Radio Białystok | Gość | Krzysztof Matys [wideo] - podróżnik, właściciel biura podróży

Krzysztof Matys [wideo]

podróżnik, właściciel biura podróży

7.06.2023, 08:22, akt. 8.06.2023, 15:06

- Ceny wzrosły, a biura podróży na brak klientów, turystów nie narzekają. Tak samo linie lotnicze - mówi Krzysztof Matys, właściciel jednego z białostockich biur podróży.

Krzysztof Matys, fot. Joanna Szubzda
Krzysztof Matys, fot. Joanna Szubzda


0:00
0:00
Z Krzysztofem Matysem rozmawia Renata Reda | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Przed nami kolejny długi weekend - dla wielu to także przedsmak wakacji. A jakie miejsca na wypoczynek najchętniej będziemy wybierać w tym roku? O tym Renata Reda rozmawia z podróżnikiem i właścicielem jednego z białostockich biur podróży Krzysztofem Matysem.


Renata Reda: Na najbliższe dni synoptycy zapowiadają ładną pogodę, sprzyjającą wypoczynkowi. Czy wiele osób skorzysta z jakichś zorganizowanych form wypoczynku? Czy turystyka i wypoczynek zorganizowany wróciły już do tej normy sprzed pandemii?


Krzysztof Matys: Wróciły. Ewidentnie widać i to widać już od jakiegoś czasu, od zeszłego roku, że turyści bardzo chętnie korzystają z usług biur podróży. Jak ceny zaczęły rosnąć w zeszłym roku, bo to gdzieś mniej więcej w połowie zeszłego roku zaczęły docierać do nas pierwsze sygnały o istotnych podwyżkach, m.in. biletów lotniczych, to szczerze powiem, że myślałem, że będzie to miało większy wpływ, to znaczy, że te ceny rosnące odbiją się bardziej na zainteresowaniu, że klienci zaczną głosować swoimi portfelami, że będą mniej kupować. Nie widać tego…


Mimo tak wysokiej inflacji.


Tak jest. Ceny wzrosły, a biura podróży na brak klientów, turystów nie narzekają. Tak samo linie lotnicze – jak te bilety zaczęły rosnąć, to się przez chwilę wydawało, że może to jest tylko przejściowe, że takie wahadło nam się wychyliło po pandemii i za chwilę będzie musiało wrócić do właściwej pozycji. To teraz mamy komunikaty wyraźne od linii lotniczych, że do wyższych cen niestety należy się przyzwyczaić.


A inflacja nie spowodowała tego, że ten wypoczynek planowany jest jednak krótszy? Nie dwutygodniowy, nie 10-dniowy, a tygodniowy?


Zobaczymy dokładne statystyki na koniec sezonu letniego. Pierwsze sygnały, m.in. od właścicieli kwater, hoteli czy agroturystyk z Polski, mieliśmy po weekendzie majowym, że być może da się odczuć to, że trochę turyści skracają. Natomiast jeśli chodzi o wyjazdy zagraniczne, szczególnie te zorganizowane przez biura podróży, to tego póki co na szczęście nie zauważamy.

Dominujące, jeśli chodzi o turystykę typowo wakacyjną, lipiec i sierpień – to ciągle, tu się nic nie zmieniło, są turnusy tygodniowe.


Wybieramy podróże zagraniczne czy urlop w kraju?


Na razie wygląda to tak, że jeśli chodzi o wypoczynek zagraniczny, i tutaj mówimy o sezonie tym najwyższym, czyli wakacyjnym, to wygląda na to, że cieszy się on bardzo dużym powodzeniem. Ciągle na pierwszym miejscu jest Turcja.


Czyli bez zmian.


Tak jest. Turcja, Grecja i Egipt. 2/3 klientów kupuje jeden z tych trzech krajów, bo one dają jakieś tam w miarę rozsądne połączenie ceny do jakości.


A chętnie wybieramy oferty last minute czy z wielomiesięcznym wyprzedzeniem planujemy urlop zagraniczny?


My jako branża zawsze powtarzamy i zachęcamy do rezerwowania wcześniej, szczególnie jeśli chodzi o sezon ten najwyższy. Czy tych krajów, które wymieniłem, to lipiec i sierpień, no bo wtedy mamy pewność, że to mamy, że mieliśmy możliwość wyboru. To nie tylko jest kwestia ceny.


A jest prawdopodobieństwo, że ta cena będzie rosła w końcówce wakacji?


Tak, oczywiście że jest i takie przypadki mieliśmy. I podobny był właśnie zeszły rok, że im bliżej wyjazdu, tym ofert było mniej i ceny rosły. Trochę inaczej jest, jeśli jesteśmy poza ścisłym sezonem, bo na przykład teraz na początek czerwca były dość atrakcyjne oferty last minute, takie właściwie z dnia na dzień czy na dwa czy trzy dni przed wyjazdem coś można było upolować.


Czyli o jakich widełkach cenowych mówimy? Pobyt tygodniowy w Turcji.


Ceny naprawdę realnie niższe, o 1, 2, 3 tys. zł od tego, co mamy w ścisłym sezonie, czyli lipiec-sierpień. Stąd pierwsza rada oczywiście, o której wszyscy doskonale wiedzą – jeśli ktoś nie musi jechać na wakacje w lipcu i sierpniu, to w Grecji, Turcji czy innych krajach basenu Morza Śródziemnego rewelacyjnie jest już w czerwcu, a nawet pod koniec maja, bądź we wrześniu.


Pan, jako znany miłośnik podróżowania – co by pan radził osobom, które decydują się na urlop nie z biurem podróży, ale samemu, zerkając na różne portale internetowe. Planując podróż zagraniczną na co zwracać uwagę i czy w ogóle warto podjąć takie wyzwanie?


Pewnie warto, sam również w ten sposób podróżuję. Zajmuje to po prostu więcej czasu. Po pierwsze – trzeba się przygotować, tak jak pani powiedziała, poczytać, trzeba się sporo dowiedzieć, bo trzeba wybrać co zobaczyć, trzeba porezerwować sobie świadczenia, trzeba zarezerwować bilety lotnicze itd. Ale jeśli się podróżuje po jakimś miejscu własnym sumptem, to zajmuje to oczywiście już na miejscu więcej czasu. Bo jeśli korzystamy z komunikacji publicznej, nie znamy dobrze topografii, kraju, nie zawsze trafimy tam, gdzie chcielibyśmy trafić, nie zawsze trafimy na odpowiednie połączenie – czyli to się wydłuża. W zorganizowanej wycieczce jest po prostu wygodniej i oszczędniej, przynajmniej jeśli chodzi o czas.

Jedna z rad takich – jeśli podróżujemy we własnym zakresie, sami sobie wszystko organizujemy, to trzeba bardzo rozsądnie podejść do czasu. Bo to, co nam na mapie wychodzi, że my tam zdążymy przejechać - dość często turyści wypożyczają na miejscu samochody – ale dość często nie doceniamy warunków terenowych, bo gdzieś góry, wygląda nam w kilometrach, że przejedziemy, przecież to jest niewiele, a później się okazuje, że to jednak serpentyny i droga trwa znacznie dłużej, albo nie doszacujemy obłożenia. 

Szczytem sezonu turystycznego w Europie Południowej jest sierpień i się gdzieś wybrać np. do Włoch, do bardzo modnej i popularnej ostatnio Sardynii w sierpniu, gdzie jest mnóstwo ludzi, gdzie wszystko jest zatłoczone – drogi, hotele, restauracje i nawet plaże – to wszystko powoduje że to, co zaplanowaliśmy zajmie nam więcej czasu, albo nie zobaczymy wszystkiego, co zaplanowaliśmy, bo czeka na nas samolot powrotny.


A czy coraz większą popularnością cieszy się tzw. powolna turystyka, czyli z dala od tego zgiełku turystycznego? 


Jest to oczywiście jeden z trendów, które obserwujemy. I obserwujemy go już od jakiegoś czasu, natomiast żeby to wyglądało tak, że jakoś rośnie lawinowo, przybiera tak, że zaczyna dystansować inne możliwości, to nie. To chyba jeszcze nie ten moment. 

Być może wśród nie naszych rodaków, być może jeszcze potrzebujemy czegoś bardziej spektakularnego, zaliczyć te wszystkie cuda świata, zobaczyć te wszystkie, no niestety, jeśli cuda świata, to zatłoczone miejsca, a dopiero później przyjdzie czas na spokojne, niespieszne zwiedzanie, na turystykę w stylu slow travel. 


A jeżeli chodzi o koszty, to o ile drożej jest w tym roku wypoczywać? 


Jest to porównywalne do wskaźników inflacyjnych, ponieważ z inflacją mamy do czynienia nie tylko w Polsce, ale w wielu krajach i to krajach europejskich, ale też pozaeuropejskich. Próbowałem to szacować jakiś czas temu - w niektórych krajach koszty na miejscu nam, jako organizatorowi wzrosły średnio, gdzieś jak bym wyliczył, to ok. 20 kilku procent. Ale są kraje, gdzie znacznie więcej, np. z bardzo popularnych wśród polskich turystów krajów - Portugalia, która miejscami podrożała 40 procent. Mówię o hotelach, o restauracjach. 

Inflacja odbija się na turystyce różnie w różnych krajach, bo różnie w różnych miejscach ten wzrost cen nastąpił, ale w niektórych krajach naprawdę bardzo istotnie.


Im bliżej miejsca zamieszkania będziemy wypoczywać, to też będzie to tańsze, dlatego też warto zamiast dalekich wojaży wybrać nasz region. Nie brakuje atrakcyjnych miejsc, gdzie można i dobrze wypocząć, i skorzystać z aktywnego wypoczynku, i smacznie zjeść. 


Podlasie zawsze polecamy i jak jeździmy z turystami po najdalszych zakątkach świata i są to turyści z całej Polski, to zawsze opowiadamy im również o Podlasiu i zapraszamy do nas. 

| red: bs, zmj


Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NieTeatr RENATA PRZEMYK KWARTET

REKLAMA
OiFP - Broadway
Janusz Wojciechowski, fot. Marcin Gliński

Janusz Wojciechowski [wideo]

komisarz Unii Europejskiej ds. rolnictwa
22.09.2023

"Nigdy nie było tak dużej pomocy finansowej dla rolników w historii Polski i w całej Unii Europejskiej" - mówi Janusz Wojciechowski.

prof. Oksana Wojciuk, fot. Marcin Gliński

prof. Oksana Wojciuk [wideo]

z Wydziału Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku
21.09.2023

"Myślę, że stosunek Ukraińców do Polaków się nie zmienia. Polska stała się drugim domem dla Ukraińców i wielu wciąż tutaj mieszka" - mówiła w Polskim Radiu Białystok profesor Oksana Wojciuk.

Daniel Czyżewski

Daniel Czyżewski [wideo]

ekspert portalu Energetyka24
20.09.2023

- Te warunki są tak szerokie, niewymagające, że załapie się na nie zdecydowana większość odbiorców w gospodarstwach domowych - mówi o warunkach uzyskania dodatkowej obniżki cen energii elektrycznej Daniel Czyżewski.


prof. Adam Bartnicki, fot. Joanna Szubzda

prof. Adam Bartnicki [wideo]

dziekan wydziału stosunków międzynarodowych UwB, ekspert ds. bezpieczeństwa
19.09.2023

- To bardzo dziwna gra Komisji Europejskiej. Ursula von der Leyen - wbrew interesowi państw UE, co jest pewną sytuacją kuriozalną i bezprecedensową - zadecydowała o tym, że nie będzie wspierać interesu państw członkowskich, tylko będzie wspierać interes Ukrainy.

Dominika Dębska i Aleksandra Sadokierska, fot. Dominik Lubowicki

Dominika Dębska i Aleksandra Sadokierska

Dziennikarki Polskiego Radia Białystok uhonorowane na Ogólnopolskim Konkursie Reportażu i Dokumentu Radiowego Bałtyk 2023
18.09.2023

- Dla sukcesu w reportażu najważniejsza jest ciekawość drugiego człowieka - mówiła Dominika Dębska.

Szymon Hołownia, fot. Sylwia Krassowska

Szymon Hołownia

lider podlaskiej listy kandydatów do Sejmu Trzeciej Drogi, przewodniczący Polski 2050
18.09.2023

W Polskim Radiu Białystok przedstawiamy programy wyborcze ogólnopolskich komitetów wyborczych. Dziś powiemy o propozycjach Trzeciej Drogi - Koalicji Polski 2050 i Polskiego Stronnictwa Ludowego.


Janusz Bielawski, fot. Marcin Gliński

Janusz Bielawski

prezes ŁKS-u Juvenia Białystok
17.09.2023

"Nie ma żadnego podejrzenia o doping ze strony Natalii, a jedynie o niezmienione terminy i godziny, w których może przyjechać kontroler. (...) Jeżeli spojrzeć na całe to zamieszanie logicznie, to sprawa jest absurdalna, a niesie za sobą tak wielkie konsekwencje. (...) Miejmy nadzieję, że władze międzynarodowej federacji przychylą się do prośby i pisma, które tworzy polski związek i ta kara zostanie cofnięta."

fot. Piotr Pietruczuk

Aleksandra Budlewska i Bartosz Szolc

organizatorzy XII Podlaskiego Marszu dla Życia
15.09.2023

XII Podlaski Marsz dla Życia przejdzie w niedzielę (17.09) ulicami Białegostoku. Jego hasło to „Dzieci Przyszłością Polski”.

dr Piotr Popławski, fot. Barbara Sokolińska

dr Piotr Popławski [wideo]

kierownik Działu Projektów Edukacyjnych i Kulturalnych Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku
15.09.2023

- Trzeba pamiętać, że deportacje, które Sowieci gotowali Polakom w roku 1940 i 1941 dotknęły nie tylko dorosłych, ale też całych rodzin - z dziećmi, z osobami starszymi - mówi dr Piotr Popławski.


Marzena Paczuska, fot. Joanna Szubzda

Marzena Paczuska

z Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji
14.09.2023

- Z dużym niepokojem obserwuję, że dziennikarze i media wchodzą bardzo ostro w rolę stronników i wojowników poszczególnych stron sporu politycznego. Dziennikarze nie są od emocjonowania się, dziennikarze są od relacjonowania.

Krzysztof Truskolaski, fot. Sylwia Krassowska

Krzysztof Truskolaski [wideo]

lider podlaskiej listy Koalicji Obywatelskiej do Sejmu
14.09.2023

"Proponujemy konkretne rozwiązania dla Polaków, aby po wyborach mogli się z nich cieszyć" - mówi Krzysztof Truskolaski.

gen. bryg. Arkadiusz Mikołajczyk, fot. Joanna Szubzda

gen. bryg. Arkadiusz Mikołajczyk [wideo]

dowódca Wojskowego Zgrupowania Zadaniowego Podlasie
13.09.2023

- Bardzo się cieszę, że znaczna część społeczeństwa tutaj na Podlasiu rozumie kwestię dotyczącą bezpieczeństwa i bardzo podkreśla i docenia to, że tutaj jesteśmy. Wielu ludzi naprawdę nam kibicuje i nas wspiera.


foto: Monika Kalicka

dr hab. Adam Gendźwiłł

politolog, socjolog, profesor Uniwersytetu Warszawskiego, ekspert Fundacji Batorego
12.09.2023

"Kampania wyborcza w tym roku jest bardzo spolaryzowana. To jest trochę pochodną tego, jak wygląda polityka w Polsce. Ona jest coraz gorętsza jeśli chodzi o taką temperaturę sporu" - mówił w Polskim Radiu Białystok dr hab. Adam Gendźwiłł.

Jacek Sasin, fot. Sylwia Krassowska

Jacek Sasin [wideo]

minister aktywów państwowych, lider podlaskiej listy PiS do Sejmu
11.09.2023

- Te osiem punktów programowych nie wyczerpuje naszej oferty dla Polaków - mówi o programie wyborczym Prawa i Sprawiedliwości Jacek Sasin.

Artur Kosicki, fot. Sylwia Krassowska

Artur Kosicki [wideo]

marszałek województwa podlaskiego
8.09.2023

"Dożynki wojewódzkie są sposobem na integrację całej społeczności wiejskiej, rolników, producentów. Chcemy też pokazać ludziom z miasta, jaka jest podlaska wieś" - mówi Artur Kosicki.


Jarosław Zieliński, fot. Barbara Sokolińska

Jarosław Zieliński [wideo]

poseł Prawa i Sprawiedliwości
7.09.2023

- Budowa pewnych odcinków tej drogi rozpocznie się już niebawem, być może już nawet za kilka dni - mówi Jarosław Zieliński o budowie trasy ekspresowej S8 z Białegostoku do Suwałk.

Dorota Wyszkowska, fot. Sylwia Krassowska

Dorota Wyszkowska [wideo]

zastępca dyrektora Urzędu Statystycznego w Białymstoku
6.09.2023

"Niestety w ostatnim roku, podobnie jak w poprzednich latach, liczba ludności naszego województwa spadła" - mówi Dorota Wyszkowska.

fot. Marcin Gliński

Marcin Marczak [wideo]

przewodniczący Podlaskiej Izby Architektów
5.09.2023

"Bloki z wielkiej płyty nie muszą straszyć. One mogą przykuwać wzrok, dawać cień i to było założenie tych dawnych czasów, kiedy te bloki powstawały. To była jakaś wizja, to był jakiś pomysł. Obecnie deweloper nie myśli szerzej, po prostu chce wycisnąć maksa z działki i te działki ma też bardzo ograniczone" - mówił w Polskim Radiu Białystok przewodniczący Podlaskiej Izby Architektów Marcin Marczak.


Dariusz Piontkowski, fot. Sylwia Krassowska

Dariusz Piontkowski [wideo]

wiceminister edukacji i nauki
4.09.2023

- To był postulat wielu środowisk gospodarczych, które uważały, że trzeba większą uwagę zwrócić na naukę ekonomii, ale w takim aspekcie praktycznym - mówi o wprowadzeniu nowego przedmiotu szkolnego - biznes i zarządzanie Dariusz Piontkowski.

dr inż. Maciej Kłopotowski, fot. Sylwia Krassowska

dr inż. Maciej Kłopotowski

z Politechniki Białostockiej
1.09.2023

50 lat temu Białystok i ówczesne województwo białostockie stało się na kilka dni najważniejszym miejscem w Polsce. Wszystko to z powodu Centralnych Dożynek, jakie peerelowska władza postanowiła zorganizować właśnie w stolicy naszego regionu.

prof. Joanna Zajkowska, fot. Barbara Sokolińska

prof. Joanna Zajkowska [wideo]

podlaska konsultant w dziedzinie epidemiologii
29.08.2023

Nie żyje już 14 osób zakażonych bakterią legionella. Liczba osób zakażonych, którzy trafili do szpitali wzrosła do 153.


Stanisław Żaryn, źródło: www.gov.pl

Stanisław Żaryn [wideo]

zastępca ministra koordynatora służb specjalnych
28.08.2023

"Mamy do czynienia z serią incydentów, która częściowo destabilizuje ruch pociągów. Musimy sprawdzić, czy to zbieg okoliczności, czy mówimy o operacjach zaplanowanych przez służby Federacji Rosyjskiej" - mówi Stanisław Żaryn.

fot. Marcin Gliński

Józef Mozolewski

25.08.2023

Lista emerytur pomostowych może być powiększona o kolejne zawody - zapowiada przewodniczący podlaskiej Solidarności.

dr Marek Jedynak i Marek Gajewski, fot. Sylwia Krassowska

dr Marek Jedynak i Marek Gajewski

dyrektor białostockiego oddziału IPN i autor biogramu generała Ludwika Kmicica-Skrzyńskiego
24.08.2023

- Przed wojną generał Ludwik Kmicic-Skrzyński był jedną z najbardziej rozpoznawalnych osobistości garnizonu Białystok, jako dowódca Brygady Kawalerii "Białystok". Swój szlak bojowy zakończył w Wielkiej Brytanii. Dzisiaj, jako bohater narodowy, wraca do Polski - mówi dr Marek Jedynak.


fot. Marcin Gliński

Mieczysław Baszko

poseł, prezes Krajowego Zrzeszenia LZS
24.08.2023

1500 zawodników z całej Polski rywalizować będzie w najbliższych dniach w Białymstoku i w Łapach. Rozpoczynają się 26. Ogólnopolskie Igrzyska LZS.

Elżbieta Baron, fot. Adam Janczewski

Elżbieta Baron

zastępca dyrektora ds. projektów kulturalno-edukacyjnych i badawczych Narodowego Centrum Kultury
23.08.2023

Przed nami Wschód Kultury – Inny Wymiar w Białymstoku. Z tej okazji przez kilka dni w stolicy Podlasia będą specjalne koncerty, wystawy, pokazy filmowe i warsztaty. 

Mariusz Bartoszewicz i Wojciech Antczak

Mariusz Bartoszewicz i Wojciech Antczak

Akademia koszykówki "Młode Żubry"
14.08.2023

Nabór jest ciągły i dotyczy zarówno dziewczynek, jak i chłopców. Działająca w Białymstoku akademia koszykówki "Młode Żubry" zachęca do udziału w zajęciach nawet już kilkuletnie dzieci.


Michał Wiśniewski, źródło: www.gov.pl

Michał Wiśniewski

wiceminister obrony narodowej
11.08.2023

Do 2026 roku Polska będzie miała najsilniejszą armię lądową w Europie - mówi gość Polskiego Radia Białystok - wiceminister obrony narodowej Michał Wiśniewski.

fot. Marcin Gliński

dr Radosław Poniat [wideo]

z Uniwersytetu w Białymstoku
9.08.2023

Jaka będzie ta kampania? Na pewno krótka. A to dlatego, że na 15 października prezydent RP Andrzej Duda wyznaczył termin wyborów parlamentarnych. Wtedy wybierać będziemy posłów i senatorów na nową kadencję - w województwie podlaskim to łącznie 17 osób (14 posłów i trzech senatorów). Do 6 września poznamy listy kandydatów.

dr hab. Daniel Boćkowski, fot. Sylwia Krassowska

prof. Daniel Boćkowski [wideo]

ekspert. ds. bezpieczeństwa
2.08.2023

- Incydent z białoruskimi śmigłowcami to akcja mająca zmusić nas do określonych działań, pewnego rodzaju prowokacja. Białorusinom zależało na tym, aby nas przetestować.


gen. Waldemar Skrzypczak

gen. Waldemar Skrzypczak [wideo]

były dowódca Wojsk Lądowych RP
2.08.2023

- Mamy miażdżącą przewagę nad wojskami białoruskimi i rosyjskimi wagnerowcami. W związku z tym ci, którzy mówią o tym zagrożeniu, poddają pod wątpliwość sprawność naszego wojska. Zachowajmy spokój. Uważam, że my, Polacy, powinniśmy być odporni na propagandę Łukaszenki i Putina.

Kamila Lićwinko, fot. Marcin Mazewski

Kamila Lićwinko

była lekkoatletka, skoczkini wzwyż
30.07.2023

Za nami Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce. Zawodniczki i zawodnicy Podlasia Białystok przywieźli z Gorzowa Wielkopolskiego 7 medali, w tym pięć złotych. To dało drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Razem z byłą zawodniczką Podlasia, multimedalistką MP, ale też m.in. mistrzynią świata w hali w skoku wzwyż - Kamilą Lićwinko - podsumowujemy poszczególne starty.

Marek Gąsiorowski, fot. Joanna Szubzda

Marek Gąsiorowski

dziennikarz Polskiego Radia Białystok, organizator Mistrzostw Polski w Pływaniu na Byle Czym w Augustowie
27.07.2023

- To już 26. Mistrzostwa Polski w Pływaniu na Byle Czym, a ludzka wyobraźnia się nie kończy. W tym roku przyjadą 23 ekipy z całej Polski, połowa po raz pierwszy weźmie udział w tej imprezie. To zmiana pokoleniowa - mówi Marek Gąsiorowski.


Maksymilian Dura, źródło: defence24.pl

Maksymilian Dura

komandor porucznik rezerwy, ekspert portalu Defence24.pl
24.07.2023

"Straszenie Putina i Łukaszenki wagnerowcami będzie się powtarzać. To jest działanie typowo rosyjskiej propagandy, która próbuje wywołać zdezorientowanie" - mówi Maksymilian Dura.

Jacek Zaniewski, fot. Joanna Szubzda

Jacek Zaniewski

prezes Żubrów Białystok
23.07.2023

Drugoligowe Żubry Białystok zbroją się przed nowym sezonem. Do zespołu dołączyło kilku zawodników ogranych na zapleczu ekstraklasy.

fot. Joanna Szubzda

Adrian Siemieniec

trener Jagiellonii Białystok
21.07.2023

- Staram się maksymalnie wykorzystać potencjał drużyny, którą mam i zawodników, którzy przychodzą - mówił przed meczem z Rakowem trener Jagiellonii Adrian Siemieniec.
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok