Współpraca najważniejsza - 23.03.2023

23 marca 2023

Głos polskich Litwinów | Współpraca najważniejsza - 23.03.20230:00
0:00
Głos polskich Litwinów 2023-03-23 | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Wyborom samorządowym w Litwie poświeciłem dużo uwagi mówi wójt gminy Puńsk Witold Liszkowski. Wyniki pokazują, że tylko w kilku zaprzyjaźnionych rejonach doszło zmian na stanowisku mera ale to nie znaczy, że współpraca w ramach różnych projektów będzie zachwiana - dodaje Liszkowski.

Dzieci są bardziej skłonne do przelewania swoich myśli na papier. A co jest impulsem do tworzenia u dorosłych. Zapadaliśmy dziś o to dwie pisarki z Litwy Erika i Enrika.

Zaprasza Robert Słowik


Przeczytaj, zanim skomentujesz

Potrzebni chórzyści - 06.06.2023


Nowe głosy są mile widziane w chórze „Dzukija” i innych zespołach Domu Kultury Litewskiej w Puńsku – zachęca dyrektor placówki Asta Pieczulis.

Był czas, że polscy pogranicznicy pomagali mi zbierać rokitnik. Tak się żyło przy granicy polsko-litewskiej przed wejściem do Unii Europejskiej – wspomina Danuta Judycka z Jeglińca.


Zaprasza...Sejmowa delegacja Litwy u naszych rolników - 04. 06. 2023


Delegacja Sejmowego Komitetu do Spraw Wsi Republiki Litwy odwiedziła Spółdzielnię Mleczarską w Piątnicy, a także gościła u rolników gminy Puńsk - wizytę relacjonuje sekretarz gminy Jan Wojczulis.Dzień Dziecka - 01.06.2023


Osada Jaćwiesko – pruska organizuje upamiętnienie zesłanych na Sybir mieszkańców z przygranicznych miejscowości – opowiada gospodarz uroczystości Piotr Łukaszewicz.

Miłośnicy śpiewania znanych litewskich piosenek mogą przyjść na wspólne śpiewanie do Domu Kultury Litewskiej w Puńsku – zaprasza Asta Pieczulis.

Czy dzieci znają swoje prawa i...Litewski wieczór i Święto chórów - 30. 05. 2023


VI Litewski Wieczór w Suwałkach zgromadził miłośników pieśni, tańca, muzyki i teatru - mini reportaż z uroczystości. Komentują: organizatorka Jolanta Malinowska -Wiaktor, kierownik zespołu "Ančia" Witold Boćwiński oraz autorka wystawy krajek Anastazja Sidor.Karta języków - 28.05.2023


Zachowanie tożsamości narodowej jest uzależnione od możliwości nauki języka i kultywowania tradycji. Europejska karta języków regionalnych lub mniejszości narodowych chroni prawa mniejszości – twierdzi Algirdas Vaicekauskas- z-ca przewodniczącego SL w P.

Sezon turystyczny w skansenie czas zacząć- dziś pierwsza impreza organizowana przez urząd gminy w Puńsku –...Szkoła Żiburys i mama - 2023.05.25


Młodzież ze szkoły Żiburys w Sejnach podczas wieloletniej edukacji, poznała zasady koleżeństwa, współpracy i liczą, że przyjaźnie nawiązane w tym czasie przetrwają w przyszłości – Mikolas, Erika i Piotr.
Młodzież odnalazła się w tym środowisku i dokonuje mniej lub bardziej właściwych wyborów – twierdzi dyrektor Algirdas Vaicekauskas.

Nasze mamy...Egzamin ósmoklasisty - 23.05.2023


Trzy dni, trzy przedmioty egzaminacyjne. Czy pierwszego dnia było trudno? Co przyniesie jutrzejszy egzamin za matematyki? Te i inne pytania zadaliśmy dziś w szkole podstawowej w Puńsku.Strategia i współpraca terytorialna - 21. 05. 2023


W Puńsku odbył się Zjazd Założycielski Europejskiej Grupy Współpracy Terytorialnej; Rada Gminy przyjęła plan strategii rozwoju na lata 2023-2030 - informuje wójt gminy Witold Liszkowski.Matura z języka litewskiego - 18.05.2023


Egzamin maturalny z języka litewskiego zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym był prosty, ponieważ, to nasz język ojczysty – zgodnie twierdzą maturzystki Adriana i Wiktoria z liceum 11 Marca w Puńsku.

Seniorzy bardzo potrzebują bycia razem i uczenia się nowych rzeczy, bo świat idzie do przodu, a człowiek uczy się przez całe życie. Seniorzy w Domu...
 
 

Prowadzący:

Ruta Burdyn
Robert Słowik
Zyta WasilukREKLAMA
NIETEATR - BELFER

REKLAMA
OiFP IX SYMFONIA BEETHOVENA

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok