Radio Białystok | Nasze akcje | Koncerty Live | KREHA na żywo w Polskim Radiu Białystok [zdjęcia, wideo]

KREHA na żywo w Polskim Radiu Białystok [zdjęcia, wideo]

7.11.2021, 15:30, akt. 20:36

Trochę rocka, trochę punku, trochę funky, a wszystko lekko, dowcipnie i głośno! Zespół KREHA - finalista ostatniej edycji Niebieskiego Mikrofonu - wystąpił w niedzielę (7.11) na żywo w Polskim Radiu Białystok.


KREHA - koncert live w Polskim Radiu Białystok, fot. Sylwia Krassowska
KREHA - koncert live w Polskim Radiu Białystok, fot. Sylwia Krassowska


KREHA to białostocki zespół w składzie: Maciej Pieńczak - gitara elektryczna, Maciej 'eM-Ski' Snitkowski - gitara basowa, Grzegorz Anuszkiewicz – perkusja, Hubert Buharewicz – saksofon, Mateusz Wasilewski – wokal, Krystian Sulkiewicz – klawisze, Krzysztof Szubzda – teksty.

KREHA powstała jesienią 2016 roku. Jednym z jego założycieli i autorem tekstów jest znany białostocki satyryk, felietonista i scenarzysta Krzysztof Szubzda. Zawsze chciał założyć kapelę punkową, która zniszczy system i tak powstała KREHA. Systemu może nie zniszczyła, a i muzyka nieraz zbacza ze stylistyki stricte punkowej, ale najważniejsze, że skład, który dzięki tej inicjatywie powstał, przerodził się w regularny zespół. Jego teksty w połączeniu z postpunkowo/rockowo stylistyką KREHY stanowią bardzo ciekawą mieszankę (czasami używamy określenia “punky-funky”).
Pierwszy koncert zagrali w kwietniu 2017 r. w białostockim Gwincie na “Kultowej Akaderze”. Później były koncerty w ramach Medykaliów, festiwalu “Muzyka bez zastrzeżeń” (Hajnówka), autorski koncert w klubie FAMA, Rockowania, Basowiszcza i wiele innych ciekawych okoliczności muzycznych.

W 2020 roku nagrali debiutancką płytę pt. “Pierwsza gratis” oraz wystartowali w Niebieskim Mikrofonie – Muzycznej Nagrodzie Polskiego Radia Białystok. Z sukcesem, bo zakwalifikowali się do finałowego koncertu, w lutym 2021. Teraz czas na ich popis podczas koncertu live w radiowym Studiu Rembrandt.

| red: mark, sk


REKLAMA
NIE TEATR

Studio Piosenki HDK na żywo


Czas na kolejnego laureata Niebieskiego Mikrofonu - muzycznej nagrody Polskiego Radia Białystok. Tym razem na scenie Studia Rembrandt wystąpi Studio Piosenki Hajnowskiego Domu Kultury. W koncercie wystąpią aktualne i byłe wychowanki Studia, które zaprezentują utwory z płyty „Hajnówka moje miasto” oraz realizowane w ramach projektu „Dziecięcy świat dźwiękiem malowany”. Nie zabraknie też znanych utworów polskich wykonawców oraz autorskich piosenek artystek, które zaczynały swoją przygodę właśnie w Studio Piosenki HDK - Julity Chylińskiej oraz Renaty Tuszyńskiej. Początek koncertu i naszej radiowej oraz internetowej transmisji w niedzielę, 12 czerwca, o godz. 18.05.


"Rewia wokalna" na żywo w Polskim Radiu Białystok


Już w najbliższą niedzielę na scenie Studia Rembrandt Polskiego Radia Białystok wystąpią dyplomanci Studium Wokalno-Aktorskiego. Ich występu będzie można posłuchać na naszej antenie oraz obejrzeć w serwisach społecznościowych Facebook i YouTube. Początek koncertu: niedziela, 5 czerwca, godz. 18.05.


Mgły na żywo w Polskim Radiu Białystok


To będzie wyjątkowy wieczór. W Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok wystąpią Mgły - laureat Niebieskiego Mikrofonu 2020. Na Koncert zapraszamy w niedzielę, 29.05, o godz. 18:05. Transmisja na antenie Radia Białystok oraz na kanale YouTube i mediach społecznościowych PRB.


Seasonal na żywo w Polskim Radiu Białystok


W niedzielę, 15 maja na scenie Studia Rembrandt Polskiego Radia Białystok wystąpi laureat ostatniej edycji Niebieskiego Mikrofonu - Seasonal. Początek transmisji live na naszej antenie oraz video na naszym redakcyjnym Facebooku oraz kanale YouTube o godz. 18.05.


Bright Ophidia akustycznie w Polskim Radiu Białystok [zdjęcia, wideo]


Bright Ophidia, białostocki zespół znany z ciężkiego rocka, tym razem można było usłyszeć w wersji unplugged w Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok. Koncert można również obejrzeć na radiowym kanale YouTube i Facebooku.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok