Ochrona zniżek OC – na czym to polega?

10 lutego 2021

Ochrona zniżek OC – na czym to polega?
Ochrona zniżek OC – na czym to polega?

Posiadanie samochodu oraz jego użytkowanie wiąże się z szeregiem dodatkowych kosztów. Posiadając auto cyklicznie opłacamy regularne przeglądy pojazdu, a także wszelkie konieczne ubezpieczenia. Między innymi ubezpieczenie OC i AC.

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • Na czym polega ochrona zniżek OC
  • Jak płacić korzystne składki na ubezpieczenie OC

Ochrona zniżek OC to kwestia, która jest bardzo istotna dla wielu polskich kierowców. Ubezpieczenie OC jest opłacane w sposób cykliczny. W zależności od sytuacji składka ubezpieczenia OC może mieć różną wysokość. Ubezpieczyciele premiują kierowców, którzy jeżdżą nie powodując kolizji przez dłuższy czas. Czy spowodowanie kolizji po dłuższym okresie bezkolizyjnej jazdy powoduje nagły wzrost składki na ubezpieczenie z tytułu OC?

Od czego zależy ochrona zniżek OC?

Jak już wspominaliśmy duże zniżki, oferowane przez ubezpieczycieli, w związku z ubezpieczeniem OC i AC, są oferowane kierowcom, którzy przez ostatnich kilka lat nie spowodowali żadnej stłuczki. Ubezpieczyciele anulują jednak zniżki tym kierowcom, którzy w danym roku stają się sprawcami wypadków drogowych. Co ważne każdy ubezpieczyciel we własnym zakresie określa, jakie zniżki i w jakiej wysokości są anulowane konkretnemu kierowcy. Tak naprawdę wszystko zależy od tego, jak poważną kolizję spowodowaliśmy i czy wypadki drogowe zdarzają nam się często czy nie. Każdy ubezpieczyciel podchodzi do tego indywidualnie, dlatego należy bardzo uważnie czytać i analizować warunki ubezpieczenia u danego ubezpieczyciela.

W zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego w umowach znajdziemy także zapis o tzw. ochronie zniżek. Chodzi tutaj o wykupienie dodatkowego ubezpieczenia oprócz standardowego OC i AC. Dzięki dodatkowej opłacie osoba ubezpieczona zyskuje gwarancję zachowania zniżek nawet po spowodowaniu przez nią kolizji drogowej. W zależności od ubezpieczyciela będzie to ochrona z zaznaczeniem obowiązywania do jednej kolizji lub zostanie uzależniona od kwoty ewentualnych kosztów, które będą niezbędne do pokrycia szkód.

Jak szukać ubezpieczenia OC na dobrych warunkach?

Wysokość składki ubezpieczenia OC zależy od wielu czynników. Dzieli Internetowi możemy sami sprawdzić, która z dostępnych ofert ubezpieczenia OC i AC na rynku, będzie dla nas najbardziej korzystna: https://kalkulatorubezpieczen.net.pl/ochrona-znizek-oc-na-czym-to-polega. Taka analiza na własną rękę, pozwala zorientować się w dostępnych promocjach. Dzięki takim wyszukiwarkom, łatwo i szybko porównamy oferty między sobą. Daje nam to czas na przemyślenia i podjęcie rozważnej decyzji.

 
 
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

Nowy tytul

O kobietach… dla kobiet… na Dzień Kobiet!

„Łamacz szyfrów” Andrzeja Fedorowicza

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok