Radio Białystok | Koronawirus | Gowin: piloci wycieczek mogą się spodziewać pomocy z tarczy branżowej

Gowin: piloci wycieczek mogą się spodziewać pomocy z tarczy branżowej

30.11.2020, 14:11, akt. 14:24

Piloci wycieczek mogą się spodziewać pomocy w ramach tarczy branżowej - wynika z poniedziałkowej (30.11) wypowiedzi wicepremiera, ministra rozwoju, pracy i technologii Jarosława Gowina. Jak mówił, przygotowywane są też rozwiązania m.in. dla klubów fitness i lodowisk.

Jarosław Gowin, fot. Joanna Szubzda
Jarosław Gowin, fot. Joanna Szubzda

Wicepremier pytany na poniedziałkowej (30.11) konferencji prasowej o rozwiązania dla osób samozatrudnionych m.in. z branży turystycznej powiedział: "Wstępnie uważamy za zasadne objęcie osób samozatrudnionych w branżach zamkniętych takimi rozwiązaniami, jak 5 tys. zł dotacji, postojowe czy zwolnienie z ZUS".

Prosiłbym np. pilotów wycieczek, żeby spodziewali się optymistycznych decyzji Sejmu

 - wskazał.

Obecny na konferencji wiceminister rozwoju, pracy i technologii Marek Niedużak przyznał, że piloci i przewodnicy to jedna z branż dodanych do tarczy 6.0 na etapie prac senackich.

W tym obszarze jak najbardziej racjonalne jest poważne uwzględnienie pomocy dla pilotów, przewodników turystycznych - to nie są duże firmy, dla których dofinansowanie miejsc pracy jest istotne, tylko raczej jednoosobowe działalności 

- ocenił.

Minister Gowin przyznał, że "szeroko rozumiana branża turystyczna, łącznie z hotelarstwem, a także branża gastronomiczna, działalność kulturalna czy wszystkie formy działalności gospodarczej, które dotyczą kultury fizycznej, np. kluby fitness albo lodowiska" będą potrzebowały szczególnej pomocy ze strony państwa - restartu. Dodał, że rząd pracuje nad takimi rozwiązaniami.

Jakie one będą, trzeba się uzbroić w cierpliwość, bo nie wiemy jeszcze, jaki będzie dalszy przebieg pandemii, jak długo te formy działalności gospodarczej będą podlegały obostrzeniom. Na pewno wypracujemy jeszcze jakieś rozwiązania, które pozwolą uratować polskie hotele, polskie restauracje czy polskie kluby fitness 

- zapewnił Gowin. 

źródło: PAP | red: lma

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Hotelarze chcą wiedzieć, czy w okresie świątecznym będą mogli przyjmować gości

21.11.2020, 15:12

Hotelarze chcą jak najszybciej poznać związane z ich branżą plany rządu dotyczące wprowadzanych obostrzeń na święta Bożego Narodzenia i sylwestra. - Ta wiedza jest nam potrzebna już teraz - mówi dyrektor regionalny Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego i współwłaściciel hotelu w Augustowie Andrzej Burkiewcz.


Gowin: kolejna pomoc dla branż dotkniętych zamknięciem – wypłaty do 2 tys. zł z FGŚP

16.11.2020, 13:30

Wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin zapowiedział nowy instrument pomocy dla branż dotkniętych restrykcjami związanymi z koronawirusem – wypłaty w wysokości do 2 tys. zł na każdy etat i umowę zlecenie z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych.


Gowin: zamknięcie polskiej gospodarki na miesiąc to koszt około 100 mld zł

12.11.2020, 12:02

Zamknięcie polskiej gospodarki na miesiąc kosztowałoby blisko 100 mld zł - mówił w czwartek wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin. Jego zdaniem sprawa sklepów meblowych jest otwarta i po wprowadzeniu ustalonych z branżą standardów sanitarnych będzie można sklepy meblowe otworzyć.


Rzecznik MŚP i przedsiębiorcy proszą premiera o poparcie 10 propozycji zmian systemowych

9.11.2020, 17:39

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz w porozumieniu z reprezentantami 205 organizacji zrzeszających polskich przedsiębiorców zwrócił się z prośbą do premiera o poparcie i wdrożenie dziesięciu propozycji zmian systemowych, mających poprawić otoczenie prawno-gospodarcze.


Gowin: uruchomimy fundusze w ramach pomocy firmom

5.11.2020, 14:09

Dla przedsiębiorców dotkniętych obostrzeniami wz. z pandemią uruchomimy wszystkie fundusze, które sprawdziły się wiosną - wskazał w czwartek wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin. Trwają prace nad nowymi instrumentami wsparcia - dodał.


Wiceminister sportu: Trwa opracowanie propozycji dla branży fitness, basenów i siłowni

27.10.2020, 17:01

Rządzący opracowują założenia propozycji dla branży fitness, basenów czy siłowni w kontekście zagrożenia koronawirusem - poinformowała wiceminister sportu Anna Krupka.


Zwolnienie ze składek ZUS, świadczenie postojowe, mikrodotacja - to propozycje dla gastronomii

23.10.2020, 16:38

Zwolnienie ze składek ZUS, świadczenie postojowe, mikrodotacja – to propozycje rozwiązań na najbliższy miesiąc dla branży gastronomicznej - poinformowało w piątek (23.10) Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Antonia na Podlasiu" Agnieszki Panasiuk

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok