Pytanie nr 7 - Noblistka w roli głównej

10 grudnia 2019

Gwiazdkowa Dorota Sokołowska, fot. Monika Kalicka
Gwiazdkowa Dorota Sokołowska, fot. Monika Kalicka

Wielkie wyróżnienie i nagroda, więc nie dziwi, że tuż po jej ogłoszeniu rzuciliśmy się na książki Olgi Tokarczuk. Wykupiono je w pół dnia i stały się bestsellerami na całym świecie. Hitem są "Bieguni". Olga Tokarczuk wygłosiła już wspaniałą mowę o czułości wobec świata, a dziś (wtorek) odbierze laur w Sztokholmie. To nasza kolejna noblistka, przed nią literackiego Nobla odebrało czworo Polaków. Laur Olgi Tokarczuk przychodzi w najlepszym momencie, bo właśnie mija czterdzieści lat od jej debiutu na łamach pisma "Na przełaj", gdzie opublikowała pod pseudonimem Natasza Borodin pierwsze opowiadanie. Jako powieściopisarka zadebiutowała w 1993 wydaną wówczas "Podróżą ludzi Księgi". Książka uzyskała nagrodę Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, a potem posypały się i kolejne jej powieści i nagrody, aż do tej najważniejszej, literackiego Nobla. Co najmniej dwie z jej książek są ważne także dla naszego regionu - to "Dom dzienny, dom nocny" oraz "Prawiek i inne czasy". Dlaczego?


2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej [zdjęcia]

2 maja to Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Święto jest obchodzone na mocy nowelizacji Ustawy o godle, barwach i hymnie RP, uchwalonej przez Sejm 20 lutego 2004 r.

Finał "Gwiazdki z książką" w Polskim Radiu Białystok - znamy laureatów [zdjęcia]

Kilkuset słuchaczy zaangażowaliśmy w tym roku do wspólnej literackiej zabawy przed świętami. W Polskim Radiu Białystok finał naszego grudniowego konkursu "Gwiazdka z książką".Gwiazdkowi przyjaciele!

Finał Gwiazdki z książkąPiękne kartki 2019 - III nagroda: cudo z zapałek

Finał Gwiazdki z książką 2019Piękne kartki 2019 - III nagroda: wiszące girlandy

Finał Gwiazdki z książką 2019Piękne kartki 2019 - wyróżniamy ciepło świąt!

Finał Gwiazdki z książką 2019
 
 

Prowadzący:

Dorota Sokołowska


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

Oddaj krew

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok