Gdzie się oświadczyć w Białymstoku? 5 topowych miejsc na zaręczyny

[Artykuł sponsorowany]

3.02.2021, 14:53, akt. 3.03.2021, 13:50


Czy Białystok może być stolicą miłości – miastem, w którym swój początek mają romantyczne historie? Jak najbardziej! Urokliwe uliczki i zachwycające parki aż się proszą o to, aby wykorzystać je jako scenerię dla miłosnych wyznań i... zaręczyn. Poznaj 5 miejsc idealnych na zaręczyny w Białymstoku. Pierścionek z brylantem, bukiet kwiatów i bajeczna oprawa miasta sprawią, że ukochana na pewno powie „tak”.

Oto 5 wyjątkowych miejsc w Białymstoku, które naszym zdaniem zdecydowanie warto rozważyć jako miejsce zaręczyn.

Romantyczne miejsca na zaręczyny w Białymstoku - top5

Aleja Zakochanych na Plantach

Zanurzona w subtelnym półmroku parkowa alejka to dobry pretekst, aby chwycić się za ręce. Aleję Zakochanych warto odwiedzić również z innego powodu – podczas letnich wieczorów, przeważnie w weekendy i święta, można tu podziwiać główną atrakcję parku, czyli pokaz kolorowych fontann. Często stają się one tłem dla organizowanych tuż obok koncertów muzyki poważnej lub lokalnych artystów. Gra świateł, muzyka, śpiew – nic dziwnego, że aleja jest wypełniona wpatrzonymi w siebie parami.

Ogrody Branickich

Pałac Branickich nazywany jest Wersalem Wschodu, a przylegający do niego barokowy park to jedno z najpiękniejszych tego typu miejsc w regionie. Ogród zaprojektowano w XVIII wieku na wzór francuski, inspirując się oczywiście włościami wersalskimi. Charakterystycznym elementem jest kolekcja rzeźb – początkowo zbiór liczył 200 sztuk, jednak przez ostatnie stulecia skurczył się do 18. Dlaczego o tym wspominamy? Dzięki takim ciekawostkom zabłyśniesz wiedzą przed swoją wybranką! Zapamiętaj jeszcze jedną: odtworzony według rysunków i malowideł Pawilon pod Orłem to jedyna w Polsce tego typu altana woliera. Jest strategicznie ulokowana, roztacza się z niej urzekający widok na kanał i część parku, to więc naprawdę dobre miejsce na zaręczyny w Białymstoku.

Rezerwat Las Zwierzyniecki

A może od idealnie przystrzyżonych bukszpanów wolisz dzikie rejony? Z drugiej strony wcale nie chcesz rezygnować z bliskości centrum? W takiej sytuacji koniecznie zabierz swoją ukochaną do Rezerwatu przyrody Las Zwierzyniecki. Jeśli i ona kocha przyrodę, na pewno zachwycą ją stare, ponad stuletnie graby. Dziesiątki ścieżek i krzyżujących się dróżek sprawią, że „zagubicie się” tu na długie godziny. W odpowiednim momencie, kiedy zacznie się ściemniać, otul ją swoją bluzą i poczęstuj herbatą z termosu, a następnie, nie bacząc na gałązki i liście, klęknij na jedno kolano.

Rynek Kościuszki

Jeżeli zaś jesteś zwierzęciem typowo miejskim, nie oddalaj się od strategicznego miejsca w Białymstoku, czyli Rynku Kościuszki. Na Rynku warto rozpocząć randkę („spotkajmy się pod fontanną!”), jak również ją zakończyć. Zabierz ją na spacer znanymi uliczkami, pokaż rzeźbę przedstawiającą małego Zamenhofa, zaproś na kultowe gofry, kup bukiecik kwiatów u starszej pani. Drobne gesty naprawdę są w cenie i udowadniają, że masz duszę romantyka. Następnie powiedz, że mógłbyś tak z nią spacerować całe życie! Oczywiście nie zapomnij o pierścionku zaręczynowym. Białystok i Rynek Kościuszki będziecie już zawsze wspominać z wielkim sentymentem.

Opera i Filharmonia Podlaska

Jeżeli spacery i wędrówki po lesie to zdecydowanie nie Wasza bajka, zapewnij swojej ukochanej wyjątkowy wieczór wypełniony kulturalnymi wrażeniami. Kiedy tylko będzie to możliwe, zaproś ją na wyjątkowy wieczór. Koncert, musical, spektakl to świetne okazje, aby wprawić Was oboje w niecodzienny, podniosły nastrój. Oraz nieco się wystroić! Scenariusz pisze się tu w zasadzie sam: najpierw muzyka, potem piękne widoki, które dostarczy Wam taras widokowy na dachu budynku opery. I jak tu nie powiedzieć „tak”? Nie widzimy innej opcji!


Gdzie kupić pierścionek zaręczynowy w Białymstoku?


To oczywiste, że chcesz ją zachwycić. Dotyczy to nie tylko oryginalnych okoliczności zaręczyn, ale również wyboru pierścionka. Do przemyślenia masz przynajmniej kilka kwestii: od materiału (w żółtym czy białym złocie?), przez styl (delikatny czy rozbudowany?), po kamień (bez ozdób czy z diamentem?). Warto poradzić się w tych kwestiach profesjonalistów z jednego z salonów z pierścionkami zaręczynowymi Marko w Białymstoku. Kierując się Twoimi preferencjami, pomogą Ci podjąć najlepszą decyzję i wybrać odpowiedni pierścionek.

Zaręczyny to moment, który pamięta się całe życie. Nie zdawaj się na przypadek, zadbaj o to, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Dotyczy to zarówno wyboru miejsca, jak i idealnego pierścionka, który Twoja wybranka będzie z dumą nosiła na palcu.

 
 
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

Szpiedzy, wielka historia i miłość

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok