Wasze kartki w moich rękach

14 grudnia 2018

Pocztówka Gwiazdki z Książką
Pocztówka Gwiazdki z Książką

 Do wczoraj przychodziliście i przysyłaliście kartki z odpowiedziami. Nieśmiało przyglądałam się im, leżącym na portierni, i zanosiłam do swego redakcyjnego pokoju 312, który zapełnił się smakiem i obrazem świąt. Pomiędzy kursami dół/drugie piętro zaglądałam do swojej poczty i analizowałam wszystkie Wasze wysłane kartki. Jeszcze kilka dni temu mogłam z Wami żartobliwie pisać, podpowiadać i odpowiadać, ale teraz zalała mnie prawdziwa fala Gwiazdkowych odpowiedzi. 

Dziękuję Wam za wszystkie liściki. Za życzenia i dobre słowa, za światło Waszej obecności. A przede wszystkim za udział w konkursie. To już 22 lata jak razem, przed Bożym Narodzeniem, uczestniczymy w czymś, co spaja. Jesteście moją radiową rodziną i to jest piękne. 

Konkurs wydobył z Was prawdziwych "tropicieli literatury". Pani Grażyna pisze: "O mały włos, a w tegorocznym zabieganiu przegapiłabym nasze spotkanie na Gwiazdkowej antenie!
Proszę sobie wyobrazić, jaką ulgę odczułam, gdy zorientowałam się, że już Gwiazdka, że jeszcze zdążę, że znów poczuję ten dreszczyk emocji poszukiwacza właściwych odpowiedzi. ;) Jak co roku (a to już mój czwarty rok z konkursem, czas leci...) w przedświątecznej bieganinie zatrzymałam się na chwilę, wytężyłam szare komórki, przekopałam Internet. Cytując klasyka: "poczułam dziecięcą radość".
To właśnie w moim odczuciu największe dobrodziejstwo Gwiazdki z Książką - pozwala nam na nowo odkryć w sobie dziecko, które w dzisiejszym świecie tak łatwo zatracić. Jeśli jeszcze możemy się nim podzielić z bliskimi, to szczyt marzeń został osiągnięty.
Bo można dorosnąć, lecz nigdy nie powinno się przecież zestarzeć, prawda?
Dziękuję za Gwiazdkę i życzę, by dziecko w Pani nigdy się nie zestarzało."

Dzielicie się ze mną też swoją prywatnością. Mama Jasia donosi: "Już czwarty raz biorę udział w konkursie...jeszcze nie udało się zdobyć nagrody, ale raz otrzymałam wyróżnienie za kartkę świąteczną, za co jeszcze raz bardzo dziękuję :)

W tym roku pomaga mi lub czasem przeszkadza;) w odnajdywaniu odpowiedzi, mój 4-miesieczny synek, Jaś. Mimo, że mamy juz wtorek, to mam nadzieję, że zdążymy z wyslaniem kartki do czwartku :) Jaś przesyła swój bezzębny (jeszcze) uśmiech".

A inna ze słuchaczek informuje: "Jak co roku Radio Białystok daje mi ogromną przyjemność wzięcia udziału w świątecznym konkursie. Może będę miała trochę szczęścia i wygram książkę pod choinkę.Życzę wszystkim Pracownikom Radia Białystok wspaniałych i przepełnionych miłością Świąt Bożego Narodzenia". Pani Elwiro, i wszyscy, którzy do dołączyliście piękne życzenia -wielkie podziękowania za ciepłe słowa na święta. Wysłane przy okazji kartek z odpowiedziami.

Waszych listów jest znacznie więcej, obiecuję przeczytać wszystkie na naszej antenie. Tymczasem kilka słów o finale. Już w sobotę, o 14.05 finał konkursu na piękne kartki. Jest ich tak dużo! i są takie piękne :-) A w niedzielę o 14.05 finał XXII edycji Gwiazdki z Książką. Zapraszam Was do słuchania. 

Dorota Sokołowska 


Prowadzący:

Dorota Sokołowska


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

Laureaci Gwiazdki z książką 2018 [zdjęcia]

Kto wygrał zestawy książek?

Hafty i witraże

Gwiazdka z ksiązkąI miejsce za smak świąt

Gwiazdka z książką 2018
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok