Radio Białystok | Nasze akcje | Koncerty Live | Mgły na żywo w Polskim Radiu Białystok

Mgły na żywo w Polskim Radiu Białystok

23.05.2022, 09:30, akt. 09:13

To będzie wyjątkowy wieczór. W Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok wystąpią Mgły - laureat Niebieskiego Mikrofonu 2020. Na Koncert zapraszamy w niedzielę, 29.05, o godz. 18:05. Transmisja na antenie Radia Białystok oraz na kanale YouTube i mediach społecznościowych PRB.


MGŁY — KONCERT LIVE
MGŁY — KONCERT LIVE

Mgły są tajemnicą, Mgły są melancholią. Z jednej strony zawieszone nad ziemią, z drugiej czasem tuż pod niebem...

Zespół powstał w 2014 w Warszawie z inicjatywy Ewy Wyszyńskiej i Piotra Grudzińskiego, którzy następnie zaprosili do współpracy zaprzyjaźnionych muzyków. Członkowie grupy wywodzą się z różnych stylistyk, ale łączy ich fascynacja dźwiękami pełnymi tajemnic. Niejednoznaczne są również teksty wokalistki Ewy Wyszyńskiej, opowiadające często o tęsknocie za czymś nieznanym.

W 2017 r. zespół opublikował swój pierwszy teledysk do utworu “Czekam na lato”. Kilka miesięcy później ukazał się drugi klip do utworu “Bałtyk”, która to  piosenka z powodzeniem zadebiutowała na Liście Przebojów Radia Rzeszów (1 miejsce), a potem zagościła na liście TOP 20 Radia Plus Gryfice (została przebojem roku 2018) i kultowej Liście Programu Trzeciego Marka Niedźwieckiego i Piotra Barona.

W 2018 r. Mgły zasiliły szeregi My Name Is New, czyli projektu stworzonego przez wytwórnię Kayax, mającego na celu promowanie młodych artystów (http://mynameisnew.pl/mgly/). Utwory “Rzeka” i “Nie Mam Czasu” znalazły się na playliście MNIN: https://Kayax.lnk.to/MyNameIsNew.

W tym samym roku zespół zaangażował się w kampanię społeczną “Projekt Test: Wszyscy testują się na HIV”. Muzycy wystąpili w spocie wyreżyserowanym przez Michała Tylkę u boku Grażyny Wolszczak i Mateusza Grydlika. W tle zabrzmiał pierwszy singiel zespołu “Czekam na lato”:  https://www.youtube.com/watch?v=ht2jYKczmJA.

W 2019 r. grupa zaczęła koncertować z materiałem, który ukazał się na pierwszym albumie. Mgliste dźwięki zabrzmiały m.in. na Fest Festival 2019 w Chorzowie, na festiwalu Naturalnie Mazury Festiwal w Węgorzewie i w Starym Maneżu w Gdańsku (support Darii Zawiałow).

Na początku 2020 roku grupa była nominowana do nagrody Polskiego Radia Białystok “Niebieski Mikrofon”. W ramach tego plebiscytu wzięła udział w koncercie laureatów - transmitowanym na żywo na antenie radia i relacji internetowej.

3 kwietnia 2020 roku zespół zaprezentował klip do “Smutnej piosenki”, który powstał w Rzymie. Singiel zwiastował nadchodzącą premierę debiutanckiego albumu. Utwór wszedł do zestawienia podstawowego Listy Programu Trzeciego Marka Niedźwieckiego, triumfował na Liście Przebojów TOP 30 Radia Plus Gryfice, znalazł się także na playliście Spotify – „New Music Friday Polska”.

24 kwietnia 2020 światło dzienne ujrzał pierwszy album Mgieł “Samotna podróż do Arkadii”, który oscyluje na granicy stylów, między dream popem, indie rockiem, a szeroko pojętym rockiem alternatywnym. Można znaleźć na nim garść nieodłącznie kojarzącej się z zespołem melancholii, nieco psychodelicznego klimatu i dużo przestrzeni. W dniu premiery utwór „Cisza nocna” trafił na playlisty Spotify „New Music Friday Polska”, a następnie „Zacisze”. Materiał z debiutanckiego krążka zespół zaprezentował m.in. podczas festiwali: Wschód Kultury (koncert Kobiety Wschodu), Białystok New Pop Festival czy koncertu radiowego w Polskim Radiu Białystok.

W lipcu 2020 roku, zespół rozpoczął akcję "Wy i Mgły - Interaktywna Kompozycja", która była eksperymentem muzycznym mającym na celu stworzenie trzech utworów w okresie trzech miesięcy, przy realnym udziale fanów (projekt w ramach programu „Kultura w sieci” MKiDN). Inicjatorem projektu był gitarzysta i kierownik muzyczny zespołu – Piotr Grudziński. Na oczach fanów, zarysy utworów, zmieniały się w zamknięte, wielowarstwowe aranżacje. Na najważniejsze zmiany w strukturze piosenek (bit, instrument towarzyszący, tematykę tekstu), wpływ mieli uczestnicy zabawy, głosując w przygotowanych przez zespół ankietach. Wszystkie stworzone wspólnie utwory, znalazły się na zespołowym kanale YT.

W 2021 roku, grupa Mgły została uhonorowana nagrodą Grand Prix Polskiego Radia Białystok, w ramach plebiscytu "Niebieski Mikrofon".

W 2022 roku, Ewa Wyszyńska reprezentowała zespół na Festiwalu Piosenki Autorskiej – Cała Jaskrawość. Podczas uroczystej gali, wykonała utwór „Bałtyk”, który znalazł się w finałowej 10. spośród 230 zgłoszeń. W tym samym roku, „Bałtyk” zajął zaszczytne 1 miejsce w podsumowaniu 200 notowań Listy Przebojów Radia Plus Gryfice.

Zespół tworzą: Ewa Wyszyńska (wokal), Ada Wyszyńska (chórki), Piotr Grudziński (gitara), Wojciech Seńko (instrumenty klawiszowe), Bartosz Mielczarek (bas), Rafał Olewnicki (perkusja) – na granicy frontów, na granicy dźwięków.

REKLAMA
NieTeatr RENATA PRZEMYK KWARTET

REKLAMA
OiFP - Broadway

Piosenki Łucji Prus w radiowym studiu


Piosenki Łucji Prus będzie można usłyszeć na scenie radiowego Studia Rembrandt w najbliższą niedzielę, 18 czerwca. Początek koncertu, a także naszej radiowej i internetowej transmisji o godz. 18.


Julia Kuzyka - laureatka Niebieskiego Mikrofonu na scenie Studia Rembrandt [zdjęcia, wideo]


Połączenie jazzu, bluesa i muzyki alternatywnej zamknięte w dziewięciu utworach - to pierwsza solowa płyta Julii Kuzyki, którą laureatka Niebieskiego Mikrofonu 2021 zaprezentowała na scenie naszego radiowego Studia Rembrandt.


Tomasz Witek Band, czyli wieczór ze standardami


Niedzielny wieczór z Radiem Białystok będzie pełen rozrywkowych i jazzowych standardów, bo w radiowym Studiu Rembrandt wystąpi białostocka formacja Tomasz Witek Band. Początek koncertu oraz naszej transmisji na antenie oraz na Facebooku i kanale YouTube - 23 kwietnia o godz. 18.


Białostocki zespół Waterside na żywo w Studiu Rembrandt


To będzie rockowy wieczór w Radiu Białystok - w niedzielę, 19 marca o godz. 18 sceną Studia Rembrandt zawładnie białostocki zespół Waterside.


Studio Poezja z Sokółki musicalowo


To będzie muzyczna podróż przez światowe przeboje, przede wszystkim z musicalu "Ghost", a wszystko w wykonaniu młodych ludzi ze Studia Poezja z Sokółki. Początek koncertu i naszej transmisji - również na kanałach Facebook i YouTube - w niedzielę, 15 stycznia, o godz. 18.05.
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok