Laminowanie włosów - zabieg lśniących i nawilżonych włosów

[Artykuł sponsorowany]

3.03.2021, 13:22, akt. 13:23


Laminowanie włosów - zabieg lśniących i nawilżonych włosów
Laminowanie włosów - zabieg lśniących i nawilżonych włosów

Laminowanie włosów to pokrycie powierzchni włosa specjalnie dobranym preparatem, a następnie wystawienie ich na oddziaływanie ciepła. Ciepło wspomaga regenerację włosów i przyspiesza wchłanianie substancji odżywczych, które maksymalnie je wygładzają.


Laminowania włosów ma na celu zabezpieczenie ich przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, np. wysokiej temperatury czy wilgocią. Zabieg ten sprawdzi się w przypadku każdego rodzaju włosów, gdyż ma również na celu całkowite domknięcie łusek włosów.

Laminowanie włosów - efekty


Rezultatem zabiegu jest przede wszystkim ich zabezpieczenie przed uszkodzeniami mechanicznymi, spowodowanymi gorącą temperaturą, działaniem drażniących kosmetyków, np. lakieru do włosów, a także wilgocią czy szczotkowaniem.

Najbardziej spektakularne efekty zauważysz, jeśli twoje włosy są suche i mocno zniszczone, np. rozjaśnianiem czy stylizacją. Tworząc ochronną warstwę, laminacja wypełnia rozchylone łuski włosa, dzięki czemu kosmyki tworzą gładką, jednorodną całość. To powoduje, że włosy stają się lśniące, optymalnie dociążone, bardzo miękkie oraz gładkie jak po wyprostowaniu.

Jeśli masz włosy niesforne i puszące się, to idealny zabieg dla ciebie. Laminacja włosów nie tylko poprawia ich kondycję, ale także ujarzmia gęste pasma z dużą objętością, które charakteryzują się sporą ilością baby hair. Laminacja włosów zabezpiecza również końcówki przed łamaniem i rozdwajaniem się. Ponadto powoduje, że włosy łatwiej się rozczesują, a podczas mycia nie plączą się. Są także bardziej elastyczne i lepiej się układają.

Efektem laminacji włosów jest również ich wzmocnienie. Ze względu na warstwę, która pokrywa włosy, wydają się one grubsze i bardziej mięsiste oraz gęstsze.

Pamiętaj jednak o tym, że laminowanie włosów dostarcza twoim włosom ogromnej dawki protein. Zatem jeżeli twoje włosy są mocno wysokoporowate albo nie przepadają za proteinami, cząsteczki żelatyny mogą być dla nich zbyt małe. Przez to zamiast osadzać się jedynie na powierzchni włosa, będą wnikać w ubytki, które wcześniej powstały. Efektem może być jeszcze większe puszenie się kosmyków.

Laminowanie włosów w salonie fryzjerskim


Laminowanie włosów u fryzjera to zwykle zabieg aplikacji keratyny, która wprowadzana jest za pomocą wysokiej temperatury. Zabieg ten ma za zadanie nawilżyć, odżywić i zregenerować włosy, a efekt utrzymuje się nawet do kilku miesięcy. Na cenę ma wpływ wiele czynników - oprócz miejsca, w którym znajduje się salon, również długość włosów oraz użyte kosmetyki. Koszt zabiegu wynosi zazwyczaj od 300 do 800 zł, zatem jeśli nie jesteś do tego przekonana albo budżet ci na to w tym momencie nie pozwala, możesz spróbować wykonać laminację włosów w zaciszu domowym.

Wskazania do zabiegu laminowania włosów

Zabieg ten jest szczególnie przydatny w przypadku włosów silnie zniszczonych prostowaniem, koloryzacją albo lakierami, trwałą czy innymi zabiegami upiększającymi. Laminowanie włosów to często ostatnia szansa ratunkiem przed koniecznością ich obcięcia. Po zabiegu włosy stają się błyszczące i widoczne odżywione oraz odbudowane.

Laminowanie włosów w domu


Zabieg laminowania możesz przeprowadzić samodzielnie w domu. Dzięki temu sporo możesz zaoszczędzić, gdyż koszt samodzielnego wykonania laminowania włosów to około 1-2 zł. Wykonuje się to z pomocą żelatyny. Żelatyna na włosy działa zbawiennie ze względu na wysoką zawartość protein.

Laminowanie włosów w domu - instrukcja krok po kroku

  1. Przed przystąpieniem do zabiegu dokładnie umyj włosy szamponem, spłucz i delikatnie osusz ręcznikiem,
  2. W czajniku zagotuj wodę. Do szklanki wsyp 1 łyżkę żelatyny oraz 3 łyżki goracej wody. Następnie mieszaj do całkowitego rozpuszczenia żelatyny. W przypadku jej słabego rozpuszczania się, możesz dodać jeszcze 1 łyżkę gorącej wody,
  3. Następnie do rozpuszczonej żelatyny dodaj 1 łyżkę odżywki albo ulubionej maski do włosów i dokładnie wymieszaj. Powstałą mieszankę nakładaj na włosy, dokładnie wcierając,
  4. Nałóż na włosy czepek albo owiń je folią i ręcznikiem albo załóż termo-czepek. Włosy powinny mieć ciepło,
  5. Po około 30-40 minutach dokładnie zmyj maskę ciepłą wodą.

Laminowanie włosów można wykonać także przed myciem włosów. W tym celu miksutrę musisz wzbogacić o oliwę z oliwek, olej ze słodkich migdałów czy olej arganowy oraz sok z cytryny.

Zabieg ten w prosty i szybki sposób jest w stanie widocznie poprawić kondycję włosów. Pamietaj jednak, aby nie wykonywać laminowania włosów żelatyną częściej, niż raz na dwa tygodnie, ponieważ może to przeprowadzić do przesuszenia włosów.

 
 
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

Tele-Quiz Świerkowa 1 - elektryczna hulajnoga do wygrania!

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok