Zimowe szaleństwa - 25.01.2022

25 stycznia 2022

Głos polskich Litwinów | Zimowe szaleństwa - 25.01.20220:00
0:00
Głos polskich Litwinów 2022-01-25 | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Moje zamiłowanie do uwieczniania, ale też wykształcenie architekta sztuki połączyły się w zawód fotografika. Lubię nietypowe miejsca odkrywać na nowo, jak tylne fasady domów w Kownie. Nowa metoda prezentowania na aluminiowych tablicach również ma wpływ na postrzeganie obrazu w innej perspektywie – twierdzi znany litewski fotografik Gintaras Cesonis z Kowna.

Obecnie rzadko uczestniczymy w karnawałowych zabawach, ale w moim dzieciństwie, to były wesołe spotkania, przejażdżki saniami i psikusy robione nie tylko w Sylwestra. Mieliśmy inne poczucie humoru- wspomina Eugenijus Kaminskas z  Żemaitkiemis.

Zapraszamy na imprezy kulturalne.

Zaprasza Zyta Wasiluk


Przeczytaj, zanim skomentujeszTrudne czasy dla kultury - 27.11.2022


Sytuacja finansowa, zwłaszcza z ogrzewaniem budynku jest bardzo poważna, gdyż olej opałowy mocno podrożał, a my jesteśmy organizacją no profit – zapewnia dyrektor Domu Litewskiego w Sejnach Anna Niewulis.

Gmina Puńsk stara się utrzymać przejezdność swoich dróg, ale nie czarną nawierzchnię, gdyż nas na to nie stać – twierdzi wójt Witold Liszkowski.
...Wspomnienia i Komiksy - 24.11.2022


Wspomnienie biskupa Antanasa Baranauskasa w Sejnach w 120 rocznice śmierci. Są miejsca, które warto odwiedzić – Dala Ostrowska.

Książka „Syberyjskie Haiku” jest książką dla wszystkich, ale zwłaszcza dla dzieci – opowiada Jurga Vile.

Projekt tworzenia filmu, komiksu, rękodzieła wzbogacił naszą społeczność i umocnił w przekonaniu, że w...Energia i judo - 22.11.2022


Gmina Sejny boryka się z zagadnieniem energetycznym i grzewczym. Posiadamy dwie szkoły oraz budynek gminy i placówkę kultury- każdy podmiot ma innego rodzaju ogrzewanie – twierdzi wójt Dariusz Łostowski.

Młodzi judocy z Kowna rywalizowali w międzynarodowym turnieju w Białymstoku. Pokazali wysoki poziom, ale trener Aistis dostrzega niedociągnięcia, nad którymi...Puńsk ze wspomnień i zbiorów opowiadań etnograficznych - 20.11.2022


"Za namową znajomych i koleżanek postanowiłam wydać książkę o Puńsku" mówi Marianna Misukanis. W tej książce znalazło się wiele materiałów zebranych przez ojca autorki Józefa Vainy, a wiele zamieszczonych w niej zdjęć nie było dotąd nigdzie publikowanych.Mała szkoła - 17.11.2022


Szkołą podstawową w Widugierach zarządza nowy dyrektor. Jakie możliwości rozwoju oraz problemy należy rozwiązywać w bieżącym roku szkolnym opowiada dyrektor Dawid Niemotko.

Litewscy rolnicy przyjeżdżają na zakupy do Polski, bo u nich również wszystko drożeje – opowiada Arturas Matusevicius z Łoździej.

Zaprasza Zyta WasilukZjazdy i jubileusze - 15. 11. 2022


X Zjazd Litewskiego Towarzystwa im. św. Kazimierza odbył się w dniu 12 listopada. Wybrany na kolejną kadencję przewodniczący Olgierd Wiaktor zapewnia o kontynuacji dotychczasowych prac oraz podejmowaniu nowych aktualnych wyzwań.65 - lecie Stowarzyszenia Litwinów w Polsce - 13.11.2022


Formy działalności Stowarzyszenia Litwinów w Polsce się zmieniają, ale cel pozostaje ten sam: pomoc w zachowaniu litewskiej tożsamości - mówi Olgierd Wojciechowski, wspominając 22 lata pełnienia funkcji przewodniczącego Stowarzyszenia.Rękodzieło na fali - 10.11.2022


Trwają prace przy tworzeniu parku w centrum Puńska. Przed kilkoma dniami został zamontowany nowy plac zabaw dla dzieci, na zakup którego środki pozyskano z dotacji udzielonej przez Suwalsko-Sejneńską Lokalną Grupę Działania.
 
 

Prowadzący:

Ruta Burdyn
Robert Słowik
Zyta WasilukREKLAMA
NieTeatr Januszkiewicz - Tymański

REKLAMA
OiFP Koncert Sylwestrowy

Wigilijne gotowanie

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok