Oto TOP5 cech, jakie powinien spełniać uznany producent oprogramowania dedykowanego

[Artykuł sponsorowany]

5.01.2022, 16:11, akt. 16:18


Oto TOP5 cech, jakie powinien spełniać uznany producent oprogramowania dedykowanego
Oto TOP5 cech, jakie powinien spełniać uznany producent oprogramowania dedykowanego

Dostęp do unikalnych narzędzi informatycznych może okazać się istotną przewagą nad konkurentami. Tworzenie oprogramowania dedykowanego wymaga dużych kompetencji. Warto dowiedzieć się, czym należy się kierować podczas doboru dostawcy.

Co to jest oprogramowanie dedykowane?

 Definicja programów dedykowanych jest bardzo prosta: w przeciwieństwie do standardowych, gotowych produktów są tworzone od podstaw z myślą o konkretnej firmie. Dzięki temu mogą być idealnie dostosowane do jej potrzeb. Zindywidualizowane rozwiązania pozwalają na znaczne zwiększenie efektywności i zapewnienie wyższego komfortu pracy. Nie trzeba iść na żadne kompromisy, a korzystanie z narzędzi będzie zdecydowanie prostsze. To świetne rozwiązanie zarówno w przypadku wysoko wyspecjalizowanych jednostek, jak i firm realizujących standardowe działania, które poszukują sposobów na jeszcze szybsze i skuteczniejsze operowanie na rynku.

 

Czym powinien wyróżniać się producent dedykowanego oprogramowania?

 Aby narzędzia były skuteczne, ich stworzeniem musi zająć się profesjonalny dostawca. Od jego wiedzy i umiejętności zależy ostateczny efekt i funkcjonalność oferowanych rozwiązań.

Tworzenie produktu to skomplikowany proces, który musi uwzględniać, poza kwestiami technicznymi, również wiele czynników biznesowych i organizacyjnych – mówi Piotr Bargieł, ekspert firmy Kotrak, która tworzy oprogramowanie dedykowane. Producent takiego dedykowanego software’u bierze na siebie dużą odpowiedzialność, a relacja między firmami bardzo często jest długoterminowa. Czym powinno się wyróżniać dobre oprogramowanie tego typu? Oto pięć najważniejszych kwestii.

 

Biznesowe spojrzenie

Tworzenie programów dedykowanych wymaga wszechstronności. Aby narzędzia były skuteczne, muszą być dostosowane do potrzeb współczesnego rynku i konkretnego podmiotu. Producent musi więc poprzedzić etap zasadniczego tworzenia konsultacjami, które pozwolą na stworzenie listy założeń i celów do osiągnięcia. Poza kompetencjami technicznymi wykonawca powinien dysponować wiedzą dotyczącą procesów biznesowych i organizacyjnych.

2. Doświadczenie w realizacji projektów

Sama wiedza to nie wszystko. Przed podjęciem współpracy warto przede wszystkim zweryfikować doświadczenie producenta oprogramowania dedykowanego. Bliższe przyjrzenie się zrealizowanym projektom i poznanie opinii klientów pozwoli nam oszacować, czy współpraca będzie układać się zgodnie z założeniami.

3. Konkretny profil działania

Oprogramowanie dedykowane obejmuje z jednej strony dedykowane aplikacje internetowe, z drugiej duże systemy dedykowane umożliwiające zarządzanie wszystkimi zasobami i procesami zachodzącymi w firmie. Jak widać, zakres niezbędnych umiejętności może więc znacząco się od siebie różnić. Warto przekonać się, czy dostawca ma doświadczenie w wybranym sektorze rynku.

4. Umiejętności komunikacyjne

Aby oprogramowanie dedykowane było skuteczne, dostawca musi umieć nie tylko stworzyć i implementować narzędzia. Powinien również zapewnić niezbędne szkolenia wdrożeniowe i elastycznie podchodzić do oczekiwań klienta. Już podczas pierwszych rozmów możliwe stanie się zweryfikowanie umiejętności komunikacyjnych. Dobry kontakt to podstawa w przypadku realizacji tak ważnej z punktu widzenia firmy, inwestycji.

5. Nawiązanie długiej relacji

Cykl życia oprogramowania dedykowanego zwykle jest dość długi. To z kolei oznacza konieczność jego rozwijania i dostosowywania do zmieniających się realiów. Na relację łączącą firmę z producentem dedykowanego oprogramowania należy patrzeć długofalowo. Znów pomocna okaże się ocena realizowanych do tej pory projektów i opinii, którymi dzielą się inne podmioty, jakie wcześniej współpracowały z wykonawcą.


Czy Polacy postawili na sport w Nowy Rok?


Nasze noworoczne postanowienia? Wśród nich są deklaracje regularnych treningów. Niektórzy liczą, że zakłady bukmacherskie 2022 roku poprawią ich budżet.
 
 
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

REKLAMA
Nie Teatr

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok