Jak dbać o zdrowie w pracy?

[Artykuł sponsorowany]

14.07.2021, 18:28, akt. 18:29


Jak dbać o zdrowie w pracy?
Jak dbać o zdrowie w pracy?

W miejscu pracy spędzamy przeciętnie około 46 godzin tygodniowo. To bardzo dużo, w związku z czym powinniśmy zadbać o jak najlepszą formę i dobre samopoczucie. W jaki sposób to zrobić?

1. Jak ważne są biurka komputerowe?

2. Jakie wybrać biurko komputerowe?

3. Drewniane biurka - bliżej natury

4. Biurka narożne - pomysł na gabinet w domu lub w pokoju dziecięcym

5. Zmiana pozycji pracy - praca stojąca przy blacie biurka

Jak ważne są biurka komputerowe?

Nawet biurowa praca, wykonywana wyłącznie przy komputerze może obciążyć nasz kręgosłup czy zwiększyć ryzyko otyłości. Mamy możliwość wyposażyć biuro w sposób ergonomiczny oraz przystosowany do aktywności fizycznej, szczególnie mając dostęp do sklepu Aj Produkty https://www.ajprodukty.pl/. Znajdziemy tu:

- biurka komputerowe,

- biurka narożne,

- drewniane biurka,

- biurka z regulacją wysokości

oraz całym wyposażeniem biur, zakładów przemysłowych i magazynów.

Należy pamiętać, że osoby posiadające ok. 170 cm wzrostu powinny pracować przy biurku mającym 72-75 cm wysokości, natomiast osoby wyższe powinny posiadać biurka o wysokości nie niższej niż 80-85 cm. Zróbmy wszystko, aby zminimalizować ryzyko związane z problemami zdrowotnymi, miejmy stanowisko pracy odpowiednio dopasowane. Zorganizujmy swoje stanowisko pracy, wyposażając je w komputer, biurko z szufladami i półkami, z miejscem na dokumenty, teczki etc. oraz z wygodne krzesło. W dzisiejszych czasach to nie problem, kiedy mamy dostęp do tak dobrze wyposażonych sklepów jak Aj Produkty.

Jakie wybrać biurko komputerowe?

W zależności od miejsca pracy w którym mają znaleźć się meble, wybierzmy odpowiednie biurko. Czy będzie to biurko proste czy narożne, dobrze byłoby aby znalazła się również nadstawka i półka oraz szuflady, które zapewnią nam maksymalny komfort. Biurka służą do przechowywania dokumentów, którymi się aktualnie zajmujemy. Wygodne korzystanie zapewnią nam nowoczesne rozwiązania. Przy zakupie biurka jednym z najważniejszych elementów, na które należy zwrócić uwagę, jest jego przeznaczenie. Inne biurko kupi się dla dziecka do nauki, inne da gracza, a jeszcze inne dla osoby korzystającej z komputera do pracy. Dla wielu kolor biurka ma również znaczenie, czy to będzie kolor biały, czy z fakturą drewna musi przede wszystkim zapewniać wygodę, część z nas wybierze eleganckie, inni wybiorą minimalistyczne.

Drewniane biurka - bliżej natury

Dla chcących posiadać biurko naturalne - propozycja biurka Nomad z litego drewna. Seria ta została zaprojektowana przez Elin Basander Andre, doświadczoną projektantkę z Aj Produkty. Piękny biały blat kontrastuje z ciemnymi, czarnymi nogami. Biurka białe chętnie są przez klientów wybierane. Szczególnie nowoczesne biurka to doskonałe rozwiązanie zarówno w miejscu pracy, jak i w domu. Przez pandemię część z nas została zmuszona do pracy zdalnej i właśnie w domu drewniane biurka, na przykład w stylu skandynawskim bardzo dobrze się sprawdzą.

Biurka narożne - pomysł na gabinet w domu lub w pokoju dziecięcym

Małe biurko kupują najczęściej osoby, które niewiele czasu przy nim spędzają, a chcą jednak mieć w domu wygospodarowane miejsce na ewentualną pracę. Młodzieżowe biurko już coraz częściej wybierane jest z oferty biurek narożnych. Gabinety domowe także urządzane są z wygodnym rozwiązaniem narożnym, gdzie komputer można postawić po jednej stronie, a pracę wykonywać po drugiej. Oferta biurek z szufladami na przykład w kolorze białym lub dąb sonoma doskonale sprawdzą się.

Zmiana pozycji pracy - praca stojąca przy blacie biurka

Naukowcy z Uniwersytetu w Chester obliczyli, że człowiek pracując w pozycji stojącej spala o 0,7 kalorii na minutę więcej niż osoba, która tę samą pracę wykonuje siedząc. Zapewne do wielu z nas ten fakt przemówi i spróbujemy pracy w pozycji stojącej. No ale jak to zrobić, kiedy biurko mamy na niskim poziomie, przystosowane do pracy siedzącej? Jest bardzo prosty sposób - kupując biurko, wybierzmy z regulacją wysokości. W codziennej pracy jesteśmy w stanie zapanować nad naszą wagą, a dokładniej nie dopuścić do nadwagi, to z pewnością nas zachęci. Może na początku nie będzie to długi czas, ale nasz organizm szybko się przestawi na pracę w pozycji stojącej. Warto spróbować. Różnica w spalaniu kalorii w tym konkretnym przypadku daje do myślenia. Warto dodać, że w przypadku pracowników telemarketingu, w pozycji stojącej głos jest wyraźniejszy oraz zwiększa się objętość płuc. Co jeszcze moglibyśmy wprowadzić do pracy, tak by poprawić swoją postawę, a pracę uczynić zdrowszą? Jeśli chcemy posunąć dalej swoją aktywność, do biura można zakupić rower lub bieżnię, z której wszyscy mogliby korzystać. Wystarczy pół godziny ćwiczeń rano oraz pół godziny po południu, a poprawi się nasze krążenie krwi i zadbamy aby nie dopuścić do nadwagi. Zyska również firma, wszak nie od dziś wiadomo, że zwiększona aktywność wpływa pozytywnie na kreatywność w pracy. Zamiast podczas przerwy w pracy "biegać" po internecie spróbujmy poćwiczyć.

Najważniejsze dobierajmy meble do swoich potrzeb, a przy okazji skorzystajmy z rad, jak lepiej funkcjonować w pracy, by być zdrowszym.

 
 
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

REKLAMA
Nowy tytul

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok