Radio Białystok | Nasze akcje | Koncerty Live | Daria Zawiałow zagrała energetyczny koncert w Zmianie Klimatu [zdjęcia]

Daria Zawiałow zagrała energetyczny koncert w Zmianie Klimatu [zdjęcia]

7.04.2019, 19:46, akt. 8.04.2019, 07:18

W niedzielę wieczorem (7.04) na antenie Polskiego Radia Białystok Daria Zawiałow zagrała na żywo z białostockiej Zmiany Klimatu.


Koncert Darii Zawiałow, fot. Monika Kalicka
Koncert Darii Zawiałow, fot. Monika Kalicka

„Helsinki” to drugi album Darii Zawiałow. Nowy krążek ukazał się dokładnie dwa lata po premierze debiutu. Do tego w Dniu Kobiet! Ale nie jest to płyta dedykowana wyłącznie płci pięknej. Panowie również powinni sięgnąć po nową płytę!


Dlaczego ze wszystkich miast na świecie wybrała stolicę Finlandii?


Helsinki są bajkową krainą mojej wyobraźni. Miejscem tajemniczym, magicznym, niedopowiedzianym, humorystycznym, filozoficznym. I wszystkim po trochu - kojarzą mi się z miastem skutym lodem, ale też z jednym z najbardziej zielonych, otoczonych gęstą siecią wód miejsc Europy. Z innej strony, Helsinki to azyl, do którego można uciec przed otaczającym światem, złymi emocjami, toksycznymi relacjami, obłudą. To przestrzeń dystansu, która mogłaby mnie bardzo inspirować do tworzenia - mówi Daria Zawiałow.

 

Przy tworzeniu muzyki Daria postawiła na pomoc duetu, który wspierał ją na debiutanckim albumie „kysz!”- współautorami utworów z płyty „Helsinki” są Michał Kush oraz Piotr Rubik. W utworze „Hej, hej!” gościnnie pojawia się Bogdan Kondracki, producent m.indwóch pierwszych albumów Dawida Podsiadło.

Muzycznie jest eklektycznie. „Helsinki” składają się z trzynastu piosenek, na wersji deluxe jest ich szesnaście. Jedną z nich, „Winter Is Coming”, Daria śpiewa po angielsku.

 

Przy tworzeniu „Helsinek” bawiliśmy się elektroniką, ale nie do tego stopnia, by nagrać płytę elektroniczną. Chcieliśmy zachować tę organiczność, mocne gitarowe i rockowe riffy, żywe bębny, klawisze - zapewnia wokalistka. 

 


Płytę promują single „Nie dobiję się Ciebie“ oraz „Szarówka“.


15 marca Daria Zawiałow wyruszyła w trasę koncertową, w ramach której promuje nowy album. Helsinki Tour wystartowały w Toruniu a zakończy je występ na festiwalu Spring Break. 


 

| red: ary, mak

Kino "Świerkowa 1"!

Muzyka Koptów - jednej z najstarszych społeczności chrześcijańskich na świecie oraz nowoczesny jazz zabrzmi w środę (9.09) w Polskim Radiu Białystok.


W niedzielę (30.08) w studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok wystąpił zespół Starsabout. Koncert transmitowaliśmy na naszej antenie i w mediach społecznościowych.


W niedzielę (16.08) muzyka na żywo na naszej antenie. W studiu przy Świerkowej 1 wystąpi kolejny laureat konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok


W niedzielę, 2 sierpnia, na scenie Studia Rembrandt wystąpił zespół Waterville.


Zagrały m.in. zespoły Kapela ze Wsi Warszawa, Masala, Voo Voo i Czeremszyna. Co prawda przy ograniczonej publiczności, ale udało się w czasach pandemii zorganizować Festiwal "Z wiejskiego podwórza".źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok