Wybierasz się na urlop? Zadbaj o ubezpieczenie

[Artykuł sponsorowany]

20.06.2022, 08:46, akt. 08:47


ubezpieczenia-podrozne
ubezpieczenia-podrozne

Sezon wakacyjny lada dzień ruszy pełną parą. Przyzwyczailiśmy się już do tego, że został od wydłużony. Kiedyś ludzie jeździli na urlop w lipcu i sierpniu. Obecnie już także w czerwcu oraz we wrześniu. Do krajów bardziej egzotycznych można podróżować przez cały rok. Wiele osób planując swoje wakacyjne wojaże, zapomina o stosownym ubezpieczeniu. 

Wypadki chodzą po ludziach

Podczas wakacji chcemy się dobrze bawić, zwiedzać, a także poznawać nową kulturę. Na pewno nie ma tutaj miejsca na zamartwianie się kosztami, którymi możemy być obciążeni w przypadku jakiegoś wypadku, czy też innego zdarzenia.

Możemy nie zdawać sobie sprawy, ale koszty usług medycznych w większości krajów są naprawdę wysokie. Podróżowanie bez ubezpieczenia jest nieodpowiedzialne. Niestety wiele osób się o tym przekonało. Czasami nawet zwykłe oczyszczenie i zabandażowanie rany na kolanie jest kosztowne, a co dopiero zabezpieczenie złamanej ręki, zabieg, operacja, czy też transport medyczny helikopterem. Nie chcemy nawet myśleć, ile to kosztuje. Jesteśmy w stanie zabezpieczyć się od tego rodzaju zdarzeń. W jaki sposób? Wykupując stosowne ubezpieczenie podróżne.

Jak wybrać właściwe ubezpieczenie podróżne?

Oferta ubezpieczycieli w obecnych czasach pozytywnie nas zaskakuje. Oferta sama w sobie jest niezwykle szeroka. Osoby nieznające się na różnych pojęciach związanych z ubezpieczeniami, mogą się czuć troszkę nieswojo.

Zasada ogólna jest taka, że należy dokładnie zapoznać się z OWU. Co to takiego? Są to Ogólne Warunki Ubezpieczenia. W tym dokumencie jest wszystko dokładnie opisane. Niekiedy może nas przerażać drobny druczek, ale właśnie to, co jest nim napisane, jest najważniejsze.

Jak wybrać właściwe ubezpieczenie? Na pewno należy to robić przemyślanie. Nie może być tak, że kupujemy pierwsze lepsze ubezpieczenie.

Najważniejsze w ubezpieczeniu są:

  • Zakres świadczeń,
  • Termin obowiązywania,
  • Wysokość składki.

Wszystkie te informacje znajdziemy we wspomnianych już OWU. Gdy interesuje nas ubezpieczenie podróżne, to możemy liczyć na niemałą pomoc w jego wyborze. Nie mamy na myśli tutaj agentów ubezpieczeniowych, a porównywarkę ubezpieczeniową. Ubezpieczenia podróżne porównywarka polisaturystyczna.pl sprawi, że szybko i efektywnie wybierzemy taką polisę, która będzie wręcz skrojona indywidualnie dla nas.

Wiadomo, że każdy z nas ma inne potrzeby. Jedni z nas podczas urlopu będą uprawiać sporty ekstremalne, a inni będą jedynie udawać się z leżaka do basenu. Te dwie osoby potrzebują zupełnie innej polisy. Towarzystwa ubezpieczeniowe doskonale o tym wiedzą, a więc robią, co mogą, aby dostosować polisę bezpośrednio do potrzeb.

Wybierając ubezpieczenie, nie powinniśmy tylko sugerować się ceną. Czasami postępując w ten sposób, stajemy się posiadaczami ubezpieczenia, które w praktyce na niewiele się zdaje, ponieważ zakres jest naprawdę ubogi. Lepiej troszkę dopłacić i mieć ubezpieczenie naprawdę o szerokim zakresie.

Na sam koniec pragniemy zaznaczyć, że ubezpieczenia turystyczne nie są wcale drogie.

 
 
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok