Radio Białystok | Nasze akcje | Koncerty Live | Mgły w Polskim Radiu Białystok [zdjęcia]

Mgły w Polskim Radiu Białystok [zdjęcia]

25.06.2020, 10:56, akt. 6.07.2020, 16:07

W niedzielę (5.07) na scenie studia Rembrandt odbył się pierwszy koncert live - po długiej przerwie. W wakacyjnych spotkaniach przy Świerkowej 1 wystąpią zespoły, które brały udział w konkursie Niebieski Mikrofon Radia Białystok.


Mgły w Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok, fot. Sylwia Krassowska
Mgły w Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok, fot. Sylwia Krassowska


Zespół Mgły powstał w 2014 roku z inicjatywy Ewy Wyszyńskiej i Piotra Grudzińskiego, którzy zaprosili do współpracy zaprzyjaźnionych muzyków. Członkowie grupy wywodzą się z różnych stylistyk, ale łączy ich fascynacja dźwiękami pełnymi tajemnic. Niejednoznaczne są również teksty wokalistki Ewy Wyszyńskiej, opowiadające często o tęsknocie za czymś nieznanym. 

W 2017 roku zespół opublikował swój pierwszy teledysk do utworu “Czekam na lato”. Kilka miesięcy później ukazał się drugi klip do utworu “Bałtyk”, który z powodzeniem zadebiutował na Liście Przebojów Radia Rzeszów (1 miejsce), a potem zagościł na liście TOP 20 Radia Plus Gryfice (został przebojem 2018 roku) i kultowej Liście Programu Trzeciego Marka Niedźwieckiego. W 2018 roku Mgły zasiliły szeregi MyNameIsNew, czyli projektu stworzonego przez wytwórnię Kayax, mającego na celu promowanie młodych artystów. W tym samym roku zespół zaangażował się w kampanię społeczną “Projekt Test: Wszyscy testują się na HIV”. Muzycy wystąpili w spocie wyreżyserowanym przez Michała Tylkę u boku Grażyny Wolszczak i Mateusza Grydlika. 

W 2019 roku grupa zaczęła koncertować z materiałem, który ukazał się na pierwszym albumie. Mgliste dźwięki zabrzmiały m.in. na Fest Festival 2019 w Chorzowie, na festiwalu Naturalnie Mazury Festiwal w Węgorzewie, w Starym Maneżu w Gdańsku (support Darii Zawiałow), podczas mini koncertu w radiowej "Czwórce" i wielu salach koncertowych. 

Na początku 2020 roku grupa była nominowana do nagrody Polskiego Radia Białystok “Niebieski Mikrofon”. W ramach plebiscytu wzięła udział w koncercie laureatów - transmitowanym na żywo na antenie i relacji internetowej. 

3 kwietnia 2020 roku zespół zaprezentował klip do “Smutnej piosenki”, który powstał w Rzymie. Singiel zapowiadał nadchodzącą premierę debiutanckiego albumu. 24 kwietnia 2020 roku zespół zaprezentował swój pierwszy album “Samotna podróż do Arkadii”. 

Zespół tworzą: Ewa Wyszyńska (wokal), Ada Wyszyńska (chórki), Piotr Grudziński (gitara), Wojciech Seńko (instrumenty klawiszowe), Bartosz Mielczarek (bas), Rafał Olewnicki (perkusja).

| red: ary, sk


REKLAMA
NIE TEATR

Studio Piosenki HDK na żywo


Czas na kolejnego laureata Niebieskiego Mikrofonu - muzycznej nagrody Polskiego Radia Białystok. Tym razem na scenie Studia Rembrandt wystąpi Studio Piosenki Hajnowskiego Domu Kultury. W koncercie wystąpią aktualne i byłe wychowanki Studia, które zaprezentują utwory z płyty „Hajnówka moje miasto” oraz realizowane w ramach projektu „Dziecięcy świat dźwiękiem malowany”. Nie zabraknie też znanych utworów polskich wykonawców oraz autorskich piosenek artystek, które zaczynały swoją przygodę właśnie w Studio Piosenki HDK - Julity Chylińskiej oraz Renaty Tuszyńskiej. Początek koncertu i naszej radiowej oraz internetowej transmisji w niedzielę, 12 czerwca, o godz. 18.05.


"Rewia wokalna" na żywo w Polskim Radiu Białystok


Już w najbliższą niedzielę na scenie Studia Rembrandt Polskiego Radia Białystok wystąpią dyplomanci Studium Wokalno-Aktorskiego. Ich występu będzie można posłuchać na naszej antenie oraz obejrzeć w serwisach społecznościowych Facebook i YouTube. Początek koncertu: niedziela, 5 czerwca, godz. 18.05.


Mgły na żywo w Polskim Radiu Białystok


To będzie wyjątkowy wieczór. W Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok wystąpią Mgły - laureat Niebieskiego Mikrofonu 2020. Na Koncert zapraszamy w niedzielę, 29.05, o godz. 18:05. Transmisja na antenie Radia Białystok oraz na kanale YouTube i mediach społecznościowych PRB.


Seasonal na żywo w Polskim Radiu Białystok


W niedzielę, 15 maja na scenie Studia Rembrandt Polskiego Radia Białystok wystąpi laureat ostatniej edycji Niebieskiego Mikrofonu - Seasonal. Początek transmisji live na naszej antenie oraz video na naszym redakcyjnym Facebooku oraz kanale YouTube o godz. 18.05.


Bright Ophidia akustycznie w Polskim Radiu Białystok [zdjęcia, wideo]


Bright Ophidia, białostocki zespół znany z ciężkiego rocka, tym razem można było usłyszeć w wersji unplugged w Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok. Koncert można również obejrzeć na radiowym kanale YouTube i Facebooku.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok