Co powinno mieć dobre ubezpieczenie podróżne?

[Artykuł sponsorowany]

22.04.2021, 09:21, akt. 09:24


Co powinno mieć dobre ubezpieczenie podróżne?
Co powinno mieć dobre ubezpieczenie podróżne?

Sezon letni zbliża się do nas wielkimi krokami, a wszystko wskazuje na to, że sytuacja związana z koronawirusem może do tego czasu uspokoić się na tyle, byśmy mogli ruszyć na wakacyjne urlopy. W tym tekście opowiemy Ci o tym, co powinna zawierać polisa turystyczna, by chroniła Cię od finansowych konsekwencji niektórych zdarzeń. 

Gdzie kupić ubezpieczenie?

Jeśli szukasz atrakcyjnych ofert, które zagwarantują Ci dostateczną ochronę, koniecznie skorzystaj z Internetu. Dzięki ogólnodostępnym kalkulatorom szybko i bez większych formalności uzyskasz dostęp do szerokiej listy ofert od renomowanych ubezpieczycieli. Wystarczy tylko, że wpiszesz do specjalnego formularza kilka informacji o swoich oczekiwaniach względem nowej polisy. Znajdź dobre ubezpieczenie podróżne na  https://kalkulator.polisaturystyczna.pl/.

Co powinno zawierać dobre ubezpieczenie podróżne?

Koszty leczenia – podstawowy element każdej polisy ubezpieczeniowej dla turystów. Jeśli podczas urlopu zachorujesz i będziesz potrzebować opieki medycznej, dzięki ubezpieczeniu uzyskasz niezbędną pomoc. Pamiętaj, że w wielu kurortach nie ma publicznych placówek zdrowia, a turyści są zmuszani do skorzystania z prywatnych ośrodków. Ubezpieczenie podróżne daje Ci tę możliwość.

OC – może zdarzyć się tak, że spowodujesz niebezpieczne zdarzenie, w którym ucierpią osoby trzecie. W takiej sytuacji ubezpieczyciel wypłaci niezbędne środki oraz pokryje wszelkiego rodzaju odszkodowania. Miej jednak na uwadze, że towarzystwo może odmówić udzielenia pomocy w sytuacji, gdy udowodni Ci, że podczas zdarzenia byłeś pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. 

NNW – wypadki zdarzają się wszędzie i jeśli w wyniku jednego z nich Twój stan zdrowia znacznie się pogorszy, będziesz mógł liczyć na pomoc ze strony ubezpieczyciela. W razie Twojej śmierci pieniądze zostaną przekazane Twojej rodzinie lub osobom, które wcześniej do tego upoważniłeś.

Ochrona bagażu – sezon letni to żniwa dla wszelkiego rodzaju złodziei. Jeśli podczas podróży zgubisz lub zostaną Ci skradzione bagaże, otrzymasz stosowną rekompensatę w postaci zwrotu poniesionych środków. Ubezpieczyciel wypłaci Ci pieniądze tylko, gdy udowodnisz mu wykonane zakupy. Zbieraj więc wszystkie paragony i rachunki.

Assistance – tego typu pakiet pomoże Ci w niespodziewanych sytuacjach, które mogą spotkać Cię podczas podróży. W ramach assitance można najczęściej liczyć na organizację i pokrycie kosztów transportu medycznego do kraju, transport zwłok, pokrycie kosztów kontynuacji leczenia po powrocie do Polski lub pomoc informacyjno-medyczna.

Czytaj OWU

Każda polisa turystyczna jest inna pod względem zakresu ochrony. Jeśli więc chcesz być pewny, że wybierasz najlepsze dla siebie rozwiązanie, powinieneś zajrzeć do OWU (Ogólnych Warunków Ubezpieczenia). W tym dokumencie znajdziesz bardzo szczegółowo opisany zakres ochrony, jaki gwarantuje Twoja polisa. Pamiętaj, że ubezpieczyciel ma obowiązek zapoznać Cię z OWU, więc jeśli z jakiegoś powodu tego nie zrobił, zażądaj dostępu do dokumentu.

Podsumowanie

Jak widzisz, polisa turystyczna to rozwiązanie, które chroni wszechstronnie ubezpieczoną osobę przed finansowymi konsekwencjami najpopularniejszych zdarzeń. Atutem tego typu produktu jest fakt, że zakres ochrony może być swobodnie rozszerzany zgodnie z preferencjami konkretnego klienta. Jeśli więc chcesz zadbać o swoje bezpieczeństwo na urlopie, wykup polisę już dzisiaj i odpoczywaj bez obaw.

 
 
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok