Radio Białystok | Koronawirus | Włosi czekali na ten dzień z utęsknieniem - otwarte granice dla turystów

Włosi czekali na ten dzień z utęsknieniem - otwarte granice dla turystów

autor: Joanna Sikora

3.06.2020, 14:29, akt. 14:47

Włochy otwierają swoje granice. Od środy (3.06) mogą wjechać tam turyści ze strefy Schengen. Po przyjeździe nie muszą przechodzić kwarantanny. Bez ograniczeń można poruszać się też po całym kraju.

Fot. Lech Pilarski
Fot. Lech Pilarski

Z białostoczanką, przewodniczką po Rzymie - Barbarą Kamińską rozmawia Joanna Sikora

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Po raz pierwszy od 9 marca można bez ograniczeń poruszać się po całym terytorium Włoch i wyjeżdżać za granicę. Otwierają się wszystkie muzea, galerie sztuki i plaże.

Nadal obowiązywać będą zasady reżimu sanitarnego - zachowania bezpiecznej odległości i noszenia maseczek w środkach transportu publicznego, urzędach, biurach i punktach usługowych.

W Lombardii, która została najbardziej dotknięta pandemią, maseczki trzeba nosić również na ulicach. W supermarketach, sklepach i windach w całych Włoszech trzeba nosić rękawiczki. Nadal obowiązuje zakaz zgromadzeń, zamknięte pozostają także dyskoteki.


- Nie sądzę, że cały ruch turystyczny do nas szybko wróci, chociaż widzę duże zainteresowanie - mówi przewodniczka po Rzymie, białostoczanka Barbara Kamińska.


Już wiadomo, że wiele firm nie przetrwało sytuacji związanej z pandemią. Odbyły się pierwsze protesty przedsiębiorców, którzy domagają się większej pomocy ze strony rządu. A jak uważa Barbara Kamińska - takich manifestacji będzie o wiele więcej.

12 lub 13 czerwca ruszą rozgrywki piłkarskie, ale mecze do odwołania będą się odbywać bez publiczności. Teatry i sale koncertowe mają się otworzyć 15 czerwca z zachowaniem dystansu społecznego.

We Włoszech sukcesywnie spada liczba zachorowań. We wtorek (2.06) zmarło 55 osób zakażonych koronawirusem, to najmniej od 7 marca.

źródło: IAR | red: wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Rzym spodziewa się 130 tysięcy przyjezdnych w ciągu najbliższego tygodnia

3.06.2020, 10:51

Od północy 3 czerwca, po blisko trzech miesiącach zakazu, można już swobodnie przemieszczać się po Włoszech. Przy wjeździe do Rzymu, na autostradzie, utworzyły się korki.


Grecja przygotowuje się na przyjęcie turystów z całego świata

3.06.2020, 09:14

Grecki minister turystyki zapewnił, że kraj jest gotowy do przyjęcia latem turystów, a władze z udziałem ekspertów nadal będą monitorowały zagrożenia związane z koronawirusem, tak, by wakacyjny wypoczynek był całkowicie bezpieczny.


Czechy uznały Polskę za kraj epidemiologicznie bezpieczny

2.06.2020, 08:45

Czeski rząd przyjął system tzw. świateł drogowych, określający kraje uznane za epidemiologicznie bezpieczne. Od 15 czerwca powroty z tych państw, z punktu widzenia czeskich przepisów, mogą odbywać się bez przeszkód. Wśród nich jest Polska.


Polacy wjadą na Litwę bez obowiązkowej kwarantanny

1.06.2020, 11:21

Od poniedziałku (1.06) na Litwę bez wymogu samoizolacji mogą wjechać mieszkańcy 24 krajów, w tym Polski - poinformowało litewskie Ministerstwo Zdrowia. Nie oznacza to jednak, że do tych krajów bez ograniczeń mogą wjeżdżać obywatele Litwy.


Od czerwca zostaną otwarte Muzea Watykańskie

23.05.2020, 17:17

Muzea zamknięte były z powodu pandemii koronawirusa od 9 marca. O ponownym ooinformował portal Vatican News.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

Pływanie na Byle Czym - Pływające co nieco

W 9 tygodni po Podlasiu


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok