Radio Białystok | Koronawirus | Kolejny przypadek zakażenia koronawirusem w Podlaskiem - 10 potwierdzonych w regionie

Kolejny przypadek zakażenia koronawirusem w Podlaskiem - 10 potwierdzonych w regionie

26.03.2020, 00:36, akt. 13:59

Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują: Mamy kolejny przypadek zakażenia koronawirusem w woj. podlaskim. Potwierdziły to badania laboratoryjne.

mattthewafflecat, Pixabay
mattthewafflecat, Pixabay

Jest to kobieta w sile wieku z powiatu łomżyńskiego. Przebywa w kwarantannie domowej, zgodnie z zaleceniem lekarza. Stan kobiety jest dobry. 

Osoby z najbliższego kontaktu kobiety zostały objęte opieką epidemiologiczną. Prosimy o uszanowanie ich prywatności. W sumie w województwie podlaskim mamy 10 potwierdzonych przypadków zakażenia COVID-19. Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku pozostaje w stałym kontakcie ze wszystkimi służbami i instytucjami, które są zaangażowane w działania epidemiologiczne. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego monitoruje całodobowo sytuację w regionie i jest gotowe do podjęcia działań zgodnie z odpowiednimi procedurami. 

Jeśli  w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w rejonie występowania koronawirusa i  miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2 to  bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną. Zalecamy stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na specjalnej stronie gov.pl - http://www.gov.pl/koronawirus.

źródło: Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku | red: mag, sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


GIS rekomenduje rygorystyczne wymogi higieny na targowiskach i bazarach

25.03.2020, 18:45

Targowiska i bazary są specyficznymi miejscami obrotu żywnością, dlatego w czasie epidemii osoby tam pracujące oraz zarządcy powinni rygorystycznie przestrzegać wymagań sanitarnych i higienicznych na każdym etapie łańcucha żywnościowego – wynika z rekomendacji opublikowanych w środę na stronach Głównego Inspektora Sanitarnego.


100 tys. zł przeznaczyły władze powiatu łomżyńskiego dla placówek i instytucji walczących z epidemią

25.03.2020, 16:42

Sto tysięcy złotych ze swojego budżetu przeznaczyły władze powiatu łomżyńskiego dla placówek i instytucji walczących z epidemią.


Podlaskie oddziały zakaźne mają odpowiednią ilość środków ochrony osobistej, ale to się może zmienić

25.03.2020, 15:48

Na najbliższe dni podlaskie oddziały zakaźne mają odpowiednią ilość środków ochrony osobistej dla pacjentów i pracowników. Jednak - jak alarmują dyrektorzy niektórych z nich - ta sytuacja szybko może się zmienić.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

„Łamacz szyfrów” Andrzeja Fedorowicza


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok