Schody live

18.10.2009, 10:30, akt. 10:30


Schody - próba w Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok, foto: Anna Kruszewska
Schody - próba w Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok, foto: Anna Kruszewska

Energetyzująca, muzyczna mieszanka punk, rock, reggae, ska, core - to zespół Schody, który wystąpi dziś o 18:05 w Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok.

Zespól SCHODY powstał w 1999 roku w Michałowie. Od początku istnienia zespól nie ustalał żadnych ograniczeń stylistycznych, co do granej muzyki, jedynym założeniem było czerpanie jak największej przyjemności z samego grania.

Muzyka zespołu to energiczna mieszanka punk, rock, reggae, ska, core charakteryzująca się wyraźnymi melodiami, zgodnie z zasada ,,cztery akordy darcie mordy,, - mówią członkowie zespołu. Już po pierwszych koncertach zespól zaczął zyskiwać coraz to większe rzesze fanów. Do najcenniejszych nagród zdobytych przez SCHODY nalezą nieoficjalna nagroda publiczności na festiwalu Basowiszcza 2000, na którym SCHODY jako pierwszy zespól wykonał wszystkie utwory w języku polskim, w części konkursowej. Finał szczecińskiego GRAMY 2008 oraz finał konkursu 39 i pół. W roku 2001 w wyniku wyjazdu Emila miejsce gitarzysty zajął Paweł (Crack, 5set5, Acoustic Works), który doskonale dopasował się do klimatu zespołu.

Schody istnieją więc dziesięć lat. Przez ten czas kolektyw grał koncerty u boku zespołów takich jak T.LOVE, Oddział Zamknięty, The Bill, Komety, Dick 4 Dick, Cool Kids Of Death, Myslovitz. Zespół cieszy się dużą popularnością w Internecie - ponad 84000 odsłuchań na myspace – co jest dużym sukcesem.

Do największych sukcesów SCHODÓW należy finał szczecińskiego Gramy 2008, finał konkursu TVN, serialu 39 i pół db ponad normę - gdzie zostali wybrani z ponad 300 zespołów, 1 etap - eliminacji do festiwalu w Węgorzewie 2009. Jeden z utworów Schodów znalazł się na składance "Verda Disco" w języku esperanto. W zespole grają muzycy związani równolegle z innymi projektami muzycznymi.

Gitarzysta Emilian Aksiucik - nagrał 2 płyty z grungowym zespołem Feedback, Paweł Oziabło – gitara – poza Schodami udziela się w zespołach - Acoustic Works, z którym nagrał 1 płytę; gościnnie wystąpił w projekcie Ilo & Friends, Bartosz Lutostański - perkusja w 5set5; Jarosław Łuksza - wokalista – wcześniej black metalowe Funeral Fog; Damian Hajdukiewicz - bas - poza Schodami liczne solowe projekty.

oprac.KQ

Pod koniec października tego roku planowane jest wydanie płyty połączone z trasą koncertową z okazji 10 lecia zespołu.

REKLAMA
NIETEATR AN ACT OF GOD

REKLAMA
OiFP SCHÖNBERG | BRAHMS | CHOPIN | BEETHOVEN | RECITAL FORTEPIANOWY

REKLAMA
OiFP Gala sylwestrowa

JARMO na żywo w Polskim Radiu Białystok


JARMO - finalista poprzedniej edycji Niebieskiego Mikrofonu - wystąpi w niedzielny wieczór na scenie Studia Rembrandt. Podczas koncertu usłyszymy utwory z jego dwóch autorskich płyt. Na co dzień aktor, od święta kompozytor, wokalista i autor tekstów wystąpi 10 grudnia, o godz. 20. Transmisja na naszej antenie oraz streaming na radiowym Facebooku i kanale YouTube.


Bad Falcon na żywo w Polskim Radiu Białystok


Będzie głośno, dynamicznie i ostro! W Studiu Rembrandt zagra sokólski zespół Bad Falcon - laureat nagrody słuchaczy Niebieskiego Mikrofonu 2022. Transmisja w najbliższą niedzielę, 3 grudnia, od godz. 18 na na naszej antenie oraz stream wideo na radiowym kanale na YouTube oraz Facebooku.


Czeremszyna - koncert w Polskim Radiu Białystok [zdjęcia, wideo]


Zespół folkowy Czeremszyna wystąpił w niedzielę (19.11) w Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok.


Czym jest wolność - koncert na Święto Niepodległości


Zapraszamy na specjalny koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości. "Kartka z tamtych dni" to piosenki w wykonaniu Studia Piosenki Hajnowskiego Domu Kultury - finalisty Niebieskiego Mikrofonu 2021. Koncert w niedzielę, 12 listopada, o godz. 18 - transmisja live na antenie Polskiego Radia Białystok, a także stream wideo na naszych profilach na Facebooku i YouTube.


„Kobieta Piano et forte”, czyli wielkie przeboje całkiem na nowo


Piosenki Maanamu, Katarzyny Nosowskiej czy Grzegorza Ciechowskiego w nowych elektronicznych interpretacjach. W Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok w niedzielę, 15 października retransmisja uteatralnionego koncertu „Kobieta Piano et forte”. Do obejrzenia również na naszym Facebooku i kanale YouTube.
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok