Radio Białystok | Koronawirus | Szczepienia nauczycieli klas I-III - zainteresowani powinni zgłaszać się do dyrektorów szkół

Szczepienia nauczycieli klas I-III - zainteresowani powinni zgłaszać się do dyrektorów szkół

autor: Ryszard Minko

5.02.2021, 12:36, akt. 18:17

Nauczyciele klas I-III mogą zgłaszać się do dyrektorów szkół, by wziąć udział w szczepieniach przeciw COVID-19.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda

Pytani przez nas szefowie białostockich placówek przyznają, że obecne zainteresowanie waha się od niespełna 30 do ponad 50 proc. uprawnionej do szczepień kadry.

Część nauczycieli obawia się proponowanej im szczepionki firmy Astra Zeneca i mówią, że chętniej przyjęliby preparat firmy Pfizer - przyznaje dyrektor zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Białymstoku Beata Falkowska. Jak wynika ze wstępnych deklaracji, w tej placówce zaszczepić się chce 28 proc. nauczycieli.

Podobnych obaw nie mają nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 51 w Białymstoku. Tam zainteresowanych szczepieniami jest blisko 2/3 z nich - mówi dyrektor placówki Andrzej Wasilewski. Dodaje, że nie są to jeszcze ostateczne deklaracje, na które czeka do poniedziałku.

W Białymstoku jest około 1800 nauczycieli, którzy mogą otrzymać szczepionkę przeciw COVID-19. Zainteresowani muszą zgłosić to dyrektorom szkół, którzy od poniedziałku będą rejestrować chętnych na podanie preparatu. Nauczyciele do 60 roku życia mają otrzymać szczepionkę firmy Astra Zeneca, starsi preparat Pfizera lub Moderny.


| red: bsd, sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Od 12 lutego przez dwa tygodnie zniesiona część obostrzeń

5.02.2021, 11:08

Premier Mateusz Morawiecki przedstawił decyzje dot. ewentualnych luzowań i funkcjonowania gospodarki w reżimie sanitarnym na kolejne 2 tygodnie.


Szczepienia pierwszej grupy nauczycieli mają potrwać do końca lutego

4.02.2021, 17:18

Do końca lutego mają się zakończyć szczepienia pierwszej grupy nauczycieli. Jak tłumaczy pełnomocnik rządu do spraw szczepień Michał Dworczyk - chodzi o tych pracowników szkół, przedszkoli i żłobków, którzy uczą teraz w trybie stacjonarnym.


Dworczyk: szczepionka AstraZeneki dla osób między 18. a 60. rokiem życia

2.02.2021, 20:13

- Na podstawie rekomendacji Rady Medycznej podjęta została decyzja, że szczepionka firmy AstraZeneca będzie wykorzystywana dla osób między 18. a 60. rokiem życia - poinformował szef KPRM Michał Dworczyk.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Nowy tytul

O kobietach… dla kobiet… na Dzień Kobiet!


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok