzysztof Wojczal.

Artur Kosicki, fot. Wojciech Szubzda

Artur Kosicki

marszałek województwa podlaskiego
28.06.2022

Jest wotum zaufania, podlascy radni odrzucili wniosek komisji rewizyjnej o nieudzielenie absolutorium i zarząd województwa podlaskiego może dalej normalnie pracować.

Mikołaj Pawlak, źródło archiwum prywatne

Mikołaj Pawlak

Rzecznik Praw Dziecka
27.06.2022

Wychowuj, opierając się na wartościach, dbaj o więzi rodzinne, podaruj dziecku jak najwięcej czasu i bezwarunkową miłość. M.in. takie zalecenia znalazły się Dekalog Wychowania, który przyjęto podczas Ogólnopolskiego Kongresu "Wychowanie trwa wiecznie".


Dariusz Piontkowski, fot. Wojciech Szubzda

Dariusz Piontkowski

wiceminister edukacji i nauki
24.06.2022

- Wbrew pozorom ministerstwo edukacji nie korzysta z wakacji. Przygotowujemy zmiany w Karcie Nauczyciela i tak zwanym awansie zawodowym - mówi Dariusz Piontkowski. MEiN pracuje nad uproszczeniem awansu zawodowego, podwyżkami dla nauczycieli rozpoczynających pracę i wprowadzeniem nowych przedmiotów.

prof. Adam Bartnicki, fot. Joanna Szubzda

prof. Adam Bartnicki

z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
23.06.2022

"Zachęcam do wczasów na Suwalszczyźnie, do kupowania nieruchomości na Suwalszczyźnie - nie będzie żadnej agresji na przesmyk suwalski" - uspokaja prof. Adam Bartnicki.

Antoni Roman, fot. Marcin Gliński

Antoni Roman

prezes białostockiego Towarzystwa Zapobiegania Tonięciom i Ratowania Tonących
22.06.2022

"Woda jest przyjacielem człowieka - hartuje ciało, kształtuje sylwetkę, chłodzi, jest przyjemna... ale woda nie wybacza ludziom, którzy są nieroztropni, nie myślą nad wodą" - mówi Antoni Roman.


fot. Marcin Mazewski

Andrzej Reucki

prezes WOPR województwa podlaskiego
21.06.2022

Od kilku lat podlaskie samorządy i instytucje mają problem ze znalezieniem ratowników na letnie kąpieliska. Powodów takiej sytuacji jest co najmniej kilka.

Witold Karczewski, fot. Joanna Szubzda

Witold Karczewski

prezes Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku
21.06.2022

Nie jest łatwo z dnia na dzień zamienić rynek wschodni na Europę, Azję lub Afrykę. Przedsiębiorcy szukają takich rozwiązań. Ten proces trwa, ale na razie skala działalności spada - mówi Witold Karczewski.

Zbigniew Ziobro, fot. Marcin Mazewski

Zbigniew Ziobro

minister sprawiedliwości, Prokurator Generalny
20.06.2022

"Nie rozważamy opuszczenia Zjednoczonej Prawicy, dlatego, że jesteśmy partią odpowiedzialną, a opuszczenie Zjednoczonej Prawicy oznacza przejęcie władzy przez totalną opozycję, która jest zaciekła, zacietrzewiona..."


Jacek Raubo, źródło: defence24.pl

dr Jacek Raubo

ekspert portalu Defence24.pl
20.06.2022

"Ważnym procesem jest wzmacnianie polskiego przemysłu obronnego tak, aby efektywność i skuteczność badań i rozwoju była na lepszym poziomie" - mówi dr Jacek Raubo.

Maciej Stolarczyk, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Stolarczyk

trener Jagiellonii Białystok
17.06.2022

"Mam nadzieję, że to jest właśnie ten moment, w którym ta seria częstych zmian trenerów zostaje przerwana" - mówi Maciej Stolarczyk.

Jarosław Sellin, fot. Danuta Matloch (https://www.gov.pl/)

Jarosław Sellin

wiceminister kultury
15.06.2022

"Przygotowujemy się na stawianie wniosków w różnych organach międzynarodowych przeciwko Rosji o zbrodnie przeciwko dziedzictwu kulturowemu i odbudowę" - mówi Jarosław Sellin.


Piotr Radziwon, fot. Monika Kalicka

prof. Piotr Radziwon

dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku
14.06.2022

"W województwie podlaskim mamy najlepszych dawców w całej Polsce. Ilość oddawanej krwi jest mniej więcej o 70% większa niż średnia krajowa i europejska" - mówi prof. Piotr Radziwon.

Katarzyna Zdanowicz, fot. Monika Kalicka

mjr Katarzyna Zdanowicz

rzeczniczka Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
13.06.2022

"W tej chwili mamy już około 140 km gotowej zapory z naniesionymi przęsłami, te prace, kiedy już mamy gotowe pewne elementy, przebiegają dość sprawnie. Firmy mają termin do końca czerwca i widać, że wywiążą się z tego terminu" - mówi rzeczniczka Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

prof. Henryk Wnorowski, fot. Sylwia Krassowska

prof. Henryk Wnorowski

z Rady Polityki Pieniężnej
10.06.2022

W kolejnych europejskich krajach w szybkim tempie rośnie inflacja. W Hiszpanii w maju wyniosła 8,7 procent w skali rocznej, w Czechach już 16 procent.


Bohdan Paszkowski, fot. Sylwia Krassowska

Bohdan Paszkowski

wojewoda podlaski
10.06.2022

Być może 200-metrowy zakaz zbliżania się do linii granicy państwowej będzie bezterminowy. Będziemy w stałym kontakcie z komendantem wojewódzkim Straży Granicznej i po konsultacjach ten zakaz skrócimy - mówi Bohdan Paszkowski.

Ireneusz Jabłoński, źródło: UM Łódź

Ireneusz Jabłoński

z Centrum im. Adama Smitha
9.06.2022

"Wystąpienie o zawieszenie obsługi rat kredytowych lub rolowanie, czyli wydłużenie kredytu w czasie na tyle, ile to jest możliwe i tym samym zmniejszenie rat kredytowych. To są jedyne metody, z których dzisiaj można korzystać" - radzi kredytobiorcom Ireneusz Jabłoński.

Jacek Raubo, źródło: defence24.pl

dr Jacek Raubo

ekspert portalu Defence24
8.06.2022

"Rosja chce zdestabilizować sytuację w państwach Europy Zachodniej, w państwach w ogóle szerzej pojmowanego zachodu po to, aby osłabić pomoc wojskową" - ocenia dr Jacek Raubo.


Dariusz Piontkowski, fot. Wojciech Szubzda

Dariusz Piontkowski

przewodniczący podlaskich struktur PiS, wiceminister edukacji i nauki
7.06.2022

"Chcemy z bezpośrednim przekazem dotrzeć do zwykłych mieszkańców, rozmawiać bezpośrednio z Polakami. Mówić im, co zrobiliśmy, czego jeszcze nie udało się skończyć, co nas czeka w najbliższych miesiącach. Potem przyjdzie czas na dalszy program, co będziemy robili w kolejnych latach, w kolejnej kadencji" - mówi Dariusz Piontkowski.

Waldemar Rogowski. fot. Monika Kalicka

prof. Waldemar Rogowski

główny analityk kredytowy Biura Informacji Kredytowej
6.06.2022

"Dzisiaj głównym problemem nie jest brak wkładu własnego. Pierwotnym problemem jest to, że część młodych osób nie ma zdolności kredytowej" - mówi prof. Waldemar Rogowski.

źródło: facebook.com / Fundacja Świat na Tak

Anna Samborska

pedagog ze Szkoły Podstawowej nr 44 w Białymstoku
3.06.2022

"W pracy z młodzieżą ważna jest bezinteresowność i autentyczność. Dzieciom trzeba dać impusl, być iskrą do działania i one ruszą z nami w tę przygodę" - uważa Anna Samborska.


Maksymilian Dura, źródło: defence24.pl

Maksymilian Dura

komandor rezerwy Marynarki Wojennej
3.06.2022

"Rosja jest w bardzo trudnej sytuacji. Armia poniosła tak ogromne straty, że w tej chwili nie jest w stanie odbudować swojego potencjału, jaki miała przed 24 lutego tego roku" - ocenia Maksymilian Dura.

Artur Kosicki, fot. Joanna Szubzda

Artur Kosicki

marszałek województwa podlaskiego
2.06.2022

- Nie mamy czasu jako województwo podlaskie na to, żeby oglądać się na inne rzeczy, powinniśmy dbać o swoje i o to, żeby jak najszybciej uzupełniać zaległości, co więcej - realizować projekty, które będą innowacyjne na skalę Polski, a nawet świata.

fot. Monika Kalicka

prof. Roman Engler

rektor Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży
2.06.2022

"Chcielibyśmy zaproponować kształcenie młodzieży z Kazachstanu z polskimi korzeniami. Chcemy stworzyć im warunki do tego, by mogli studiować w programie "Studiuj i pracuj", gdzie zarabiają na czesne i koszty pobytu, a jednocześnie oszczędzają pieniądze" - mówi prof. Roman Engler.


Mikołaj Pawlak, źródło archiwum prywatne

Mikołaj Pawlak

Rzecznik Praw Dziecka
1.06.2022

"Miałem nadzieję, że pokolenie dzieci wojny nigdy nie wróci, a okazuje się, że mamy dzieci, które słyszały huk bomb, które widziały - jak mówią - krasne niebo, czyli czerwone niebo w nocy, które chowały się do schronów, którym zniszczono, zabrano dzieciństwo. To jest tragedia naszych czasów i musimy walczyć o to, żeby podstawowe prawa były przestrzegane" - mówi Mikołaj Pawlak.

Tomasz Madras, fot. Monika Kalicka

Tomasz Madras

wicewojewoda podlaski
31.05.2022

"Chodzi o to, żeby każda część naszego kraju, każdy powiat, północ, południe, wschód, czy zachód otrzymały taki zastrzyk inwestycyjny. Przecież te pieniądze zostają w gospodarce i społeczeństwie" - mówi wicewojewoda Tomasz Madras.

Józef Mozolewski, fot. Sylwia Krassowska

Józef Mozolewski

przewodniczący podlaskiej Solidarności
30.05.2022

"Będziemy mieli podwyżkę średnio w całym roku w granicach 500 zł, czyli minimalne wynagrodzenie w granicach 3,5 tys. zł. Podwyżka będzie prowadzona w dwóch etapach i myślę, że to jest najistotniejsze, że ta podwyżka będzie" - mówi Józef Mozolewski.


płk Grzegorz Konopko, fot. Joanna Szubzda

płk Grzegorz Konopko

szef Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji Ośrodka Zamiejscowego w Białymstoku
27.05.2022

- Żołnierz, zgłaszając się do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej, już w wojskowym centrum rekrutacji wybiera, gdzie chciałby służyć. Część ochotników chciałaby służyć jak najbliżej swojego miejsca zamieszkania i to jest możliwe.

Joanna Cur, mat. pras.

Joanna Cur

prawniczka, specjalistka od prawa pracy
26.05.2022

"Praca zdalna to będzie porozumienie pomiędzy pracodawcą a pracownikiem. Z tego przywileju będą mogli skorzystać pracownicy, którzy mają odpowiednie warunki techniczne i lokalowe, żeby z takiej formy pracy skorzystać" - mówi Joanna Cur.

Adam Sworowski, fot. Sylwia Krassowska

Adam Sworowski

współorganizator festiwalu B. East Fest
26.05.2022

"Białystok potrzebował takiego wydarzenia, na którym pojawią się wielkie nazwiska. Nie trzeba już jeździć do innych miast na duże wydarzenia hip-hopowe czy rapowe. Postanowiliśmy zebrać siły i stworzyć coś fajnego tutaj, u nas" - mówi Adam Sworowski.


Mirosław Bielawski, fot. Monika Kalicka

Mirosław Bielawski

prezes Polskiego Radia Białystok
25.05.2022

"Musimy być otwarci na wszystko, co jest nowe. Coraz bardziej z tego korzystamy, nie służymy tylko głosem, ale również i wizją, z wielu wydarzeń robimy nie tylko relacje dźwiękowe, a też zdjęcia, filmiki i będziemy w tym kierunku iść" - mówi nowy prezes Radia Białystok Mirosław Bielawski.

fot. Monika Kalicka

Andrzej Jakubowski

windykator
25.05.2022

"Czy czeka nas spowolnienie, jeśli chodzi o gospodarkę? Myślę, że tak. Czy czeka nas wzrost inflacji? Jeszcze tak" - mówi Andrzej Jakubowski.

Jan Krzysztof Ardanowski, źródło: www.gov.pl

Jan Krzysztof Ardanowski

przewodniczący prezydenckiej rady do spraw rolnictwa
24.05.2022

"W upadek Bielmleku wmieszały się również służby specjalne - mówię to z pełną odpowiedzialnością. Jest to samosąd polityczny i działalność konkurencji gospodarczej, żeby zniszczyć dobrze funkcjonującą firmę" - mówił w Polskim Radiu Białystok Jan Krzysztof Ardanowski.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok