Radio Białystok | Koronawirus | Rozpoczęła się rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 kolejnych grup nauczycieli

Rozpoczęła się rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 kolejnych grup nauczycieli

2.03.2021, 11:02, akt. 12:08

Od godz. 8.00 trwa rejestracja na szczepienia kolejnych grup nauczycieli. Zapisy potrwają do środy, do końca dnia – przypomniało we wtorek (2.03) Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Szczepienia nauczycieli w Białymstoku, fot. Joanna Szubzda
Szczepienia nauczycieli w Białymstoku, fot. Joanna Szubzda

Zapisać się mogą nauczyciele do 69. roku życia

"Od godz. 8.00 wznowiona została rejestracja na #szczepienia przeciw #COVID-19 kolejnej grupy nauczycieli oświaty i akademickich oraz innych osób prowadzących zajęcia na uczelniach. Zapisy trwają do 3 marca, do końca dnia" – podał resort we wtorek (2.03) na Twitterze.W tej grupie są nauczyciele, nauczyciele akademiccy i osoby prowadzące zajęcia na uczelniach, w wieku do 69 lat. Szczepienia będą wykonywane preparatem AstraZeneca.

Grupa nauczycieli oświaty i nauczycieli akademickich w wieku 66-69 lat szacowana jest na ok. 18 tys. osób.

Podobnie jak przy wcześniejszych zapisach, zgłoszenia będą rejestrowane w dwóch systemach – dla nauczycieli oświaty w Systemie Informacji Oświatowej, dla akademickich w systemie POL-on.

Nauczyciel, który chce zostać zaszczepiony, powinien zgłosić to do dyrektora szkoły, przedszkola lub placówki oświatowej, w której jest zatrudniony. Ten go zarejestruje w SIO.


Nauczyciele będą zaszczepieni preparatem firmy AstraZeneca

W przypadku nauczycieli akademickich deklaracje udziału w szczepieniach zbiera uczelnia. Za rejestrację na szczepienia nauczycieli akademickich odpowiadają rektorzy. Nauczyciel akademicki, który pracuje na więcej niż jednej uczelni lub współpracuje z więcej niż jedną uczelnią, może zgłosić się do zaszczepienia tylko w jednej uczelni.

Jak informuje Ministerstwo Edukacji i Nauki, we wtorek i w środę rejestrować się mogą także nauczyciele, którzy przebywają na długotrwałych nieobecnościach, niezależnie od przyczyny, pracownicy zatrudnieni na stanowiskach pomocy nauczyciela, woźnych oddziałowych i instruktorzy praktycznej nauki zawodu.

Mogą rejestrować się też pracownicy Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i okręgowych komisji egzaminacyjnych.

Nauczyciele i nauczyciele akademiccy, którzy do tej pory nie skorzystali z możliwości rejestracji, a byli do tego uprawnieni, również będą mieli możliwość zgłoszenia się do szczepień we wtorek i w środę. Taką informację muszą przekazać swojemu dyrektorowi lub rektorowi.

W przypadku pytań dotyczących procesu szczepienia zachęcamy do kontaktu z infolinią pod numerem telefonu 989

 – podaje resort edukacji i nauki.

Nauczyciele do 69. roku życia (urodzeni po 31 grudnia 1951 roku) będą mieli podawaną szczepionkę firmy AstraZeneca. W ubiegłym tygodniu pozytywną rekomendację w tej sprawie wydała Rada Medyczna przy premierze i minister zdrowia. Zgodnie z nią wszystkie osoby od 18 do 69 lat mogą być szczepione tym preparatem. Wcześniej, zgodnie z poprzednią rekomendacją, szczepione nim mogły być tylko osoby do 65 lat.


źródło: PAP | red: lma

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Niepożądane odczyny poszczepienne

2.03.2021, 10:18

Jak sobie radzić z dolegliwościami po szczepieniu przeciw COVID-19 mówiły: prof. Joanna Zajkowska z Kliniki Chorób Zakaźnych i Neuroinfekcji UMB, konsultant wojewódzki w dziedzinie epidemiologii, a także Joanna Zabielska-Cieciuch, specjalistka medycyny rodzinnej.


Podlaskie przychodnie jednak otrzymają dostawy i będą w tym tygodniu szczepić seniorów

1.03.2021, 12:55

Wszyscy podlascy seniorzy, którzy w tym tygodniu mieli zaplanowane szczepienia, dostaną preparaty.


MZ: seniorzy od 65 do 69 lat będą szczepieni preparatem AstraZeneca

26.02.2021, 13:22

Seniorzy od 65 do 69 lat będą w najbliższym czasie szczepieni preparatem firmy AstraZeneca - poinformował w piątek (26.02) na konferencji prasowej rzecznik Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz. Dodał, że ta zmiana wynika z najnowszej rekomendacji Rady Medycznej przy premierze.


Prawie 100 tys. szczepień wykonano w Podlaskiem

25.02.2021, 15:12

Ponad 97 tys. szczepień przeciw COVID-19 wykonano dotąd w Podlaskiem - wynika z informacji zamieszczonych w czwartek (25.02) przez Ministerstwo Zdrowia. W regionie ponad 32 tys. osób otrzymało drugą dawkę szczepionki.


Osoby, które zapisały się na szczepienie mogą otrzymać SMS z prośbą o potwierdzenie zgłoszenia

21.02.2021, 09:11

Niektórzy nasi słuchacze dostają SMS-y z prośbą o potwierdzenie szczepienia i mają wątpliwości, czy nie jest to jakieś oszustwo.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Szpiedzy, wielka historia i miłość


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok