Ubezpieczenie GAP – czym właściwie jest?

8 stycznia 2021

Materiały reklamowe, Ubezpieczenie GAP
Materiały reklamowe, Ubezpieczenie GAP

Wyobraź sobie, że Twój samochód został skradziony lub bardzo poważnie uszkodzony, a Ty do spłaty masz jeszcze kredyt, który zaciągnąłeś, by kupić pojazd. W takiej sytuacji może okazać się, że wypłacone odszkodowanie nie wystarczy Ci na naprawy, a do tego wszystkiego będziesz musiał w dalszym ciągu płacić raty. Wtedy właśnie z pomocą może przyjść Ci ubezpieczenie GAP - https://najtaniejuagenta.pl/ubezpieczenie-gap-ochrona/.

Jak działa ubezpieczenie GAP?

Jeśli kupiłeś samochód na kredyt lub w leasing, oprócz OC jesteś również zobowiązany do wykupienia polisy autocasco. Jak już wspomnieliśmy wyżej, może okazać się, że oba ubezpieczenia nie będą w stanie pokryć kosztów, które wygeneruje kradzież lub uszkodzenie pojazdu. W takiej sytuacji jedyną ochronę może zagwarantować ubezpieczenie GAP. W ramach tej polisy odszkodowanie jest wypłacane w razie kradzieży oraz szkody całkowitej auta. Warto również wspomnieć, że fakt, czy byłeś sprawcą, czy poszkodowanym nie ma znaczenia w kontekście wypłaty odszkodowania. 

Ubezpieczenie GAP – jakie są rodzaje?

Zasadniczo istnieją trzy rodzaje ubezpieczenia GAP. Poniżej znajdziesz opis każdego z nich.

  • GAP fakturowy – najdroższy rodzaj ubezpieczenia GAP. Polega na tym, że ubezpieczyciela wypłaca różnicę pomiędzy ceną samochodu na fakturze, a jego wartością rynkową ustalaną na dzień kradzieży lub uszkodzenia.
  • GAP finansowy – wariant, który jest najtańszy. Sprawdza się przede wszystkim przy leasingu z niskim wkładem własnym i wysoką kwotą wykupu pojazdu. Towarzystwo ubezpieczeniowe pokrywa różnicę pomiędzy pozostałymi do spłaty ratami leasingu a kwotą wypłacanego AC.
  • GAP indeksowy – ten rodzaj jest wybierany najczęściej przy krótkich umowach leasingowych i polega na tym, że ubezpieczyciel wypłaca odszkodowanie w wysokości od 20% do 30% wartości skradzionego lub uszkodzonego pojazdu.

Osoby zainteresowane tego typu ochroną mogą również wykupić GAP Casco. Dzięki takiej polisie pokrywana jest różnica pomiędzy wypłatą z ubezpieczenia OC/AC, a sumą ubezpieczenia autocasco.

Ubezpieczenie GAP – ile kosztuje?

Oczywiście każde towarzystwo ubezpieczeniowe podchodzi do tematu nieco inaczej, ale przyjęło się, że ubezpieczenie GAP kosztuje od 0,4% do 1,2% wartości całkowitej pojazdu rocznie. Zazwyczaj składka jest doliczana do umowy kredytowej lub leasingowej. Jeśli interesują Cię konkretniejsze informacje, to poniżej znajdziesz ceny polis GAP dla poszczególnych rodzajów ubezpieczenia:

  • GAP fakturowy – od 0,7% do 1,2%
  • GAP finansowy – od 0,4% do 0,5%
  • GAP indeksowy – od 0,7% do 0,8%

Dla przykładu samochód o wartości 100 000 zł będzie mógł być ubezpieczony polisą GAP za kwotę od 400 do 1200 zł rocznie. Nie są to powalające składki i warto zastanowić się na tego typu ochroną.

Czy to ma sens?

Musisz wiedzieć, że nowe samochody tracą na wartości w zastraszająco szybkim tempie. Średnio po trzech latach wartość pojazdu jest mniejsza aż o 50% niż w dniu zakupu. Ubezpieczenie GAP sprawi, że w razie kradzieży lub wypadku nie będziesz więc musiał spłacać rat kredytu lub leasingu, gdy zostaniesz pozbawiony pojazdu. Jeśli szukasz dobrych ofert ubezpieczeniowych, powinieneś poznać lepiej charakter każdej z polis. Wejdź na stronę https://najtaniejuagenta.pl/poradnik-oc-ac/ i dowiedz się, więcej o tym, jak wybrać tanie OC i AC.


Jakie pościele Polacy najchętniej wybierają do sypialni?


Wybierając pościel do sypialni, coraz częściej zwracamy uwagę nie tylko na jej wygląd, ale też na jakość. Sprawdziliśmy, jakie pościele cieszą się uznaniem Polek i Polaków.Ulga na dzieci w PIT 37


Dzieci to ogromna radość, ale też i odpowiedzialność. W tym konieczność zapewnienia im odpowiednich warunków życia i rozwoju. Na to potrzebne są środki finansowe. Od dłuższego czasu w Polsce mamy do czynienia z kryzysem demograficznym. Liczba ludności w Polsce jest coraz niższa, a społeczeństwo się starzeje. Odpowiedzią na to mają być różne rodzaje programów socjalnych i...Rozliczenie PIT-37 w 2021 roku - co warto wiedzieć?


Do ostatecznego terminu złożenia rozliczenia podatkowego za rok 2020 jest jeszcze trochę czasu. Jeśli jednak liczysz na zwrot nadpłaconego podatku, warto złożyć rozliczenie jak najszybciej. Koniecznie upewnij się także, czy masz prawo do skorzystania z jednej z obowiązujących obecnie ulg.Przekonaj się, dlaczego pozycjonowanie stron w wyszukiwarkach pomoże Ci w sprzedaży


Ostatnie lata i miesiące przyniosły wiele zmian na polu marketingu sieciowego, dlatego właśnie coraz trudniej własnoręcznie zadbać o widoczność w sieci. Zwyczajny przedsiębiorca coraz częściej najzwyczajniej nie ma czasu, by samodzielnie stawać w szranki z konkurencją, która pozycjonuje się z pomocą specjalistów w marketingu internetowym. Poniżej wraz z fachowcami z branży...Jak znaleźć pracę w Białymstoku?


Nie da się ukryć, że poszukiwanie miejsca pracy determinuje miejsce zamieszkania. Są takie regiony w naszym kraju powodujące, że jest zdecydowanie ciężej znaleźć dobrą pracę i mówimy tutaj o tzw. Polsce B, czyli wschodzie, które dominują w jedno duże miasto i ewentualnie parę mniejszych, jednak jest więcej wsi. Trudności ze znalezieniem pracy pojawiają się szczególnie...STS wznosi sponsoring Ekstraklasy na zupełnie nowy poziom


Kluby piłkarskie praktycznie od zawsze opierały swoją działalność na sponsorach. Niestety, bez odpowiedniego wsparcia finansowego zrealizowanie niektórych inwestycji byłoby po prostu nierealne. Dlatego znalezienie odpowiedniego sponsora, zwłaszcza w dzisiejszym świecie, stanowi niezwykle ważną kwestię dla każdego klubu.Garaże drewniane - wysoka jakość w niskiej cenie


Panujący w naszym kraju klimat nie sprzyja przechowywaniu pojazdów na zewnątrz. Zmieniające się w zależności od pór roku warunki atmosferyczne negatywnie wpływają na stan techniczny samochodów, motorów, a nawet rowerów.

Moda weselna 2021 – minimalizm i personalizacja


Moda ślubna i weselna podlega corocznym modyfikacjom. To nie tylko odzwierciedlenie trendów modowych ogółem, ale też aktualnej sytuacji. Ze zrozumiałych powodów w sezonie 2021 będzie dominował minimalizm. Jednocześnie wesela będą bardziej spersonalizowane niż do tej pory.
 
 
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

"Antonia na Podlasiu" Agnieszki Panasiuk

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok