Radio Białystok | Nasze akcje | Koncerty Live | Mgły w Polskim Radiu Białystok [zdjęcia]

Mgły w Polskim Radiu Białystok [zdjęcia]

25.06.2020, 10:56, akt. 6.07.2020, 16:07

W niedzielę (5.07) na scenie studia Rembrandt odbył się pierwszy koncert live - po długiej przerwie. W wakacyjnych spotkaniach przy Świerkowej 1 wystąpią zespoły, które brały udział w konkursie Niebieski Mikrofon Radia Białystok.


Mgły w Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok, fot. Sylwia Krassowska
Mgły w Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok, fot. Sylwia Krassowska

Zespół Mgły powstał w 2014 roku z inicjatywy Ewy Wyszyńskiej i Piotra Grudzińskiego, którzy zaprosili do współpracy zaprzyjaźnionych muzyków. Członkowie grupy wywodzą się z różnych stylistyk, ale łączy ich fascynacja dźwiękami pełnymi tajemnic. Niejednoznaczne są również teksty wokalistki Ewy Wyszyńskiej, opowiadające często o tęsknocie za czymś nieznanym. 

W 2017 roku zespół opublikował swój pierwszy teledysk do utworu “Czekam na lato”. Kilka miesięcy później ukazał się drugi klip do utworu “Bałtyk”, który z powodzeniem zadebiutował na Liście Przebojów Radia Rzeszów (1 miejsce), a potem zagościł na liście TOP 20 Radia Plus Gryfice (został przebojem 2018 roku) i kultowej Liście Programu Trzeciego Marka Niedźwieckiego. W 2018 roku Mgły zasiliły szeregi MyNameIsNew, czyli projektu stworzonego przez wytwórnię Kayax, mającego na celu promowanie młodych artystów. W tym samym roku zespół zaangażował się w kampanię społeczną “Projekt Test: Wszyscy testują się na HIV”. Muzycy wystąpili w spocie wyreżyserowanym przez Michała Tylkę u boku Grażyny Wolszczak i Mateusza Grydlika. 

W 2019 roku grupa zaczęła koncertować z materiałem, który ukazał się na pierwszym albumie. Mgliste dźwięki zabrzmiały m.in. na Fest Festival 2019 w Chorzowie, na festiwalu Naturalnie Mazury Festiwal w Węgorzewie, w Starym Maneżu w Gdańsku (support Darii Zawiałow), podczas mini koncertu w radiowej "Czwórce" i wielu salach koncertowych. 

Na początku 2020 roku grupa była nominowana do nagrody Polskiego Radia Białystok “Niebieski Mikrofon”. W ramach plebiscytu wzięła udział w koncercie laureatów - transmitowanym na żywo na antenie i relacji internetowej. 

3 kwietnia 2020 roku zespół zaprezentował klip do “Smutnej piosenki”, który powstał w Rzymie. Singiel zapowiadał nadchodzącą premierę debiutanckiego albumu. 24 kwietnia 2020 roku zespół zaprezentował swój pierwszy album “Samotna podróż do Arkadii”. 

Zespół tworzą: Ewa Wyszyńska (wokal), Ada Wyszyńska (chórki), Piotr Grudziński (gitara), Wojciech Seńko (instrumenty klawiszowe), Bartosz Mielczarek (bas), Rafał Olewnicki (perkusja).

| red: ary, sk


"Lalka" Bolesław Prus

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok

REKLAMA
Nissan

"Koniec świata" Andrzej Fiedoruk

W niedzielę, 11 października po 20:00 na antenie Polskiego Radia Białystok "Koncert dla Gabrysia". W ten sposób białostoccy muzycy wspierają kontrabasistę Gabriela Tomczuka, chorego na białaczkę szpikową.


Muzyka Koptów - jednej z najstarszych społeczności chrześcijańskich na świecie oraz nowoczesny jazz zabrzmi w środę (9.09) w Polskim Radiu Białystok.


W niedzielę (30.08) w studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok wystąpił zespół Starsabout. Koncert transmitowaliśmy na naszej antenie i w mediach społecznościowych.


W niedzielę (16.08) muzyka na żywo na naszej antenie. W studiu przy Świerkowej 1 wystąpi kolejny laureat konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok


W niedzielę, 2 sierpnia, na scenie Studia Rembrandt wystąpił zespół Waterville.źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok