Radio Białystok | Koronawirus | Abp Gądecki apeluje do wiernych o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw

Abp Gądecki apeluje do wiernych o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw

7.08.2020, 13:28, akt. 13:36

W poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie Polaków, apeluję ponownie do wszystkich wiernych o ścisłe przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych, a zwłaszcza o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw religijnych - podkreślił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

fot. Monika Kalicka
fot. Monika Kalicka

Zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw

Apel opublikowano w piątek (7.08) na stronie internetowej episkopatu. Przewodniczący KEP zwrócił w nim uwagę na informacje z ostatnich dni o wzroście zakażeń koronawirusem. 

W poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie Polaków, apeluję ponownie do wszystkich wiernych o ścisłe przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych, a zwłaszcza o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw religijnych - podkreślił.

Możliwość przyjęcia komunii świętej na rękę

Abp Gądecki zaapelował też do kapłanów, aby przypominali uczestnikom zgromadzeń religijnych o tym obowiązku, a także by stwarzali im możliwość przyjmowania komunii świętej na rękę, według szczegółowych przepisów diecezjalnych.

Dziękuję za konsekwentne i sumienne przestrzeganie zaleceń w ostatnich miesiącach, dzięki czemu parafie, choć w trudniejszych warunkach mogą dalej, bez przeszkód prowadzić swoją aktywność duszpasterską i służyć nam wszystkim - napisał przewodniczący KEP.

Przestrzeganie zaleceń w trosce o innych

Przestrzegł także, że choć wakacyjny czas sprzyja wypoczynkowi, podróżom i spotkaniom, to może też osłabić naszą czujność.

Epidemia się nie skończyła i dlatego w trosce o zdrowie wszystkich, zwłaszcza osób bardziej narażonych, proszę o roztropność i konsekwentne stosowanie zaleceń sanitarnych - dodał.

- Na dalszy czas wypoczynku i pracy wszystkim z serca błogosławię - napisał przewodniczący KEP.

źródło: PAP | red: lma

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Od września obowiązkowe zaświadczenia o przeciwwskazaniach do zasłaniania ust i nosa

6.08.2020, 09:53

Wprowadzimy od 1 września obowiązek posiadania zaświadczenia o przeciwwskazaniach medycznych do zasłaniania ust i nosa - poinformował w czwartek (6.08) wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński. Zaznaczył, że liczba takich przypadków powinna być bardzo niewielka.


Ekspert: noszenie maseczek jest bezwzględnie konieczne

6.08.2020, 08:05

Nie podlega dyskusji, że noszenie maseczek jest bezwzględnie konieczne, jeśli chcemy zapobiec rozprzestrzenianiu się epidemii koronawirusa – powiedział prof. Bolesław Samoliński, specjalista zdrowia publicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.


Księża z archidiecezji białostockiej zachęcają wiernych do uczestnictwa w mszach św. w dni powszednie

5.05.2020, 07:18

Do udziału w mszach św. w dni powszednie zachęcają wiernych duszpasterze z archidiecezji białostockiej. Z podobnym apelem wystąpił wcześniej przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.


Abp Gądecki: obecny czas jest dla nas wszystkich wielkim wyzwaniem

4.04.2020, 20:21

Ten szczególny czas jest dla nas wszystkich wielkim wyzwaniem. Wymaga on przede wszystkim roztropnych i odpowiedzialnych decyzji - podkreślił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w orędziu telewizyjnym wygłoszonym w sobotę.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Urodziny PRB

Kino "Świerkowa 1"!


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok