Radio Białystok | Gość | Paweł Krutul [wideo] - lider podlaskiej listy Nowej Lewicy w wyborach do Sejmu

Paweł Krutul [wideo]

lider podlaskiej listy Nowej Lewicy w wyborach do Sejmu

26.09.2023, 08:10, akt. 09:00

"Chcemy powtórzyć wynik, który był cztery lata temu. Mamy apetyt i nadzieję na drugi mandat w woj. podlaskim" - mówi Paweł Krutul.

Paweł Krutul, fot. Sylwia Krassowska
Paweł Krutul, fot. Sylwia Krassowska


0:00
0:00
Z Pawłem Krutulem rozmawia Renata Reda | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

W Polskim Radiu Białystok przedstawiamy programy wyborcze ogólnopolskich komitetów wyborczych. Dziś o propozycjach Nowej Lewicy ze swoim gościem Pawłem Krutulem rozmawia Renata Reda.

 
 
 

Renata Reda: Na początek pytanie, czy weźmie pan udział w referendum 15 października? 



Paweł Krutul: Nie, nie wezmę udziału w referendum. Wezmę oczywiście udział w wyborach, do czego wszystkich Podlasian namawiam. 



Czy odmawia Pan Polakom wypowiedzenia się w tak istotnych kwestiach, jak wiek emerytalny? 



Jeżeli chodzi o wiek emerytalny, to żadna z opcji politycznych nie mówi o tym, żeby podnosić wiek emerytalny. My nie widzimy powodu...



Na razie. A tutaj byłaby jakaś gwarancja, że tak się nie stanie. 



Tak jak liderzy mówią, to od długiego już czasu lewica jest gwarantem. Jeżeli opozycja wygra wybory, że wiek emerytalny w Polsce nie będzie podniesiony. 



Jaki pomysł macie na sytuację związaną z importem ukraińskiego zboża? 



Najlepszym rozwiązaniem z importem ukraińskiego zboża jest odsunięcie nieudaczników z Prawa i Sprawiedliwości od władzy. Bo jeżeli z założenia miał być to tranzyt, to chciałbym przypomnieć dla polityków Prawa i Sprawiedliwości, że tranzyt polega na tym, że się przejeżdża przez jakieś terytorium i tych ładunków się nie pozostawia. Niestety urzędnicy z obozu Prawa i Sprawiedliwości tego nie dopilnowali. Ukraińskie zboże się rozlało po naszym rynku. 



Co wy zrobicie, jeżeli będziecie rządzić? 



Będziemy pomagali Ukrainie i jeżeli będzie to zboże czy owoce miękkie, których też nie chcemy na naszym rynku, będziemy tranzytowali to przez terytorium Polski do portów czy też za granicę Polski.



Ale teraz jest to robione. 



Teraz jest, ale wcześniej nie było, dlatego mamy problem. 



Macie dużo planów związanych z prawami pracowników w tym, by płaca minimalna wynosiła 66% średniego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw. To znacznie wyżej niż teraz. Stałe podnoszenie płacy minimalnej przez rząd, co ma miejsce, jest zgodne z waszymi oczekiwaniami? 



Musimy dbać o pracowników, musimy też pozyskiwać pracowników, choćby z Białorusi i z Ukrainy, bo mamy dużo uchodźców wojennych. Każdemu sektorowi przemysłowemu czy też rolnictwu, gastronomi, hotelarstwu zależy, żeby ci ludzie pozostali.



Ale 66% średniego wynagrodzenia chyba nigdzie w Unii Europejskiej tak nie ma.



Dlaczego mamy nie zadbać o wynagrodzenia? Dlaczego nasze młode pokolenia mają wyjeżdżać? Dlaczego kształcone przez nas pielęgniarki, których średnia wieku jest powyżej 55 lat, mają zasilać inne szpitale w Unii Europejskiej? 



Czy nie spowoduje to z kolei wzrostu bezrobocia? 



Nie, bo rąk do pracy potrzebujemy bardzo dużo i przedsiębiorcy, gdzie mamy spotkania, choćby przy rozwijaniu sieci kolejowej czy budowaniu dróg, mówią, że potrzebujemy rąk do pracy.



Jakie macie pomysły na walkę z wysoką inflacją, bo chyba zakładacie, że taka wciąż będzie, skoro planujecie automatyczną waloryzację płac w budżetówce dwa razy w roku o inflację?



To nie jest trudne. Trudne jest dla polityków Prawa i Sprawiedliwości choćby odblokowanie środków z KPO. 



Ale my nie rozmawiamy o tym. Jaki ma to związek z pomysłami na walkę z inflacją?



Ogromny to ma związek, bo to są miliardy złotych, które mogłyby zasilić nasz budżet, a inflacja w naszym kraju jest dalej dwucyfrowa. 



Odblokowanie pieniędzy z PKO waszym zdaniem od razu będzie miało pozytywny skutek w przypadku inflacji?



Oczywiście, że tak. To pozwoli samorządom rozpocząć inwestycje, które są potrzebne. To również pomoże przedsiębiorcom, którzy po covidzie też stracili niejednokrotnie płynność czy też zamówienia, żeby mogli konkurować na rynkach europejskich i światowych. 



Wśród propozycji socjalnych jest też wyższy zasiłek dla bezrobotnych i dłuższy okres jego pobierania. Jak zamierzacie walczyć z bezrobociem? Teraz razem z Czechami mamy najniższe w Europie - takie są wyniki Eurostatu. 



To bardzo dobrze, że jest niskie bezrobocie. Jednak i tak potrzebujemy, tak jak powiedziałem, rąk do pracy i powinniśmy uruchomić programy, żeby ci Ukraińcy, którzy do nas przybyli, uciekając przed wojną, jak najwięcej ich zostało. 



Czyli brakuje rąk do pracy, nie ma problemu z bezrobociem. Nie zakładacie, że bezrobocie będzie wzrastać?



Ja apelowałem tutaj do premiera ministra Sasina, żeby ściągać tutaj jakikolwiek przemysł, do naszego województwa. Ciężki przemysł metalowy boryka się z produkcją, bo dwa przejścia graniczne w naszym województwie z Białorusią zostały zamknięte. Kontrakty zostały zawieszone czy też zerwane. My potrzebujemy tutaj dodatkowych zleceń i choćby zleceń z Polskiej Grupy Zbrojeniowej, gdzie partia rządząca ma na to wpływ, bo tylko w tym roku na zbrojeniówkę wydajemy 137 miliardów złotych.



Ale to już padały nawet u nas w studiu argumenty, że przemysł zbrojeniowy przy granicy z niebezpiecznym państwem, niekoniecznie jest dobrym pomysłem. 



Spotykałem się z ludźmi z ambasady amerykańskiej i rozmawiałem, co jest potrzebne, żeby Podlasie czuło się bezpieczniej. Oczywiście powstawanie dywizji podlaskiej, za którą lobbowałem, to się dzieje, ale to będzie proces, który będzie trwał parę lat, ale my również potrzebujemy miejsc do pracy. Oczywiście wokół dywizji jest obliczane, że jest ok. 20-25 tysięcy miejsc pracy w sektorze prywatnym, żeby taka dywizja funkcjonowała, ale to, co pani redaktor powiedziała, że blisko granicy. Oczywiście to jest pierwszy argument, słuszny argument, ale możemy szukać firm, choćby z branży zbrojeniowej, z kapitałem amerykańskim. Ja nie widzę tutaj po stronie białoruskiej czy na Kremlu, że ktokolwiek chciałby zbombardować fabrykę amerykańską. Podlasianie mieliby pracę, a absolwenci naszej politechniki, nie wyjeżdżaliby w kraj, czy też nie zasilaliby koncernów w Europie, czy też na całym świecie. 



Kusicie zmniejszeniem tygodniowego wymiaru czasu pracy bez obniżki wynagrodzeń? W jakim czasie miałoby być to zrobione? Co na to pracodawcy?



W pracy najważniejsza jest wydajność, a nie żeby być w tej pracy od przyjścia do godziny, załóżmy 15:30 czy 16:00. 



I nie dotyczyłoby to w każdej branży.



W tych, w których by się dało. My rozmawiamy z pracodawcami i niektóre firmy już takie rzeczy w Polsce praktykują. Przeważnie praktykują to koncerny zachodnie, gdzie w ich krajach to już funkcjonuje.



Gdzie głównie jest to praca biurowa. W jakim czasie zamierzacie skrócić tydzień pracy? 



Pani redaktor, to jest na stole i ewentualnie nasi przyszli koalicjanci są na to gotowi. Lewica będzie o tym rozmawiała. My jako nie największy klub lewicowy zgłosiliśmy już ponad 230 ustaw w Sejmie. Także my mamy ustaw naprawdę bardzo dużo. Choćby emerytury stażowe, które zgłosiliśmy trzy lata temu, a Prawo i Sprawiedliwość teraz dopiero podjęło ten temat. 



Wracając do wymiaru czasu pracy, do ilu godzin tygodniowo miałby być skrócony? 



Myślimy, żeby to były cztery dni w tygodniu z 8-godzinnym czasem pracy.



Czy zostawicie obecne składki Polaków na służbę zdrowia na tym samym poziomie?



My chcemy, żeby z budżetu państwa, z PKB, szło 8%. Musimy zrobić wszystko, żeby biały personel był lepiej wynagradzany. Chcemy, żeby na uczelnie szło więcej ludzi, gdzie się kształci pielęgniarki.



Czyli te składki zostawiacie na co najmniej dotychczasowym poziomie. Macie bardzo dużo obietnic finansowych dla Polaków, w tym stypendia dla każdego studenta - 1000 zł. Skąd weźmiecie na to pieniądze? Bo kryterium dochodowego nie będzie.



Pani redaktor, ja wolę wydawać na studentów niż na "willę plus" ministra Czarnka. Dla mnie każdy absolwent polskiej uczelni jest na wagę złota i musimy zrobić, żeby się dalej rozwijał i żeby pozostał w naszym kraju. Trzeba inwestować w młode pokolenia, żeby więcej się rodziło dzieci w naszym kraju. 



A co z przyszłością dotychczasowych programów społecznych jak 300+ czy obecne 500+?



800 plus od stycznia. Nie będziemy tych programów w żaden sposób zabierali. 



Waloryzować będziecie? 



Ja uważam, że potrzebna jest waloryzacja choćby i emerytur, a nie dawanie kiełbasy wyborczej przed wyborami, robionych 13. 14. 



Które wasze pomysły zamierzacie zrealizować w pierwszych miesiącach?



Najważniejszym, pierwszym założeniem, i z całą opozycją demokratyczną się zgadzamy, to żeby uruchomić i ściągnąć środki z KPO. To będzie taki ogromny zastrzyk finansowy dla naszego kraju. Nie rozjeżdżamy się z żadną partią czy z trzecią drogą, czy z Koalicją Obywatelską. 



Z PiS-em też się nie rozjeżdżacie. 



Tylko PiS od 900 dni nie jest w stanie tego uczynić. 



Wracamy do pytania, co dacie Polakom w pierwszych miesiącach?



Dla mnie osobiście i dla nas, dla Podlasian jest bardzo ważna walka z tą drożyzną, właśnie z tą inflacją. Na pewno jesteśmy w stanie również spowodować to, żeby ceny paliw na dystrybutorach były tańsze, bo jeżeli paliwo będzie tańsze, to również ceny na półkach sklepowych będą tańsze. 



15 października startujecie z numerem trzecim. Na jaki wynik liczycie w wyborach? 



Na pewno chcemy powtórzyć ten wynik, który był cztery lata temu, a mamy apetyt i nadzieję na drugi mandat w województwie podlaskim. 



| red: sk


Przeczytaj, zanim skomentujesz



ZNAJDŹ NAS





REKLAMA
OiFP - KONCERT PRAWYKONAŃ

REKLAMA
Maraton Bluesa 2023

REKLAMA
OiFP SCHÖNBERG | BRAHMS | CHOPIN | BEETHOVEN | RECITAL FORTEPIANOWY

REKLAMA
OiFP TIDES AND TIMES

REKLAMA
OiFP Gala sylwestrowa

Niebieski Mikrofon 2023
prof. Aleksander Prokopiuk, fot. Sylwia Krassowska

prof. Aleksander Prokopiuk [wideo]

ekonomista, rektor Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Białymstoku
30.11.2023

"Pracownicy na pewno będą zadowoleni z tego, że nie muszą w Wigilię pracować" - mówi prof. Aleksander Prokopiuk.

Tomasz Orłowski, fot. Sylwia Krassowska

Tomasz Orłowski [wideo]

polski dyplomata, nauczyciel akademicki, były ambasador Polski we Francji, Monako, we Włoszech i Republice San Marino
29.11.2023

"Im donośniejszy głos Polski, tym większe nasze możliwości wpływu na to, żeby Unia zmieniała się w kierunku odpowiadającym naszym aspiracjom i potrzebom" - mówił w Polskim Radiu Białystok polski dyplomata Tomasz Orłowski.

Małgorzata Dajnowicz, fot. Sylwia Krassowska

prof. Małgorzata Dajnowicz

Podlaski Wojewódzki Konserwator Zabytków, kierownik Pracowni Historii Kobiet Wydziału Historii Uniwersytetu w Białymstoku
28.11.2023

- Trzeba nagłaśniać problematykę kobiecą i temu też służy Archiwum Historii Kobiet, które tworzymy w Podlaskiej Bibliotece Cyfrowej - mówi prof. Małgorzata Dajnowicz.


prof. Andrzej Jackiewicz, fot. Sylwia Krassowska

prof. Andrzej Jackiewicz [wideo]

konstytucjonalista z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
28.11.2023

- Nie sądzę, żeby ci politycy, ci ministrowie powołani wczoraj przez prezydenta podejmowali jakieś wyjątkowo strategiczne decyzje - mówi prof. Andrzej Jackiewicz.

fot. Łukasz Błasikiewicz/Kancelaria Sejmu

Szymon Hołownia [wideo]

marszałek Sejmu
27.11.2023

"Chciałbym, żeby Sejm był takim miejscem, w którym ludzie się spierają i to do bólu. Jednak nie pozwolę na chuligaństwo polityczne" - mówi Szymon Hołownia.

Marcin Doliasz, fot. Sylwia Krassowska

Marcin Doliasz [wideo]

prezes PKS Nova
24.11.2023

Sytuacja finansowa spółki PKS Nova jest dobra - zapewniał w Polskim Radiu Białystok prezes przedsiębiorstwa Marcin Doliasz.


prof. Sławomir Wołczyński, fot. Marcin Gliński

prof. Sławomir Wołczyński [wideo]

kierownik Kliniki Rozrodczości i Endokrynologii Ginekologicznej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku
23.11.2023

"Refundacja in vitro jest absolutnie potrzebna" - mówił w Polskim Radiu Białystok prof. Sławomir Wołczyński.

prof. Tomasz Dubowski, fot. Marcin Gliński

prof. Tomasz Dubowski [wideo]

z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku.
23.11.2023

"Unia musi się rozwijać, Unia musi ewoluować. Pojawiają się w Unii Europejskiej nowe państwa, wokół nowe wyzwania, także trzeba mieć świadomość, że Unia będzie się do tego wszystkiego dostosowywać" - mówił w Polskim Radiu Białystok prof. Tomasz Dubowski z Uniwersytetu w Białymstoku.

Stanisław Wojtera, fot. Sylwia Krassowska

Stanisław Wojtera [wideo]

prezes spółki Polskie Porty Lotnicze
22.11.2023

Lotnisko na białostockich Krywlanach można rozwinąć na dwa sposoby - oszczędny i bardziej kosztowny, który da większe możliwości - mówił w Polskim Radiu Białystok prezes spółki Polskie Porty Lotnicze Stanisław Wojtera.


dr hab. Daniel Boćkowski, fot. Sylwia Krassowska

prof. Daniel Boćkowski [wideo]

ekspert do spraw bezpieczeństwa z UwB
21.11.2023

"To jest próba destabilizacji nie tylko Finlandii, ale i NATO, i Unii Europejskiej. Finlandia była najsłabszym ogniwem. Tam takiego naporu jeszcze nie było" - mówi prof. Daniel Boćkowski.

Radosław Dobrowolski, fot. Barbara Sokolińska

Radosław Dobrowolski [wideo]

burmistrz Supraśla
20.11.2023

- Gmina Supraśl najwięcej zrobiła pod względem inwestycji oświatowych, dostępności do oświaty - mówi Radosław Dobrowolski.

Afimico Pululu, fot. Sylwia Krassowska

Afimico Pululu

napastnik Jagiellonii Białystok
19.11.2023

"Gwarantuję, że będę grał w Jagiellonii Białystok do końca sezonu. Będę robił wszystko, żeby zdobyć jak najwięcej bramek, by wynik był jak najlepszy" - mówi Afimico Pululu.


KS BAS Białystok - Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów, 16.10.2021, fot. Joanna Szubzda

Marcin Wojtowicz i Sebastian Grzegorek

obecny i były trener KS BAS Białystok
19.11.2023

"Będziemy chcieli wygrywać jak najwięcej meczów, drużyna jest z dużym potencjałem" - mówi Marcin Wojtowicz.

Lech Janerka, fot. Sylwia Krassowska

Lech Janerka

muzyk rockowy, kompozytor i basista
18.11.2023

Po 18 latach Lech Janerka wraca z nową płytą. Już jest jego nowy album - „Gipsowy odlew falsyfikatu”.

Katarzyna Siemion, źródło: archiwum prywatne

dr Katarzyna Siemion [wideo]

z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
17.11.2023

- Kradzież tożsamości jest jednym z najczęściej wykorzystywanych mechanizmów do tego, żeby wyłudzać pieniądze, zobowiązania, pożyczki ratalne - mówi dr Katarzyna Siemion.


fot. Marcin Gliński

Artur Kosicki [wideo]

marszałek województwa podlaskiego
16.11.2023

"Kiedyś było takie hasło "Polska w budowie". Odniosę to do województwa podlaskiego - podlaskie będzie teraz w budowie" - mówił w Polskim Radiu Białystok marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki.

Maciej Żywno, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Żywno [wideo]

Wicemarszałek Senatu XI kadencji
15.11.2023

"Wszyscy deklarowali chęć współpracy ponad podziałami dla regionu i będziemy to podtrzymywać" - mówi Maciej Żywno.

Źródło: Collegium Civitas

dr Paweł Maranowski [wideo]

z Collegium Civitas
14.11.2023

"Scena polityczna, a szczególnie ta debata, która odbywa się w parlamencie zawsze jest gorąca. Szczególnie przy bardzo trudnych tematach, które nas czekają. A na pewno będzie nas czekać temat chociażby aborcji i sądownictwa" - mówił w Polskim Radiu Białystok doktor Paweł Maranowski z Collegium Civitas.


fot. Marcin Gliński

prof. Małgorzata Bieńkowska [wideo]

dziekan Wydziału Socjologii Uniwersytetu w Białymstoku
13.11.2023

W poniedziałek, 13 listopada inauguracja nowego parlamentu. W południe rozpocznie się posiedzenie Sejmu X kadencji, a o 16:00 Senatu. W harmonogramie obrad są m.in. przemówienia prezydenta Andrzeja Dudy i dymisja dotychczasowego rządu.

Wojciech Nowicki, fot. Monika Kalicka

Wojciech Nowicki

młociarz Podlasia Białystok, mistrz olimpijski
12.11.2023

"Mam motywację do dalszego treningu, jestem zdrowy, więc mam nadzieję, że przygotowania będą pomyślne i za rok na igrzyskach olimpijskich w Paryżu pokażę się z jak najlepszej strony" - mówi Wojciech Nowicki.

Dariusz Piontkowski, fot. Joanna Szubzda

Dariusz Piontkowski [wideo]

10.11.2023

- Możliwości nie są duże. Premier Morawiecki będzie stał przed bardzo trudnym zadaniem i być może ta misja mu się nie uda - mówi wiceminister o próbie utworzenia rządu przez PiS.


Anna Skorko, fot. Joanna Szubzda

Anna Skorko

prezeska Fundacji "Dom"
9.11.2023

Chodzi o to by odkrywać lokalną przeszłość, zachowywać i twórczo z niej czerpać, a przykładem mogą być Białostockie Zakłady Przemysłu Bawełnianego Fasty.

prof. Robert Ciborowski, fot. Joanna Szubzda

prof. Robert Ciborowski [wideo]

ekonomista, rektor Uniwersytetu w Białymstoku
9.11.2023

"Kapitał tworzy się z oszczędności, a więc stopy procentowe powinny być wyższe niż inflacja. Wtedy ludzie chętnie oszczędzają" - mówi prof. Robert Ciborowski.

Marek Sawicki, fot. Lech Pilarski

Marek Sawicki

poseł PSL, marszałek senior Sejmu X kadencji
8.11.2023

- Traktuję to jako wyróżnienie - mówi o nominacji na marszałka seniora Marek Sawicki.


fot. Marcin Gliński

dr Radosław Poniat [wideo]

z Wydziału Historii Uniwersytetu w Białymstoku
7.11.2023

"Druga strona dość wyraźnie szykuje się na stworzenie rządu. W świetle zbliżających się kolejnych wyborów nie sądzę, by też komukolwiek się opłacało pójść na współpracę z PiS-em" - mówił w Polskim Radiu Białystok dr Radosław Poniat.

prof. Joanna Zajkowska, fot. Joanna Szubzda

prof. Joanna Zajkowska [wideo]

podlaska konsultant w dziedzinie epidemiologii
6.11.2023

- W tej chwili wzrost zachorowań na Covid-19 jest obserwowany wśród ludzi pracujących, podróżujących, aktywnych. (...) W szpitalach mamy wzrastającą liczbę chorych, ale to nie jest taka liczba, którą możemy porównywać do fal koronawirusa z poprzednich sezonów.

Maciej Żywno, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Żywno [wideo]

senator z Polski 2050
3.11.2023

"Podział resortów jest w puli negocjacyjnej. Mam nadzieję, że środowisko i energia będzie po naszej stronie, bo jest to w DNA Polski 2050" - mówi Maciej Żywno.


fot. PRB

Magdalena Glińska

psycholożka, psychoterapeutka, religioznawczyni
2.11.2023

"Wizyty na cmentarzu pomagają nam skonfrontować się ze śmiercią. To ważne, że możemy wrócić do bliskich, możemy ich powspominać, przypomnieć, co dobrego nam dali" - mówi Magdalena Glińska.

Józef Babiel, fot. Adam Dąbrowski

Józef Babiel

wiceprezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej
31.10.2023

"Przez prawie 40 lat udało się uratować na cmentarzu łomżyńskim ponad 250 obiektów historycznych" - mówi Józef Babiel.

fot. Marcin Gliński

ks. Karol Kondracikowski [wideo]

dyrektor Wydziału Duszpasterstwa białostockiej kurii
31.10.2023

"Śmierć jest jednym z największych lęków, które mamy przed sobą. Bardzo się boimy tego końca, bo każdego z nas to kiedyś czeka i tego nie unikniemy. A tymczasem chrześcijaństwo mówi nam o tym, że nasza religia nie jest religią śmierci, ale religią życia" - mówił w Polskim Radiu Białystok ks. Karol Kondracikowski.


Barbara Okuła, fot. Sylwia Krassowska

Barbara Okuła [wideo]

posłanka Polski 2050, startująca z listy Trzeciej Drogi
30.10.2023

"Zawsze staram się wypośrodkowywać, trochę słuchać rozumu, trochę serca i gdzieś tam, tą trzecią drogą, iść do przodu" - mówi Barbara Okuła.

Maria Andrejczyk, fot. Sylwia Krassowska

Maria Andrejczyk [wideo]

oszczepniczka, wicemistrzyni olimpijska z Tokio
29.10.2023

- Już nie mam takiego wewnętrznego poczucia, że jestem zostawiona sama sobie, że wszyscy z założonymi rękami czekają, aż ja się ogarnę. Ja już mam ludzi do tego, żeby pomogli mi się ogarnąć - mówi Maria Andrejczyk.

Szymon Hołownia, fot. Sylwia Krassowska

Szymon Hołownia [wideo]

przewodniczący Polski 2050, jeden z liderów Trzeciej drogi
27.10.2023

"Chciałbym się odwdzięczyć za to, co dostałem od Podlasia, od Białostocczyzny. Białystok będzie kluczowy w całej mojej politycznej drodze, możecie być tego pewni" - mówi Szymon Hołownia.


Józef Mozolewski, fot. Sylwia Krassowska

Józef Mozolewski [wideo]

przewodniczący podlaskiej "Solidarności"
27.10.2023

"Bez względu na to, kto rządzi, to my jako Solidarność zawsze będziemy trzymać rękę na pulsie. Jak będzie trzeba, to będziemy protestowali" - mówi Józef Mozolewski.

Sebastian Łukaszewicz, fot. Barbara Sokolińska

Sebastian Łukaszewicz [wideo]

nowo wybrany poseł z Suwerennej Polski
26.10.2023

"Myślę, że pan prezydent, zgodnie z Konstytucją, zgodnie z tradycją obowiązującą w polskiej demokracji, wskaże zwycięską partię do misji tworzenia rządu i będzie to Prawo i Sprawiedliwość" - mówi Sebastian Łukaszewicz.

Jacek Niedźwiedzki, fot. Marcin Iwanowicz

Jacek Niedźwiedzki [wideo]

nowo wybrany poseł Koalicji Obywatelskiej
25.10.2023

- Jestem pewien, że twardo idziemy po objęcie rządów w Polsce - mówi nowy poseł Koalicji Obywatelskiej Jacek Niedźwiedzki.




źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok