Radio Białystok | Koronawirus | Podlaskie szpitale, które leczą pacjentów chorych na Covid-19, dostaną nowe zbiorniki na tlen

Podlaskie szpitale, które leczą pacjentów chorych na Covid-19, dostaną nowe zbiorniki na tlen

autor: Paweł Wądołowski

22.11.2020, 17:25, akt. 20:13

Dofinansowanie remontów instalacji tlenowej w czterech szpitalach powiatowych i nowe zbiorniki na tlen. To wsparcie Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego dla szpitali, które leczą pacjentów chorych na Covid-19.

Fot. Sylwia Krassowska
Fot. Sylwia Krassowska

Ze względu na rosnącą liczbę pacjentów wymagających terapii tlenem placówki wykorzystują go bardzo dużo - podkreśla Kamila Ausztol z Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku.
W przyszłym tygodniu nowe zbiorniki na tlen mają stanąć przy białostockich szpitalach tymczasowych - jeden znajduje się w nowym budynku Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przy ulicy Żurawiej, drugi powstaje w hali sportowej Uniwersytetu Medycznego przy ul. Wołodyjowskiego.


- Podlaski Urząd Wojewódzki przeznaczy również 1 mln 700 tys. zł z rezerwy budżetowej na remont instalacji tlenowych w szpitalach w Augustowie, Grajewie, Siemiatyczach i Bielsku Podlaskim - dodaje Kamila Ausztol.


Urzędnicy wojewody cały czas monitorują zaopatrzenie szpitali w tlen i pomagają uzupełniać ewentualne braki.


- Wojewoda powołał koordynatora do spraw tlenu, który codziennie otrzymuje raporty od podmiotów leczniczych w tym zakresie. Obecnie potrzeby są zabezpieczone. Szpitale bezpośrednio kontaktują się z firmami, które zajmują się dystrybucją tlenu, jednak w związku ze wzrostem liczby osób hospitalizowanych pojawiały się pilne potrzeby zabezpieczenia w tlen między innymi w Szpitalu Ogólnym w Grajewie czy w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Siemiatyczach - informuje Kamila Ausztol.


W obu przypadkach urzędnicy pomogli kupić potrzebne butle tlenowe.


| red: zmj, wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Lekarze przestrzegają przed leczeniem się tlenem bez odpowiedniej wiedzy i nadzoru

22.11.2020, 11:58

Tlen jest lekiem i nie można stosować go bez konsultacji, a często bez nadzoru - przypominają lekarze.


W Podlaskiem zajętych blisko 900 spośród 1,6 tys. łóżek covidowych

20.11.2020, 15:35

Blisko 900 spośród ponad 1,6 tys. łóżek covidowych jest zajętych w szpitalach w województwie podlaskim - wynika z danych Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego. Zajętych jest też 66 ze 103 respiratorów dla pacjentów z koronawirusem, którzy przebywają w szpitalach.


Kończą się prace budowlane przy szpitalach tymczasowych w Białymstoku [zdjęcia, wideo]

20.11.2020, 15:18

Kończą się prace budowlane przy tworzeniu dwóch szpitali tymczasowych w Podlaskiem przeznaczonych do leczenia pacjentów zakażonych koronawirusem - poinformowano w piątek (20.11) na konferencji prasowej na budowie szpitala, który powstaje w hali sportowej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nowy tytul


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok