Radio Białystok | Nasze akcje | Koncerty Live | "Psalmy dla Niezłomnych" - koncert z Opery i Filharmonii Podlaskiej na naszej antenie [zdjęcia]

"Psalmy dla Niezłomnych" - koncert z Opery i Filharmonii Podlaskiej na naszej antenie [zdjęcia]

autor: Olga Gordiejew

1.03.2020, 08:47, akt. 20:54

W niedzielę (1.03) wieczorem na kameralnej scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej zabrzmiały "Psalmy dla Niezłomnych" na sopran solo, chór mieszany oraz orkiestrę kameralną.


"Psalmy dla Niezłomnych" w OiFP, fot. Sylwia Krassowska
"Psalmy dla Niezłomnych" w OiFP, fot. Sylwia Krassowska

W niedzielę, 1 marca w całym kraju odbywały się uroczystości upamiętniające bohaterów walki podziemia antykomunistycznego. To był wyraz hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji, za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy i przywiązania do tradycji patriotycznych.

Z okazji obchodzonego Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Operze i Filharmonii Podlaskiej o 18:00 odbył się koncert "Psalmy dla Niezłomnych".

Starotestamentalne teksty nabierają szczególnego znaczenia w odniesieniu do postaw życiowych ludzi, którzy poprzez swoją niezłomną postawę wobec zła zostali skazani na śmierć i zapomnienie. Oprócz Psalmów usłyszeliśmy dwa dodatkowe utwory. Pierwszy to stara żałobna pieśń pochodząca z Suwalszczyzny, drugi to Lacrimosa.

Autorem muzyki jest Grzegorz Bogdan, przekładu Psalmów dokonał Zbigniew Gniedziejko.

Na scenie wystąpili: Małgorzata Trojanowska - sopran, Suwalski Chór Kameralny Viva Musica, Orkiestra Kameralna "La Notte", koncertmistrz - Cezary Gójski, dyrygent - Grzegorz Bogdan.

| red: wsz, ary, lma, sk


ZOBACZ TEŻ:


Białostockie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych [zdjęcia]

Wieczorny koncert, marsz ulicami miasta i apel pamięci - to niektóre z białostockich wydarzeń związanych z Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych obchodzonym 1 marca.


W Suwałkach oddano hołd żołnierzom niezłomnym

Bez ich poświęcenia i ofiary nie byłoby wolnej oraz niepodległej Polski. 


Wojewódzkie Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych będą połączone z uroczystością pogrzebową braci Lucjana i Zygmunta Marchelów - żołnierzy Narodowego Zjednoczenia Wojskowego, skazanych na śmierć 27 grudnia 1946 r. wyrokiem komunistycznego sądu doraźnego i tego samego dnia zamordowanych publicznie w Wojtkowicach-Glinnej.

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

Pływanie na Byle Czym - Pływające co nieco

W 9 tygodni po Podlasiu

Muzyka na żywo w studiu Rembrandt powraca! Mgły rozpoczęły cykl wakacyjnych koncertów on-line przy Świerkowej 1!


Wyjątkowe wydarzenie muzyczne, tym razem w wyjątkowych okolicznościach. Koncert z domowego studia na żywo w sieci


W niedzielę (8.03) w Dniu Kobiet wyjątkowe muzyczne spotkanie w studiu Rembrandt przy Świerkowej 1.


W niedzielę (1.03) wieczorem na kameralnej scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej zabrzmiały "Psalmy dla Niezłomnych" na sopran solo, chór mieszany oraz orkiestrę kameralną.


Łąki Łan słynie z energetycznych koncertów, podczas których publiczność żywiołowo tańczy i śpiewa przeboje zespołu. Ich muzyka to elektroniczne i funkowe brzmienia.źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok