Radio Białystok | Nasze akcje | Koncerty Live | Starsabout live - Niebieski Mikrofon na wakacje [wideo]

Starsabout live - Niebieski Mikrofon na wakacje [wideo]

30.08.2020, 03:41, akt. 31.08.2020, 08:11

W niedzielę (30.08) w studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok wystąpił zespół Starsabout. Koncert transmitowaliśmy na naszej antenie i w mediach społecznościowych.


Koncert Starsabout w Polskim Radiu Białystok, 30.08.2020, fot. Marcin Kozłowski
Koncert Starsabout w Polskim Radiu Białystok, 30.08.2020, fot. Marcin Kozłowski

Muzycy z zespołu Starsabout od siedmiu lat tworzą nostalgiczne, pełne emocji piosenki, balansujące na pograniczu alternatywnego rocka z progresywnymi i post-rockowymi odniesieniami. 

Zadebiutowali przed trzema laty płytą ''Halflights'', która spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem słuchaczy oraz niezależnego środowiska muzycznego w Polsce. W czerwcu 2017 zagrali m.in. na cenionym w kraju Halfway Festival. Natomiast pod koniec 2017 r. nakładem niemieckiej wytwórni Progressive Promotion Records, ukazał się ich drugi album ''Longing For Home''. Dzięki tej płycie o zespole coraz częściej pisze się za granicą.


Od końca 2018 roku już jako kwintet nieprzerwanie pracują nad nowymi utworami, które złożą się na trzecią płytę. Jesienią ubiegłego roku zagrali pierwszą dłuższą trasę koncertową po Polsce, która objęła m.in. Poznań, Warszawę, Kraków, Gdańsk, Wrocław, Łódź. Po raz pierwszy też udało im się wystąpić za granicą (trzy koncerty w Niemczech i Holandii). 

Istotą brzmienia Starsabout jest połączenie marzycielskich linii melodycznych z charakterystycznym, nostalgicznym i emocjonalnym brzmieniem gitar, które otulają słuchacza niczym delikatna, wieczorna mgła.

źródło: PRB | red: ary, mag, wsz

"Antonia na Podlasiu" Agnieszki Panasiuk

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok

W niedzielę 20 grudnia 2020 roku na antenie Polskiego Radia Białystok oraz na transmisji online w internecie będzie można obejrzeć i usłyszeć najbardziej świąteczny koncert w mieście


W niedzielę (6.12) muzyka na żywo prosto ze studia Rembrandt przy Świerkowej 1.


W niedzielę, 11 października po 20:00 na antenie Polskiego Radia Białystok "Koncert dla Gabrysia". W ten sposób białostoccy muzycy wspierają kontrabasistę Gabriela Tomczuka, chorego na białaczkę szpikową.


Muzyka Koptów - jednej z najstarszych społeczności chrześcijańskich na świecie oraz nowoczesny jazz zabrzmi w środę (9.09) w Polskim Radiu Białystok.


W niedzielę (30.08) w studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok wystąpił zespół Starsabout. Koncert transmitowaliśmy na naszej antenie i w mediach społecznościowych.źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok