Radiofrekwencja mikroigłowa - sposób na jędrną i młodą skórę

[Artykuł sponsorowany]

18.10.2021, 15:10, akt. 15:15


Radiofrekwencja mikroigłowa - sposób na jędrną i młodą skórę
Radiofrekwencja mikroigłowa - sposób na jędrną i młodą skórę

W wielu przypadkach utrzymanie zdrowej i jędrnej skóry to czasochłonny i wymagający proces. Istnieją jednak problemy takie jak utrata elastyczności, cellulit, czy blizny, których nie rozwiąże zwykła pielęgnacja. Do osiągnięcia zadowalających efektów z pomocą  przychodzą popularne zabiegi medycyny estetycznej. Wśród zabiegów poprawiających wygląd skóry wyróżnia się całoroczne zabiegi niechirurgicznego termoliftingu skóry. Poznaj radiofrekwencję mikroigłową.


Sposoby na jędrną skórę

U części osób idealna skóra to cecha wrodzona, dzięki której nie wymaga ona specjalnego traktowania, z kolei u innych to marzenie. W wielu przypadkach utrzymanie pięknej i zdrowej skóry to skomplikowany proces, który z wiekiem staje się coraz bardziej wymagający. Jego podstawą jest prawidłowa dieta bogata w wartości odżywcze, a także aktywność fizyczna. Kolejny element to rytuały pielęgnacyjne, którym najczęściej towarzyszy stosowanie kosmetyków o działaniu nawilżającym i wygładzającym. Przy ich doborze ważne jest, aby prawidłowo rozpoznać rodzaj cery oraz jej potrzeby. Jednak kiedy pielęgnacja nie przynosi oczekiwanych efektów, warto skorzystać z rozwiązań nowoczesnej medycyny estetycznej. Wśród skutecznych metod niwelujących problemy skórne wyróżnia się zabieg radiofrekwencji mikroigłowej dostępny na https://jetsetspabeauty.pl

Na czym polega radiofrekwencja mikroigłowa?

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej to metoda niechirurgicznego termoliftingu skóry łącząca dwie innowacyjne technologie - mikronakłuwanie oraz falę radiową. Polega on na równoczesnym mikronakłuwaniu frakcyjnym wraz z podgrzewaniem skóry za pomocą kontrolowanej fali elektromagnetycznej. Podczas zabiegu na daną głębokość skóry (od 0,25 do 4,5 mm) wprowadzane są bardzo cienkie igły. Wokół ich powierzchni fala radiowa wytwarza energię podgrzewającą tkankę, w wyniku czego powstają punkty koagulacji oraz kontrolowane przegrzania, które rozpoczynają proces regeneracji i tworzenia nowych struktur kolagenowych w głębi skóry.

Dzięki w pełni kontrolowanej głębokości nakłuć i mocy fali możliwe jest wielowarstwowe podejście przy personalizowanych zabiegach oraz zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu pacjentowi.

Specjaliści warszawskiego salonu JetSet SPA- podczas zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej wykorzystują urządzenie ENSEMBLE o mocy do 50 Wat, które gwarantuje niezwykłe efekty już po pierwszej wizycie.

Efekty po zabiegach radiofrekwencji mikroigłowej

Stosowanie zabiegów radiofrekwencji mikroigłowej przyczynia się do eliminacji wielu problemów skórnych, których nie sposób rozwiązać, ograniczając działania jedynie do stosowania tradycyjnej pielęgnacji. Kiedy skóra się starzeje traci elastyczność. Mikronakłuwanie z zastosowaniem fali radiowej dociera do najgłębszych warstw tkanek, aby pobudzić je do produkcji kolagenu - składnika odpowiedzialnego za jędrność i elastyczność skóry. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie efektów takich jak:

 • poprawa jędrności skóry twarzy, szyi i dekoltu
 • wygładzenie zmarszczek oraz blizn
 • redukcja cellulitu i rozstępów

Dodatkowo zabiegi umożliwiają rozwiązanie problemów opadającego owalu twarzy, opuchlizny wokół oczu, opadających powiek, łysienia, łojotoku oraz nadpotliwości.

Dla uzyskania zadowalających efektów rekomenduje się wykonanie 3 serii zabiegów z czterotygodniową przerwą pomiędzy nimi, a także łączenie stosowania frakcjonowania mikroigłowego z mezoterapią mikroigłową.

Radiofrekwencja mikroigłowa - zalecenia po zabiegu i przeciwwskazania

Oprócz konsultacji ze specjalistą nie jest wymagane szczególne przygotowanie do zabiegu ze strony pacjenta. Jedna seria radiofrekwencji mikroigłowej trwa około 30 minut, widoczne zaczerwienienia znikają po upływie do 4 godzin, a stosowanie kremu znieczulającego redukuje uczucie bólu. Natomiast warto podkreślić, że istnieją przeciwwskazania do wykonania zabiegu oraz zalecenia po jego wykonaniu, których należy przestrzegać.

Po zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej zaleca się stosowanie kremów nawilżających z filtrami UV. Pacjent w czasie rekonwalescencji powinien unikać sauny i gorących kąpieli, a także czynności, które mogą podrażnić naskórek.

Korzystanie z zabiegów radiofrekwencji mikroigłowej nie jest wskazane kobietom w ciąży i w okresie laktacji, a także osobom cierpiącym na:

 • choroby nowotworowe
 • padaczkę
 • cukrzycę
 • infekcje wirusowe i grzybicze
 • zapalenia skóry
 • zaburzenia krążenia
 • zapalenie żył i zakrzepicę
 • stwardnienie rozsiane

 
 
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok