Nagradzamy- w roli głównej bałwan, renifer i choinka

14 grudnia 2018

fot. Marcin Mazewski
fot. Marcin Mazewski

Na miejscu trzecim usadowiły się trzy świąteczne elementy. Zachwycił nas malutki reniferek, który zrobiła dziesięcioletnia Karolina Kozioł. Praca jest malutka, ale pomysłowa, zrobiona z korka i płatków waty. Na całej połaci śnieg, a renifer już gotowy, żeby ruszyć do nas z prezentami. 

Prace na drewnie przychodzą do nas często, w ubiegłym roku podobały nam się wróble w świątecznych czapkach, a tym roku bardzo apetyczny bałwan. Zrobili go Ewa i Piotr Romaniuk, a ja wyobrażam sobie, że podczas pracy musieli się dobrze bawić, bo i bałwanek rozkosznie  uśmiechnięty :-)

Piękna jest też i pomysłowa choinka z ukrytymi w niej odpowiedziami na pytania. Czy wiecie, że przy każdej z cyfr razem z odpowiedzią wypada cukierek?  Autorka- Dorota Niedźwiedź- zarzeka się, że to nie jest forma przekupstwa, i ja nawet w to jestem w stanie uwierzyć. To nie przekupstwo. To ćwiczenie silnej woli, mojej silnej woli, gdy wiem, że razem ze mną w pokoju redakcyjnym jest co najmniej 10 cukierków. Czy Pani wie, jakie to trudne- wytrzymać i nie zjeść? :-) Nie obiecuję, że wytrwam!


2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej [zdjęcia]

2 maja to Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Święto jest obchodzone na mocy nowelizacji Ustawy o godle, barwach i hymnie RP, uchwalonej przez Sejm 20 lutego 2004 r.

Finał "Gwiazdki z książką" w Polskim Radiu Białystok - znamy laureatów [zdjęcia]

Kilkuset słuchaczy zaangażowaliśmy w tym roku do wspólnej literackiej zabawy przed świętami. W Polskim Radiu Białystok finał naszego grudniowego konkursu "Gwiazdka z książką".Gwiazdkowi przyjaciele!

Finał Gwiazdki z książkąPiękne kartki 2019 - III nagroda: cudo z zapałek

Finał Gwiazdki z książką 2019Piękne kartki 2019 - III nagroda: wiszące girlandy

Finał Gwiazdki z książką 2019Piękne kartki 2019 - wyróżniamy ciepło świąt!

Finał Gwiazdki z książką 2019
 
 

Prowadzący:

Dorota Sokołowska


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

Pływanie na Byle Czym - Pływające co nieco

W 9 tygodni po Podlasiu

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok