Radio Białystok | Gość | Eugeniusz Formejster [wideo] - wiceprzewodniczący Zarządu Regionu Podlaskiego NSZZ "Solidarność"

Eugeniusz Formejster [wideo]

wiceprzewodniczący Zarządu Regionu Podlaskiego NSZZ "Solidarność"

5.06.2023, 08:42, akt. 6.06.2023, 11:33

- Nas interesują rozwiązania systemowe. Wtedy nieważne, kto będzie rządził, kto będzie przewodniczącym związku zawodowego - wzrost płac pracowników będzie regulować ustawa - mówi wiceprzewodniczący.

Eugeniusz Formejster, fot. Joanna Szubzda
Eugeniusz Formejster, fot. Joanna Szubzda


0:00
0:00
Z Eugeniuszem Formejsterem rozmawia Edyta Wołosik | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Po ponad pół roku przedstawiciele Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" wyrazili zgodę na podpisanie przez związek porozumienia z rządem m.in. w sprawie podwyżek dla tzw. budżetówki i emerytur stażowych. Ale nie tylko tych kwestii dotyczyły rozmowy.

Z wiceprzewodniczącym Zarządu Regionu Podlaskiego NSZZ "Solidarność", członkiem Komisji Krajowej, Eugeniuszem Formejsterem rozmawia Edyta Wołosik. 
 Edyta Wołosik:  Negocjacje Solidarności ze stroną rządową rozpoczęły się jesienią ubiegłego roku po odwołaniu przez Solidarność Marszu Godności. Uczestniczył pan w ubiegłym tygodniu w spotkaniu, na którym podpisano projekt porozumienia. Pana zdaniem to projekt dobry czy bardzo dobry?


Eugeniusz Formejster: Zawsze mógł być lepszy. Projekt jest dobry.

We wrześniu doszło do bardzo ważnego spotkania Komisji Krajowej, gdzie była prawie cała czołówka rządu. Myśleliśmy, że uda nam się wtedy, mówiąc kolokwialnie, dogadać pewne rzeczy dotyczące tych najważniejszych spraw. Tak się niestety nie stało.

Doszło do spotkania bezpośredniego pana Piotra Dudy z panem premierem. Również to nie dało efektu, dlatego podjęliśmy decyzję o Marszu Godności. Został on odwołany z wiadomych względów - zbiegło się to akurat w terminie z tą nieszczęsną rakietą w Przewodowie na granicy. Biorąc odpowiedzialność również za państwo, nie chcieliśmy narażać służb, które w tym momencie musiały być zaangażowane w innym miejscu. Odwołaliśmy to.

Rząd podszedł też do tej sprawy poważnie. Tego samego dnia doszło do spotkania pana premiera z Piotrem Dudą i uzgodnili powołanie specjalnego zespołu, który zajął się zgłaszanymi przez nas problemami. Pracował prawie pół roku. Dla nas najważniejszymi tematami były: kształtowanie cen energii, ochrona przedsiębiorstw energochłonnych, zakładowy fundusz świadczeń socjalnych, oczywiście podwyżki w szeroko pojętej sferze budżetowej, ochrona działaczy związkowych, jak również emerytury stażowe i pomostowe. To były główne tematy, o których rozmawiano.


Czego teraz oczekujecie?


Oczekujemy, że ustawa ta nie będzie wygaszania, bo ona kończy swój bieg w 2024 roku. Jest wstępne porozumienie, że tak się nie stanie. Pewne zapisy będą jeszcze oczywiście uszczegółowione, ale jest to dobra wiadomość dla tych zakładów, gdzie występują warunki szczególne czy praca w szczególnym charakterze. Tam będzie to przedłużone. Na jakich zasadach? To już konkretnie określi ustawa. Musi ona przejść cały proces legislacyjny.


Wiadomo, że zawsze tematem, który interesuje pracowników, są podwyżki. W projekcie porozumienia są przewidziane dla państwowej sfery finansów publicznych, dla pracowników domów pomocy społecznej. Ale zawarto tam też odłączenie od minimalnego wynagrodzenia dodatku za pracę w warunkach niebezpiecznych i szkodliwych. Co to oznacza?


To znaczy, że płaca minimalna ma dotyczyć wyłącznie pracy w wymiarze podstawowym. Jeżeli ktoś pracuje w warunkach szkodliwych i przysługuje mu z tego tytułu dodatek, to ma go otrzymać. Jeśli przysługuje komuś dodatek za pracę w nocy, to ma go otrzymać poza minimalnym wynagrodzeniem.


Docierały do państwa sygnały, że było inaczej?


Pomysłowość pracodawców nie zna granic. Oni potrafili zarządzać każdą ustawą i każdym rozporządzeniem, tak jak praca tymczasowa, decydować, ile się płaci na stole, ile pod stołem, żeby zapłacić niższy ZUS. Moglibyśmy rozmawiać godzinami.


Myśli pan, że gdyby te zapisy weszły w życie, to rzeczywiście ukróciłoby to w znacznym stopniu takie praktyki pracodawców?


Tutaj akurat zapisy są konkretne, dotyczące pracy w warunkach szczególnych czy w porze nocnej. Pracodawca jest zobowiązany. To jest łatwo policzyć, dlatego tutaj nie da się oszukać pracownika, że mu się za te kwestie nie zapłaci.


Jest też znacząca kwestia, jeśli chodzi o związki zawodowe. Chodzi o to, by związkowcy, ci funkcyjni, byli bardziej chronieni.


Prawo niby jednoznacznie stwierdza, że nie wolno bez zgody zarządu organizacji związkowej zwolnić działacza związkowego, natomiast pracodawcy idą na tzw. rympał, zwalniają. Wiadomo, ile trwają procesy sądowe. Pracodawców stać na dobre firmy adwokackie, które potrafią przeciągać w nieskończoność proces, a ten człowiek nie pracuje.

Dziś, po naszych wcześniejszych rozmowach, jest zapis, który pozwala sądowi przywrócić związkowca do pracy po wyroku pierwszej instancji do czasu uprawomocnienia się. W tej chwili takie zabezpieczenie będzie mogło być wprowadzone już na pierwszej rozprawie.


W projekcie jest też taki zapis, że nie będzie można procesować się z chronionymi działaczami związkowymi, często 5, a nawet 8 lat.


Niestety mamy taki bardzo chwalebny przykład z naszej związkowej strony, gdzie kolega Józek Czerski był główną postacią, która zablokowała sprzedaż Polskiej Miedzi w obce ręce. Przez kilka lat, mimo że 80 proc. załogi wybierało go na członka rady nadzorczej, to pan minister z rządu PO go nie powoływał.


To porozumienie to zielone światło dla tej społecznej umowy po półrocznych negocjacjach. Czy pana zdaniem wejdzie ona w życie dość szybko? Tutaj trzeba jeszcze powiedzieć, że Rada Ministrów, parlament i prezydent muszą postawić kropkę na i.


Ścieżka dojścia jest opracowana i mam nadzieję, że to wszystko zostanie wdrożone. Oczywiście najważniejszą kwestią dla ludzi są na pewno wynagrodzenia. I jeśli chodzi o szeroko pojętą sferę budżetową, DPS-y, to chcę poinformować, że w tym porozumieniu będą zapisy, które będą kierowały dość znaczne środki finansowe zwiększające możliwości utrzymania tych pracowników, rekompensujące w pewnym sensie inflację.


Czy pana zdaniem to, że mamy rok wyborczy, ten i kolejny również, to zadziała na korzyść tego projektu?


Każdy ustala pewną taktykę i my też nie ukrywamy, że wykorzystaliśmy to, żeby mocniej nacisnąć, chociaż my rozmawiamy cały czas. Jeśli chodzi o wynagrodzenia w sferze budżetowej, to reguluje to ponad 100 aktów prawnych.

Nas interesują rozwiązania systemowe, podobnie jak udało się to zrobić w służbie zdrowia z minimalnym wynagrodzeniem dla zawodów medycznych, żeby była ustawa, która będzie to regulować. Wtedy nieważne, kto będzie rządził, kto będzie przewodniczącym związku zawodowego, pracownicy będą mieli systemowe rozwiązania i ich płace będą rosły w taki sposób, w jaki powinny.

Mamy rozwiązania z funduszem świadczeń socjalnych. Przecież rząd Tuska zamroził na poziomie 2010 roku podstawę do naliczania funduszu. Udało nam się to co roku delikatnie podciągać i w tej chwili również jest zapis, że praktycznie będzie to już bardzo zbliżone do zapisu ustawowego, a ten mówi, że nalicza się 37,5 proc. od przeciętnego wynagrodzenia z roku ubiegłego lub drugiego półrocza, jeśli było korzystniejsze. Nie jest to dokładnie aż takie rozwiązanie, ale jest bardzo zbliżone i sądzę, że w tych trudnych czasach będzie to pozwalało pomóc ludziom najbardziej potrzebującym w zakładach pracy.


Wiem, że Solidarność liczy na szybką ścieżkę wprowadzenia tego projektu porozumienia w życie. Jesienią są wybory, więc pewnie do tego czasu się uda.


Taką mamy nadzieję. Ważną sprawą są jeszcze emerytury stażowe, które też nas bardzo interesują. Dzisiaj jest tylko świadczenie przedemerytalne, które wynosi 1,5 tys. zł, a ktoś przepracował 40-45 lat, nie ma jeszcze wieku emerytalnego, a nie jest już w stanie spełnić wymagań swojej pracy. Mógłby przejść na emeryturę, ale na emeryturę, która mu się należy. Ma uskładane pieniądze i np. miałby 4-4,5 tys. zł. I o to idzie walka. A jeśli ktoś jest zdrowy i chce dalej pracować, nikt jemu nie zabroni.


| red: zmj


Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

REKLAMA
ipfronplus

REKLAMA
OiFP Inauguracja

REKLAMA
OiFP - Broadway

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
fot. Dominik Lubowicki

prof. Jose Florez

Naukowiec z Harvard Medical School w Stanach Zjednoczonych
2.10.2023

- Rewolucja związana z medycyną cyfrową tak naprawdę już dzieję się na naszych oczach - mówił w Polskim Radiu Białystok prof. Jose Florez.

Adam Krętowski, fot. Marcin Gliński

prof. Adam Krętowski [wideo]

rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku
2.10.2023

"Widzimy potrzeby, jakie istnieją w społeczeństwie. Zwiększamy liczbę naszych studentów - mamy dzięki temu więcej lekarzy i pielęgniarek. Otwieramy też nowe kierunki" - mówił w Polskim Radiu Białystok prof. Adam Krętowski.

Grzegorz Kuczyński i Przemysław Sajewski, fot. Marcin Gliński

Przemysław Sajewski i Grzegorz Kuczyński

biegacz i prezes Fundacji Białystok Biega
29.09.2023

Po raz czwarty w Supraślu odbędzie się impreza biegowa Bison Ultra Trail.


prof. Daniel Boćkowski, fot. Sylwia Krassowska

prof. Daniel Boćkowski [wideo]

ekspert ds. bezpieczeństwa z UwB
29.09.2023

"Pojemność Europy jest ograniczona. Nie łudźmy się - także możliwości adaptacyjne. One się powoli wyczerpują, a tak naprawdę ten kryzys migracyjny chyba dopiero narasta" - mówił w Polskim Radiu Białystok ekspert ds. bezpieczeństwa z UwB, prof. Daniel Boćkowski.

Kamil Bortniczuk, źródło: gov.pl

Kamil Bortniczuk

minister sportu i turystyki
28.09.2023

"Rosyjscy sportowcy powinni być w ogóle wyłączeni z możliwości rywalizowania na arenach międzynarodowych z przedstawicielami cywilizowanego świata" - mówił w Polskim Radiu Białystok minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk.

Piotr Koszarek, fot. Marcin Gliński

Piotr Koszarek [wideo]

lider podlaskiej listy Bezpartyjnych Samorządowców
27.09.2023

- Jesteśmy jako jedyne ugrupowanie pierwszą siłą w tych wyborach, która startuje poza systemem partyjnym, poza tymi partiami, które istnieją i są już w parlamencie - mówi lider podlaskiej listy Bezpartyjnych Samorządowców Piotr Koszarek.


Paweł Krutul, fot. Sylwia Krassowska

Paweł Krutul [wideo]

lider podlaskiej listy Nowej Lewicy w wyborach do Sejmu
26.09.2023

"Chcemy powtórzyć wynik, który był cztery lata temu. Mamy apetyt i nadzieję na drugi mandat w woj. podlaskim" - mówi Paweł Krutul.

Krzysztof Bosak, fot. Marcin Gliński

Krzysztof Bosak [wideo]

lider podlaskiej listy Konfederacji w wyborach do Sejmu
25.09.2023

- Wydaje mi się, że nie mamy dowodów na to, że zachęty finansowe kształtują dzietność. (...) Dzietność jest rzeczą w dużej mierze uwarunkowaną kulturowo, a politycy nie mają obecnie zbyt dużego wpływu na kulturę - mówi Bosak.

Janusz Wojciechowski, fot. Marcin Gliński

Janusz Wojciechowski [wideo]

komisarz Unii Europejskiej ds. rolnictwa
22.09.2023

"Nigdy nie było tak dużej pomocy finansowej dla rolników w historii Polski i w całej Unii Europejskiej" - mówi Janusz Wojciechowski.


prof. Oksana Wojciuk, fot. Marcin Gliński

prof. Oksana Wojciuk [wideo]

z Wydziału Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku
21.09.2023

"Myślę, że stosunek Ukraińców do Polaków się nie zmienia. Polska stała się drugim domem dla Ukraińców i wielu wciąż tutaj mieszka" - mówiła w Polskim Radiu Białystok profesor Oksana Wojciuk.

Daniel Czyżewski

Daniel Czyżewski [wideo]

ekspert portalu Energetyka24
20.09.2023

- Te warunki są tak szerokie, niewymagające, że załapie się na nie zdecydowana większość odbiorców w gospodarstwach domowych - mówi o warunkach uzyskania dodatkowej obniżki cen energii elektrycznej Daniel Czyżewski.

prof. Adam Bartnicki, fot. Joanna Szubzda

prof. Adam Bartnicki [wideo]

dziekan wydziału stosunków międzynarodowych UwB, ekspert ds. bezpieczeństwa
19.09.2023

- To bardzo dziwna gra Komisji Europejskiej. Ursula von der Leyen - wbrew interesowi państw UE, co jest pewną sytuacją kuriozalną i bezprecedensową - zadecydowała o tym, że nie będzie wspierać interesu państw członkowskich, tylko będzie wspierać interes Ukrainy.


Dominika Dębska i Aleksandra Sadokierska, fot. Dominik Lubowicki

Dominika Dębska i Aleksandra Sadokierska

Dziennikarki Polskiego Radia Białystok uhonorowane na Ogólnopolskim Konkursie Reportażu i Dokumentu Radiowego Bałtyk 2023
18.09.2023

- Dla sukcesu w reportażu najważniejsza jest ciekawość drugiego człowieka - mówiła Dominika Dębska.

Szymon Hołownia, fot. Sylwia Krassowska

Szymon Hołownia

lider podlaskiej listy kandydatów do Sejmu Trzeciej Drogi, przewodniczący Polski 2050
18.09.2023

W Polskim Radiu Białystok przedstawiamy programy wyborcze ogólnopolskich komitetów wyborczych. Dziś powiemy o propozycjach Trzeciej Drogi - Koalicji Polski 2050 i Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Janusz Bielawski, fot. Marcin Gliński

Janusz Bielawski

prezes ŁKS-u Juvenia Białystok
17.09.2023

"Nie ma żadnego podejrzenia o doping ze strony Natalii, a jedynie o niezmienione terminy i godziny, w których może przyjechać kontroler. (...) Jeżeli spojrzeć na całe to zamieszanie logicznie, to sprawa jest absurdalna, a niesie za sobą tak wielkie konsekwencje. (...) Miejmy nadzieję, że władze międzynarodowej federacji przychylą się do prośby i pisma, które tworzy polski związek i ta kara zostanie cofnięta."


fot. Piotr Pietruczuk

Aleksandra Budlewska i Bartosz Szolc

organizatorzy XII Podlaskiego Marszu dla Życia
15.09.2023

XII Podlaski Marsz dla Życia przejdzie w niedzielę (17.09) ulicami Białegostoku. Jego hasło to „Dzieci Przyszłością Polski”.

dr Piotr Popławski, fot. Barbara Sokolińska

dr Piotr Popławski [wideo]

kierownik Działu Projektów Edukacyjnych i Kulturalnych Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku
15.09.2023

- Trzeba pamiętać, że deportacje, które Sowieci gotowali Polakom w roku 1940 i 1941 dotknęły nie tylko dorosłych, ale też całych rodzin - z dziećmi, z osobami starszymi - mówi dr Piotr Popławski.

Marzena Paczuska, fot. Joanna Szubzda

Marzena Paczuska

z Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji
14.09.2023

- Z dużym niepokojem obserwuję, że dziennikarze i media wchodzą bardzo ostro w rolę stronników i wojowników poszczególnych stron sporu politycznego. Dziennikarze nie są od emocjonowania się, dziennikarze są od relacjonowania.


Krzysztof Truskolaski, fot. Sylwia Krassowska

Krzysztof Truskolaski [wideo]

lider podlaskiej listy Koalicji Obywatelskiej do Sejmu
14.09.2023

"Proponujemy konkretne rozwiązania dla Polaków, aby po wyborach mogli się z nich cieszyć" - mówi Krzysztof Truskolaski.

gen. bryg. Arkadiusz Mikołajczyk, fot. Joanna Szubzda

gen. bryg. Arkadiusz Mikołajczyk [wideo]

dowódca Wojskowego Zgrupowania Zadaniowego Podlasie
13.09.2023

- Bardzo się cieszę, że znaczna część społeczeństwa tutaj na Podlasiu rozumie kwestię dotyczącą bezpieczeństwa i bardzo podkreśla i docenia to, że tutaj jesteśmy. Wielu ludzi naprawdę nam kibicuje i nas wspiera.

foto: Monika Kalicka

dr hab. Adam Gendźwiłł

politolog, socjolog, profesor Uniwersytetu Warszawskiego, ekspert Fundacji Batorego
12.09.2023

"Kampania wyborcza w tym roku jest bardzo spolaryzowana. To jest trochę pochodną tego, jak wygląda polityka w Polsce. Ona jest coraz gorętsza jeśli chodzi o taką temperaturę sporu" - mówił w Polskim Radiu Białystok dr hab. Adam Gendźwiłł.


Jacek Sasin, fot. Sylwia Krassowska

Jacek Sasin [wideo]

minister aktywów państwowych, lider podlaskiej listy PiS do Sejmu
11.09.2023

- Te osiem punktów programowych nie wyczerpuje naszej oferty dla Polaków - mówi o programie wyborczym Prawa i Sprawiedliwości Jacek Sasin.

Artur Kosicki, fot. Sylwia Krassowska

Artur Kosicki [wideo]

marszałek województwa podlaskiego
8.09.2023

"Dożynki wojewódzkie są sposobem na integrację całej społeczności wiejskiej, rolników, producentów. Chcemy też pokazać ludziom z miasta, jaka jest podlaska wieś" - mówi Artur Kosicki.

Jarosław Zieliński, fot. Barbara Sokolińska

Jarosław Zieliński [wideo]

poseł Prawa i Sprawiedliwości
7.09.2023

- Budowa pewnych odcinków tej drogi rozpocznie się już niebawem, być może już nawet za kilka dni - mówi Jarosław Zieliński o budowie trasy ekspresowej S8 z Białegostoku do Suwałk.


Dorota Wyszkowska, fot. Sylwia Krassowska

Dorota Wyszkowska [wideo]

zastępca dyrektora Urzędu Statystycznego w Białymstoku
6.09.2023

"Niestety w ostatnim roku, podobnie jak w poprzednich latach, liczba ludności naszego województwa spadła" - mówi Dorota Wyszkowska.

fot. Marcin Gliński

Marcin Marczak [wideo]

przewodniczący Podlaskiej Izby Architektów
5.09.2023

"Bloki z wielkiej płyty nie muszą straszyć. One mogą przykuwać wzrok, dawać cień i to było założenie tych dawnych czasów, kiedy te bloki powstawały. To była jakaś wizja, to był jakiś pomysł. Obecnie deweloper nie myśli szerzej, po prostu chce wycisnąć maksa z działki i te działki ma też bardzo ograniczone" - mówił w Polskim Radiu Białystok przewodniczący Podlaskiej Izby Architektów Marcin Marczak.

Dariusz Piontkowski, fot. Sylwia Krassowska

Dariusz Piontkowski [wideo]

wiceminister edukacji i nauki
4.09.2023

- To był postulat wielu środowisk gospodarczych, które uważały, że trzeba większą uwagę zwrócić na naukę ekonomii, ale w takim aspekcie praktycznym - mówi o wprowadzeniu nowego przedmiotu szkolnego - biznes i zarządzanie Dariusz Piontkowski.


dr inż. Maciej Kłopotowski, fot. Sylwia Krassowska

dr inż. Maciej Kłopotowski

z Politechniki Białostockiej
1.09.2023

50 lat temu Białystok i ówczesne województwo białostockie stało się na kilka dni najważniejszym miejscem w Polsce. Wszystko to z powodu Centralnych Dożynek, jakie peerelowska władza postanowiła zorganizować właśnie w stolicy naszego regionu.

prof. Joanna Zajkowska, fot. Barbara Sokolińska

prof. Joanna Zajkowska [wideo]

podlaska konsultant w dziedzinie epidemiologii
29.08.2023

Nie żyje już 14 osób zakażonych bakterią legionella. Liczba osób zakażonych, którzy trafili do szpitali wzrosła do 153.

Stanisław Żaryn, źródło: www.gov.pl

Stanisław Żaryn [wideo]

zastępca ministra koordynatora służb specjalnych
28.08.2023

"Mamy do czynienia z serią incydentów, która częściowo destabilizuje ruch pociągów. Musimy sprawdzić, czy to zbieg okoliczności, czy mówimy o operacjach zaplanowanych przez służby Federacji Rosyjskiej" - mówi Stanisław Żaryn.


fot. Marcin Gliński

Józef Mozolewski

25.08.2023

Lista emerytur pomostowych może być powiększona o kolejne zawody - zapowiada przewodniczący podlaskiej Solidarności.

dr Marek Jedynak i Marek Gajewski, fot. Sylwia Krassowska

dr Marek Jedynak i Marek Gajewski

dyrektor białostockiego oddziału IPN i autor biogramu generała Ludwika Kmicica-Skrzyńskiego
24.08.2023

- Przed wojną generał Ludwik Kmicic-Skrzyński był jedną z najbardziej rozpoznawalnych osobistości garnizonu Białystok, jako dowódca Brygady Kawalerii "Białystok". Swój szlak bojowy zakończył w Wielkiej Brytanii. Dzisiaj, jako bohater narodowy, wraca do Polski - mówi dr Marek Jedynak.

fot. Marcin Gliński

Mieczysław Baszko

poseł, prezes Krajowego Zrzeszenia LZS
24.08.2023

1500 zawodników z całej Polski rywalizować będzie w najbliższych dniach w Białymstoku i w Łapach. Rozpoczynają się 26. Ogólnopolskie Igrzyska LZS.


Elżbieta Baron, fot. Adam Janczewski

Elżbieta Baron

zastępca dyrektora ds. projektów kulturalno-edukacyjnych i badawczych Narodowego Centrum Kultury
23.08.2023

Przed nami Wschód Kultury – Inny Wymiar w Białymstoku. Z tej okazji przez kilka dni w stolicy Podlasia będą specjalne koncerty, wystawy, pokazy filmowe i warsztaty. 

Mariusz Bartoszewicz i Wojciech Antczak

Mariusz Bartoszewicz i Wojciech Antczak

Akademia koszykówki "Młode Żubry"
14.08.2023

Nabór jest ciągły i dotyczy zarówno dziewczynek, jak i chłopców. Działająca w Białymstoku akademia koszykówki "Młode Żubry" zachęca do udziału w zajęciach nawet już kilkuletnie dzieci.

Michał Wiśniewski, źródło: www.gov.pl

Michał Wiśniewski

wiceminister obrony narodowej
11.08.2023

Do 2026 roku Polska będzie miała najsilniejszą armię lądową w Europie - mówi gość Polskiego Radia Białystok - wiceminister obrony narodowej Michał Wiśniewski.
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok