Cała Litwa tańczy - 15.09.2022 r.

15 września 2022

Głos polskich Litwinów | Cała Litwa tańczy - 15.09.2022 r.0:00
0:00
Głos polskich Litwinów 2022-09-15 | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Jutro na placu szkoły podstawowej o godzinie 17, każdy kto tylko chce może wziąć udział w akcji "Cała Litwa tańczy" mówi dyrektor DKL w Puńsku Asta Pieczulis. Głównym organizatorem wydarzenia jest Narodowe Centrum Kultury Litwy.

Drogo, a będzie jeszcze drożej mówi wójt gminy Puńsk Witold Liszkowski. Spodziewanie podwyżki cen energii elektrycznej będą bardzo dużym obciążeniem budżetu gminy.

Zaprasza Robert Słowik


Przeczytaj, zanim skomentujesz

Naczynia i Muzeum - 08.12.2022


Naczynia gliniane, ręcznie szydełkowane serwety, tace, talerze z drewna wracają do łask. Dobrze się prezentują i są trwałe, a my na nowo zaczynamy je lubić – zapewnia Teresa Radzewicz - gospodyni z Przystawańc.
Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku zrobiło na nas ogromne wrażenie. Tyle zebranych eksponatów, przedstawionych w nowoczesny sposób. Litwa nie ma takiego...Sprawy Wspólnoty Litwinów w Polsce - 06.12.2022


Tworzenie litewskiej szkoły w Suwałkach, strategia litewskiej oświaty w regionie, echa Światowego Kongresu Młodzieży czy miejsce litewskiego dziedzictwa w budynku klasztornym w Sejnach - to tylko część spraw, omawianych na corocznym posiedzeniu Rady Wspólnoty Litwinów w Polsce, które odbyło się w dniu 4 grudnia w Puńsku - relacjonuje przewodnicząca Wspólnoty Jolanta Malinowska-...XIV tom Terra Jatwezenorum już wydany - 04.12.2022


Już w najbliższą sobotę będziemy mogli poznać bliżej XIV tom rocznika Terra Jatwezenorum oraz porozmawiać z autorami artykułów historycznych w nim zamieszczonych. Na prezentację wydawnictwa zaprasza Sygit Birgiel.Opał i wypieki - 01.12.2022


Znowu sytuacja zaczyna przypominać tamte czasy. Staramy się pomóc osobom, których nie stać na zakup opału na zimę. Na pewno nie pozwolimy nikomu zamarznąć – gmina posiada własne drewno opałowe z wycinki – twierdzi wójt Witold Liszkowski.

Koło Gospodyń Wiejskich w Przystawańcach wzięło udział w projekcie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego...

Trudne czasy dla kultury - 27.11.2022


Sytuacja finansowa, zwłaszcza z ogrzewaniem budynku jest bardzo poważna, gdyż olej opałowy mocno podrożał, a my jesteśmy organizacją no profit – zapewnia dyrektor Domu Litewskiego w Sejnach Anna Niewulis.

Gmina Puńsk stara się utrzymać przejezdność swoich dróg, ale nie czarną nawierzchnię, gdyż nas na to nie stać – twierdzi wójt Witold Liszkowski.
...Wspomnienia i Komiksy - 24.11.2022


Wspomnienie biskupa Antanasa Baranauskasa w Sejnach w 120 rocznice śmierci. Są miejsca, które warto odwiedzić – Dala Ostrowska.

Książka „Syberyjskie Haiku” jest książką dla wszystkich, ale zwłaszcza dla dzieci – opowiada Jurga Vile.

Projekt tworzenia filmu, komiksu, rękodzieła wzbogacił naszą społeczność i umocnił w przekonaniu, że w...Energia i judo - 22.11.2022


Gmina Sejny boryka się z zagadnieniem energetycznym i grzewczym. Posiadamy dwie szkoły oraz budynek gminy i placówkę kultury- każdy podmiot ma innego rodzaju ogrzewanie – twierdzi wójt Dariusz Łostowski.

Młodzi judocy z Kowna rywalizowali w międzynarodowym turnieju w Białymstoku. Pokazali wysoki poziom, ale trener Aistis dostrzega niedociągnięcia, nad którymi...Puńsk ze wspomnień i zbiorów opowiadań etnograficznych - 20.11.2022


"Za namową znajomych i koleżanek postanowiłam wydać książkę o Puńsku" mówi Marianna Misukanis. W tej książce znalazło się wiele materiałów zebranych przez ojca autorki Józefa Vainy, a wiele zamieszczonych w niej zdjęć nie było dotąd nigdzie publikowanych.
 
 

Prowadzący:

Ruta Burdyn
Robert Słowik
Zyta WasilukREKLAMA
SILVA KULAKOWSKI OiFP

REKLAMA
OiFP Koncert Sylwestrowy

Wigilijne gotowanie

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok