Kredyt gotówkowy online — jest możliwy do uzyskania?

[Artykuł sponsorowany]

19.11.2020, 09:52, akt. 3.03.2021, 14:03


Materiały promocyjne, Totalmoney.pl
Materiały promocyjne, Totalmoney.pl

Kredyty gotówkowe są coraz częściej zaciągane na różne cele. Ich popularność wynika przede wszystkim z łatwości pozyskania dodatkowej gotówki, jak również z atrakcyjnych warunków, które proponują banki.

Współcześnie nie musimy jednak wybierać się do stacjonarnych placówek, aby otrzymać pomoc finansową. W większości banków weźmiemy kredyt gotówkowy online dzięki Totalmoney, wystarczy złożyć wniosek bez wychodzenia z domu. Jak starać się o takie zobowiązanie i jakie kroki należy wykonać, aby środki szybko pojawiły się na koncie?

Dla kogo przeznaczony jest kredyt gotówkowy online?


Kredyty gotówkowe online są dostępne dla osób, które spełniają podstawowe kryteria narzucone przez banki. Chodzi tutaj przede wszystkim o zdolność kredytową, na którą składa się kilka czynników. Jest ona uzależniona nie tylko od wysokości i źródła dochodów, ale także od historii kredytowej, wysokości wydatków i wielu innych.


Na zdolność kredytową składają się takie kwestie jak:


— Wysokość dochodów i forma zatrudnienia — Największe szanse na szybki kredyt gotówkowy mają osoby pracujące na umowę o pracę na czas nieokreślony, ale również klienci, którzy podpisali umowę na czas określony, a do jej końca pozostało sporo czasu. Zaraz po nich, na kredyt gotówkowy mogą liczyć przedsiębiorcy, jednak w tym przypadku banki wymagają zazwyczaj minimum 1 roku działalności na rynku. Nie oznacza to jednak, że pomocy finansowej nie otrzymamy, gdy wykonujemy pracę na podstawie umowy cywilnoprawnej, np. o zlecenie. Tacy konsumenci również mogą wnioskować o kredyt gotówkowy online. Tutaj bierze się pod uwagę długość współpracy z konkretnym pracodawcą, a także wysokość miesięcznych dochodów i stabilność finansową.

 Wysokość wydatków — Podczas wypełniania wniosku należy podać średnią kwotę, jaką co miesiąc ponosimy na nasze utrzymanie. Dodatkowo, jeśli w gospodarstwie domowym mieszkają osoby pozostające na naszym utrzymaniu, musimy zawrzeć taką informację i podać ich liczbę. Oprócz tego, konieczne jest zaznaczenie, czy oprócz stałych opłat w związku z rachunkami i zakupem żywności, posiadamy inne zobowiązania, np. alimentacyjne lub kredytowe.

— Historia kredytowa w BIK — Kredyt gotówkowy online jako produkt bankowy wiąże się ze sprawdzeniem wiarygodności klienta. Banki zawsze analizują najważniejsze rejestry i bazy, z czego istotną wagę posiada Biuro Informacji Kredytowej. Wówczas pobierane są raporty zawierające historię kredytową wnioskodawców. Znajdują się w nich szczegółowe informacje o zaciąganych zobowiązaniach i ich spłacie. Jeśli była nieterminowa, mamy mniejsze szanse na szybki kredyt gotówkowy online. Z kolei jeśli okaże się, że posiadamy niespłacony kredyt lub pożyczkę w dosyć wysokiej kwocie, bank może odmówić nam pomocy finansowej.

 Długi i wpis do rejestrów dłużników — Oprócz historii kredytowej w BIK banki sprawdzają także KRD (Krajowy Rejestr Dłużników) oraz inne tego typu bazy, np. BIG. Znajdują się w nich wpisy odnośnie do niespłaconych długów konsumenckich i firmowych. Jeśli więc jesteśmy zadłużeni, bank odrzuci nasz wniosek, wydając negatywną decyzję kredytową. Identycznie sytuacja przedstawia się, gdy w naszej sprawie toczy się postępowanie egzekucyjne i np. komornik zajął nasze konto. W tym przypadku nie mamy szans na kredyt gotówkowy online i musimy szukać pomocy wyłącznie w firmach pozabankowych, oferujących pożyczki dla zadłużonych.

Wniosek o kredyt gotówkowy online


Jak sama nazwa wskazuje, wnioskowanie o kredyt gotówkowy może odbyć się w pełni przez Internet. Nie musimy więc odwiedzać stacjonarnych placówek, aby otrzymać dodatkową gotówkę. Wystarczy wypełnić formularz na stronie www wraz z oświadczeniem o dochodach i potwierdzić tożsamość.

 

We wniosku o kredyt gotówkowy całkowicie przez internet wprowadzamy:


— Dane osobowe;

— Informacje z dowodu osobistego;

— Formę zatrudnienia i wszystkie dane firmy, w której pracujemy lub dane naszej firmy, jeśli prowadzimy działalność gospodarczą;

— Średnią wysokość dochodów (Np. z 3 ostatnich miesięcy);

— Wysokość stałych wydatków na utrzymanie i innych zobowiązań, np. alimentów.

— Liczbę osób w gospodarstwie domowym na utrzymaniu;

— Kwotę kredytu i okres spłaty, jaki nas interesuje;

— Numer rachunku bankowego, na który mają trafić środki z kredytu.


Po wysłaniu wniosku musimy potwierdzić tożsamość. Najczęściej proces ten odbywa się przez wykonanie przelewu weryfikacyjnego na kwotę 1 zł., jednak w niektórych bankach można udostępnić dane w aplikacji mobilnej. Bank, po otrzymaniu danych, sprawdzi ich wiarygodność i porówna je z tymi wprowadzonymi w formularzu. Następnie przechodzi do analizy zdolności kredytowej i wydania decyzji o udzieleniu kredytu lub odrzuceniu wniosku.


Może zdarzyć się, że bank będzie potrzebował dodatkowych informacji lub udostępnienia dokumentacji. Wówczas spodziewajmy się połączenia z konsultantem, który przeprowadzi nas przez dalsze procedury. Przy wnioskowaniu o kredyt gotówkowy online na wyższą kwotę, banki proszą o zaświadczenie od pracodawcy, umowę o pracę lub PIT-y ze wskazanych okresów.

 
 
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

Szpiedzy, wielka historia i miłość

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok