Radio Białystok | Koronawirus | Zbyt dużo klientów w sklepach jednocześnie - interweniuje policja

Zbyt dużo klientów w sklepach jednocześnie - interweniuje policja

autor: Paweł Wądołowski

3.04.2020, 19:22, akt. 19:27

Kilka razy dzienni policjanci interweniują po sygnałach od mieszkańców, że w sklepach jest zbyt dużo osób jednocześnie.

Fotolia.com
Fotolia.com

Zgodnie z rozporządzeniem, zakupy może w tym samym czasie robić tylko trzech klientów na jedną kasę, która jest w sklepie. Prowadzi to do kolejek przed nimi, o czym też mieszkańcy informują mundurowych. Wszystkie takie przypadki są sprawdzane - mówi Urszula Brulińska z Komendy Miejskiej Policji w Łomży.


Jeżeli chodzi o interwencję związane z kwestią łamania zakazów gromadzenia się w miejscach publicznych, przy punktach sprzedażowych, policjanci interweniują każdorazowo. Wczoraj mieliśmy 4 tego typu interwencję, na szczęście nie potwierdziły się one - dodaje Urszula Brulińska.


Policjanci przy każdej takiej interwencji rozmawiają z klientami i pracownikami sklepów przypominając o ograniczeniach. Ale apelują też o rozsądek. 


Musimy pamiętać, że skuteczna walka z wirusem możliwa jest tylko przez mobilizację nas wszystkich.  Przestrzeganie obowiązujących zasad i nakazów jest obowiązkiem, ale przede wszystkim głosem zdrowego rozsądku. Dlatego nieustannie apelujemy o rozwagę i dostosowanie się do wprowadzanych wytycznych - dodaje Urszula Brulińska.


Za ich łamanie policjanci mogą ukarać mandatem w wysokości do 500 zł. A w przypadku np naruszenia zasad kwarantanny mogą skierować wniosek o ukaranie do sądu.


W cały województwie policjanci otrzymali wczoraj 49 zgłoszeń o możliwości naruszenia wprowadzonych zasad ograniczających podróżowanie czy gromadzenie się. Mundurowi ukarali 9 osób mandatami, tyle samo pouczyli.

| red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Czy policja może odbierać samochody podlaskim przedsiębiorcom na rzecz walki z epidemią?

1.04.2020, 16:20

Czy w związku z epidemią koronawirusa policja będzie odbierać samochody podlaskim przedsiębiorcom? Z takim pytaniem zwrócił się do nas zaniepokojony słuchacz.


Nadkom. Tomasz Krupa: Sprawdzamy celowość i sposób przemieszczania się kierowców i pasażerów

1.04.2020, 13:53

Podlascy policjanci rozpoczęli kontrolę osób przemieszczających się po województwie. Ma to związek z zaostrzeniem przepisów związanych z epidemią koronawirusa.


Mandat z kwarantanną w tle - białostoczanka chciała odegrać się na byłym partnerze - zapłaci 500 zł

31.03.2020, 16:05

500 zł mandatu musi zapłacić białostoczanka za bezpodstawne wezwanie policji. By odegrać się na swoim byłym partnerze poinformowała mundurowych, że mężczyzna narusza zasady kwarantanny. Okazało się, że nie musi on takiej kwarantanny odbywać.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok