Poznaj SoftPOS – czyli rozwiązanie, które już wkrótce zrewolucjonizuje płatności bezgotówkowe

[Artykuł sponsorowany]

30.08.2021, 08:52, akt. 08:52


Poznaj SoftPOS – czyli rozwiązanie, które już wkrótce zrewolucjonizuje płatności bezgotówkowe
Poznaj SoftPOS – czyli rozwiązanie, które już wkrótce zrewolucjonizuje płatności bezgotówkowe

SoftPOS to innowacyjne rozwiązanie technologiczne zapewniające zupełnie nowy wymiar płatności bezgotówkowych. Czym jest w praktyce, jak go używać i komu przyniesie najwięcej korzyści?

Obecnie przedsiębiorcy, którzy udostępniają swoim klientom płatności bezgotówkowe, korzystają najczęściej z tradycyjnych stacjonarnych terminali płatniczych, terminali mobilnych lub PIN padów zintegrowanych z systemem kasowym. Już wkrótce może się to zmienić, a wszystko za sprawą technologii SoftPOS.

Czym jest i jak działa SoftPOS?

SoftPOS (Software Point of Sale) to rozwiązanie umożliwiające przyjmowanie przez przedsiębiorców płatności zbliżeniowych na ich własnych smartfonach lub tabletach, bez konieczności posiadania terminala płatniczego.

Każdy przedsiębiorca, niezależnie od wielkości i rodzaju prowadzonego biznesu, będzie mógł skorzystać z tego wygodnego i prostego w obsłudze rozwiązania. Wystarczy, że w swoim smartfonie lub tablecie zainstaluje aplikację mobilną SoftPOS. Jeśli klient zechce zapłacić bezgotówkowo za zakupy lub usługę, będzie mógł to zrobić w bardzo prosty sposób – przykładając kartę płatniczą, zegarek, telefon bądź inny gadżet płatniczy do telefonu bądź tabletu sprzedawcy i gotowe!

Niepodważalną zaletą rozwiązania SoftPOS jest możliwość akceptacji płatności w każdej kwocie, bez konieczności stosowania dodatkowych urządzeń autoryzacyjnych. Technologia PIN on the Glass umożliwia klientowi wprowadzenie kodu PIN bezpośrednio na ekranie urządzenia przedsiębiorcy.

Czy aplikację można zainstalować na każdym urządzeniu mobilnym?

SoftPOS zainstalujesz na smartfonach i tabletach z systemem Android 8.1 (lub nowszym) wyposażonych w technologię NFC. Większość urządzeń, które pojawiła się na rynku w ciągu ostatnich kilku lat, będzie więc kompatybilna z aplikacją.

SoftPOS – dla kogo?

Największą korzyścią rozwiązania SoftPOS jest możliwość przyjęcia płatności w każdym miejscu i o każdej porze, także poza stanowiskiem kasowym.

Smartfon lub tablet z aplikacją SoftPOS to idealne narzędzie dla przedsiębiorców, którzy:

  • sprzedają swoje produkty podczas targów, konferencji i innych branżowych wydarzeń;
  • prowadzą stoiska na targach i bazarach;
  • dostarczają produkty do domu;
  • prowadzą punkty gastronomiczne: kawiarnie, bary, restauracje;
  • realizują usługi fryzjerskie, kosmetyczne, medyczne, transportowe, hydrauliczne, ogrodnicze;
  • zarabiają na swoich pasjach.

Innowacyjne rozwiązanie technologiczne SoftPOS umożliwi przedsiębiorcom przyjmowanie płatności bezgotówkowych szybciej i łatwiej niż kiedykolwiek wcześniej, bo na ich własnych smartfonach lub tabletach. Także w nieoczywistych miejscach – poza stanowiskiem kasowym i bez konieczności martwienia się o gotówkę, aby wydać klientowi resztę.

Konsumentom i zwolennikom bezgotówkowych płatności zaoferuje możliwość dokonywania zakupów i płatności z wykorzystaniem najnowszych technologii. Dla biznesu to niewątpliwie szansa na rozwój, wyższe obroty i zyski.

 
 
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok