Radio Białystok | Nasze akcje | Koncerty Live | "Psalmy dla Niezłomnych" - koncert z Opery i Filharmonii Podlaskiej na naszej antenie [zdjęcia]

"Psalmy dla Niezłomnych" - koncert z Opery i Filharmonii Podlaskiej na naszej antenie [zdjęcia]

autor: Olga Gordiejew

1.03.2020, 08:47, akt. 20:54

W niedzielę (1.03) wieczorem na kameralnej scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej zabrzmiały "Psalmy dla Niezłomnych" na sopran solo, chór mieszany oraz orkiestrę kameralną.


"Psalmy dla Niezłomnych" w OiFP, fot. Sylwia Krassowska
"Psalmy dla Niezłomnych" w OiFP, fot. Sylwia Krassowska


W niedzielę, 1 marca w całym kraju odbywały się uroczystości upamiętniające bohaterów walki podziemia antykomunistycznego. To był wyraz hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji, za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy i przywiązania do tradycji patriotycznych.

Z okazji obchodzonego Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Operze i Filharmonii Podlaskiej o 18:00 odbył się koncert "Psalmy dla Niezłomnych".

Starotestamentalne teksty nabierają szczególnego znaczenia w odniesieniu do postaw życiowych ludzi, którzy poprzez swoją niezłomną postawę wobec zła zostali skazani na śmierć i zapomnienie. Oprócz Psalmów usłyszeliśmy dwa dodatkowe utwory. Pierwszy to stara żałobna pieśń pochodząca z Suwalszczyzny, drugi to Lacrimosa.

Autorem muzyki jest Grzegorz Bogdan, przekładu Psalmów dokonał Zbigniew Gniedziejko.

Na scenie wystąpili: Małgorzata Trojanowska - sopran, Suwalski Chór Kameralny Viva Musica, Orkiestra Kameralna "La Notte", koncertmistrz - Cezary Gójski, dyrygent - Grzegorz Bogdan.

| red: wsz, ary, lma, sk


ZOBACZ TEŻ:


Białostockie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych [zdjęcia]

Wieczorny koncert, marsz ulicami miasta i apel pamięci - to niektóre z białostockich wydarzeń związanych z Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych obchodzonym 1 marca.


W Suwałkach oddano hołd żołnierzom niezłomnym

Bez ich poświęcenia i ofiary nie byłoby wolnej oraz niepodległej Polski. 


Wojewódzkie Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych będą połączone z uroczystością pogrzebową braci Lucjana i Zygmunta Marchelów - żołnierzy Narodowego Zjednoczenia Wojskowego, skazanych na śmierć 27 grudnia 1946 r. wyrokiem komunistycznego sądu doraźnego i tego samego dnia zamordowanych publicznie w Wojtkowicach-Glinnej.

REKLAMA
NIE TEATR

Studio Piosenki HDK na żywo


Czas na kolejnego laureata Niebieskiego Mikrofonu - muzycznej nagrody Polskiego Radia Białystok. Tym razem na scenie Studia Rembrandt wystąpi Studio Piosenki Hajnowskiego Domu Kultury. W koncercie wystąpią aktualne i byłe wychowanki Studia, które zaprezentują utwory z płyty „Hajnówka moje miasto” oraz realizowane w ramach projektu „Dziecięcy świat dźwiękiem malowany”. Nie zabraknie też znanych utworów polskich wykonawców oraz autorskich piosenek artystek, które zaczynały swoją przygodę właśnie w Studio Piosenki HDK - Julity Chylińskiej oraz Renaty Tuszyńskiej. Początek koncertu i naszej radiowej oraz internetowej transmisji w niedzielę, 12 czerwca, o godz. 18.05.


"Rewia wokalna" na żywo w Polskim Radiu Białystok


Już w najbliższą niedzielę na scenie Studia Rembrandt Polskiego Radia Białystok wystąpią dyplomanci Studium Wokalno-Aktorskiego. Ich występu będzie można posłuchać na naszej antenie oraz obejrzeć w serwisach społecznościowych Facebook i YouTube. Początek koncertu: niedziela, 5 czerwca, godz. 18.05.


Mgły na żywo w Polskim Radiu Białystok


To będzie wyjątkowy wieczór. W Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok wystąpią Mgły - laureat Niebieskiego Mikrofonu 2020. Na Koncert zapraszamy w niedzielę, 29.05, o godz. 18:05. Transmisja na antenie Radia Białystok oraz na kanale YouTube i mediach społecznościowych PRB.


Seasonal na żywo w Polskim Radiu Białystok


W niedzielę, 15 maja na scenie Studia Rembrandt Polskiego Radia Białystok wystąpi laureat ostatniej edycji Niebieskiego Mikrofonu - Seasonal. Początek transmisji live na naszej antenie oraz video na naszym redakcyjnym Facebooku oraz kanale YouTube o godz. 18.05.


Bright Ophidia akustycznie w Polskim Radiu Białystok [zdjęcia, wideo]


Bright Ophidia, białostocki zespół znany z ciężkiego rocka, tym razem można było usłyszeć w wersji unplugged w Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok. Koncert można również obejrzeć na radiowym kanale YouTube i Facebooku.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok