Szczoteczka soniczna – czyli skuteczny sposób na zapobieganie próchnicy

[Artykuł sponsorowany]

6.09.2021, 09:29, akt. 09:32


Szczoteczka soniczna – czyli skuteczny sposób na zapobieganie próchnicy
Szczoteczka soniczna – czyli skuteczny sposób na zapobieganie próchnicy

Próchnica to jedna z najpopularniejszych chorób zębów. Na jej rozwój najbardziej narażone są osoby spożywające duże ilości cukru, a także te, które w nieodpowiedni sposób dbają o higienę w obrębie jamy ustnej. Problem ten może również powodować stany zapalne dziąseł, które niekiedy prowadzić mogą do poważniejszych schorzeń – dlatego też zdecydowanie warto zadbać zawczasu o właściwą profilaktykę tego obszaru. Jak zatem odpowiednio zadbać o higienę jamy ustnej, by cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem?

Odpowiednia szczoteczka to klucz do sukcesu

 

Mimo rozwoju technologii w dziedzinie higieny jamy ustnej, szczoteczki manualne wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością. Do ich zalet można niewątpliwie zaliczyć niską cenę i dostępność w praktycznie każdym sklepie, jednak mają one swoje wady. Przede wszystkim, tego typu szczoteczki są przez nas często nieodpowiednio dobierane pod względem twardości włosia. Optymalnym wyborem jest to o średniej twardości, jednak nie można zapominać, że właściwe szczotkowanie zębów i w tym wypadku ma istotne znaczenie.

 

Na rynku znajdziemy również szeroki wybór szczoteczek elektrycznych. Ze względu na dokładność czyszczenia zębów oraz łatwość użytkowania, zyskują one coraz większą popularność. Tego typu szczoteczki posiadają często kilka trybów, które z łatwością możemy dostosować indywidualnie do swoich wymagań i stanu dziąseł, co pozwala zapobiegać ich podrażnieniom. Jest to również doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób, które mają problem z zachowaniem zasad odpowiedniego szczotkowania, do których należą czas i technika podczas wykonywania tej czynności.

 

Szczoteczki soniczne

 

Szczoteczki soniczne to jeden z rodzajów szczoteczek elektrycznych. Ich mechanizm działania polega na zastosowaniu technologii dźwiękowej, polegającej na emitowaniu fal dźwiękowych o odpowiedniej częstotliwości. Włosie szczoteczki zaczyna poruszać się ruchem wymiatającym, jego intensywny ruch sprzyja powstawaniu mikrobąbelków. Ich rolą jest zaś transport substancji aktywnych pasty do zębów do wszystkich szczelin w naszej jamie ustnej, do których klasyczne szczoteczki nie są w stanie dotrzeć.  

 

Ich przewagą nad klasycznymi modelami szczoteczek elektrycznych jest znacznie większa ilość ruchów na minutę. Dzięki tej właściwości, szczoteczki soniczne są aktualnie najlepszym wyborem dla każdej osoby, której zależy by we własnym domu utrzymać higienę jamy ustnej na najwyższym poziomie. Chcąc natomiast porównać ich działanie do szczoteczek tradycyjnych, różnica jest ogromna – przykładowo, używając szczoteczki marki Oclean przez zaledwie 2 minuty, otrzymujemy efekt odpowiadający aż miesięcznemu korzystaniu ze szczoteczki manualnej.

 

Szczoteczki soniczne – poznaj ich wszystkie zalety

 
  • Wyjątkowo starannie pozbywają się płytki nazębnej, również z przestrzeni międzyzębowych oraz innych trudno dostępnych miejsc, zapobiegając tym samym rozwojowi próchnicy
  • w krótkim czasie przywracają naturalny odcień zębów, redukując przebarwienia powstałe w wyniku regularnego spożywania kawy, herbaty bądź palenia tytoniu
  • znacznie opóźniają powstawanie kamienia nazębnego
  • zapobiegają halitozie, czyli powstawaniu nieprzyjemnego zapachu z jamy ustnej, stale dbając o świeży oddech
  • dzięki ruchom wymiatającym, poprawiają ukrwienie dziąseł, dbając tym samym o ich zdrowie
  • skutecznie przeciwdziałają recesji dziąseł, która charakteryzuje się odsłonięciem szyjek zębowych
  • są bezpieczne dla posiadaczy wyjątkowo nadwrażliwych zębów oraz osób z aparatem ortodontycznym
  • niektóre modele szczoteczek, na przykład marki Oclean, współpracują z aplikacją przypominającą o zmianie główki, przyczyniając się tym samym do zachowania jak największej higieny ich użytkowników.
 

Higiena przestrzeni międzyzębowych – dlaczego jest tak ważna?

 

Do bardzo istotnych kwestii należy zachowanie prawidłowej higieny przestrzeni międzyzębowych – warto w tym celu wybrać odpowiednie akcesoria. Możemy zdecydować się na klasyczne nici dentystyczne bądź szczoteczki międzyzębowe. Dobrym rozwiązaniem będzie również irygator, który bezpiecznie i najbardziej efektywnie czyści wszelkie, często niedostępne dla szczoteczek przestrzenie.

 

Utrzymanie właściwej higieny nawet w najciaśniejszych zakamarkach jamy ustnej w skuteczny sposób zapobiega rozwojowi próchnicy, a także stanów zapalnych dziąseł. Ponadto, usuwając wszelkie nieczystości zadbamy, by nasz oddech był zawsze świeży.

 

 
 
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok