Ile kosztuje ubezpieczenie domu / mieszkania?

[Artykuł sponsorowany]

8.02.2021, 08:36, akt. 3.03.2021, 13:50


Materiały reklamowe, ile kosztuje ubezpieczenie domu / mieszkania?
Materiały reklamowe, ile kosztuje ubezpieczenie domu / mieszkania?

Ubezpieczenie domu czy mieszkania jest dobrą decyzją, dzięki której możesz zabezpieczyć się przed finansowymi konsekwencjami różnych zdarzeń losowych. Jeśli jednak Twój domowy budżet jest ograniczony, z pewnością będziesz zastanawiać się, czy ten dodatkowy wydatek nie wpłynie na komfort życia. Zanim wybierzesz polisę, sprawdź ile kosztuje i jaki zapewnia zakres ochrony.

Czy ubezpieczenie domu lub mieszkania jest niezbędne?

Polisy ubezpieczeniowe mają na celu finansowe wsparcie ubezpieczonego w sytuacji, w której doznał on poważnej straty. Może nią być zarówno utrata mienia, jak i zdrowia czy dochodów. Tylko nieliczne formy ubezpieczenia są obowiązkowe i narzucone przepisami prawa. Do takich zalicza się między innymi OC komunikacyjne czy ubezpieczenie od odpowiedzialności za błędy w sztuce. Te ostatnie dotyczą pracowników służby zdrowia, księgowych czy prawników.

Z powyższego wynika, że ubezpieczenie domu lub mieszkania jest dobrowolne. Warto jednak uświadomić sobie, że w sytuacji kryzysowej tylko odszkodowanie wypłacone z polisy pozwoli odkupić utracone wyposażenie czy usunąć uszkodzenia dachu spowodowane przez wichurę. Ma to szczególne znaczenie, gdy dom stanowi jedyny dach nad głową, a utracony komputer jest niezbędnym narzędziem pracy. Na szczęście polisa mieszkaniowa nie musi być bardzo droga. Dzięki kalkulatorowi ubezpieczeń możesz porównać różne oferty i wybrać tę najkorzystniejszą dla siebie.

Jakie czynniki wpływają na wysokość składki ubezpieczeniowej?

Ubezpieczenia mieszkaniowe są oferowane przez towarzystwa, które indywidualnie ustalają warunki umowy. Dlatego przy takim samym pakiecie ochronnym w jednej firmie możesz zapłacić nawet dwa razy więcej niż w drugiej. Na szczęście w tej dziedzinie masz możliwość dokonywania wyboru wśród wielu ofert. Są jednak takie czynniki, które decydują o wysokości składki, ale nie możesz ich znacząco zmienić. Zaliczają się do nich:

  • powierzchnia ubezpieczanego lokalu,
  • wartość materialna budynku (mieszkania) i jego zawartości,
  • lokalizacja,
  • instalacje i systemy służące zwiększeniu poziomu bezpieczeństwa.

Niektóre z tych czynników możesz w nieznacznym stopniu modyfikować, tym samym obniżając składkę. Niekiedy wystarczy zainstalowanie patentowych zamków, alarmu czy czujników dymu, aby koszt polisy uległ zmniejszeniu.

Ile kosztuje ubezpieczenie nieruchomości?

Podanie konkretnej wysokości składki ubezpieczeniowej nie jest możliwe ze względu na to, że różnice w jej wysokości są bardzo duże. Wymieniając wartość średnią, z pewnością można wprowadzić w błąd osobę, której zależy na jak najkorzystniejszych opłatach. Mogą one bowiem być nawet o 100 zł niższe. W artykule na stronie https://rankomat.pl/nieruchomosci/ile-kosztuje-ubezpieczenie-domu-mieszkania znajdziesz wiele konkretnych informacji na temat oferowanych stawek ubezpieczeniowych. Zgodnie.z nimi koszt ubezpieczenia domu w towarzystwie Link4 wynosi 299 zł. Jego konkurent – firma Generali proponuje znacznie wyższe stawki, sięgające 445 zł. W Proamie za polisę zapłacisz 187 zł, a w TU Inter Polska – 305 zł.

 
 
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

Szpiedzy, wielka historia i miłość

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok