Schody live

18.10.2009, 10:30, akt. 10:30


Schody - próba w Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok, foto: Anna Kruszewska
Schody - próba w Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok, foto: Anna Kruszewska

Energetyzująca, muzyczna mieszanka punk, rock, reggae, ska, core - to zespół Schody, który wystąpi dziś o 18:05 w Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok.

Zespól SCHODY powstał w 1999 roku w Michałowie. Od początku istnienia zespól nie ustalał żadnych ograniczeń stylistycznych, co do granej muzyki, jedynym założeniem było czerpanie jak największej przyjemności z samego grania.

Muzyka zespołu to energiczna mieszanka punk, rock, reggae, ska, core charakteryzująca się wyraźnymi melodiami, zgodnie z zasada ,,cztery akordy darcie mordy,, - mówią członkowie zespołu. Już po pierwszych koncertach zespól zaczął zyskiwać coraz to większe rzesze fanów. Do najcenniejszych nagród zdobytych przez SCHODY nalezą nieoficjalna nagroda publiczności na festiwalu Basowiszcza 2000, na którym SCHODY jako pierwszy zespól wykonał wszystkie utwory w języku polskim, w części konkursowej. Finał szczecińskiego GRAMY 2008 oraz finał konkursu 39 i pół. W roku 2001 w wyniku wyjazdu Emila miejsce gitarzysty zajął Paweł (Crack, 5set5, Acoustic Works), który doskonale dopasował się do klimatu zespołu.

Schody istnieją więc dziesięć lat. Przez ten czas kolektyw grał koncerty u boku zespołów takich jak T.LOVE, Oddział Zamknięty, The Bill, Komety, Dick 4 Dick, Cool Kids Of Death, Myslovitz. Zespół cieszy się dużą popularnością w Internecie - ponad 84000 odsłuchań na myspace – co jest dużym sukcesem.

Do największych sukcesów SCHODÓW należy finał szczecińskiego Gramy 2008, finał konkursu TVN, serialu 39 i pół db ponad normę - gdzie zostali wybrani z ponad 300 zespołów, 1 etap - eliminacji do festiwalu w Węgorzewie 2009. Jeden z utworów Schodów znalazł się na składance "Verda Disco" w języku esperanto. W zespole grają muzycy związani równolegle z innymi projektami muzycznymi.

Gitarzysta Emilian Aksiucik - nagrał 2 płyty z grungowym zespołem Feedback, Paweł Oziabło – gitara – poza Schodami udziela się w zespołach - Acoustic Works, z którym nagrał 1 płytę; gościnnie wystąpił w projekcie Ilo & Friends, Bartosz Lutostański - perkusja w 5set5; Jarosław Łuksza - wokalista – wcześniej black metalowe Funeral Fog; Damian Hajdukiewicz - bas - poza Schodami liczne solowe projekty.

oprac.KQ

Pod koniec października tego roku planowane jest wydanie płyty połączone z trasą koncertową z okazji 10 lecia zespołu.

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!

Zespół Żurkowski - zwycięzca Niebieskiego Mikrofonu - na żywo w Studiu Rembrandt


Zespół Żurkowski to laureat Nagrody Głównej i Nagrody Specjalnej konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok.


Radzias na żywo w Polskim Radiu Białystok


Kolejny laureat Nagrody Muzycznej Radia Białystok "Niebieski Mikrofon" wystąpi w naszym Studiu Rembrandt. Radzias zdobył Nagrodę Słuchaczy. To wokalista, DJ i realizator. Tworzy muzykę zawieszoną między rapem, a alternatywnym rockiem.


Kreha na żywo w Studiu Rembrandt


Finalista ostatniej edycji Niebieskiego Mikrofonu, czyli białostocki zespół Kreha zagrał w niedzielę (14.04) w radiowym Studiu Rembrandt.


Zespół Sorrow zagrał w Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok [zdjęcia, wideo]


Było i ostro, i głośno, i magicznie - na scenie naszego radiowego studia w niedzielę (17.03) rządził białostocki zespół Sorrow.


VBS i Live Band w Polskim Radiu Białystok (zdjęcia)


To był wyjątkowy muzyczny wieczór! W niedzielę (21.01) na scenie Studia Rembrandt wystąpił VBS - finalista ostatniej edycji Niebieskiego Mikrofonu. VBS, czyli Wiktor Bogdan zagrał z zespołem Live Band. Transmisja odbyła się na naszej antenie, przeprowadziliśmy także streaming wideo na radiowym Facebooku i YouTube.
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok