Schody live

18.10.2009, 10:30, akt. 10:30


Schody - próba w Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok, foto: Anna Kruszewska
Schody - próba w Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok, foto: Anna Kruszewska

Energetyzująca, muzyczna mieszanka punk, rock, reggae, ska, core - to zespół Schody, który wystąpi dziś o 18:05 w Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok.

Zespól SCHODY powstał w 1999 roku w Michałowie. Od początku istnienia zespól nie ustalał żadnych ograniczeń stylistycznych, co do granej muzyki, jedynym założeniem było czerpanie jak największej przyjemności z samego grania.

Muzyka zespołu to energiczna mieszanka punk, rock, reggae, ska, core charakteryzująca się wyraźnymi melodiami, zgodnie z zasada ,,cztery akordy darcie mordy,, - mówią członkowie zespołu. Już po pierwszych koncertach zespól zaczął zyskiwać coraz to większe rzesze fanów. Do najcenniejszych nagród zdobytych przez SCHODY nalezą nieoficjalna nagroda publiczności na festiwalu Basowiszcza 2000, na którym SCHODY jako pierwszy zespól wykonał wszystkie utwory w języku polskim, w części konkursowej. Finał szczecińskiego GRAMY 2008 oraz finał konkursu 39 i pół. W roku 2001 w wyniku wyjazdu Emila miejsce gitarzysty zajął Paweł (Crack, 5set5, Acoustic Works), który doskonale dopasował się do klimatu zespołu.

Schody istnieją więc dziesięć lat. Przez ten czas kolektyw grał koncerty u boku zespołów takich jak T.LOVE, Oddział Zamknięty, The Bill, Komety, Dick 4 Dick, Cool Kids Of Death, Myslovitz. Zespół cieszy się dużą popularnością w Internecie - ponad 84000 odsłuchań na myspace – co jest dużym sukcesem.

Do największych sukcesów SCHODÓW należy finał szczecińskiego Gramy 2008, finał konkursu TVN, serialu 39 i pół db ponad normę - gdzie zostali wybrani z ponad 300 zespołów, 1 etap - eliminacji do festiwalu w Węgorzewie 2009. Jeden z utworów Schodów znalazł się na składance "Verda Disco" w języku esperanto. W zespole grają muzycy związani równolegle z innymi projektami muzycznymi.

Gitarzysta Emilian Aksiucik - nagrał 2 płyty z grungowym zespołem Feedback, Paweł Oziabło – gitara – poza Schodami udziela się w zespołach - Acoustic Works, z którym nagrał 1 płytę; gościnnie wystąpił w projekcie Ilo & Friends, Bartosz Lutostański - perkusja w 5set5; Jarosław Łuksza - wokalista – wcześniej black metalowe Funeral Fog; Damian Hajdukiewicz - bas - poza Schodami liczne solowe projekty.

oprac.KQ

Pod koniec października tego roku planowane jest wydanie płyty połączone z trasą koncertową z okazji 10 lecia zespołu.

Jawor – u źródeł kultury

REKLAMA
NieTeatr ZALIA

REKLAMA
OiFP DYPTYK WIELKANOCNY: VIA CRUCIS/CAVALLERIA RUSTICANA

Białostocki zespół Waterside na żywo w Studiu Rembrandt


To będzie rockowy wieczór w Radiu Białystok - w niedzielę, 19 marca o godz. 18 sceną Studia Rembrandt zawładnie białostocki zespół Waterside.


Studio Poezja z Sokółki musicalowo


To będzie muzyczna podróż przez światowe przeboje, przede wszystkim z musicalu "Ghost", a wszystko w wykonaniu młodych ludzi ze Studia Poezja z Sokółki. Początek koncertu i naszej transmisji - również na kanałach Facebook i YouTube - w niedzielę, 15 stycznia, o godz. 18.05.


Taraka świątecznie w Polskim Radiu Białystok


To będzie ostatnia przedświąteczna niedziela, ale już w nastroju jak najbardziej świątecznym. Zespół Taraka - który niedawno gościliśmy w Studiu Rembrandt z koncertem "Podaj rękę Ukrainie" - tym razem z repertuarem polskich i ukraińskich kolęd. Początek koncertu w niedzielę, 18 grudnia, o godz. 18.05.


Szeptucha na żywo!


Czas na magiczny, tajemniczy i dynamiczny świat Podlasia, czyli koncert laureata ostatniej edycji Niebieskiego Mikrofonu. W najbliższą niedzielę, 11 grudnia w radiowym Studiu Rembrandt wystąpi Szeptucha. Transmisja na naszej antenie, a koncert będzie można też obejrzeć na radiowym Facebooku i YouTube.


Ewa Dałkowska na żywo w Polskim Radiu Białystok [zdjęcia, wideo]


Za nami muzyczna podróż po piosenkach Osieckiej, Hemara, Krajewskiego, Derfla i innych, którzy przez lata tworzyli piękne polskie piosenki. W Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok wystąpiła w niedzielę (20.11) Ewa Dałkowska.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok