Radio Białystok | Gość Studia Suwałki | Mustang, Baltic Bees i nocne pokazy. Wraca Suwałki Air Show -
- Będziemy mieli kilka naprawdę ikonicznych maszyn. Zacznijmy chociażby od takiej maszyny jak P-51D Mustang, jest to amerykański myśliwiec z czasów II wojny światowej, który przyleci do nas z Niemiec. Druga ikoniczna maszyna to jest samolot, lekki bombowiec Douglas A-26C Invader „Sweet Eloise II". To jest o tyle ciekawa maszyna, że ten samolot, który do nas przyleci brał udział w końcówce II wojny światowej, w wojnie koreańskiej i wojnie wietnamskiej. Ta maszyna dwukrotnie lądowała ciężko postrzelana z rannymi pilotami. W ten sposób wpisała się do historii. U nas zaprezentuje się w dynamicznym pokazie z pirotechniką. - mówi Grzegorz Krysa
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Przed nami piąta edycja Suwałki Air Show, czyli największego widowiska lotniczego w północno-wschodniej Polsce. To wydarzenie, które od lat przyciąga nie tylko mieszkańców Suwałk, ale też gości z różnych części kraju. O tym, co organizatorzy przygotowali w tym roku, jakie maszyny pojawią się na suwalskim niebie i czego mogą spodziewać się widzowie, z dyrektorem Zakładu Komunikacji Miejskiej w Suwałkach, oraz dyrektorem pokazów lotniczych Grzegorzem Krysą, rozmawia Areta Topornicka.
| red: art