Radio Białystok | Gość | prof. Adam Bartnicki [wideo] - ekspert ds. bezpieczeństwa z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku

prof. Adam Bartnicki [wideo]

ekspert ds. bezpieczeństwa z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku

15.05.2023, 07:51, akt. 10:56

Takie sytuacje jak przelot rosyjskiej rakiety, czy balonu z Białorusi mogą się wciąż zdarzać - mówił ekspert ds. bezpieczeństwa z Uniwersytetu w Białymstoku prof. Adam Bartnicki.

prof. Adam Bartnicki, fot. Joanna Szubzda
prof. Adam Bartnicki, fot. Joanna Szubzda


0:00
0:00
Z prof. Adamem Bartnickim rozmawia Adam Janczewski | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Trwają poszukiwania nieznanego obiektu, przypominającego balon, który wleciał nad Polskę z terytorium Białorusi i zniknął z radarów. Wciąż nie jest wyjaśniona sprawa rosyjskiej rakiety, która przeleciała nad naszym krajem i spadła koło Bydgoszczy. Czy nasze niebo jest bezpieczne? O tym z ekspertem ds. bezpieczeństwa z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku prof. Adamem Bartnickim rozmawia Adam Janczewski.Czy nasze niebo jest bezpieczne?Żadne niebo nie jest bezpieczne. Myślę, że nawet państwa, które mają najlepszą obronę antyrakietową czy przeciwlotniczą, nie będą całkowicie bezpieczne, ponieważ specyfiką obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej jest to, że ono nie broni całego kraju, nie ma takiej możliwości. 

Polska jest zbyt dużym krajem, żeby obłożyć bateriami przeciwlotniczymi i przeciwrakietowymi całe terytorium kraju, więc z założenia bronimy głównych centrów bezpieczeństwa miast, większych ośrodków, ewentualnie infrastruktury krytycznej. Pamiętajmy o tym, że my budujemy swój system bezpieczeństwa w zasadzie od podstaw. Opieramy się jeszcze na czasach komunistycznych. Dopiero w najbliższych latach będziemy mieli całkowicie nową i trójwarstwową obronę przeciwrakietową i przeciwlotniczą. Mówimy prawdopodobnie balon z Białorusi, prawdopodobnie rosyjska rakieta. Już samo to, że musimy się domyślać i coś przypuszczać czy to nie jest niepokojące? My wiemy, że to jest rakieta, my wiemy, jaki to jest typ rakiety, to Ch-55. Wiemy, kiedy ona wleciała. Z tych informacji, co mamy w tym momencie, wiemy, że strona ukraińska poinformowała nas, że ta rakieta nadlatuje. Ona była obserwowana, zostały poderwane myśliwce polskie i amerykańskie F-35, które to obserwowały. To jest rakieta, która leci na niskim pułapie. To powoduje, że horyzont radiolokacyjny jest dosyć niewielki. Dlatego trzeba było przekazywać obserwację tej rakiety na kolejne jednostki radarowe, a w stanie pokoju one po prostu nie wszystkie działają, nie wszystkie są rozwinięte. 

Takie rzeczy się zdarzają i one się będą zdarzały. Szczególnie że jest wojna, a także Rosja może w ten sposób prowokować i w tym momencie chyba będzie prowokować, obserwując, co się dzieje na naszej scenie publicznej, widząc, że tego typu rzeczy oddziałują bezpośrednio na naszą debatę, będzie w ten sposób dalej prowadziła działania przeciwko państwu polskiemu.O tę debatę jeszcze chciałbym zapytać, ale zanim to, czy to jest zabłąkany pocisk, czy on celowo wleciał na terytorium Polski? Nie wiemy. Musimy zdawać sobie z tego sprawę, że wlatuje w naszą przestrzeń obcy obiekt. Oczywiście my jesteśmy w stanie dosyć szybko stwierdzić, czy to jest samolot, czy to jest rakieta, ale samo to jest naruszeniem naszej przestrzeni powietrznej i teoretycznie mogłoby skutkować podjęciem reakcji nawet w charakterze artykułu 5. NATO. Tutaj musi być też intencja. My nie wiemy, czy to jest intencja typu - obiekt leci z ładunkiem na naszą infrastrukturę, czy jest to przypadkowa rakieta. Oczywiście technicy w jakiś sposób są w stanie określić trajektorię i kurs tej rakiety i widzą po prostu czy ona leci na Warszawę, czy ona leci po prostu przypadkowym kursem. Wtedy trzeba w ciągu kilkunastu sekund podejmować konkretną decyzję co robić. 

W przestrzeni publicznej było takie pytanie, czemu ta rakieta nie jest zestrzelona? Pamiętamy, że tragedia w Przewodowie była wynikiem tego, że właśnie obrona przeciwlotnicza Ukrainy zestrzeliła pocisk rosyjski i resztki rakiety przechwytującej spadły na polską miejscowość, zabijając dwie osoby. Nie wiemy, czy taka rakieta jest uzbrojona w głowicę, nie wiemy, czy jesteśmy w stanie trafić, przecież to też jest dosyć trudna operacja, więc możemy wyrządzić więcej szkód niż ewentualnego pożytku. Taka rakieta też ma jakieś paliwo. Jeśli spadnie, może wywołać pożar, więc teoretycznie lepiej, żeby to paliwo się wypaliło. Jeśli rakieta leci takim kursem, że wiemy, że nie doleci do Naftoportu, do gazoportu, do Warszawy, to lepiej po prostu dać jej spaść samodzielnie. Po tym incydencie w grudniu i teraz z balonem, choć tutaj do końca jeszcze nie wiemy, co się wydarzyło, co Rosja wie o naszej obronie przeciwlotniczej? Wie to, co tutaj jest i nie jest to żadną tajemnicą. Powiedziałem wcześniej, że nasza obrona przeciwlotnicza w tym momencie jest dosyć słaba. Ona się też opiera na komponentach sojuszniczych, bo są w naszym kraju instalacje amerykańskie i brytyjskie, są natowskie systemy wczesnego wykrywania, ale tak jak powiedziałem, my dopiero jesteśmy w trakcie budowy swojej tarczy antyrakietowej. W tej sytuacji, mam tu na myśli rosyjski pocisk, jak pan ocenia działanie procedur wojskowych, komunikację na linii wojsko-rząd, na linii społeczeństwo-państwo? Tu jest kilka obszarów. Z tego, co wiemy, nie było tej komunikacji na linii wojsko-ministerstwo. I nie wiem, kto zawinił, bo oczywiście obie strony się obwiniają nawzajem, co też oczywiście nie powinno mieć miejsca w przestrzeni publicznej. Inną kwestią jest reakcja społeczeństwa, ale też informowanie społeczeństwa. 

Ja może powiem coś niepopularnego. Nie wiem, czy o pewnych rzeczach społeczeństwo należy informować. Mieliśmy tragedię w Przewodowie, niedługo później mieliśmy kontakt 16 grudnia z rosyjską rakietą. Gdybyśmy wzbudzali panikę, to nastroje w Polsce mogłyby być bardzo łatwo podgrzane. Więc być może, jeśli wojsko czy czynniki polityczne założą, że nie stanowi to bezpośredniego zagrożenia, także nasi sojusznicy, bo oczywiście też to monitorują, to być może lepiej niektóre kwestie przemilczeć czy poinformować o nich później. To, że my się dowiedzieliśmy o tym wydarzeniu kilka miesięcy później, to też powoduje, że to wzbudza nasze zaniepokojenie właśnie komunikacją, ale nie wzbudza naszego zaniepokojenia w kwestii, co mogłoby się stać. Teraz wzbudza nasze zaniepokojenie ten balon, który przeleciał przez niemal całą Polskę. To tylko przypuszczenia, ale dlaczego pojawił się w naszej przestrzeni powietrznej? To jest najprawdopodobniej dokładnie taka sama sytuacja, jak mieliśmy balony w przestrzeni powietrznej Stanów Zjednoczonych, gdzie strona chińska wypuszczała te balony. To nie jest kwestia testowania jakichś tam systemów bezpieczeństwa amerykańskiego, tylko pewnej ostentacji. 

Zestrzelenie takiego balonu jest oczywiście możliwe, ale my nigdy nie wiemy, co jest w tym balonie i czy to nie będzie ryzykowne. Wiemy, że w USA kilka tych balonów przeleciało, ostatecznie za którymś tam razem amerykańcy zdecydowali się na zestrzelenie i potem były problemy z odnalezieniem tego balonu. To są podobne sytuacje. To Rosjanie oczywiście nie Białorusini będą testować nie naszą obronę przeciwlotniczą w tym wypadku tylko naszą obronę psychiczną przed tego typu zagrożeniami. Wczoraj wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak poinformował, że dziś pierwsze HIMARS-y dotrą do Polski. Będą umieszczone we wschodniej Polsce, w jednostkach 18. Dywizji Zmechanizowanej. Czy to są informacje istotne, biorąc pod uwagę obronę naszego nieba, czy to są tylko informacje, które mają nas w jakiś sposób uspokoić?Obrona naszego nieba to nie jest tylko nasza rola, to jest rola też naszych sojuszników. Pamiętajmy, że jesteśmy w pakcie północnoatlantyckim i akurat tego typu systemy bezpieczeństwa dosyć łatwo przetransportować i rozmieścić w naszym kraju, jeśli byłoby rzeczywiście realne zagrożenie. 

Wzmocnienie 18. dywizji jest w tym momencie kluczowe, bo to jest ta dywizja, która zasłania nas przed tym kierunkiem białoruskim. Biorąc pod uwagę to, co się dzieje w tym momencie na Białorusi, być może śmierć dyktatora Aleksandra Łukaszenki, to kompletnie nie wiemy, co tam będzie dalej. Czy będzie interwencja rosyjska, inkorporacja tego państwa, równie dobrze może być wojna domowa, rewolucja - my tego nie wiemy, więc wzmacnianie naszych sił w tym regionie wydaje się konieczne. 


| red: sk


Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR Mój boski rozwód

REKLAMA
OiFP Inauguracja

REKLAMA
NieTeatr RENATA PRZEMYK KWARTET

REKLAMA
OiFP - Broadway

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
Kamil Bortniczuk, źródło: gov.pl

Kamil Bortniczuk

minister sportu i turystyki
28.09.2023

"Rosyjscy sportowcy powinni być w ogóle wyłączeni z możliwości rywalizowania na arenach międzynarodowych z przedstawicielami cywilizowanego świata" - mówił w Polskim Radiu Białystok minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk.

Piotr Koszarek, fot. Marcin Gliński

Piotr Koszarek [wideo]

lider podlaskiej listy Bezpartyjnych Samorządowców
27.09.2023

- Jesteśmy jako jedyne ugrupowanie pierwszą siłą w tych wyborach, która startuje poza systemem partyjnym, poza tymi partiami, które istnieją i są już w parlamencie - mówi lider podlaskiej listy Bezpartyjnych Samorządowców Piotr Koszarek.

Paweł Krutul, fot. Sylwia Krassowska

Paweł Krutul [wideo]

lider podlaskiej listy Nowej Lewicy w wyborach do Sejmu
26.09.2023

"Chcemy powtórzyć wynik, który był cztery lata temu. Mamy apetyt i nadzieję na drugi mandat w woj. podlaskim" - mówi Paweł Krutul.


Krzysztof Bosak, fot. Marcin Gliński

Krzysztof Bosak [wideo]

lider podlaskiej listy Konfederacji w wyborach do Sejmu
25.09.2023

- Wydaje mi się, że nie mamy dowodów na to, że zachęty finansowe kształtują dzietność. (...) Dzietność jest rzeczą w dużej mierze uwarunkowaną kulturowo, a politycy nie mają obecnie zbyt dużego wpływu na kulturę - mówi Bosak.

Janusz Wojciechowski, fot. Marcin Gliński

Janusz Wojciechowski [wideo]

komisarz Unii Europejskiej ds. rolnictwa
22.09.2023

"Nigdy nie było tak dużej pomocy finansowej dla rolników w historii Polski i w całej Unii Europejskiej" - mówi Janusz Wojciechowski.

prof. Oksana Wojciuk, fot. Marcin Gliński

prof. Oksana Wojciuk [wideo]

z Wydziału Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku
21.09.2023

"Myślę, że stosunek Ukraińców do Polaków się nie zmienia. Polska stała się drugim domem dla Ukraińców i wielu wciąż tutaj mieszka" - mówiła w Polskim Radiu Białystok profesor Oksana Wojciuk.


Daniel Czyżewski

Daniel Czyżewski [wideo]

ekspert portalu Energetyka24
20.09.2023

- Te warunki są tak szerokie, niewymagające, że załapie się na nie zdecydowana większość odbiorców w gospodarstwach domowych - mówi o warunkach uzyskania dodatkowej obniżki cen energii elektrycznej Daniel Czyżewski.

prof. Adam Bartnicki, fot. Joanna Szubzda

prof. Adam Bartnicki [wideo]

dziekan wydziału stosunków międzynarodowych UwB, ekspert ds. bezpieczeństwa
19.09.2023

- To bardzo dziwna gra Komisji Europejskiej. Ursula von der Leyen - wbrew interesowi państw UE, co jest pewną sytuacją kuriozalną i bezprecedensową - zadecydowała o tym, że nie będzie wspierać interesu państw członkowskich, tylko będzie wspierać interes Ukrainy.

Dominika Dębska i Aleksandra Sadokierska, fot. Dominik Lubowicki

Dominika Dębska i Aleksandra Sadokierska

Dziennikarki Polskiego Radia Białystok uhonorowane na Ogólnopolskim Konkursie Reportażu i Dokumentu Radiowego Bałtyk 2023
18.09.2023

- Dla sukcesu w reportażu najważniejsza jest ciekawość drugiego człowieka - mówiła Dominika Dębska.


Szymon Hołownia, fot. Sylwia Krassowska

Szymon Hołownia

lider podlaskiej listy kandydatów do Sejmu Trzeciej Drogi, przewodniczący Polski 2050
18.09.2023

W Polskim Radiu Białystok przedstawiamy programy wyborcze ogólnopolskich komitetów wyborczych. Dziś powiemy o propozycjach Trzeciej Drogi - Koalicji Polski 2050 i Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Janusz Bielawski, fot. Marcin Gliński

Janusz Bielawski

prezes ŁKS-u Juvenia Białystok
17.09.2023

"Nie ma żadnego podejrzenia o doping ze strony Natalii, a jedynie o niezmienione terminy i godziny, w których może przyjechać kontroler. (...) Jeżeli spojrzeć na całe to zamieszanie logicznie, to sprawa jest absurdalna, a niesie za sobą tak wielkie konsekwencje. (...) Miejmy nadzieję, że władze międzynarodowej federacji przychylą się do prośby i pisma, które tworzy polski związek i ta kara zostanie cofnięta."

fot. Piotr Pietruczuk

Aleksandra Budlewska i Bartosz Szolc

organizatorzy XII Podlaskiego Marszu dla Życia
15.09.2023

XII Podlaski Marsz dla Życia przejdzie w niedzielę (17.09) ulicami Białegostoku. Jego hasło to „Dzieci Przyszłością Polski”.


dr Piotr Popławski, fot. Barbara Sokolińska

dr Piotr Popławski [wideo]

kierownik Działu Projektów Edukacyjnych i Kulturalnych Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku
15.09.2023

- Trzeba pamiętać, że deportacje, które Sowieci gotowali Polakom w roku 1940 i 1941 dotknęły nie tylko dorosłych, ale też całych rodzin - z dziećmi, z osobami starszymi - mówi dr Piotr Popławski.

Marzena Paczuska, fot. Joanna Szubzda

Marzena Paczuska

z Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji
14.09.2023

- Z dużym niepokojem obserwuję, że dziennikarze i media wchodzą bardzo ostro w rolę stronników i wojowników poszczególnych stron sporu politycznego. Dziennikarze nie są od emocjonowania się, dziennikarze są od relacjonowania.

Krzysztof Truskolaski, fot. Sylwia Krassowska

Krzysztof Truskolaski [wideo]

lider podlaskiej listy Koalicji Obywatelskiej do Sejmu
14.09.2023

"Proponujemy konkretne rozwiązania dla Polaków, aby po wyborach mogli się z nich cieszyć" - mówi Krzysztof Truskolaski.


gen. bryg. Arkadiusz Mikołajczyk, fot. Joanna Szubzda

gen. bryg. Arkadiusz Mikołajczyk [wideo]

dowódca Wojskowego Zgrupowania Zadaniowego Podlasie
13.09.2023

- Bardzo się cieszę, że znaczna część społeczeństwa tutaj na Podlasiu rozumie kwestię dotyczącą bezpieczeństwa i bardzo podkreśla i docenia to, że tutaj jesteśmy. Wielu ludzi naprawdę nam kibicuje i nas wspiera.

foto: Monika Kalicka

dr hab. Adam Gendźwiłł

politolog, socjolog, profesor Uniwersytetu Warszawskiego, ekspert Fundacji Batorego
12.09.2023

"Kampania wyborcza w tym roku jest bardzo spolaryzowana. To jest trochę pochodną tego, jak wygląda polityka w Polsce. Ona jest coraz gorętsza jeśli chodzi o taką temperaturę sporu" - mówił w Polskim Radiu Białystok dr hab. Adam Gendźwiłł.

Jacek Sasin, fot. Sylwia Krassowska

Jacek Sasin [wideo]

minister aktywów państwowych, lider podlaskiej listy PiS do Sejmu
11.09.2023

- Te osiem punktów programowych nie wyczerpuje naszej oferty dla Polaków - mówi o programie wyborczym Prawa i Sprawiedliwości Jacek Sasin.


Artur Kosicki, fot. Sylwia Krassowska

Artur Kosicki [wideo]

marszałek województwa podlaskiego
8.09.2023

"Dożynki wojewódzkie są sposobem na integrację całej społeczności wiejskiej, rolników, producentów. Chcemy też pokazać ludziom z miasta, jaka jest podlaska wieś" - mówi Artur Kosicki.

Jarosław Zieliński, fot. Barbara Sokolińska

Jarosław Zieliński [wideo]

poseł Prawa i Sprawiedliwości
7.09.2023

- Budowa pewnych odcinków tej drogi rozpocznie się już niebawem, być może już nawet za kilka dni - mówi Jarosław Zieliński o budowie trasy ekspresowej S8 z Białegostoku do Suwałk.

Dorota Wyszkowska, fot. Sylwia Krassowska

Dorota Wyszkowska [wideo]

zastępca dyrektora Urzędu Statystycznego w Białymstoku
6.09.2023

"Niestety w ostatnim roku, podobnie jak w poprzednich latach, liczba ludności naszego województwa spadła" - mówi Dorota Wyszkowska.


fot. Marcin Gliński

Marcin Marczak [wideo]

przewodniczący Podlaskiej Izby Architektów
5.09.2023

"Bloki z wielkiej płyty nie muszą straszyć. One mogą przykuwać wzrok, dawać cień i to było założenie tych dawnych czasów, kiedy te bloki powstawały. To była jakaś wizja, to był jakiś pomysł. Obecnie deweloper nie myśli szerzej, po prostu chce wycisnąć maksa z działki i te działki ma też bardzo ograniczone" - mówił w Polskim Radiu Białystok przewodniczący Podlaskiej Izby Architektów Marcin Marczak.

Dariusz Piontkowski, fot. Sylwia Krassowska

Dariusz Piontkowski [wideo]

wiceminister edukacji i nauki
4.09.2023

- To był postulat wielu środowisk gospodarczych, które uważały, że trzeba większą uwagę zwrócić na naukę ekonomii, ale w takim aspekcie praktycznym - mówi o wprowadzeniu nowego przedmiotu szkolnego - biznes i zarządzanie Dariusz Piontkowski.

dr inż. Maciej Kłopotowski, fot. Sylwia Krassowska

dr inż. Maciej Kłopotowski

z Politechniki Białostockiej
1.09.2023

50 lat temu Białystok i ówczesne województwo białostockie stało się na kilka dni najważniejszym miejscem w Polsce. Wszystko to z powodu Centralnych Dożynek, jakie peerelowska władza postanowiła zorganizować właśnie w stolicy naszego regionu.


prof. Joanna Zajkowska, fot. Barbara Sokolińska

prof. Joanna Zajkowska [wideo]

podlaska konsultant w dziedzinie epidemiologii
29.08.2023

Nie żyje już 14 osób zakażonych bakterią legionella. Liczba osób zakażonych, którzy trafili do szpitali wzrosła do 153.

Stanisław Żaryn, źródło: www.gov.pl

Stanisław Żaryn [wideo]

zastępca ministra koordynatora służb specjalnych
28.08.2023

"Mamy do czynienia z serią incydentów, która częściowo destabilizuje ruch pociągów. Musimy sprawdzić, czy to zbieg okoliczności, czy mówimy o operacjach zaplanowanych przez służby Federacji Rosyjskiej" - mówi Stanisław Żaryn.

fot. Marcin Gliński

Józef Mozolewski

25.08.2023

Lista emerytur pomostowych może być powiększona o kolejne zawody - zapowiada przewodniczący podlaskiej Solidarności.


dr Marek Jedynak i Marek Gajewski, fot. Sylwia Krassowska

dr Marek Jedynak i Marek Gajewski

dyrektor białostockiego oddziału IPN i autor biogramu generała Ludwika Kmicica-Skrzyńskiego
24.08.2023

- Przed wojną generał Ludwik Kmicic-Skrzyński był jedną z najbardziej rozpoznawalnych osobistości garnizonu Białystok, jako dowódca Brygady Kawalerii "Białystok". Swój szlak bojowy zakończył w Wielkiej Brytanii. Dzisiaj, jako bohater narodowy, wraca do Polski - mówi dr Marek Jedynak.

fot. Marcin Gliński

Mieczysław Baszko

poseł, prezes Krajowego Zrzeszenia LZS
24.08.2023

1500 zawodników z całej Polski rywalizować będzie w najbliższych dniach w Białymstoku i w Łapach. Rozpoczynają się 26. Ogólnopolskie Igrzyska LZS.

Elżbieta Baron, fot. Adam Janczewski

Elżbieta Baron

zastępca dyrektora ds. projektów kulturalno-edukacyjnych i badawczych Narodowego Centrum Kultury
23.08.2023

Przed nami Wschód Kultury – Inny Wymiar w Białymstoku. Z tej okazji przez kilka dni w stolicy Podlasia będą specjalne koncerty, wystawy, pokazy filmowe i warsztaty. 


Mariusz Bartoszewicz i Wojciech Antczak

Mariusz Bartoszewicz i Wojciech Antczak

Akademia koszykówki "Młode Żubry"
14.08.2023

Nabór jest ciągły i dotyczy zarówno dziewczynek, jak i chłopców. Działająca w Białymstoku akademia koszykówki "Młode Żubry" zachęca do udziału w zajęciach nawet już kilkuletnie dzieci.

Michał Wiśniewski, źródło: www.gov.pl

Michał Wiśniewski

wiceminister obrony narodowej
11.08.2023

Do 2026 roku Polska będzie miała najsilniejszą armię lądową w Europie - mówi gość Polskiego Radia Białystok - wiceminister obrony narodowej Michał Wiśniewski.

fot. Marcin Gliński

dr Radosław Poniat [wideo]

z Uniwersytetu w Białymstoku
9.08.2023

Jaka będzie ta kampania? Na pewno krótka. A to dlatego, że na 15 października prezydent RP Andrzej Duda wyznaczył termin wyborów parlamentarnych. Wtedy wybierać będziemy posłów i senatorów na nową kadencję - w województwie podlaskim to łącznie 17 osób (14 posłów i trzech senatorów). Do 6 września poznamy listy kandydatów.


dr hab. Daniel Boćkowski, fot. Sylwia Krassowska

prof. Daniel Boćkowski [wideo]

ekspert. ds. bezpieczeństwa
2.08.2023

- Incydent z białoruskimi śmigłowcami to akcja mająca zmusić nas do określonych działań, pewnego rodzaju prowokacja. Białorusinom zależało na tym, aby nas przetestować.

gen. Waldemar Skrzypczak

gen. Waldemar Skrzypczak [wideo]

były dowódca Wojsk Lądowych RP
2.08.2023

- Mamy miażdżącą przewagę nad wojskami białoruskimi i rosyjskimi wagnerowcami. W związku z tym ci, którzy mówią o tym zagrożeniu, poddają pod wątpliwość sprawność naszego wojska. Zachowajmy spokój. Uważam, że my, Polacy, powinniśmy być odporni na propagandę Łukaszenki i Putina.

Kamila Lićwinko, fot. Marcin Mazewski

Kamila Lićwinko

była lekkoatletka, skoczkini wzwyż
30.07.2023

Za nami Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce. Zawodniczki i zawodnicy Podlasia Białystok przywieźli z Gorzowa Wielkopolskiego 7 medali, w tym pięć złotych. To dało drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Razem z byłą zawodniczką Podlasia, multimedalistką MP, ale też m.in. mistrzynią świata w hali w skoku wzwyż - Kamilą Lićwinko - podsumowujemy poszczególne starty.
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok