Radio Białystok | Koronawirus | Prezydent Andrzej Duda spotkał się z przedstawicielami białoruskiej mniejszości narodowej w Polsce

Prezydent Andrzej Duda spotkał się z przedstawicielami białoruskiej mniejszości narodowej w Polsce

26.03.2021, 16:33, akt. 28.03.2021, 21:05

Rozmawiali między innymi o finansowaniu czy braku instytucji kultury. Prezydent Andrzej Duda spotkał się w piątek (26.03) z przedstawicielami białoruskiej mniejszości narodowej w Polsce.

Prezydent Andrzej Duda, fot. Joanna Żemojda/Archiwum
Prezydent Andrzej Duda, fot. Joanna Żemojda/Archiwum

Jak mówił tuż po spotkaniu z głową państwa przewodniczący Białoruskiego Towarzystwa Historycznego profesor Oleg Łatyszonek, rozmowy dotyczyły spraw ważnych dla polskich Białorusinów.

- Prezydent bardzo się interesował tym, jak nam się wiedzie. Rozmawialiśmy o trudnościach strukturalnych, trudnościach z finansowaniem, o braku instytucji kultury białoruskiej, państwowych i samorządowych. Na zakończenie zaprosiliśmy prezydenta do białorusinów, na Podlasie z wizytą - mówi Oleg Łatyszonek.

W spotkaniu wzięli także udział przewodniczący Związku Białoruskiego w Rzeczypospolitej Eugeniusz Wappa oraz przewodniczący Białoruskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Jan Syczewski.

Uczestnicy spotkania poruszali także kwestie związane z ostatnimi represjami w stosunku do działaczy Związku Polaków na Białorusi. Jak dodaje profesor Oleg Łatyszonek, kwestie te są bardzo istotne również dla mieszkających w Polsce Białorusinów, gdyż mają bardzo bliskie kontakty z mieszkającymi na Białorusi Polakami.

źródło: PAP | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


W areszcie w Mińsku rozpoczęły się przesłuchania Andżeliki Borys

26.03.2021, 10:14

Andżelika Borys została przewieziona do aresztu w Mińsku, gdzie rozpoczęły się jej przesłuchania - tak wynika z ustaleń korespondenta Polskiego Radia na Białorusi.


Premier Mateusz Morawiecki i szef unijnej dyplomacji biorą w obronę Polaków na Białorusi

25.03.2021, 16:26

Temat represjonowanych Polaków został podjęty przez premiera RP Mateusza Morawieckiego na trwającym wideoszczycie Rady Europejskiej. Szef polskiego rządu zwrócił uwagę na brutalne postępowanie białoruskich władz wobec niewinnych ludzi.


Z Polski wydalono dwoje białoruskich konsulów

12.03.2021, 16:18

Wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz poinformował, że jego resort podjął decyzję o wydaleniu dwojga białoruskich dyplomatów. Chodzi o Konsul Generalną Białorusi w Białymstoku oraz Konsula Białorusi z Warszawy.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Szpiedzy, wielka historia i miłość


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok