Radio Białystok | Gość | Joanna Buźniak - naczelnik wydziału Zarządzania Kryzysowego w Urzędzie Miejskim w Łomży

Joanna Buźniak

naczelnik wydziału Zarządzania Kryzysowego w Urzędzie Miejskim w Łomży

18.11.2022, 08:17, akt. 08:14

Dziś w Łomży będą włączone syreny alarmowe - dlaczego tak się stanie? A także jak powinniśmy się zachować kiedy takie syreny usłyszymy?

Joanna Buźniak, fot. Paweł Wądołowski
Joanna Buźniak, fot. Paweł Wądołowski


0:00
0:00
Z Joanną Buźniak rozmawia Paweł Wądołowski | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Paweł Wądołowski: W Łomży dzisiaj będą uruchomione systemy alarmowe, ale na szczęście testowe. Będziemy rozmawiali o tych testach, ale także o tym, jak się powinniśmy zachować kiedy usłyszymy syreny alarmowe. Państwa i moim gościem jest naczelnik wydziału Zarządzania Kryzysowego w Urzędzie Miejskim w Łomży Joanna Buźniak. No właśnie, dzisiaj testy. W jakich godzinach te syreny usłyszymy?


Joanna Buźniak: W godzinach 10:00-11:00. Wtedy mniej więcej syreny powinny się odezwać.


Uspokajamy - te syreny, które będą, to tylko test.


Tak. Mamy włączone do sieci nowe syreny, bo cały czas są wymieniane. I chcemy sprawdzić poprawność działania. Będzie sygnał dźwiękowy i komunikaty głosowe.


Czy wszystkie urządzenia na terenie miasta będą uruchomione czy tylko część?


Na terenie miasta będziemy sprawdzać tylko sześć syren, tych wymienionych w tym roku we wrześniu. I tylko te syreny się odezwą. Będzie to syrena w Łomży na ulicy Nowej 2, na Senatorskiej 13, Kasztelańskiej 1, Kołłątaja 6, Księżnej Anny 1 i na Kazańskiej 1. 


Wcześniej uprzedziliście też państwo rodziców wszystkich uczniów w mieście.


Tak, rodzice uczniów zostali poinformowani za pośrednictwem platformy Librus. A wszystko to po to, aby mieli czas na porozmawianie ze swoimi dziećmi o tym, że są to tylko ćwiczenia, a nie realne zagrożenie. 


Ta wiadomość dla rodziców to też jest konsekwencja awarii do której doszło niedawno w Łomży i przez przypadek zostały uruchomione syreny, co wywołało sporo emocji i zamieszania.


Dokładnie, było to niekontrolowane włączenie syren, bo one były wymieniane. Rozdzwoniły się telefony do nas z zapytaniem co się dzieje. Dzieci nie wiedziały jak się zachować.


Także odrobiliście państwo lekcje i tym razem już będzie to z odpowiednim wyprzedzeniem zakomunikowane.


Dokładnie tak. Zawsze jak wiemy, że będzie uruchomienie syren testowe czy związane z jakąś rocznicą, zawsze powiadamiamy mieszkańców, żeby mieli tę świadomość, że te syreny się odezwą. 


To też chyba taki moment żeby się zastanowić nad tym czy nie powinniśmy trochę inaczej tych rocznic świętować niż włączaniem syren alarmowych. 


Tak, ale to nie na naszym szczeblu. Dostajemy po prostu informację, że mamy włączyć, więc one są włączone. Naszą rolą jest tylko powiadomić mieszkańców.


Dzisiaj w Łomży w syreny na szczęście w trybie testowym. A jak powinniśmy zachować się, jak interpretować sygnały, kiedy jest prawdziwe zagrożenie? Jak mamy zinterpretować te syreny, żeby wiedzieć, że to jest zagrożenie?


W przypadku wystąpienia zagrożenia możemy usłyszeć sygnały akustyczne. Modulowany dźwięk syreny w okresie trzech minut jest to ogłoszenie alarmu, natomiast trzyminutowy sygnał ciągły - alarm jest odwołany.


Czy są różne rodzaje alarmów oznaczające różne rodzaje zagrożeń?


Jest to po prostu jeden, jeśli jest prawdziwe zagrożenie, nie w trybie testowym, jakimś ćwiczebnym. Tylko takie sygnały oznaczają, że jest zagrożenie.


Po takim sygnale dźwiękowym modulowanym z tych samych głośników później są komunikaty które nas informują co się stało i co powinniśmy robić.


Mogą mieszkańcy usłyszeć na przykład informację gdzie mają się udać, do miejsca zbiórki, na przykład w przypadku jakiejś tam planowanej ewakuacji, czy do ukrycia.


Czyli sygnał modulowany informuje nas o zaistnieniu zagrożenia, a taki komunikat informuje jakie to może być zagrożenie i co powinniśmy robić.


Dokładnie tak. Wtedy, jak już wiemy z czym mamy do czynienia, to możemy mieszkańców poinformować.


A jak powinniśmy się zachować po usłyszeniu takiego alarmu? Bo najpierw sygnał, później komunikat. Czy jest jeszcze coś co powinniśmy zrobić?


Jeszcze dodam, że jeśli chodzi o takie alarmy ćwiczebne, zawsze powiadamiamy mieszkańców, przynajmniej dobę przed, że takie włączenie będzie. Jest to włączenie kontrolowane. W przypadku zagrożenia nie wiemy kiedy ono nastąpi i jeżeli nie dotrze do nas informacja o testowym włączeniu sygnału alarmowego, a taki sygnał usłyszymy, to powinniśmy natychmiast włączyć odbiornik radiowy czy telewizyjny i szukać komunikatów. Bo zawsze na pasku będzie się pojawiała jakaś informacja z ostatniej chwili.

I sprawdźmy oczywiście informacje w Internecie. Bo wiadomo, że to jest wszystko zawsze na czasie, szybko te informacje tam są rzucane. Bądźmy gotowi w każdej chwili na opuszczenie mieszkania.


A jak powinniśmy się zachować jeżeli na przykład będzie polecenie ewakuacji.


Ewakuujemy się z dokumentami tylko najważniejszymi, rzeczami ciepłymi, ubraniami jeżeli jest zimno i bez zwłoki udajmy się w miejsce, które zostało wyznaczone do miejsca zbiórki.


Warto też powiedzieć, że taka nauka tego jak powinniśmy się zachować, czy tego co oznaczają te sygnały, to nie jest panikowanie - to jest taka podstawowa, elementarna wiedza którą powinniśmy mieć.


Oczywiście, że tak. I my tutaj ze strony urzędu miejskiego zadbaliśmy o to, żeby mieszkający nasi mieli dostęp do takich informacji. Na naszej stronie urzędu jest zakładka informacji MCZK i w tej zakładce jest szereg poradników. Są właśnie sygnały alarmowe - to, co można wykorzystać, żeby wiedzieć jak się zachować w razie zagrożenia. Także naprawdę polecam zajrzeć do tej zakładki - tam jest dużo wiedzy, którą można wykorzystać np. w przypadku awarii w ujęciach wody. Naprawdę można tam dużo rzeczy znaleźć, wyczytać i się przygotować na taki moment kryzysowy. Żeby wiedzieć jak się zachować później, zadbać o rodzinę.

To, że teraz mówimy tak dużo o tych sytuacjach kryzysowych, to po prostu nie chodzi o to, żeby jakiś lęk zasiać, wywołać w mieszkańcach, tylko o to, żeby właśnie teraz skorzystali z tej możliwości, zapoznali się z tymi wszystkimi informacjami jak się mają zachować. Bo to dla dobra nas wszystkich, żeby nie było później niepotrzebnej paniki po prostu.


Dodajmy, że sytuacje kryzysowe to też mogą być takie sytuacje jak awaria ogrzewania, awaria prądu, awaria sieci wodociągowej.


Dokładnie tak. To są wszystko takie sytuacje nadzwyczajne. Jak jest wszystko dobrze, no to my sobie tak naprawdę nie umiemy z tym poradzić. Dopiero jak jest problem, to zaczynamy panikować.


Bo wystarczy, że nie będzie dłużej prądu, nie możemy naładować telefonu komórkowego i już jest kłopot.


A tak będziemy wiedzieli, że telefon powinien być ciągle naładowany, że trzeba mieć powerbanka, zatankowany bak paliwa w samochodzie żeby się przemieścić, ewakuować z miejsca zagrożonego. Musimy po prostu o tym cały czas myśleć.


Poradniki na czas kryzysu i wojny

| red: mag


Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NieTeatr ADHD i inne cudowne zjawiska - spektakl Joanny Szczepkowskiej

REKLAMA
OiFP WIENIAWSKI PO MISTRZOWSKU

REKLAMA
OiFP DYPTYK
Dorota Wyszkowska, fot. Sylwia Krassowska

Dorota Wyszkowska [wideo]

zastępca dyrektora Urzędu Statystycznego w Białymstoku
2.02.2023

"W ostatnich 20 latach w naszym regionie ubyło około 62 tys. mieszkańców. To tak jakby z mapy województwa podlaskiego znikło nagle jedno miasto typu Suwałki" - mówi Dorota Wyszkowska.

Grzegorz Kuczyński, fot. Sylwia Krassowska

Grzegorz Kuczyński

prezes Fundacji Białystok Biega
1.02.2023

"Bieg Pamięci Sybiru powstał z ideą, żeby uczcić te wydarzenia sprzed ponad 80 lat. To bardzo ważny bieg dla tych osób, które mają bądź miały w swojej rodzinie Sybiraków, a także dla wszystkich, dla których historia jest po prostu istotna" - mówi Grzegorz Kuczyński.

Mariusz Pietraszko, fot. Sylwia Krassowska

Mariusz Pietraszko [wideo]

doradca energetyczny
1.02.2023

"Zaczynamy oszczędzać energię, zbieramy wszelkie informacje dotyczące sposobu użytkowania i poboru energii. Dzięki świadectwom charakterystyki energetycznej w końcu wiemy, ile tej energii potrzebujemy" - mówi Mariusz Pietraszko.


Dariusz Piontkowski, fot. Joanna Szubzda

Dariusz Piontkowski [wideo]

wiceminister edukacji i nauki
31.01.2023

"Dzieci w szkołach jest coraz mniej, ale jak na razie spowodowało to niewielki odpływ nauczycieli. Bo uczniów ubyło kilkadziesiąt procent, a nauczycieli zaledwie kilka" - mówił w Polskim Radiu Białystok wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski.

Magdalena Borkowska, fot. Joanna Szubzda

Magdalena Borkowska [wideo]

dyrektor Białostockiego Centrum Onkologii
30.01.2023

- Na naszym przykładzie została opracowana ścieżka opieki nad pacjentką - mówi dyrektor BCO. Województwo podlaskie jest jednym z czterech, które wdrażają nowy model opieki onkologicznej.

Janusz Bielawski, fot. Marcin Gliński

Janusz Bielawski

prezes Juvenii Białystok
29.01.2023

"Michał Niewiński jest w doskonałej dyspozycji. Na MŚ juniorów w short tracku w Dreźnie zdobył dwa medale (złoto i brąz) i jedno czwarte miejsce - rewelacja" - mówi Janusz Bielawski.


Jarosław Antychowicz, fot. Sylwia Krassowska

Jarosław Antychowicz [wideo]

prezes Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku
27.01.2023

"Nasi przedsiębiorcy szybko dostosowują się do nowych warunków. Bardzo dobrze przeszli przez pandemię i wtedy, kiedy zamknęła się granica ze Wschodem - szybko odnaleźli inne możliwości współpracy i budowania biznesu" - mówi Jarosław Antychowicz.

fot. Marcelina Markowska

Feral Atom

finalistka plebiscytu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
26.01.2023

- Czasami czuję, że ta potrzeba tworzenia jest nieposkromionym elementem, bez którego nie wyobrażam sobie życia - mówi Feral Atom.

Jolanta Tulkis, fot. Barbara Sokolińska

Jolanta Tulkis [wideo]

rzecznik Powiatowego Urzędu Pracy w Białymstoku
26.01.2023

- W styczniu spodziewamy się wzrostu bezrobocia, natomiast nie jest to niepokojące zjawisko, jest to rokroczne - mówiła w Polskim Radiu Białystok rzecznik Powiatowego Urzędu Pracy w Białymstoku Jolanta Tulkis.


Bartłomiej Mróz i Daniel Galas z zespołu Tappahall, fot. Marcin Gliński

Bartłomiej Mróz i Daniel Galas

z zespołu Tappahall, finaliści plebiscytu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
25.01.2023

"Wszystko zmierza w jedną konkretną stronę - w stronę luzu i pozytywnej energii" - tak o swojej twórczości mówią muzycy z zespołu Tappahall.

Paweł Szrot, fot. Jakub Szymczuk/KPRP

Paweł Szrot

szef Gabinetu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
25.01.2023

"Jest założenie takie, aby czołgów przekazano Ukrainie tyle, żeby złożyły się łącznie na brygadę pancerną. A brygada to jest około stu czołgów. Jeśli mówimy o szerszej koalicji, to tyle krajów powinno w niej uczestniczyć, żeby ponad 100 czołgów kupić" - mówił w Polskim Radiu Białystok szef Gabinetu Prezydenta RP Paweł Szrot.

VBS, finalista czwartej edycji plebiscytu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok, fot. Wojciech Szubzda

Wiktor Bogdan - VBS

raper, finalista plebiscytu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
24.01.2023

"Chwile niemiłe i miłe, to wszystko tworzy moje teksty. Rap to najlepszy gatunek muzyki do opowiadania o wszystkim co się dzieje w życiu. Jest bardzo autobiograficzny" - mówił w Polskim Radiu Białystok raper VBS.


Źródło: archiwum prywatne

Urszula Cieślak [wideo]

z biura maklerskiego Reflex
24.01.2023

"Są pierwsze stacje, gdzie ceny - zwłaszcza benzyny - zaczynają o kilka groszy rosnąć i myślę, że to będzie tendencja, którą będziemy w tych najbliższych dniach obserwować niestety na większości stacji" - mówiła w Polskim Radiu Białystok Urszula Cieślak z biura maklerskiego Reflex.

fot. Marcelina Markowska

Michał Babik, Miłosz Gładyszewski, Piotr Klepacki, Michał Marchel

muzycy z zespołu Five Stages of Grief
23.01.2023

Muzycy z zespołu Five Stages of Grief to finaliści plebiscytu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok.

Źródło: Główny Inspektorat Transportu Drogowego, gov.pl

Alvin Gajadhur

Główny Inspektor Transportu Drogowego
23.01.2023

"My mamy bardzo unikalny sprzęt kontrolny. Już niebawem województwo podlaskie wzbogaci się o mobilną stację diagnostyczną. Będzie jedna na województwo. Za pomocą tej mobilnej stacji można ze stuprocentową dokładnością sprawdzić stan techniczny, zweryfikować wszystkie układy pojazdu" - mówił w Polskim Radiu Białystok Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur.


fot. Sylwia Krassowska

Natalia Maliszewska

srebrna medalistka podczas ME w short tracku
20.01.2023

- Widzę, że potrafię wyjść z ciężkich warunków na bardzo dobry rezultat, więc jeśli jestem sobie w stanie z tym poradzić, to jakoś sobie poradzę.

Dariusz Budrowski, źródło: PARP

Dariusz Budrowski

prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości
20.01.2023

"Podlascy przedsiębiorcy uzyskali do tej pory prawie 2,4 mld zł z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Innowacyjnych i kreatywnych pomysłów jest bardzo dużo" - mówi Dariusz Budrowski.

Jacek Ozdoba, fot. Joanna Szubzda

Jacek Ozdoba [wideo]

wiceminister klimatu i środowiska
19.01.2023

- Wysokie kary i działalność wydziałów do zwalczania przestępczości środowiskowej - to wszystko ma wywołać tzw. efekt mrożący. I już go zauważamy - jest mniej pożarów, nielegalny import jest mniejszy, a jego wykrywalność większa.


Maria Żynel, Joanna Zubrycka, Magdalena Wieremiejuk, fot. Joanna Szubzda

Maria Żynel, Joanna Zubrycka, Magdalena Wieremiejuk

z zespołu Kobiety Wschodu, finalistki konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
18.01.2023

Ideą zespołu jest prezentacja bogactwa wielokulturowego Podlasia, a w szczególności Białegostoku, poprzez prezentację muzyki kobiet, które mieszkają i tworzą w naszym regionie.

Jarosław Ścieszyk, źródło: archiwum prywatne

Jarosław Ścieszyk

dziennikarz telewizji Biełsat
18.01.2023

- Białorusini nie chcą brać udziału w wojnie. Nie chcą walczyć nawet ci wojskowi, którzy sympatyzują z Łukaszenką.

Przemek Piotrowski, fot. Joanna Szubzda

Przemek Piotrowski

finalista plebiscytu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
17.01.2023

"Nie czuję się typowym instrumentalistą. Czuję się bardziej wokalistą" - mówi Przemek Piotrowski.


Podpułkownik Dariusz Szorc, fot. Barbara Sokolińska

ppłk Dariusz Szorc [wideo]

szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Białymstoku
17.01.2023

"W ramach szkolenia specjalistycznego wszyscy kandydaci na żołnierzy zawodowych mogą odbyć szereg szkoleń, mogą nabyć nowe umiejętności. To szereg uprawnień, które można również wykorzystać poza wojskiem" - mówił na antenie Polskiego Radia Białystok ppłk Dariusz Szorc.

Mariusz Dudziński, fot. Joanna Szubzda

Mariusz Dudziński [wideo]

burmistrz Tykocina
16.01.2023

"Turystów w 2022 roku było mniej, bo wojna na Ukrainie kojarzyła się z terenami przygranicznymi i Tykocin był postrzegany, szczególnie ze strony Polaków mieszkających na zachodzie Polski, jako ta strefa przygraniczna. Ci, którzy przyjeżdżali, byli bardzo pozytywnie i miło zaskoczeni, że przecież tu nie ma żadnego zagrożenia" - mówi Mariusz Dudziński.

Edyta Dąbrowska, fot. Sylwia Krassowska

Edyta Dąbrowska [wideo]

z Departamentu Rozwoju Regionalnego UMWP
13.01.2023

"Mieliśmy taki okres, w którym przedstawiciele zawodów medycznych w poszukiwaniu lepszych warunków pracy jednak opuszczali nasz region. Myślę, że ten trend trwa. Mamy starzejące się społeczeństwo, choroby cywilizacyjne, coraz więcej problemów zdrowotnych, nie tylko w wymiarze fizycznym, ale także w wymiarze psychicznym i tych specjalistów po prostu potrzeba" - mówi Edyta Dąbrowska.


dr Karol Łapiński, fot. Joanna Szubzda

dr Karol Łapiński [wideo]

z Państwowej Inspekcji Pracy w Białymstoku
12.01.2023

Uregulowanie pracy zdalnej, tematu kontroli trzeźwości pracowników, ale też prawdopodobnie dodatkowe dni urlopowe. Sporo zmian czeka nas w tym roku w kodeksie pracy.

Michał Jarmoszuk, fot. Sylwia Krassowska

Michał Jarmoszuk

finalista konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
11.01.2023

Oprócz teatru drugą jego pasją jest muzyka. - Taka fuzja teatralno-muzyczna pomaga mi, dlatego że moja wrażliwość kształtowana poprzez poczucie teatru i formy ułatwia mi tworzenie.

Artur Kosicki, fot. Barbara Sokolińska

Artur Kosicki

marszałek województwa podlaskiego
11.01.2023

- Pierwszymi rzeczami, które będziemy brali pod uwagę przy konkursach z Funduszy Europejskich, są rzeczy związane z odnawialnymi źródłami energii, bo chcemy odpowiedzieć na rosnące ceny energii. Też istotnymi kwestiami są projekty strategiczne i rzeczy skierowane do przedsiębiorców.


fot. Joanna Szubzda

Mariusz Błaszczak

wicepremier, minister obrony narodowej
10.01.2023

To gwarancja bezpieczeństwa mieszkańców województwa podlaskiego. Tak o powstającej w naszym regionie 1. Dywizji Piechoty Legionów mówi w rozmowie z Polskim Radiem Białystok wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

La Venders, fot. Barbara Sokolińska

La Venders

finaliści plebiscytu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
9.01.2023

La Venders - młody, białostocki zespół to kolejny finalista plebiscytu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok.

dr Maciej Białous, fot. Barbara Sokolińska

dr Maciej Białous [wideo]

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
9.01.2023

"Żyjemy w czasach tak zwanej postpolityki, kiedy właśnie bardziej emocje od argumentów mogą się liczyć i mogą zaważyć na wynikach nadchodzących wyborów" - mówił w Polskim Radiu Białystok dr Maciej Białous z Uniwersytetu w Białymstoku.


fot. Marcin Gliński

Robert Czerski, Mariusz Bienasz, Tomasz Staranowicz

muzycy z zespołu Bad Falcon
7.01.2023

Zespół Bad Falcon z Sokółki to finaliści plebiscytu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok.

abp Józef Guzdek, fot. Sylwia Krassowska

abp Józef Guzdek

metropolita białostocki
5.01.2023

Polacy zapamiętają go jako bliskiego współpracownika Jana Pawła II, kontynuatora jego dzieła, papieża - który był Niemcem - ale w języku polskim pozdrawiał Polaków. W Watykanie zakończyły się uroczystości pogrzebowe Benedykta XVI.

Piotr Uściński, źródło: gov.pl/web/rozwoj-technologia

Piotr Uściński [wideo]

wiceminister rozwoju i technologii
5.01.2023

- Dopłata do kredytu w ramach programu "Pierwsze Mieszkanie" skierowana jest do tych, którzy nie mają mieszkania ani własnościowego, ani spółdzielczego prawa do lokalu czy nie mają i nie mieli domu jednorodzinnego.


prof. Joanna Sadowska, fot. Barbara Sokolińska

prof. Joanna Sadowska [wideo]

z Wydziału Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku
4.01.2023

- Jeżeli spojrzymy z perspektywy historii Polski, to II wojna światowa przyniosła taką krzywdę, takie straty, których nie zrekompensują żadne pieniądze. (...) Inną sprawą jest polityczne czy ekonomiczne oczekiwanie wypłacenia konkretnych sum - mówiła na antenie Polskiego Radia Białystok historyk prof. Joanna Sadowska z UwB.

fot. Marcin Gliński

Katarzyna Arłukowicz Strankowska

z Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii w Białymstoku
3.01.2023

Podlaski Lekarz Weterynarii informuje o wzroście występowania ognisk ptasiej grypy w kraju. W naszym regionie jeszcze nie odnotowano przypadku zakażeń, ale lekarze weterynarii apelują do hodowców o wdrażanie zasad bezpieczeństwa.

Dariusz Piontkowski, fot. Joanna Szubzda

Dariusz Piontkowski [wideo]

wiceminister edukacji i nauki
3.01.2023

- Wyraźnie widzimy niż demograficzny, który od wielu lat dotyczy polskiej szkoły. (...) To na razie spowodowało tylko niewielką redukcję liczby nauczycieli - zaledwie ok. 3-4 procent. To ogromna dysproporcja między mniejszą liczbą dzieci a spadkiem liczby nauczycieli - mówił na antenie Radia Białystok wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok