Sprzęt dla gracza – czego potrzebuje profesjonalny gamer?

[Artykuł sponsorowany]

16.05.2022, 10:42, akt. 10:45


Sprzęt dla gracza – czego potrzebuje profesjonalny gamer?
Sprzęt dla gracza – czego potrzebuje profesjonalny gamer?

Gra na najwyższym poziomie wymaga korzystania z zaawansowanego sprzętu, który umożliwia płynną rozrywkę, a zarazem stwarza dodatkową przewagę nad przeciwnikami w trybie gry wieloosobowej, sieciowej. Oto najważniejsze podzespoły, urządzenia peryferyjne i wyposażenie, którego potrzebujesz jako profesjonalny gamer.

Komputer gamingowy

Podstawą dla każdego gamera jest przede wszystkim komputer – złożony samodzielnie lub kupiony jako gotowy zestaw. Profesjonaliści zazwyczaj chcą mieć bezpośrednią kontrolę nad doborem każdego, nawet najmniejszego podzespołu, dlatego składają PC krok po kroku, we własnym zakresie dokupując i dołączając kolejne części. Nie zmienia to faktu, że rynek jest dziś pełen naprawdę rozsądnie skonfigurowanych, komputerów dla gamerów, przygotowanych do działania od razu po dostarczeniu. Zarówno laptopy, jak i jednostki stacjonarne kryją w sobie podzespoły do wydajnej pracy na najwyższym poziomie.

Profesjonalny gracz potrzebuje niezawodnych części, takich jak:

  • karta graficzna,
  • procesor,
  • płyta główna,
  • pamięć RAM,
  • układ chłodzący,
  • dysk twardy.

W dobre parametry trzeba sporo zainwestować. Dość powiedzieć, że najlepsze karty graficzne kosztują po kilkanaście tys. zł, a na dodatek są trudno dostępne. Czasami najwygodniejszym rozwiązaniem jest po prostu wydanie kilku-kilkunastu tys. zł za przygotowany do gry na wysokim poziomie komputer. Ale to nie koniec kosztów sprzętowych.

Urządzenia peryferyjne

O ile najważniejsze w obsłudze nowoczesnych, wymagających gier są parametry procesora czy karty graficznej, o tyle na samą przyjemność, efektywność i ergonomię gry wpływają w dużej mierze urządzenia peryferyjne, m.in.:

  • monitor,
  • myszka,
  • klawiatura,
  • mikrofon i słuchawki,

Monitor powinien mieć sporą przekątną i obsługiwać jak najlepszą rozdzielczość obrazu. Standardem wśród gamerów są monitory powyżej 20”, a nawet 30”, także zakrzywione. Kolorowe i świecące myszki oraz klawiatury gamingowe wyglądają dość szokująco w porównaniu ze standardowymi, ale to nie przypadek czy chwilowa moda. Po prostu ich projektanci biorą pod uwagę najdrobniejsze detale zwiększające ergonomię. Jakość i parametry techniczne myszek i klawiatur mają ogromne znaczenie, chociażby w sieciowych grach „strzelankowych”, gdy milisekundy i niezachwiana pewność dłoni oraz oka decyduje, czy górą będziesz Ty, czy Twój rywal.

Dla gamerów istotnymi urządzeniami peryferyjnymi są też takie urządzenia jak mikrofony, słuchawki czy kamera. Za ich pomocą możliwe jest nie tylko sprawne komunikowanie z pozostałymi graczami, ale przede wszystkim realizowanie popularnych streamów czy rejestrowanie filmów typu gameplay z myślą o budowaniu kariery w mediach społecznościowych.

Współczesne gry cieszą się tak dużym zainteresowaniem, że najlepsi gracze mają status internetowych celebrytów, a ich zarobki potrafią zadziwić nawet sportowców wywodzących się z popularnych dyscyplin. Dlatego umiejętność rejestrowania gry czy opowiadania o niej w czasie rzeczywistym okazuje się równie istotna jak samo granie.

Gdzie kupować sprzęt dla gracza? Aby cieszyć się największym wyborem, a zarazem atrakcyjnymi cenami, warto wybrać zakupy online, w internetowych sklepach specjalistycznych oraz multibranżowych. Nie wspomnieliśmy, że oprócz wydatków na elektronikę musisz zainwestować również w takie elementy wyposażenia jak specjalny, gamingowy, profilowany, ergonomiczny fotel czy starannie dostosowane biurko. Pamiętaj o tym w swoich kalkulacjach!

 
 
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

REKLAMA
NIE TEATR

Podlaskie ToTu! - Kierunek Augustów

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok