Radio Białystok | Gość | prof. Henryk Wnorowski [wideo] - z Rady Polityki Pieniężnej

prof. Henryk Wnorowski [wideo]

z Rady Polityki Pieniężnej

12.09.2022, 07:40, akt. 10:43

"Spodziewamy się, że inflacja przestanie rosnąć. (...) Jeśli rzeczywiście taka sytuacja się potwierdzi, to jest wysoce prawdopodobne, że wrześniowa podwyżka stóp procentowych byłaby ostatnią w tym cyklu" - mówi prof. Henryk Wnorowski.

prof. Henryk Wnorowski, fot. Sylwia Krassowska
prof. Henryk Wnorowski, fot. Sylwia Krassowska


0:00
0:00
Z prof. Henrykiem Wnorowskim rozmawia Renata Reda | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Już 11 razy z rzędu Rada Polityki Pieniężnej podnosiła stopy procentowe. Teraz wynoszą one 6,75 proc. 

Co to oznacza dla gospodarki i Polaków? Czy będą kolejne podwyżki? O tym z profesorem Henrykiem Wnorowskim z Rady Polityki Pieniężnej rozmawia Renata Reda.


Renata Reda: Dzień dobry panie profesorze. Pytanie, które nurtuje wielu kredytobiorców złotówkowych – czy będą kolejne podwyżki stóp procentowych?


Henryk Wnorowski: Dzień dobry. Ledwie skończyło się wrześniowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej, następne jest na początku października, mamy jeszcze prawie cztery tygodnie, więc trudno wyrokować. Tak jak zawsze mówiłem – może nie wszystko, ale bardzo dużo będzie zależało od kolejnego, wrześniowego odczytu inflacji. I tak jak się już wypowiadałem – spodziewamy się, że inflacja przestanie rosnąć. Ja osobiście oczekuję, że wrześniowy odczyt będzie poniżej odczytu sierpniowego. Jeśli rzeczywiście taka sytuacja się potwierdzi, to jest wysoce prawdopodobne, że ta podwyżka wrześniowa byłaby ostatnią w tym cyklu, ale to są takie dywagacje hipotetyczne. Po pierwsze czekamy na odczyt inflacji, a po drugie na to, jak będzie zamykał się trzeci kwartał jeśli chodzi o aktywność gospodarczą.


A co przyniosły dotychczasowe podwyżki stóp procentowych dla gospodarki, bo kredytobiorcy mocno je odczuli?


Tak, niestety. Prawda jest taka, że kredytobiorcy, zwłaszcza kredytobiorcy hipoteczni, a także mniejsi przedsiębiorcy te podwyżki stóp procentowych odczuli boleśnie. Najbardziej boleśnie odczuło to ok. 200 tys. gospodarstw domowych, ok. 200 tys. rodzin. To są ci kredytobiorcy, którzy zaciągnęli kredyty hipoteczne w sytuacji, kiedy stopy procentowe były na samym dole, kiedy były na poziomie 0,1 proc. Dla nich to jest największa zmiana.

Natomiast cała reszta kredytobiorców hipotecznych, czyli niespełna 4 miliony kredytobiorców w tej chwili ma istotne pogorszenie warunków, a tak naprawdę ciężaru obsługi swoich kredytów, bo w wielu przypadkach te raty już wzrosły ponad dwukrotnie. Jest to oczywiście duży dyskomfort, choć to oczywiście może nie tyle tutaj chodzi o komfort, o ile o kondycję domowych budżetów. Na pewno spowodowało to określone napięcia w budżetach kredytobiorców.


A jeżeli chodzi o gospodarkę? Możemy obawiać się wzrostu bezrobocia?


No właśnie nie. Te obawy tu i ówdzie pobrzmiewają, natomiast ta sytuacja obecna, pod koniec trzeciego kwartału 2022 roku jest szczególna jeśli chodzi o sytuację rynku pracy. Ta sytuacja jest ciągle bardzo dobra i być może jest o tyle szczególna, że ten rynek pracy wygląda dobrze nie tylko w Polsce. Wygląda dobrze także w Europie, w Stanach Zjednoczonych, więc ja tutaj bym się nie spodziewał jakiegoś załamania.

Pojawiają się już pewne cyfry odnośnie liczby wakatów – ta liczba się zmniejsza, ale ciągle są wakaty. I wszyscy ci, którzy szukają pracy, to pracę znajdują. Jeden fakt czy komentarz do wskaźnika bezrobocia, a ten wskaźnik wynosi w tej chwili 4,9 proc. – jest to wskaźnik najniższy w historii, od kiedy w Polsce zaczęto badać bezrobocie. To jest niezwykle dobra sytuacja.

Nawet jeśli słyszymy o wynikach aktywności drugiego kwartału, jeśli w Polsce mieliśmy do czynienia ze spadkiem PKB kwartał do kwartału, to ja powiem że dla mnie ten wskaźnik nie jest tak istotny i tak ważny w połączeniu z tymi bardzo dobrymi informacjami z rynku pracy. Dopóki na rynku pracy jest dobrze, to takie wskaźniki kwartał do kwartału kilka setnych czy dziesiątych punktu procentowego w górę czy w dół w mojej ocenie ma wtórne znaczenie.


Spodziewa się pan obniżki inflacji, ale niektórzy eksperci mówią, że jesteśmy jeszcze przed szczytem, że może ona sięgnąć nawet 20 procent. Jaki będzie pod tym względem rok 2023, czy 2024?


Mamy jeszcze blisko cztery miesiące do końca roku 2022, natomiast jeśli chodzi o oceny makroekonomiczne, wskaźnikowe to już wiadomo, że ten rok będzie wyglądał dobrze, a co najmniej nieźle. Prawdziwe wyzwania czekają nas w roku 2023. I to o czym pani redaktor wspomniała, czyli o ewentualnych nowych impulsach inflacyjnych, to oczywiście takie zagrożenie jest na początku roku.

Styczeń zawsze ma swoją specyfikę, urodę, bo wówczas tak zwani monopoliści naturalni podnoszą ceny swoich dóbr i usług. W tym roku sytuacja jest szczególna, bo tutaj znowu skonfrontujemy się z dostawcami dóbr, które są oferowane nam, konsumentom w tzw. cenach regulowanych - mam na myśli tutaj gaz i energię elektryczną. I to, jaki będzie impuls inflacyjny będzie zależało po pierwsze od tego, w jaki sposób zachowa się Urząd Regulacji Energetyki, to znaczy na co pozwoli koncern energetyczny.

Rzecz jasna, te koncerny funkcjonują na rynku, kupują energię w bardzo wysokich cenach. Jeśli Urząd Regulacji Energetyki „zmusi” koncerny do dostarczania jej w cenach poniżej kosztu ich zakupu, to rzecz jasna tę różnicę będzie musiał uzupełnić w jakiś sposób rząd. Ale z zapowiedzi rządowych wynika, że ciągle rozważanie są różne wersje, łącznie z wersją zamrożenia cen produktów w cenach regulowanych. To jest pierwszy czynnik, który będzie miał kluczowe znaczenie w kontekście roku 2023.

Drugi czynnik to tzw. tarcza antyinflacyjna, która jak wiadomo jest złożona i odpowiedź na pytanie, kiedy rząd rozpocznie wycofywanie się z tej tarczy i w jakim tempie to wycofywanie się będzie następowało. Ja chciałbym uspokoić naszych Słuchaczy, że ja osobiście nie widzę takiego scenariusza, żeby inflacja w Polsce miała poszybować w stronę 20 proc., bo takie prognozy też się pojawiają. Moim zdaniem na ten moment nie ma przesłanek, żeby w ten sposób myśleć, natomiast generalnie jak to w życiu – można powiedzieć, że wszystko jest możliwe, zwłaszcza za sprawą dużej niepewności, dużej dynamiki zjawisk w tzw. otoczeniu geopolitycznym.


Wobec tego kiedy możemy spodziewać się obniżki stóp procentowych? Za rok, dwa, czy wcześniej?


Ja myślę, że to jest duże wyprzedzenie w stosunku do tego, kiedy to mogłoby nastąpić. Nie będę tu specjalnie oryginalny – mogę tu powtórzyć to, co powiedział pan prezes Narodowego Banku Polskiego na swojej konferencji prasowej, kiedy sformułował kilka warunków dotyczących otoczenia zewnętrznego i przedstawił taką perspektywę, że będzie można o tym myśleć, mówić i być może dokonywać takich pierwszych obniżek pod koniec roku 2023. Teoretycznie taki scenariusz jest możliwy, ale dynamika zjawisk i otoczenia jest ciągle bardzo duża.


M.in. na te tematy będzie można porozmawiać dziś na spotkaniu Białostockiego Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej o godz. 16 w sali konferencyjnej Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku przy ul. Lipowej 51 – profesor Henryk Wnorowski będzie gościem. Dziękuję bardzo za rozmowę.


Dziękuję bardzo. Do widzenia.

| red: bsd, sp


Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NieTeatr Januszkiewicz - Tymański

REKLAMA
OiFP Koncert Sylwestrowy

Wigilijne gotowanie
Maciej Makuszewski, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Makuszewski [wideo]

pięciokrotny reprezentant Polski
1.12.2022

"To historyczny sukces naszej reprezentacji, po 36 latach wyszliśmy z grupy. (...) Wojciech Szczęsny na pewno będzie w jedenastce tego mundialu. Myślę, że być może jest jednym z najlepszych bramkarzy w historii Mistrzostw Świata" - mówi Maciej Makuszewski.

Sebastian Rynkiewicz, fot. Marcin Gliński

Sebastian Rynkiewicz [wideo]

prezes Klastra Obróbki Metali
30.11.2022

"Ucieszyła nas decyzja o zamrożeniu cen energii. Wprawdzie jest to cena znacząco wyższa w stosunku do tego, jak ceny kształtowały się w ubiegłym roku na tym poziomie, natomiast jest to radykalne zmniejszenie kosztów w stosunku do tych pików cenowych, które były na poziomie sierpnia, września" - mówi prezes Klastra Obróbki Metali Sebastian Rynkiewicz.

Źródło: mlekpol.com.pl

Edmund Borawski

prezes Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol w Grajewie
29.11.2022

Ta zmiana to ewolucja, a nie rewolucja - tak o swoim odejściu po 40 latach kierowania Spółdzielnią Mleczarską Mlekpol w Grajewie mówi jej prezes Edmund Borawski.


fot. Sylwia Krassowska

Artur Kosicki [wideo]

marszałek województwa podlaskiego
29.11.2022

- W nowym budżecie, w nowych środkach europejskich będzie praktycznie około 80 mln euro więcej. Taką sytuacją mogą się poszczycić tylko cztery województwa w Polsce, w tym właśnie województwo podlaskie.

Marek Zaniewski, fot. Monika Kalicka

Marek Zaniewski

wiceprezes Związku Polaków na Białorusi
28.11.2022

"Więzienie śledcze w Grodnie, w którym przebywa Andrzej Poczobut, jest jednym z najcięższych miejsc do odsiadki na terytorium Białorusi" - mówi Marek Zaniewski.

Grzegorz Jakuć, fot. Sylwia Krassowska

Grzegorz Jakuć

przewodniczący zarządu Związku Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego
25.11.2022

"Nieprzewidywalność, brak stabilności w zasadach - to nas najbardziej niepokoi. Z resztą radzimy sobie w różnych okolicznościach i wierzę, że poradzimy również teraz, ale zbieg okoliczności zewnętrznych, czyli wzrost cen energii, zagrożenia covidem, nieprzewidywalność inflacyjna po prostu nas trochę przeraża" - mówi Grzegorz Jakuć.


fot. Wacław Matysek / archiwum prywatne

Wacław Matysek

rzecznik Polskiego Związku Łowieckiego Wacław Matysek
24.11.2022

"Sprawa już się toczy przed rzecznikiem dyscyplinarnym i po jej rozpoznaniu myśliwy zostanie skreślony z listy członków Polskiego Związku Łowieckiego. Takiej osoby pozbywamy się jak najszybciej, bo z takimi osobami po prostu nie chcemy mieć nic wspólnego. To jest dla nas plama na honorze" - mówił Wacław Matysek.

Jadwiga Rogoża, archiwum prywatne

Jadwiga Rogoża

z Ośrodka Studiów Wschodnich
24.11.2022

"Ukraina jest na progu katastrofy humanitarnej. Ostrzały rakietowe (...) mają na celu postawienie Ukrainy pod ścianą; zamrożenie, zagłodzenie i zmuszenie jej do jakichś ustępstw" - mówiła na antenie Polskiego Radia Białystok Jadwiga Rogoża.

Mirosław Dymek, fot. Sylwia Krassowska

Mirosław Dymek [wideo]

były bramkarz Jagiellonii Białystok, Mobilna Akademia Młodych Orłów
23.11.2022

"Patrząc na historię, jak rozpoczynaliśmy wielkie turnieje, to po meczu z Meksykiem trzeba być optymistą. Niedosyt jest, ale w perspektywie całego turnieju, drzwi są cały czas otwarte" - mówi Mirosław Dymek.


foto: Monika Kalicka

Mateusz Zaremba [wideo]

z Biura Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców
22.11.2022

Od 1 grudnia będą obowiązywały maksymalne stawki za energię elektryczną. Z zamrożenia cen będą mogły skorzystać małe i średnie mikrofirmy, ale do końca miesiąca przedsiębiorcy muszą złożyć oświadczenie u swojego dostawcy energii.

dr Wiesław Smolski, fot. Joanna Szubzda

dr Wiesław Smolski [wideo]

z Niepaństwowej Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Białymstoku
21.11.2022

Eksperci podkreślają, że nowoczesne bezpieczeństwo to nowoczesny system obrony cywilnej. Czy mamy taką w Polsce?

Aleksandra Sadokierska i Joanna Sikora, źródło PRB

Aleksandra Sadokierska i Joanna Sikora

reportażystki Polskiego Radia Białystok
18.11.2022

- Z reportażem jest tak, że zaczyna się oczywiście od tematu, od bohatera. Te tematy przychodzą do nas. Są przeróżne sytuacje, pomysłów i historii jest tysiąc - mówi Joanna Sikora, która otrzymała Grand Prix Konkursu Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji za reportaż "Tola". Aleksandra Sadokierska dostała główną nagrodę w kategorii Dokument Roku na Ogólnopolskim Konkursie Reportażystów "Melchiory".


Joanna Buźniak, fot. Paweł Wądołowski

Joanna Buźniak

naczelnik wydziału Zarządzania Kryzysowego w Urzędzie Miejskim w Łomży
18.11.2022

Dziś w Łomży będą włączone syreny alarmowe - dlaczego tak się stanie? A także jak powinniśmy się zachować kiedy takie syreny usłyszymy?

prof. Adam Bartnicki, fot. Joanna Szubzda

prof. Adam Bartnicki [wideo]

ekspert ds. bezpieczeństwa z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
17.11.2022

- To nie jest tak, że władze Polski mogły "machać szabelką". Wykazały się bardzo daleko idącą rozwagą, co zresztą zostało docenione przez naszych sojuszników. Nikomu nie zależy na eskalacji działań wojennych - mówi o incydencie w Przewodowie prof. Bartnicki.

Maksymilian Dura, źródło: defence24.pl

Maksymilian Dura

komandor porucznik rezerwy Marynarki Wojennej, ekspert portalu Defence24.pl
16.11.2022

"System przeciwlotniczy rozwinięty teraz na terytorium całej Polski; zabezpiecza pełną obserwację terenu tylko do wysokości 3 tys. metrów. Nie ma możliwości w czasie pokoju rozstawienia stacji aktywnie działających, które by śledziły na niższym pułapie" - mówi Maksymilian Dura.


Generał Andrzej Jakubaszek, fot. Barbara Sokolińska

gen. Andrzej Jakubaszek

komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
16.11.2022

"Powinniśmy od początku bardziej szczegółowo komunikować to, co dzieje się na granicy. Pewne sytuacje w odbiorze społecznym wynikały, być może, z niepełnych informacji jakie były przekazywane po naszej stronie, ale mieliśmy wiele rzeczy do robienia w kontekście systemu ochrony granicy" - mówi gen. Andrzej Jakubaszek.

fot. Monika Kalicka

Wojciech Szewko

ekspert ds. międzynarodowych
16.11.2022

"Z całą pewnością ten fragment przestrzeni jest monitorowany od początku konfliktu przez radary i samoloty NATO, w związku z tym ustalenie trajektorii tego pocisku, skąd został wystrzelony, to jest kwestia dość krótkiego czasu" - mówił na antenie Polskiego Radia Białystok dr Wojciech Szewko.

Jakub Dudziak źródło: Urząd do Spraw Cudzoziemców

Jakub Dudziak

rzecznik Urzędu do Spraw Cudzoziemców
15.11.2022

- Wzrosła liczba cudzoziemców ubiegających się w Polsce o udzielenie ochrony międzynarodowej lub składających wnioski uchodźcze. Takie wnioski złożyło o 30 proc. osób więcej niż w analogicznym okresu ubiegłego roku.


Wojciech Strzałkowski, fot. Robert Bońkowski

Wojciech Strzałkowski

przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok
14.11.2022

"Z czego wynika taka słaba pozycja w tabeli? Przede wszystkim można powiedzieć, że to niespotykany pech, bo weźmy pod uwagę ilość kontuzji w jednej tylko formacji, formacji obronnej. Czy to nie można nazwać pechem, żeby pięciu stoperów doznało kontuzji w jednej rundzie?" - mówi Wojciech Strzałkowski.

Wojciech Pertkiewicz, fot. Monika Kalicka

Wojciech Pertkiewicz

prezes Jagiellonii Białystok
13.11.2022

Z mojej strony nie ma takich zakusów (na zwolnienie trenera Macieja Stolarczyka - przyp. red.) - mówił w Polskim Radiu Białystok prezes Jagiellonii Białystok Wojciech Pertkiewicz. - Myślę, że nasz kłopot niekoniecznie tkwi w trenerze.

dr Karol Nawrocki, fot. Joanna Szubzda

dr Karol Nawrocki

prezes Instytutu Pamięci Narodowej
11.11.2022

- Nadal będziemy bardzo aktywni w kwestii poszukiwań i identyfikacji ofiar systemów totalitarnych i ich upamiętnień - mówi prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Karol Nawrocki.


Karol Świderski, fot. Barbara Sokolińska

Karol Świderski

napastnik reprezentacji Polski
10.11.2022

Wszystko jasne. Trener piłkarskiej reprezentacji Polski Czesław Michniewicz ogłosił w czwartek (10.11) nazwiska 26 piłkarzy, którzy polecą na mistrzostwa świata w Katarze. Wybrał ich z 47-osobowej tak zwanej szerokiej kadry.

fot. Monika Kalicka

Katarzyna Cybulska

główny specjalista do spraw ochrony powietrza w woj. podlaskim
10.11.2022

"W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych cząstki pyłu nie rozprzestrzeniają się do wyższych warstw atmosfery, tylko gromadzą się niżej ziemi i wtedy powstaje zjawisko smogu. Gdy jest mgła, to wtedy daje się to odczuć. Powietrze jest ciężkie, czuć taki zapach dymu w powietrzu" - mówi Katarzyna Cybulska.

Robert Polak, fot. Barbara Sokolińska

Robert Polak

wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Pracowników MSWiAP
9.11.2022

"My jako pracownicy Straży Granicznej i Policji zarabiamy najmniej w stosunku do innych urzędów" - mówił w Polskim Radiu Białystok wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Pracowników MSWiAP Robert Polak.


Lech Dzienis, fot. Monika Kalicka

prof. Lech Dzienis

pełnomocnik Zarządu Województwa Podlaskiego do spraw utworzenia Centrum Nauki i Sztuki o Drewnie Xylopolis
8.11.2022

Ma to być zupełnie unikatowe miejsce na mapie Białegostoku i całego regionu - przedstawiające drewno, jego piękno i szerokie możliwości wykorzystania. W mieście ma powstać Centrum Nauki i Sztuki o Drewnie Xylopolis.

Mariusz Błaszczak, fot. Joanna Szubzda

Mariusz Błaszczak

wicepremier, minister obrony narodowej
8.11.2022

“Robimy wszystko żeby wzmocnić Wojsko Polskie. Jednym z elementów wzmocnienia Wojska Polskiego jest powoływanie do życia nowych jednostek wojskowych” - mówił w Radiu Białystok wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Grzegorz Kuczyński, fot. Sylwia Krassowska

Grzegorz Kuczyński

prezes Fundacji Białystok Biega
7.11.2022

"Pierwszą imprezę "Biegnę dla Niepodległej" zrobiliśmy w setną rocznicę odzyskania niepodległości w 2018 roku i od tamtej pory co roku spotykamy się z biegaczami na alei marszałka Józefa Piłsudskiego. To sobie wymarzyliśmy już kilka lat temu i tego się trzymamy. Wspólnie chcemy uczcić odzyskanie przez Polskę niepodległości. To bardzo radosne święto, myślę, że tak powinniśmy zamanifestować radość" - mówił w Radiu Białystok prezes Fundacji Białystok Biega Grzegorz Kuczyński.


Jarosław Kaczyński, fot. Sylwia Krassowska

Jarosław Kaczyński

prezes Prawa i Sprawiedliwości
7.11.2022

W miniony weekend (5-6.11) prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński odwiedził Suwałki. Zapytaliśmy go m.in. o modernizację drogi z Białegostoku do Suwałk, o przesmyk suwalski i sytuację na polsko-białoruskiej granicy.

Grzegorz Jakuć, fot. Sylwia Krassowska

Grzegorz Jakuć

przewodniczący zarządu Związku Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego
4.11.2022

"Nie znamy do końca jakości, wiarygodności certyfikatów, bo węgiel jest bardzo specyficznym towarem. Każdy węgiel jest czarny, ale co w sobie zawiera, to się okaże dopiero w życiu" - mówi Grzegorz Jakuć.

prof. Adam Bartnicki, fot. Joanna Szubzda

prof. Adam Bartnicki [wideo]

ekspert ds. bezpieczeństwa z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
3.11.2022

Jak poinformowało Ministerstwo Obrony Narodowej, na granicy z obwodem kaliningradzkim powstanie tymczasowa zapora. Dlaczego polskie wojsko wzmocni kolejną granicę? Jakie zagrożenie może czekać nas ze strony Rosji?


Marcin Wroński, fot. Monika Kalicka

Marcin Wroński

zastępca Dyrektora Generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa
2.11.2022

"Jak prześledzimy giełdy surowców rolnych, które są wyznacznikami cen na całym świecie, to w przeciągu ostatniego roku widzimy ogromne wzrosty. Te koszty przekładają się na ceny żywności, niekiedy z pewnym opóźnieniem" - mówi Marcin Wroński.

Konrad Trzonkowski, źródło: arp.pl

prof. Konrad Trzonkowski

dyrektor Agencji Rozwoju Przemysłu
2.11.2022

"Wszyscy marzymy o tym, żeby rok 2024 był już rokiem stabilności gospodarczej" - mówi prof. Konrad Trzonkowski.

Jerzy Kopania, fot. Sylwia Krassowska

prof. Jerzy Kopania [wideo]

filozof, etyk
31.10.2022

"Wydaje mi się, że wszystkie marzenia o tym, że Rosja stanie się kiedyś państwem demokratycznym są jednak próżnymi marzeniami" - mówił na antenie Polskiego Radia Białystok prof. Jerzy Kopania.


Jesus Imaz, fot. Joanna Szubzda

Jesus Imaz

napastnik Jagiellonii Białystok
30.10.2022

- Nikt nie lubi przegrywać 2:5, a szczególnie boli porażka przed własną publicznością - mówi o meczu z Legią Warszawa Jesus Imaz.

ks. Jan Pochodowicz i Sebastian Ptaszyński, fot. Marcin Gliński

ks. Jan Pochodowicz i Sebastian Ptaszyński [wideo]

proboszcz parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Wasilkowie i koordynator kwesty
28.10.2022

"Cmentarz w Wasilkowie jest jednym z piękniejszych w okolicy. Jest zabytkowy i dlatego też wymaga opieki, wymaga konserwacji" - mówił w Radiu Białystok ks. Jan Pochodowicz.

prof. Dariusz Kiełczewski, fot. Joanna Szubzda

prof. Dariusz Kiełczewski

profesor Uniwersytetu w Białymstoku
27.10.2022

"Moja propozycja w tej książce jest taka, żeby przestać się kłócić i powrócić do ekonomii jako nauki empirycznej, która pozwala rozwiązać konkretne problemy gospodarcze" - mówi prof. Dariusz Kiełczewski.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok