Radio Białystok | Koronawirus | U dziewiątej osoby z BCO wykryto koronawirus, tym razem u pacjentki

U dziewiątej osoby z BCO wykryto koronawirus, tym razem u pacjentki

autor: Renata Reda

3.06.2020, 14:52, akt. 15:02

Do piątku (5.06) wstrzymane są przyjęcia na część Oddziału Onkologii Klinicznej Białostockiego Centrum Onkologii. Okazało się, że u jednej z wypisanych w poniedziałek do domu pacjentek stwierdzono zakażenie koronawirusem.

Białostockie Centrum Onkologii w Białymstoku, fot. Joanna Szubzda
Białostockie Centrum Onkologii w Białymstoku, fot. Joanna Szubzda

Testy u wszystkich pacjentów i pracowników Oddziału Onkologii Klinicznej Białostockiego Centrum Onkologii były negatywne.

Teraz zdezynfekowana będzie część oddziału mieszcząca się na czwartym piętrze, a chorzy będą ewakuowani - mówi rzeczniczka BCO Monika Mróz.


- Pacjenci przebywający na oddziale zostaną poddani przesiewowym testom i wypisani do domów z informacją o konieczności pozostania w izolacji do czasu otrzymania wyników. Pacjenci, u których leczenie nie może być przerwane, przeniesieni zostaną na pododdział leczenia bólu - mówi Monika Mróz.


Do czwartku będzie wypisanych do domów 15 chorych, a trzech trafi na inny oddział.


Już ośmiu pracowników BCO zakażonych


W środę rano poinformowano o dwóch kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem u pracowników BCO. W sumie COVID-19 wykryto już u ośmiu pracowników, którzy - jak mówi Monika Mróz - zarazili się poza szpitalem.

Monika Mróz dodaje, że Białostockie Centrum Onkologii kontynuuje pracę. Przeprowadza też testy pacjentom i pracownikom. Pobrano ponad 500 próbek do badań, a wyniki cały czas spływają.

O pierwszych pięciu przypadkach koronawirusa u pracowników BCO z zakładu patomorfologii placówka informowała w niedzielę wieczorem. Potem COVID-19 wykryto też u pracownika radioterapii.

Szpital zapowiedział zrobienie przesiewowych testów do końca tygodnia wszystkim pracownikom i pacjentom.

Podlaski Urząd Wojewódzki poinformował przed południem o pięciu kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, to cztery kobiety z Białegostoku w różnym wieku, jedna z powiatu białostockiego, wszystkie w izolacji domowej. W sumie w regionie zakażonych jest 468 osób. Dotąd odnotowano 374 wyzdrowienia; dziewięć osób zmarło.

| red: wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Kolejne zakażenia koronawirusem wśród pracowników BCO

3.06.2020, 09:16

U kolejnych dwóch pracowników stwierdzono zakażenie patogenem.


Kolejny pracownik Białostockiego Centrum Onkologii zakażony koronawirusem

2.06.2020, 08:53

Pierwszych 5 przypadków wykryto w niedzielę (31.05) w Zakładzie Patomorfologii. Wówczas zrobiono 70 testów u pracowników szpitala i jeden z nich miał wynik dodatni. Teraz zakażenie wykryto u pracownika Zakładu Radioterapii.


Leczenie onkologiczne w czasie pandemii

1.06.2020, 23:05

Jak wygląda leczenie onkologiczne podczas pandemii, o tym mówić będą Dorota Kazberuk, z-ca dyrektora ds. lecznictwa Białostockiego Centrum Onkologii i dr n. med. Piotr Tokajuk, specjalista onkologii klinicznej BCO.


5 pracowników Białostockiego Centrum Onkologii zakażonych koronawirusem

1.06.2020, 00:01

Koronawirus w Białostockim Centrum Onkologii. Zakażenie stwierdzono u 5 pracowników Zakładu Patomorfologii. Nie mieli oni kontaktu z żadnym z pacjentów i bardzo ograniczone kontakty z pozostałymi pracownikami BCO - zapewnia rzeczniczka szpitala Monika Mróz.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Antonia na Podlasiu" Agnieszki Panasiuk

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok