Radio Białystok | Koronawirus | Pracownica Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ul. Magnoliowej w Białymstoku zakażona koronawirusem

Pracownica Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ul. Magnoliowej w Białymstoku zakażona koronawirusem

autor: Edyta Wołosik

2.06.2020, 16:52, akt. 18:09

To pierwszy taki przypadek w Białymstoku po otwarciu żłobków, przedszkoli i szkół. Jak poinformował na Twitterze prezydent miasta Tadeusz Truskolaski dodatni wynik testu na koronawirusa stwierdzono u pracownicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5 w Białymstoku przy ul. Magnoliowej.

Fotolia.com
Fotolia.com

Jak napisał na Twitterze prezydent Tadeusz Truskolaski - zakażona osoba nie miała kontaktu z dziećmi, ale 11 osób z jej najbliższego otoczenia skierowano na kwarantannę. Placówka poinformowała na swojej stronie internetowej, że zakażenie COVID-19 wykryto u jednego z pracowników obsługi, a szkoła i przedszkole będą nieczynne do 14 czerwca.

W Białymstoku pod koniec maja zakażenie koronawirusem wykryto u pracownika jednego z przedszkoli. Stało się to w tygodniu poprzedzającym otwarcie miejskich żłobków i przedszkoli. Testy wykonano wówczas blisko 30 pracownikom tej placówki, wszystkie były negatywne i mogła ona zacząć działalność.

Z informacji przedstawionych we wtorek przez władze Białegostoku wynika, że od 25 maja w pierwszym tygodniu po wznowieniu pracy przez miejskie placówki opiekuńcze i oświatowe do przedszkoli wróciło co piąte dziecko, a w klasach I-III podstawówek na zajęcia uczęszczało 5 proc. dzieci z ogólnej liczby uczniów w tych rocznikach.

źródło: PAP | red: wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Co piąte dziecko z Białegostoku wróciło do przedszkola - małe zainteresowanie zajęciami dla klas I-III

2.06.2020, 13:42

Co piąte dziecko wróciło do przedszkoli prowadzonych przez miasto Białystok; w miejskich szkołach w klasach I-III na zajęcia uczęszcza 5 proc. dzieci z ogólnej liczby uczniów w tych rocznikach - poinformował we wtorek (2.06) zastępca prezydenta miasta Rafał Rudnicki.


W czasie pandemii wpłynęło mniej pieniędzy do budżetu Białegostoku

2.06.2020, 12:38

Od połowy marca do końca maja o 12,6 mln zł były mniejsze wpływy do budżetu Białegostoku z powodu pandemii koronawirusa - szacują władze miasta. To m.in. mniejsze wpłaty za korzystanie z mienia komunalnego czy komunikacji miejskiej.


Do końca roku szkolnego nauczanie zdalne

1.06.2020, 12:18

Minister edukacji Dariusz Piontkowski poinformował, że do końca roku szkolnego - do 26 czerwca - potrwa kształcenie na odległość.


W Białymstoku nie można przyprowadzić dziecka do przedszkola bez wcześniejszego powiadomienia o tym placówki

26.05.2020, 14:06

Nie można przyprowadzić dziecka bez wcześniejszego powiadomienia o tym placówki. W związku z epidemią taka m.in. zasada obowiązuje w białostockich żłobkach i przedszkolach.


Najmłodsi uczniowie mogą wrócić do szkół - w Białymstoku po 2 miesiącach otwarte są też przedszkola i żłobki

25.05.2020, 00:09

Po ponad dwóch miesiącach przerwy uczniowie najmłodszych klas od poniedziałku (25.05) mogą wracać do szkół. Decyzja należy do rodziców, bo nie jest to obowiązek, a możliwość.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

Pływanie na Byle Czym - Pływające co nieco

W 9 tygodni po Podlasiu


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok