Radio Białystok | Koronawirus | W szpitalach tymczasowych w Białymstoku będą punkty szczepień na COVID-19

W szpitalach tymczasowych w Białymstoku będą punkty szczepień na COVID-19

autor: Renata Reda

19.01.2021, 11:59, akt. 12:15

W dwóch białostockich szpitalach tymczasowych mają być punkty szczepień na COVID-19. Decyzję taką podjął wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

stock.adobe.com
stock.adobe.com

Placówka w kompleksie klinik zakaźnych przy ul. Żurawiej od ponad miesiąca leczy zakażonych koronawirusem. Od grudnia w gotowości jest też szpital tymczasowy przy Wołodyjowskiego, ale na razie nie ma w nim pacjentów.

Obie placówki należą do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego. Jego rzeczniczka Katarzyna Malinowska-Olczyk mówi, że szpitale tymczasowe są przygotowywane na wypadek, gdyby 25 stycznia miały szczepić na COVID-19.

Jesteśmy przygotowani, żeby uruchomić dwa szpitale jako tymczasowe punkty szczepień. Wojewoda zdecydował, że od 25 stycznia te punkty mają działać i my już w tej chwili do tego się przygotowujemy. Czyli przygotowujemy grafik kadry, która będzie tam szczepić, oznakowanie, dojście do tych miejsc tak, żeby osoby, które będą się szczepić, mogły tam z łatwością trafić 

- mówi Katarzyna Malinowska-Olczyk.

Rzeczniczka dodaje, że w szpitalach tymczasowych preparat na COVID-19 może dostawać dziennie wiele osób, ale uzależnione jest to od liczby szczepionek.

Nie wiemy ile szczepionek w przyszłym tygodniu będzie do nas przyjeżdżać, ale jesteśmy w stanie zorganizować naprawdę długie godziny szczepień. Kwestia tylko tego, ile tych szczepionek będziemy otrzymywać

- dodaje Katarzyna Malinowska-Olczyk.

W naszym regionie zarejestrowanych jest na razie 235 punktów szczepień populacyjnych. W najbliższym czasie - jak wcześniej zapewniał w Polskim Radiu Białystok wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski, ta liczba ma się zwiększyć.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Burmistrz Zambrowa apeluje do lekarzy o stworzenie punktów szczepień

18.01.2021, 18:52

W niektórych miejscach w regionie - jak na przykład w Zambrowie - akcja szczepień przeciwko COVID-19 może być utrudniona. Tak twierdzi burmistrz tego miasta Kazimierz Dąbrowski. Zaapelował do zakładów podstawowej opieki zdrowotnej o przystąpienie do Narodowego Programu Szczepień.


Niektórzy seniorzy mają problemy, żeby zapisać się na szczepienia

18.01.2021, 18:13

Znalezienie odpowiedniego punktu szczepień, długie oczekiwanie na zgłoszenie konsultanta pod numerem infolinii 989, czy niemożność dodzwonienia się do przychodni. To główne problemy z jakimi spotykają się seniorzy, którzy chcą zarejestrować się na szczepienia na COVID-19.


Niektóre osoby w Podlaskiem dostały już drugą dawkę szczepionki

18.01.2021, 16:36

W podlaskich szpitalach rozpoczyna się akcja podawania drugich dawek szczepionki na COVID-19.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Nowy tytul

O kobietach… dla kobiet… na Dzień Kobiet!


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok