Radio Białystok | Koronawirus | Na UwB i Politechnice Białostockiej zakończyły się zapisy chętnych na szczepienia przeciwko COVID-19

Na UwB i Politechnice Białostockiej zakończyły się zapisy chętnych na szczepienia przeciwko COVID-19

autor: Ryszard Minko

18.02.2021, 14:47, akt. 14:56

Na dwóch największych uczelniach publicznych w regionie zakończyły się zapisy chętnych na szczepienia przeciwko COVID-19. Jak wynika z dotychczasowych deklaracji, preparat chce przyjąć ponad połowa uprawnionych.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Uniwersytet w Białymstoku i Politechnika Białostocka to dwie największe uczelnie publiczne w regionie zatrudniające po kilkaset osób, ale nie wszyscy pracownicy znaleźli się na liście uprawnionych do szczepień.

Preparaty firmy AstraZeneca mają otrzymać tylko nauczyciele akademiccy i inni wykładowcy, którzy nie ukończyli 65 lat. Na Uniwersytecie w Białymstoku to blisko 800 osób, z czego prawie pół tysiąca zgłosiło chęć zaszczepienia, natomiast na Politechnice zaszczepić się chce prawie 380 osób spośród 598 uprawnionych. 

Teraz rektorzy uczelni będą kontaktowali się z punktami szczepień i ustalali terminy podawania preparatów. Wraz z nauczycielami akademickimi, na szczepienia zapisywali się też pozostali nauczyciele ze szkół podstawowych i średnich. Do tej pory – jak informuje Ministerstwo Edukacji i Nauki – z zapisów skorzystało prawie pół miliona pedagogów.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


prof. Joanna Zajkowska

17.02.2021, 08:07

"Zachęcam do korzystania z takiej szczepionki, jaka jest dostępna, ponieważ to jest jedyny w tej chwili skuteczny sposób walki z pandemią - hamuje transmisje, hamuje zachorowania. Patrząc na efekty, jakie osiągnęli Izraelczycy, powinniśmy uwierzyć w skuteczność szczepionki i nie rezygnować z możliwości, jaką daje szczepienie" - mówi prof. Zajkowska.


Większość podopiecznych DPS-ów w Podlaskiem zaszczepiona drugą dawką szczepionki

16.02.2021, 14:05

Ponad 90 proc. podopiecznych podlaskich domów pomocy społecznej, którzy zgłosili się na szczepienia przeciw COVID-19, otrzymało drugą dawkę szczepionki - wynika z informacji przekazanych przez Podlaski Urząd Wojewódzki. Natomiast na pierwszą dawkę wciąż czeka ok. 200 mieszkańców tych domów.


Duże zainteresowanie zapisami na szczepienia na białostockich uczelniach publicznych

16.02.2021, 13:21

Duże zainteresowanie zapisami na szczepienia przeciwko COVID-19 na białostockich uczelniach publicznych. Pierwszego dnia prawie połowa uprawnionych zadeklarowała chęć przyjęcia szczepionki.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Nowy tytul

O kobietach… dla kobiet… na Dzień Kobiet!


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok